BLOG: Valldezova cesta :)

• valldez
      valldez
      Bronz
      Registrace: 15.07.2011 Příspěvky: 28
      Tak a je to , Mám svoj blog. Po dlhom premýšľaní som sa schopil a založil si svoj vôbec prvý blog v živote, ktorým sa súčasne zapájam do Cornieho výzvy Z $50 na $10.000. Tento blog sa budem snažiť písať tak, aby bol čo najprehľadnejší, zaujímavý, obsažný a hlavne čítaný a toho sa najviac bojím, nakoľko si vôbec neviem predstaviť z akou odozvou sa stretne :) .

Takže na úvod by sa patrilo malé predstavenie.

Moje meno je Marián, mám 22, som Slovák a mojím domovom je mesto Levice a prechodne aj Nitra kde študujem na Univerzite odbor Fytopatológiu a výživu rastlín, konkrétne nastupujem do 4.tého ročníka a ako jedného z mála študentov ma štúdium baví a venujem mu aj dosť veľa času. Okrem štúdia mi veľa času zaberá aj futbal ktorý hrávam, rád chodím na pivo s kamarátmi ale asi najviac času zo všetkého mi zaberá moja milá priateľka, ktorá mimochodom v pokri vidí len čistý hazard a neustále ma nabáda aby som ho nehral lebo aj tak nič nevyhrám a začnem byť závislí :D Takže podpora ako má byť :D

Pre tých ktorých by zaujímalo ako valldez vyzerá :D

A teraz poďme k samotnému pokru.

Minulosť :
      Poker Texas holdem som objavil asi pred 5timi rokmi a hneď ako som sa naučil pravidlá som začal hrávať ako diví na Carbon pokri, samozrejme len o imaginárne peniaze, alebo tzv. Money. Pravý poker o skutočné peniaze som začal hrávať pred vyše dvoma rokmi keď som dostal 25 dolarov no deposit bonus na Noiq poker. Poker aký som vtedy hrával by som označil za super slabý TAG systém, ale je len záhadou že som peniaze neprehral. Postupne ma však hranie pokru v dôsledku Bat beatov, Tiltu a downswingu prestalo baviť.

Prvý úspech :
      Môj prvý úspech čo ma veľmi nakopol ďalej sa začal, keď som sa prihlásil do vianočného turnaja v pokri v mojej dedine. Buy in bol 10€ a nakoľko som dovtedy hral iba online poker som pre všetkých kamarátov v bare kde sa to konalo bol veľká neznáma. Skončilo to tak že po dvoch dňoch hrania som vyhral 1. Miesto a odniesol si na moje skromné pomery slušných 140€ :) , ale hlavne motiváciu ďalej sa pokru venovať.

Súčasnosť :
      Pred prázdninami som mal na učte spomínanej herni niečo okolo 55€, tie som sa však s ťažkým srdcom obetoval na doplnenie rozpočtu dovolenky v Grécku kde som bol na začiatku Júla spoločne s priateľkov. Vtedy som si myslel že s mojou pokrovou kariérou je na istý čas koniec. Potom som však objavil túto úžasnú komunitu, vďaka ktorej som nielenže dostal 50 USD ale aj príležitosť zlepšovať svoju hru :) .

Na záver niečo pekné určite neuškodí :)
  • 6 odpovědí
    • valldez
      valldez
      Bronz
      Momentálne sa nachádzam v takejto situácií.
      BR: 40,4$
      HANDS: 6385
      PS: 183
      K tomu ako som prehral 10$ sa vyjadrovať nebudem nakoľko to je minulosť!

Teraz začínam odznova z mojimi 40$ a o každom mojom progrese budem informovať tu na Blogu a časom sem postnem aj nejaký ten graf ako sa mi darí. Dúfam že sa vám môj blog bude páčiť a že ho bude aj niekto čítať , ja sa zase budem snažiť denne ho aktualizovať o moje novinky z hrania a mojého progresu.

Tiež mám nejaké tie cieľe:

Krátkodobé cieľe

- Prečítať všetky Silver články
      - Pozrieť všetky dostupné videá
      - Zopakovať si všetky Bronzové články
      - Viacej sa zapájať do diskusií na fóre
      - Postovať viacej hand na posúdenie
      - Dokončiť výzvu účíme sa vyhravať
      - Viacej rozmýšlať pri hraní hand
      - Viacej sledovať situáciu na stoloch
      - Viacej analyzovať svoju hru a hladať každú chybu.

Dlhodobé cieľe

- Dokázať si privyrobiť pokrom (10 000$ :) )
      - Neustále sa zlepšovať

Na záver niečo na potešenie :)

• Cornie4ever
      Cornie4ever
      Hlavní Správce
      Hlavní Správce
      Registrace: 19.04.2009 Příspěvky: 8,225
      zdarec,

vítej ve výzvě! Tvůj blog se moc pěkně četl! =) :f_cool:

Rozumím tomu správně že jako fyto-patolog se chystáš zachránit naší planetu před globálním oteplováním a nedostatkem kyslíku? =) Mám jednu kamarádku která studuje PhD v kanadě a měří průtok vody v listech.. Zajímavá věc a může to právě být použitelné v momentě kdy se začnou měnit podmínky pro život na zeměkouli.

Jinak cíle máš dobré. Doporučil bych tam ještě pár věcí - hlavně používání Equilabu a Elephant HUDu pokud ještě nepoužíváš? Můžeš se o tom více dočíst na mém blogu? Který vlastně taky doporučuju k prostudování. :s_rolleyes:

čau
      Cornie
    • valldez
      valldez
      Bronz
      Dík Cornie no môj odbor je dosť taký všeobecný,ale planetu nebudem po škole zachranovať :D to robia na druhej fakulte :) . Čo sa týka Elephantu a Equilabu samozrejme mám oba programy aj keď sa musím priznať, že equilab používam dosť málo :( , zato Hud mám pekne nastavený a dosť mi pomáha :) . Čo sa týka tvojho blogu tak mám celý prečítaný :f_cool: a musím uznať že to ho ako ho píšeš je paráda =)
    • valldez
      valldez
      Bronz
      Takže po dnešku môj Br vyzerá takto :
      BR: 41,2$ (+0,8$)
      Hands: 211

Na poker som si dnes našiel len dve hodiny čas, tak som toho veľa odohrať nestihol, čas k štúdiu a hraniu som si rozložil na 1:1 (aj keď viem že to nieje ideálny pomer), Hodinu som čítal strieborné články konkrétne:

- Pokročilý open-raising (FR)
      - Před flopem - základy
      - Před flopem - kdy navýšit?

To čo som si prečítal som sa snažil v hodinovej sesion praktikovať.
      A myslím že moja preflop hra bola na dobrej úrovni :) + Úplne som sa začal riadiť podľa open-raising tabuľiek.

Aj keď som dnes v pluse len o pár centov zo session som bol spokojný, nakoľko som nespravil výraznejšiu chybu a o každej hande som z rozvahov rozmýšlal :)

Nejaký threadsaver na mojom blogu určite miesto má :)
    • valldez
      valldez
      Bronz
      Zdrávím všetkých, dnešná session bola opäť krátka stíhol som odohrať len 205 Hands, ale aj tak som skončil celkom pekne v pluse :) .
      Momentálna situácia :

BR: 45,2 $ (+ 4,0$)
      Hands: 416

Rozhodol som sa že na svojom blogu budem postovať najziskovejšiu a najstratovejšiu handu z každej session ,len tak pre zaujímavosť :)

Najziskovejšia handa dnes.

Known players:
      SB:
      $5,02
      BB:
      $1
      UTG:
      $2,08
      UTG1:
      $2,03
      UTG2:
      $5,92
      MP1:
      $1,92
      MP2:
      $6,07
      Hero:
      $4,97
      CO:
      $1,03
      BU:
      $5,14

0,01/0,02 No-Limit Hold'em (10 handed)
      Hand recorder used for this poker hand: PokerStrategy.com Elephant 0.102 by www.pokerstrategy.com.

Preflop: Hero is MP3 with A:club: , K:spade:
      UTG raises to $0,08, 4 folds, Hero raises to $0,24, 4 folds, UTG calls $0,16.

Flop: ($0,51) A:diamond: , 6:heart: , 5:diamond: (2 players)
      UTG checks, Hero bets $0,4, UTG raises to $1,84 (All-In), Hero calls $1,44.

Turn: ($4,19) 3:diamond:
      River: ($4,19) 8:heart: (2 players)

Final Pot: $4,19

Results follow (highlight to see):
      UTG shows (Ah Qh)
      Hero shows a pair of aces (Ac Ks)

Hero wins with a pair of aces (Ac Ks)

Najstratovejšia handa
      Known players:
      SB:
      $1,09
      BB:
      $6,01
      UTG:
      $2
      UTG1:
      $0,97
      UTG2:
      $2,27
      MP1:
      $1,33
      MP2:
      $1,99
      MP3:
      $2,57
      Hero:
      $5,06
      BU:
      $1,45

0,01/0,02 No-Limit Hold'em (10 handed)
      Hand recorder used for this poker hand: PokerStrategy.com Elephant 0.102 by www.pokerstrategy.com.

Preflop: Hero is CO with A:spade: , K:heart:
      5 folds, MP3 raises to $0,08, Hero raises to $0,24, 3 folds, MP3 calls $0,16.

Flop: ($0,51) J:heart: , 4:heart: , 2:diamond: (2 players)
      MP3 checks, Hero checks.

Turn: ($0,51) 7:club: (2 players)
      MP3 checks, Hero bets $0,28, MP3 calls $0,28.

River: ($1,07) 9:diamond: (2 players)
      MP3 checks, Hero checks.

Final Pot: $1,07

Results follow (highlight to see):
      MP3 shows a pair of fives (5s 5d)
      Hero shows (As Kh)

MP3 wins with a pair of fives (5s 5d)

Na spestrenie blogu bude dnes najkrajšie auto sveta :) Shelby cobra :]
    • Johniiicek
      Johniiicek
      Bronz
      Registrace: 11.12.2007 Příspěvky: 1,446