BLOG: Plavba v pokerovém moři Pepe1783

• Pepe1783
      Pepe1783
      Bronz
      Registrace: 07.07.2011 Příspěvky: 788
      Po dlouhém rozmýšlení jsem se rozhodnul, že i já přispěju svou troškou do komunity a vytvořím blog. Nevím jak přínosný bude pro ostatní, ale hlavní důvod je, že se potřebuju občas někde vykecat o pokerových zážitcích, manželku to nezajímá a děti by to možná i zajímalo, ale zase tomu nerozumí:D

Je mi 28, pocházím z jižní Moravy, žena, dvě děti, zaměstnání, typický život maloměšťáka.

Vůbec poprvé jsem holdem poker ochutnal někdy v listopadu 2010, kdy mě kolega vytáhnul do hospody s tím, ať si jdu s nima zahrát. Kupodivu jsem skončil druhý a tady asi začalo moje nadšení pro hru. Po instalaci pokerstars a pár dnech hraní za play money, následoval první a zatím poslední deposit na starech za 10 dolarů. Tyto peníze jsem samozřejmě hraním sitek do pár dní bustnul a dál hrál jen freerolly. Mezitím jsem depozitnul i na fulltilt 10 dolarů (pak ještě 4x), které jsem vždy do pár dní prohrál. Koncem prosince 2010 přišel stop loss, hitnul jsem na starech freeroll a vyhrál 18 dolarů. Do toho jsem několikrát vyhrál sitko 360max. na starech za 10 centů, což tenkrát nastartovalo z nuly můj bankroll. Na fulltiltu jsem se od prosince 2010 taky držel a depositovat už nebylo potřeba.

Vzhledem k tomu, že moje hra byla hrozně naivní, tak jsem začal „studovat“. Podíval jsem všechny WSOP maint eventy až po rok 2006, všechny dostupné high stakes hry a myslel si, že to je dobrá škola. Samozřejmě na pobavení byla videa dobrá, ale výsledek pro hru nebyl absolutně žádný.

Věnoval jsem se pouze hraní dolarových sitek a MTT a můj roll se šplhal jak na starech, tak na fulltiltu, pomaličku nahoru (ale opravdu pomaličku).
      Po zavření fultilltu, kde jsem v tu dobu měl už, pro mě úctyhodných, cca 140 dolarů, jsem začal hrát jen na starech, kde jsem zažíval mocný propad a roll jsem sjel asi na 170 dolarů (z cca 370 dolarů).

Letošní léto pro mě asi bylo zlomové, protože jsem si řekl, že už to tak dál nejde a musím se začít víc věnovat serióznímu studiu. Protože mě neskutečně tiltovala variance v sitkách, tak jsem se rozhodnul věnovat se pouze cash games. Prošel jsem si většinu výukových videí, přečetl články a v tomto i nadále pokračuju. Dalo by se říct, že 1/3 času věnuju studiu a analíze session, zbytek hraní.

Naštěstí jsem objevil pokerstrategy, což je asi nejlepší tuzemský web pro hráče, bohužel pro mě pozdě, protože na většině možných větších hernách, jsem už byl regnutý (kvůli freerolům), takže jsem nemohl propojit účty a plně tak využít potenciálu a nabídek webu.

S bankrollem okolo 200 dolarů jsem začal na starech hrát NL2 a NL5 fullring, kde se mi celkem dařilo. Do toho jsem občas přidal NL5 6-max, který vždy dopadl katastrofálně. Začal jsem teda víc studovat 6-max a rozhodl se hrát pouze NL5 6-max, do doby než se dostanu do zelených čísel. Posledních pár týdnů se mi konečně podařilo vyšplhat na 300 dolarů a tak přišlo rozhodnutí přejít na NL10 6-max, což se uskutečnilo včera a bylo to opravdu veselé. Během dvou hodin jsem byl -50 dolarů a nevěděl co dál dělat. V době, kdy jsem chtěl celou session ukončit, přišla monster handa AA, se kterou jsem skončil v all-inu s dalšími 3. hráči a sebral monster pot.

V současné době se asi vrátím na NL5 a pak uvidím, kdy půjdu znovu zkusit NL10.

Dlouhodobě jsem si určil několik cílů:
      :club: zlepšovat svoji hru,
      :club: studovat,
      :club: budovat bankroll,
      :club: postupně postupovat na vyšší stakes

edit:
      Seznam článků a videí, které hodlám prostudovat
  • 168 odpovědí
    • Pepe1783
      Pepe1783
      Bronz
      Po včerejší session na NL10 jsem se musel někdy vykecat, tak jsem si udělal okolo 02:00hod. ráno pár poznámek, abych si zapamatoval, jak "dobře" jsem hrál:

"Začátek session 7.9.2011 okolo 21:45hod. – 8.9.2011 v 02:00hod.
      Počáteční bankroll – 306 dolarů
      Konečný bankroll – 295 dolarů

Dneska jsem uskutečnil dlouho plánovaný přechod NL5 na NL10. Původně jsem chtěl přejít při bankrollu okolo 350 dolarů, ale jak to tak bývá, už jsem se nemohl dočkat, už začnu bustovat ty fishky z vyššího levelu. Samozřejmě to dopadlo jak se dalo očekávat. Během první hodiny jsem byl down cca 10 dolarů, možná víc a nervozita začala pracovat, každých 5 minut kontrola rollu, třes rukou, pocit, že nic neustojím a runner runner šílenství, které stálo celý jeden buy in. Možná to je počtem stolů, které jsem hrál - 6 (běžný můj počet na NL5, na NL10 asi ještě zatím hodně).
      Okolo půlnoci jsem si udělal pauzu při swingu cca -30dolarů. Nutná sprcha a pročištění mysli (škoda že už nekouřím, ideální doba na cigaretu). Od 00:15hod. otevření nových stolů, tenkrát jen čtyř, nový elán do hry, nové pozitivní myšlení a cíl postupně stahovat swing zpátky k zeleným číslům. Asi 20 minut mi všechno vychází a říkám si, konečně. BUM, během pár hand pád celkově o -50 dolarů a už si začínám říkat, to je konec, návrat na NL5 a znovu nekonečné budování rollu. Postupně zavírám dva stoly a dohrávám jen dva, které se mi zdají nejlukrativnější. Za chvíli, po nevydařeném blufu zavírám jeden ze stolů a na posledním dávám sit out next BB. A pak to přišlo… Handa všech hand, jako dar z pokerového nebe, dostávám AA na BU, což by nebylo nic tak zvláštního, protože během večera jsem je dostal několikrát a buď bustnul, nebo mi je nikdo nezaplatil.

Hand converted with online PokerStrategy.com hand converter:

Přehrát handu

$0.05/$0.1 No-Limit Hold'em (5 handed)

Known players:
      SB:
      $28.01
      BB:
      $9.70
      MP3:
      $6.11
      CO:
      $10.00
      BU (Hero):
      $13.47

Preflop: Hero is BU with A, A.
      MP3 calls $0.10, CO folds, Hero raises to $0.45, SB raises to $1.40, BB calls $1.30, MP3 calls $1.30, Hero raises to $7.00, SB calls $5.60, BB raises to $9.70, MP3 calls $4.71, Hero calls $2.70, SB calls $2.70.

Flop: ($35.21) 5, 9, A (2 players)
      SB checks, Hero bets $3.77, SB calls $3.77.

Turn: ($42.75) Q (4 players)

River: ($42.75) 2 (4 players)

Final Pot: $42.75.
      Results follow:

SB shows a pair of tens(T T).
      Hero shows three of a kind, aces(A A).
      MP3 shows a pair of aces(T A).
      BB shows high card ace(K J).

Hero wins with three of a kind, aces(A A).

Pak samozřejmě úsměv na tváři a sit out. Nakonec jsem skončil v mínusu cca 11 dolarů, teda zhruba jeden buy-in, což není na první den NL10 tak hrozné. Horší byl můj celovečerní výkon. Hrál jsem tragicky a ze hry mám hrozný pocit. Zítra udělám důkladnou analýzu session a musím se poučit z chyb. Pokud budu takovým způsobem hrát dál, tak nakonec skončím na NL2 a zbudou mi jen oči pro pláč. Výkon byl opravdu tragický, i když to zachránila monster závěrečná handa. Pokud budu tak hrát i zítra, tak bez meškání přecházím zpátky na NL5. Nevím, možná jsem byl rozhozený z celkového vývoje pokeru v naší politice, nebo to byly nervy z nových kvalitnějších soupeřů, možná únava, možná všechno dohromady. Každopádně se jednalo o jeden z nejhorších dní mojí pokerové kariéry a jsem rád, že je za mnou a nakonec dopadl jak dopadl. Cíl je jasný poučit se, nehrát jak monster fish a plná soustředěnost na hru:f_biggrin: "
    • Dandiiik
      Dandiiik
      Bronz
      Registrace: 19.07.2009 Příspěvky: 1,736
      Takovýhle swingy, jak vy to všichni děláte :D Já vždycky sedím u 6 stolů třeba hodinu a půl a za tu dobu se můj bankroll hýbe minimálně. Možná jsem moc slabej TAG, ale to je teď jedno. Jinak ta poslední handa je fakt jak z nebes. Mně se povedlo něco podobného na konci srpna, taky AA a dva další se mnou all in a žádnej suckout (kupodivu).

Jinak vítej mezi námi. Jsem zvědav jestli tě bude ten blog bavit psát, když máš rodinu, práci na plnej úvazek atd. Možná je to na druhou stranu zase odpočinek od starostí běžnýho života :)
    • Pepe1783
      Pepe1783
      Bronz
      Ty swingy jdou nějak sami, člověk si říká, haha, tak na to ti neskočím, nebo ták, teď na tebe udělám pastičku, a na showdownu zjistím, že lovec se chytil do svojí pasti. Taky doufám, že mi to psaní vydrží, vzhledem k tomu, že je u mne poker sport č.1, tak očekávám že ano.
      Děkuju za přívítání.
    • Pepe1783
      Pepe1783
      Bronz
      Tak a už to teda vím zcela jistě. Jsem :f_confused: a to dost velká.

Nakonec jsem se rozhodl, vrátit se na NL5, což se ukázalo jako výborný nápad. Po odehrání cca 950 hand jsem skončil -4BI. A to mi ani nepřipadlo, že bych hrál tak hrozně. Nemám čas na session revizi, ale určitě si na ni čas udělám později.

Pro ukázku jedna handa, kdy jsem nedokázal položit, i když mi ten fullhouse otloukal o hlavu. Pořád jsem si říkal, že ty QQ mít nemůže. Na turnu mi už bylo jasné, že jsou to ty QQ a že jemu je jasné, že mám trips, ale položit jsem už nemohl.

Přehrát handu

$0.02/$0.05 No-Limit Hold'em (6 handed)

Known players:
      CO:
      $4.14
      BU:
      $6.44
      SB:
      $1.83
      BB:
      $5.00
      MP2:
      $4.87
      MP3 (Hero):
      $5.00

Preflop: Hero is MP3 with A, J.
      MP2 raises to $0.20, Hero calls $0.20, 4 folds, 3 folds, 2 folds, BB folds.

Flop: ($0.47) Q, J, J (2 players)
      MP2 checks, Hero bets $0.31, MP2 raises to $1.38, Hero calls $1.07.

Turn: ($3.23) 8 (2 players)
      MP2 checks, Hero bets $2.14, MP2 raises to $3.29(All-In), Hero calls $1.15.

River: ($9.81) 2 (2 players)

Final Pot: $9.81.
      Results follow:

Hero shows three of a kind, jacks(A J).
      MP2 shows a full-house, queens full of jacks(Q Q).

MP2 wins with a full-house, queens full of jacks(Q Q).

a ještě jedna, která mi udělal obzvlášť radost a opět mi už na turnu bylo jasné, že tam ty šestky budou, ale dají se ty AA položit? Protihráč byl hodně loose, po flopu pasivní.

Přehrát handu

Known players:
      BU:
      $3.35
      SB:
      $1.91
      BB (Hero):
      $8.18
      MP2:
      $1.06
      MP3:
      $3.83
      CO:
      $3.88

Preflop: Hero is BB with A, A.
      3 folds, BU raises to $0.15, SB folds, Hero raises to $0.47, BU calls $0.32.

Flop: ($0.96) 9, 4, 6 (2 players)
      Hero bets $0.64, BU calls $0.64.

Turn: ($2.24) 6 (2 players)
      Hero bets $1.49, BU raises to $2.24(All-In), Hero calls $0.75.

River: ($6.72) J (2 players)

Final Pot: $6.72.
      Results follow:

BU shows three of a kind, sixes(Q 6).
      Hero shows two pairs, aces and sixes(A A).

BU wins with three of a kind, sixes(Q 6).

• QuinnCZE
      QuinnCZE
      Bronz
      Registrace: 29.03.2010 Příspěvky: 280
      Pekny blog, velice dobre se cte, budu ho sledovat :)

Btw, co zena rika na tvoje hrani?

Jinak gl u stolu i mimo ne :f_cool:
    • Dandiiik
      Dandiiik
      Bronz
      Registrace: 19.07.2009 Příspěvky: 1,736
      No s tím AJ to je právě jeden ze spotů, kde bych ušetřil, protože tripsy hraju hrozně moc obezřetně. Je to totiž hrozně nápadná kombinace a když se někdo nebojí jít all in i když je board spárovanej, tak má většinou něco lepšího než tripsy. Jinak kdybych tu handu měl zhodnotit, tak až na flop ok. I když možná foldem nebo 3 betem pre flop sis mohl taky ušetřit stack. Value bet na flopu samozřejmě v pořádku, ale po raisu bych to foldnul. Tahle check raise line po raisu před flopem, to je zlověstný. Samozřejmě mohl mít menšího jacka nebo jen třeba AQ, ale to by to tolik nehnal si myslím. Když už si to dorovnal, tak na turnu bych dal check behind a počkal si na river, velká sázka na riveru je podlě vždycky znamení, že jsem poražen, když nemám hodně dobrou kartu.

Ale nejsem natolik zkušenej, abych mohl říct, že to, jak bych to zahrál já, je správně. Třeba ti někdo řekne, že si to zahrál dobře, a měl jsi jen smůlu. Ale já bych to rozhodně zahrál tak, jak jsem napsal, protože tyhle spoty se opakujou a na NL2 - 10 dopadaj pro mě vždycky stejně. To je to samý, jako že nikdy bych nešel all in jen s overpárem, i když AA, když bych neměl dobrej read, že soupeř je fish.

Winnig by folding :)
    • Hucas
      Hucas
      Platina
      Registrace: 08.08.2010 Příspěvky: 7,745
      Ahoj,

pěknej blog a taky budu sledovat :) Co se týče AJs, tak bych se víceméně ztotožnil s Dandiiikem. Důležitý je si říct, co tam ten člověk může mít!

Raise preflop a jako původní agresor nepokračuje C-betem? :s_mad: něco tady nehraje.

Čili buď jdeme proti hooodně silný handě, něbo proti total blufu. Musím teda říct, že ten jeho raise na po tvým betu je poměrně dost šílený. On má prakticky nuts a vyhání si nás takovým raisem. Tady je to těžký hrát nějak bez readů a znalostí soupeře, ale obecně na tomhle limitu si moc check-raise na flopu nepamatuju, takže většinou jdeme do lepší handy.

No proti lepšímu hráči a možná na vyšším limitu bych to zahrál podobně, ale na NL5 proti unknown hráči, je to asi fold na flopu, i když teda dost smutnej :( Každopádně, jestli budeš chtít, tak to postni do Hodnocení Hand Cash Game do 0.05/0.10 nejsem oficiální hand judger a můžu se mýlit ;)
    • Pepe1783
      Pepe1783
      Bronz
      QuinnCZE původně napsal
      Pekny blog, velice dobre se cte, budu ho sledovat :)

Btw, co zena rika na tvoje hrani?

Jinak gl u stolu i mimo ne :f_cool:
      Díky. Manželce to ze začátku bylo docela jedno, pak viděla, že tomu věnuju nějak moc času, tak občas pronesla nějakou vtipnou hlášku, jako třeba: "nechtěl bys umýt aspoň nádobí nebo vysát?" odpověď kupodivu byla: "děkuji nechci, vidíš že hraju" :f_confused:
      Pak si na to už zvykla a i když to asi nepřizná, určitě je ráda, že mě má pořád doma... Takže teď to bere tak, že to je...
      Tobě taky přeju hodně štěstí a hodně vyhraných potů.
    • Pepe1783
      Pepe1783
      Bronz
      :spade: Dandiiik - za normálních okolností bych min. polovinu asi taky ušetřil, jednalo se o jednu z mnoha hand, která byla odehrána v tiltovém opojení a pocitu bezmocnosti, kdy nic nevycházelo jak by mělo. Rozodoval jsem se mezi 3betem a callem. Vzhledem k tomu, že jsem měl pozici a na 3bet jsem předpokládal že zahodí, tak jsem ho chtěl udržet ve hře (před flopem jsem předpokládal, že má nějakou šílenost a pokud dobře trefím flop, což se stalo, tak ho stacknu). Samozřejmě jsem byl lehce zmatený z jeho jednání, ale pořád jsem si říkal, nemůžu to složit, po dlouhé době mám takovou handu :f_cool: .... a dopadlo to tak jak jsem předpokládal....

Ta esa jsem postnul ani nevím proč, asi abych ukázal jaký jsem smolař a ne fishka :D

:spade: Hucas - Děkuju. A k té handě. Zahrál jsem ji hrozně a ne jen ji, podobně zahraných jich bylo víc X( Opět totiž žiju v přesvědčení, že mě každý blufuje a jsem přece monster žralok a nenechám se vyblufovat z každé handy, zahodil jsem toho už dost a je na čase každému ukázat, že nejsem žádné ořezávátko.... a výsledek je takový, že se topím v červených číslech. Jinak ten rozbor handy nebude nutný, jsem si vědom toho, že byla zahraná špatně a zasluhovala potrestat... :s_evil:

Je potřeba zapracovat na post flop hře, což je cíl na následující den - nesednout ke stolu, než se naučím jak hrát post flop :D
    • Alficor1
      Alficor1
      Bronz
      Registrace: 16.06.2010 Příspěvky: 7,291
      Hele upřímně, myslím že jsi ani jednu z těch hand neodehrál špatně.. Ty AA je prostě nemůžeš na turnu položit a stejně tak to AJ. Už jsem takhle viděl lidi zahrát AA, KK nebo i AQ (plus samozřejmě random Jx). Prostě cooler, kašli na to, příště vyhraješ ty ;)
    • Pepe1783
      Pepe1783
      Bronz
      Alficor1 původně napsal
      Hele upřímně, myslím že jsi ani jednu z těch hand neodehrál špatně.. Ty AA je prostě nemůžeš na turnu položit a stejně tak to AJ. Už jsem takhle viděl lidi zahrát AA, KK nebo i AQ (plus samozřejmě random Jx). Prostě cooler, kašli na to, příště vyhraješ ty ;)
      Min. to AJ jsem jinak zahrát měl, ale na NL5 je velice těžké něco takového zahodit. Jak jsem dělal revizi session, tak jsem narazil na hodně hand, kde v podobných spotech byli někteří schopni hrát stejně např. 88. Podle statů borce jsem měl zahodit už před flopem, ale ego řeklo ne, nevěř mu... :f_biggrin:
    • Pepe1783
      Pepe1783
      Bronz
      Dnešní brzké odpoledne (hned po probuzení) jsem trávil u výukových videí pana "fousáče" Twinna, obzvlášť u jeho série Step by step, která je naprosto výborná:s_thumbsup:

Dál jsem si ve volných chvílích pročítal fórum a lelkoval u hand historie. Pak jsem se rozhodnul uvést do praxe nové info a otevřel si 4 stoly NL5 6max, které jsem po 45min. ukončil cca 1 BI v plusu. K hraní se vrátím večer s následujícím plánem: pokud se budou opakovat výkony z předchozích dnů, tak přecházím zpátky na full ring :s_evil:

V posledních dnech jsem vážně přemýšlel o tom, že bych zkusil nějakou novou hernu, která by splňovala podmínky:

:club: trochu schopný traffic
      :diamond: regnutí přes pokerstrategy
      :heart: pohodlné a přehledné ovládání stolů a lobby
      :spade: vhodná pro hraní více stolů najednou

Vzhledem k tomu, že na většině heren mám už účet vytvořený z předchozí doby, tak je výběr značně omezený. Nejvíc jsem se přikláněl k Party pokeru, ale bohužel nesplňuje podmínku :diamond:

Přes PS mám regnutý Ladbrokers (od promo akce, která proběhal v srpnu), který by splňoval všechny podmínky. Po pár hodinách hraní NL2 jsem byl sice docela v plusu, ale zjistil jsem, že mi nepřibývají žádné body za hraní. Následovalo kontaktování podpory, kde mi bylo sděleno, že za hraní na NL2 žádné body nepřibývají. Na NL4 jsem neměl roll, takže na této herně (bohužel) už nepokračuju.

Dál následoval Everest (také reg. přes PS). Tato herna nesplňuje hned všechny podmínky, takže zase nic (přeju hodně štěstí herně BetClic, která přešla na stejný soft jako Everest, což asi nebyl nejlepší nápad).

Při pročítání článků jsem narazil na hernu 888, u které jsem si vytvořil účet asi před půl rokem. Po odehrání pár hand za play money, si říkám, že bych mohl zkusit štěstí tady, jenže ta podmínka :diamond: .....

Jednu dobu jsem přemýšlel i o zapojení do cornieho výzvy, ale díky tomu, že jsem nenašel žádnou vhodnou hernu, kterou bych měl regnutou přes PS, tak jsem tuto myšlenku zahnal zase zpátky.

Nezbývá mi než dál zkoušet, vymýšlet a přebírat.

GL a hezký večer všem.
    • Pepe1783
      Pepe1783
      Bronz
      Tak včerejší večer byl zajímavější než jsem doufal.

Co se týká pokeru, tak jsem odehrál celkově 1963 hand s celkovým výsledkem +2,5 BI, takže přechod na full ring se zatím odkládá.

V době (okolo 00:30hod.), kdy jsem ukončil pauzu a chystal se na poslední hodinku grindění, mě vyrušila manželka se zvracející dcerou, takže jsem stihnul z plánované hodiny odehrát jen 7 min, a i za tu dobu jsem dostal lucky handu (po flopu open ended straight draw, flush draw, straight flush draw), ve které jsem stacknul midstacka.

Po této handě následovala cesta na benzinku, pro Coca-colu, při které jsem okolo 01:00hod. zahlédl maminku, jak si vykračuje s kočárem, ve kterém spí dítě. Protože jsem od srdce dobrák, tak jsem se rozhodnul, že mamince nějak pomůžu(jednalo se průměrně vypadající maminku ve věku okolo 35 let, žádný feťačka nebo špinavá bezdomovkyně). Nebudu se rozepisovat co a jak, protože to sem ani nepatří, výsledek byl takový, že jsem si připadal jako největší blbec, paní mi nakonec vyčetla, že jsem neschopný a měl jsem jí zavést domů (do 50km vzdáleného města). Domů jsem se vrátil ve 3 hodiny ráno s pocitem, který nedokážu ani popsat :s_evil:

Nevím, jestli jsem se poučil do příště, myslím že ne, ale doufám, že mne něco podobného nějakou dobu nepotká.

Dnes radši nebudu vycházet z domu a pokusím se pohnout s bankrollem směrem nahoru.... :s_cool:
    • Pepe1783
      Pepe1783
      Bronz
      :D Včerejší den byl bez nějakých větších nočních zážitků, když pominu ty pokerové :D  

:club: Odehrál jsem celkově 1689 hand s celkovým výsledkem +1,5 BI:club:

Dnes jsem si prošel odehrané handy s většími poty a došel jsem k závěru, že hraju stylem gamble. Soupeřům karty málokdy věřím, zahazuju, když bych neměl, raisuju, když bych měl checkovat a dělám podobné divné tahy, které mě většinou stojí celý buy-in. Při procházení hand, jak vítězných, tak těch, kde jsem hodně prohrál, se biju v čelo a nevěřím tomu, že jsem tak některé handy mohl zahrát. 

:s_biggrin: Na ukázku toho, jak jsem úžasný hráč, postuju dvě handy s odlišnými výsledky:f_biggrin:

Přehrát handu

Known players:
      MP3:
      $3.99
      CO:
      $1.92
      BU (Hero):
      $5.85
      SB:
      $5.31
      BB:
      $6.61
      MP2:
      $13.42

Preflop: Hero is BU with K, K.
      2 folds, CO calls $0.05, Hero raises to $0.22, SB calls $0.20, BB folds, CO raises to $0.45, Hero raises to $1.50, SB calls $1.28, CO raises to $1.97, Hero calls $0.42, SB calls $0.42.

Flop: ($5.81) 2, 4, 3 (2 players)
      SB checks, Hero bets $0.70, SB calls $0.70.

Turn: ($7.21) 8 (2 players)
      SB checks, Hero bets $1.10, SB raises to $2.20, Hero raises to $3.23, SB calls $0.49.

River: ($13.13) J (3 players)

Final Pot: $13.13.
      Results follow:

Hero shows a pair of kings(K K).
      CO shows a pair of queens(Q Q).
      SB shows a pair of eights(A 8).

Hero wins with a pair of kings(K K).

:spade: S pánem na CO jsem měl odehráno 5 hand, byl na stole nový a nevěděl jsem, co od něj čekat. Za těch 5 hand měl VPIP 100%, PFR 20%, na SB byl pán se staty 68/11 po 40 handách, BB byl tight pasivní. 
      Po limpu z CO jsem z BU raisnul a očekával fold, fold, fold. Call od SB neznamenal nic, čekal jsem nějakou zvrácenost jako např. Ax, Kx, 77 a nižší páry (něco lepšího jako vyšší pár, AK, AQ by určitě raisnul). Po limp, raisu od CO jsem byl docela zmatený, jakou handu tak mohl zahrát. AA jsem mu nevěřil, možná TT, JJ (limpoval by TT nebo JJ z CO? nepravděpodobné), Ax suited, nějaký konektor, ale představu jsem přesnější neměl, mohlo jít i o pokus sebrat pot. Položit jsem nemohl, call taky nepřipadal v úvahu, tak jsem ho 4 betnul s tím, že seberu pot tady. Po jeho all inu už nebylo co řešit a říkal jsem si, že musím udržel v potu i SB, který zatím statečně calloval. Po flopu se mi podařilo vehnat do all inu i jeho s tím, že jsem věděl, že nebude mít nic zázračného. Nakonec jsem byl lucky a CO otočil QQ a SB, jak jsem předpokládal, nesmysl :spade:  

a teď z toho druhého soudku:

Přehrát handu

$0.02/$0.05 No-Limit Hold'em (4 handed)

Known players:
      SB (Hero):
      $13.63
      BB:
      $11.23
      CO:
      $4.93
      BU:
      $2.00

Preflop: Hero is SB with K, K.
      CO raises to $0.10, BU folds, Hero raises to $0.40, BB calls $0.35, CO folds.

Flop: ($0.9) 5, 7, 2 (2 players)
      Hero bets $0.60, BB raises to $1.80, Hero raises to $6.26, BB raises to $10.83, Hero calls $4.57.

Turn: ($22.56) 4 (2 players)

River: ($22.56) 8 (2 players)

Final Pot: $22.56.
      Results follow:

Hero shows a pair of kings(K K).
      BB shows three of a kind, fives(5 5).

BB wins with three of a kind, fives(5 5).

:spade: Na min. raise z CO klasicky 3bet(nejsem se jistý, jestli dostatečný). Dostávám call z BB (staty 55/32 po 30 handách), CO fold. Odhadoval jsem ho na střední pár 88+, AK, AQ, s AA by určitě (nebo snad) 4betoval. Po flopu jaký přišel, nevím proč, jsem mu nevěřil ani noc mezi očima. Následoval můj value bet s tím, že z něj musím dostat co nejvíc. Jeho reraise pro mě ještě moc neznamenal, raisoval každý druhý c-bet (i když velmi malý vzorek hand). Rozhodl jsem se ho 3betnout, ale opravdu nevím, kde jsem přišel na tu velikost raisu (teda vím, tlačítko pot, které často využívám a pak nedomýšlím důsledky). No a na to mi tam poslal all in. Na doplacení nějaké tři dolary, co už jsem doplatit musel, i s tím, že jsem osel a prohrál jsem si celý pot bláznivým 3betem, teď už mi bylo jasné, že ho neporážím a jsem horší, což se potvrdilo :spade:  

Podobných spotů, i když ne tak drahých, jsem zahrál víc, někdy úspěšně, někdy ne. Připadá mi, že NL5 se podobá víc tipovací soutěži než pokeru a z toho plyne i moje nedůvěra v to, že protihráč drží silnější kombinaci a neochotou foldovat.

Dneska bych už konečně mohl dosáhnout na finanční bonus za VPP body na starech, tak předpokládám, že večer opět zkusím přechod na NL10, tentokrát snad s větším úspěchem než minule:D

:s_cool: GL all.... :s_cool:  
    • Pepe1783
      Pepe1783
      Bronz
      :club: Za dnešek odehráno celkově 1441 hand s celkovým výsledkem -2,5 BI:club:  

Odpolední session byla pohodová a ukončil jsem ji s výsledkem přibližně +2,5BI. K hraní jsem se vrátil až večer a začala jedna velká katastrofa. Když soupeř čekal na draw, mohl jsem se spolehnout, že přijde, když chytnu set, naletím do vyššího setu, dál riverový zabijáci a nikdy nezahazující blufeři, kteří jsou schopní chodit all in na druhý nebo třetí pár. No každopádně to nemůžu házet jen na smůlu, hrál jsem příšerně (už nikdy nedělám pasti s AA), a proto to dnes balím.

Večerní session dopadla s výsledkem -5BB :f_cry:  

Jedinná potěšující věc je ta, že jsem konečně dosáhl potřebný počet VPP bodů na zakoupení 50 dolarů.

Protože mám dostačující bankroll, tak zítra zkusím opět přejít na vyšší limit NL10. Tentokrát mám o 2BI víc jak při posledním pokusu, tak budu snad úspěšnější a vyvaruju se stejných chyb jako minule.

:s_cool: Bad luck gamblerům a allinzkusímtohiterům... :s_cool:  
    • Pepe1783
      Pepe1783
      Bronz
      :club: Za dnešek odehráno celkově 367 hand NL5 s celkovým výsledkem +1,5 BI:club:  

:diamond: Celý den v práci, večer po práci živý turnájek s kamarády, návrat do tepla domova po půlnoci, únava po celém dni se negativně projevuje, na online není nálada ani energie.  

:diamond: Přechod na NL10 se odkládá na zítřejší den, dneska by to byla katastrofa a těžký down.  

:diamond: Po nahlédnutí na příchozí e-maily mě obzvlášť pobavil jeden reklamní, lákající hrát na jedné z dříve solidních heren :D  

:spade: Snad nebude víc heren, které budou přecházet na podobně bezpečnější a jednodušší soft :spade:
      X( (a snad nebude po novém roce taková situace, kdy mi to už bude jedno) X(

• Pepe1783
      Pepe1783
      Bronz
      :club: Za celý den odehráno 1656 hand NL10 s celkovým výsledkem -0,75 BI:club:  

:spade: Odpoledne byl přechod na NL10 výborný, hrál jsem rozvážně, nedělal chyby, vyhýbal se špatným spotům. Za hodinu a půl hraní jsem byl +2.5BI. Říkám si super, není to zas tak těžké tady vyhrávat.  

:spade: Vysávat dolárky na NL10 jsem se vrátil večer s pocitem obřího neporazitelného žraloka, který nemá konkurenci. 

:spade: Krásný výsledek -3BI mne zase vrátil z moře plného ryb na pevninu. Během půl hodiny jsem bustnul asi 3 nebo 4 BI, pak jsem už byl asi vyřáděný a zklidněný, začal jsem hrát opatrnou TAG hru (pokud se to dalo) a něco jsem dostal zpátky, pak zase odevzdal... a pak radši hraní ukončil. 

:spade: V celkovém výsledku jsem tam, kde jsem byl včera večer a to i proto, že jsem vysál ze stars další bonus za nahrané body. Pokud mi zítra půjde NL10 tak, jako dnes, tak budu muset opět zpátky na NL5....  
    • Pepe1783
      Pepe1783
      Bronz
      :club: Včerejšek byl další veselý den na NL10 - po odehrání 1192 hand -1,75BI:club:  

:club: Na poslední půl hodinu hraní jsem se vrátil na NL5 - po odehrání 265 hand +0,5BI:club:  

:spade:P ři návratu na NL5 jsem cítil úlevu a hrálo se úplně jinak. Necítil jsem žádný tlak a hrál uvolněně.

:spade: Působení na NL10 hodnotím jako neúspěšné. Nebylo to zapříčiněno kvalitou soupeřů (i když ta je o poznání vyšší než na NL5 a o to důležitější je výběr správného stolu), ale neustálou kontrolou bankrollu a obavy z větší prohry, kterou na mém BR hodně poznám a těžko se dohání. Z tohoto důvodu jsem málo používal 3-bet, málo raisoval a hodně foldoval v situacích, kdy jsem byl zřejmě lepší a nechával se často přehrávat. Pár dní si odpočinu na NL5 a pak uvidím co dál.

:spade:P lán pro následující dny je získat stříbrný status na pokerstrategy a umožnit si tak přístup ke stříbrným výukovým článkům a videím.
    • Pepe1783
      Pepe1783
      Bronz
      :diamond: Včera a dnes jsem neměl nějak extra času na hraní, o to víc jsem přemýšlel jakou hernu přibrat k pokerstars. Tímto díky všem, které jsem zatěžoval dotazy :f_love:

:club: Za poslední tři dny jsem odehrál okolo 4000 hand NL5(z toho asi 3000 ve čtvrtek) a výsledky nestojí za komentář. Co jsem vyhrál, to jsem prohrál a ještě něco k tomu přihodil :evil:

:diamond:D nes jsem zkusil odehrát pár hand na Ladbrokes a mám smíšené pocity. Hlavní nevýhodou je, že při hraní NL2 nepřibývají žádné herní body a na NL4 nemám bankroll. Každopádně do konce měsíce zůstanu hlavně na pokerstars, kde musím využít platinum star a sbírat bonusy.

:diamond: Večer zkusím dvou hodinovou session, ale nevím jak to půjde, protože jsem po včerejší noci a dnešním dni docela unavený :f_zZz: