tilt problem

• Dureks
      Dureks
      Bronz
      Registrace: 11.08.2009 Příspěvky: 171
      Ahoj, nevim jestli je se to tady nekde neresi.

Mam ted svuj prvni cca 150-200 turnaju swing. neni to ciste 150bi dolu. Ale proste cervena jde nahoru a zelena dolu. obcas i neco vytocim, jej! :D

Nejdriv jsem to daval v pohode. Zacal jsem misto hrani filtrovat ruzny situace v hemu, hledat chyby. klasika. proste veci, ktery clovek moc nedela, kdyz jde vsechno podle planu. Odstranil par chyb, ale toceni je toceni.

Trochu to zkratim. dospel jsem do situace, kdy zapnu turnaje (sitka, mmt) a odkourim 2-3 turnaje a mam chut vsechno rosekat. poslat kazdou handu allin. nic z toho jeste nedelam, ale asi to brzo zacnu delat. :baby: Chtel jsem psat i na podporu at jdou vsichni do pr**le. Zacinam z toho magorit. vim, ze to je variance.

Jenom nevim, jak tohle prebit. nemuzu hrat, protoze zacinam magorit. nedavam ani moc velky volume. mam/mel jsem penize na fulltilu. tohle je nahradni bankroll uvarenej z vody a zachvili ho asi odkourim

Poker hraju druhym rokem. vzdycky jsem bral prohry v pohode. ale ted mam v sobe nejakej prepinac.

Asi jsem to potreboval jenom nekam napsat a pobrecet si. hraju micro, takze nejde ani tak o penize, jako spis o to, ze se ze me stava psychopat :D

Kdyby nekdo vedel o nejaky ritualu, jak se dostat zpatky do pohody, tak dejte vedet.

Diky
  • 14 odpovědí
    • DickEHard
      DickEHard
      Bronz
      Registrace: 29.05.2011 Příspěvky: 164
      Nic si z toho nedělej, tím si prošel a asi i nejspíš projde každej. Můj recept je jednoduchej, nejdřív na nějakej čas úplně vypnout od pokeru a to se vším co k tomu patří. Pak to chce si projít články, něco nastudovat a ke hře jít v pohodě. Doporučuji vyhnat endorfiny, sport, sex atd.
    • MIMIozo
      MIMIozo
      Bronz
      Registrace: 27.05.2011 Příspěvky: 2
      teď jsem byl ve stejné situaci. Hrál (prohrával) jsem, -- ale vše v klidu --, tak jak všichni radí.
      ALE co je důležité, pořád jsem hrál "tu svoji hru", které věřím. Dal jsem si jeden víkend pauzu a zase se to nějak zlomilo a už je to zase v pohodě. Takže hrej si to svoje (pokud jseš o tom přesvědčený, že je to dobře), trošku více analyzuj, dej si malou pauzu a za chvíli to zase naskočí. Vždyť je to jenom hra.
    • Fiskantes
      Fiskantes
      Bronz
      Registrace: 25.05.2011 Příspěvky: 7,778
      Čítal si už články o pokerovej psychológii? ;) Pár cenných rád tiež nájdeš vo vlákne Mindset a odľahčenou formou vo vlákne Antitilt. Ako vidíš, je tu toho dosť, chce to len trošku hľadania ;)
    • BOBOsvk
      BOBOsvk
      Bronz
      Registrace: 14.02.2010 Příspěvky: 2,505
      ja som za rok 500bis pod ev, stale sa cudujem sam sebe, ze to este hram a kazdy mesiac toto narasta :D
    • Fiskantes
      Fiskantes
      Bronz
      BOBOsvk původně napsal
      ja som za rok 500bis pod ev, stale sa cudujem sam sebe, ze to este hram a kazdy mesiac toto narasta :D
      Sú aj drahšie hobby, napr. jachting :f_biggrin: Ako často sa dostávaš do tiltu a ako to riešiš?

A nie je krivka EV v HU nejak rigged? I mean - tam už je to dosť o psychológii ktorú EV nezmeria..
    • Dureks
      Dureks
      Bronz
      diky za par rad a za odkazy. zkusim jeste poresit nejakou knizku o mindsetu.

Problem u me neni v tom, ze bych si myslel, ze to je riged nebo nevedel nic o varianci. Ale hlavne v tom, jak sem zacal vysilovat.
      Driv, kdyz jsem prohraval, tak jsem si rekl "ok, standartd", nebo jsem vedel, ze jsem to si prohral sam. nemam problem s tim si priznat, kdyz neco zahraju jako dement.

Nikdy predtim se mi nestalo, ze bych vymejslel email, kde vyfakuju celou hernu a jeste jim udelam par screenshotu z hemu :D nastesti mam nejakou posledni zachranu, ze si reknu "co to kurva delas" vsechno vypnu a zkusim to pozdeji.
      Ale psycho mod na sebe stejne nenecha dlouho cekat. Nikdy za dva roky jsem nemel tyhle stavy
    • Fiskantes
      Fiskantes
      Bronz
      Aha, a zamyslel si sa nad tým, či nemáš nejaké problémy v osobnom živote, ktoré prenášaš i do pokeru (nechcem aby si to sem písal, len sa zamysli). Príde mi divné že predtým si to bral v kľude a teraz nervuješ, malo by to byť naopak :f_eek: Alebo hráš limit na ktorom sa necítiš pohodlne (z dôvodu príliš riskantného bankroll managementu), ale to už musíš posúdiť sám.
    • BOBOsvk
      BOBOsvk
      Bronz
      Registrace: 14.02.2010 Příspěvky: 2,505
      Fiskantes původně napsal
      BOBOsvk původně napsal
      Sú aj drahšie hobby, napr. jachting :f_biggrin: Ako často sa dostávaš do tiltu a ako to riešiš?

A nie je krivka EV v HU nejak rigged? I mean - tam už je to dosť o psychológii ktorú EV nezmeria..
      prave v HU je to ev najpresnejsie lebo AK do AQ je vzdy to iste kdezto ked si zoberes 6max prva ruka AK do AQ prehras a ev ti stoji

v tilte som kazdy den, s pokrom koncim 10x za hodinu, staci sa spytat miskokva :D
    • Dureks
      Dureks
      Bronz
      jo asi je. nahral jsem si na fulltilu kolem 800$ a mel jsem v planu to pres prazdniny jeste rozmnozit a usadit se nejakym formatu mtt sng na low stake.
      A ted mastim znova 0,5-2$ stt vseho druhu + obcas klasicky turnaje. a misto abych se blizil zpatky na 900,tak se blizim spis k nule.

Ale stejne nevim, jak mi to pomuze se zbavit "psycho modu" pri hre. kazdopadne diky. aspon uz mam s cim pracovat
    • Fiskantes
      Fiskantes
      Bronz
      No návody proti nervom v hre už sú v tých odkazoch čo som postol vyššie (na to asi musíš prísť i tak sám, každému pomáha niečo iné, ale inšpirácie kde začať je tam dosť), skôr mi išlo o to pomôcť Ti odhaliť Tvoju konkrétnu príčinu ;)
    • AAdrobekAA
      AAdrobekAA
      Bronz
      Registrace: 21.06.2011 Příspěvky: 42
      cau,

tvuj problem duverne znam a mam pro tebe jednu radu:

JAKMILE SI NA TILTU, NEREGUJ DALSI TURNAJE

znam naprosto presne stav kdy mas rozehranej turnaj a nebavi te to. nebavi te cekat, nebavi te donkove, nebavi te ze mas pred sebou 6540 i kdyby to v tu chvili bylo 200 blindu. ver tomu ze tohle je presne stav kdy nema smysl sypat do toho dalsi dolary. vzhledem k tomu ze je milion faktoru ktery musis u hry vnimat a musis hrat i spoty kdy nemas dobrou kartu, nemas na takovymhle tiltu sanci delat spravny rozhodnuti. kdyz v takovymhle stavu dostanes AA a nikdo ti je nezaplati tak ti zarucuju ze si do konce levelu venku z turnaje

zasadni ale podle me je co te tiltuje. jestli te tiltujou suckouty je to jen otazka casu nez si zvyknes. da se rict ze je to jeden ze skills ktery v pokeru potrebujes. znecitlivet :D jeslti te ale tiltujou tvoje VLASTNI CHYBY, tak dekuj kartibohu za tuhle vlastnost, protoze je to ta nejlepsi motivace pro analyzu svoji hry a jeji upravu. se suckoutem nic nenadelas, proto si ho nesmis brat k srdci.

a hlavne pozor na moc casty hrani. jestli hrajes dva tejdny kazdej den, neni to dobre. rekni si jake dny v tydnu budes hrat a v jakych casech a toho se drz

hlavne se neboj ze bys kvuli tomu byl fishka, protoze neni NIKDO kdo byl od zacatku v profitu a je stale no a psychologie je imo 50% pokeru. kdo z nas nezazil to ze se po jedne chybe v turnaji jeho hra total sesype a uz jen odhazuje, hraje veci tak jak by je nikdy nezahral, atd. chce to cas dozrat k tomu ze te chyba v turnaji nakopne k tomu jim ukazat ze nejs zadny vorezavatko a ze vlastne to ze si udelal chybu muzes ted krasne vyuzit.

takze good luck, drz se a pamatuj ze dalsi rozkutaleny dolary ti naladu nezlepsej
    • pavels4444
      pavels4444
      Bronz
      Registrace: 09.09.2010 Příspěvky: 1,539
      S tiltem mám problém taky :) a můžu dát jen jedno doporučení.

Pokud nehrajete HU, a často tiltíte, tak to ani nezkoušejte. HU je psychicky naprosto nejnáročnější disciplína.
    • Dureks
      Dureks
      Bronz
      tak jsem na doporuceni prestal hrat na par dni. zapnul jsem to az dnes :) . vybral jsem vsechno co slo(kvuli tomu stakingu, nejde vsechno) z prokelety herny 770 a presunul to na PSko.

Hlavne diky Fiskantesovi mi doslo, ze jsem se snazil dohnat behem mesice, neco co jsem budoval skoro rok. Odtud se asi urcite braly ty stavy silenosti a frustrace.

Vratil jsem se k puvodnimu planu a to je usadit se na low stakes mmt sng a neresit zbytek. Kouknul jsem na videa,dal si nachvili jednu session live coachingu(super vec!) a pinknul prvni session 10ti 45manu, abych mel handy do wizardu. (ROI 348% :D zaplata na dusi. urcite to casem pujde nekam na 30%, ale po ty serii jsem tohle potreboval).

ted jsem na 0,5$ - 1$ a musim pomalu nahoru. jestli se stane zazrak a fulltill nam vrati penize budu moc rovnou na 6-7$. doby doby mam cas studovat,pripadne se tam dostat sam.

GL vsem tilterum :P
    • Fiskantes
      Fiskantes
      Bronz
      Výborné! Dúfam že toto vlákno poslúži i pre ostatných ako ukážka, že žiadny tilt netrvá večne a so všetkým sa dá niečo robiť :f_thumbsup:

BTW do budúcna: V prípade že sa chce niekto zo svojho tiltu vykecať je veľmi vhodný napr. pokec, alebo vemi obľúbené vlákno špatný den. Je to v záujme zvyšovania prehľadnosti nášho skvelého fóra, dík! :)