1,50 Turbo SNG PS A9s

• xxBZUCOxx
      xxBZUCOxx
      Bronz
      Registrace: 12.11.2008 Příspěvky: 231
      PokerStars No-Limit Hold'em, 1.5 Tournament, 75/150 Blinds (5 handed) - PokerStars Converter Tool from FlopTurnRiver.com

Hero (Button) (t2330)
      SB (t960)
      BB (t3304)
      UTG (t3605)
      MP (t3301)

Hero's M: 10.36

Preflop: Hero is Button with 9, A
      UTG calls t150, 1 fold, Hero bets t2330 (All-In), 3 folds

Total pot: t525

SB reg celkom tight
      UTG totalny limper, hral pomaly každú ruku, ale na raisy zahadzoval často

Podľa wizardu fold. Asi kvoli tomu malemu stacku na SB. Ja teda tu celkom s wizardom nesúhlasím. Viem, že UTG my zahodí dosť často aby som to mohol pushovať a BB bude callovať celkom tight asi tak 99+, AQo+, AJs+. A ak ma callne SB tak jednak mám celkom peknú šancu vyhrať a polepšiť si na bubline alebo ak prehrám tak mám ešte stále 10 BB s ktorými sa dá pracovať. Dal som SB calling range 20% čo si myslím že by tu asi tight reg hral. Porovnal som to s A9s a vyšiel mi skoro flip takže myslím, že dobrá situácia na push.

Ale zas situácia, že keď nastavím, že UTG nelipne tak je to super profitabilný push. Mohol by si mi to trochu vysvetliť prečo taká náhla zmena kvôli jednému limpu ??
  • 2 odpovědí
    • Duncan737
      Duncan737
      Zlato
      Registrace: 09.08.2010 Příspěvky: 3,230
      Ahoj,

předně k tomu limpu ve wizu. Změní hodně, protože standarně je tam nastavené, že souepř limpuje AA,KK,QQ,AK, atd až po tu určitou range. Ale když ubereš např horních 5%, které by raisnul (záleží od případu), tak to hodí úplně jiná čísla.

Ten push vypadá asi v pořádku, pokud je utg opravdu takový limper, jak říkáš, ideálně s PFR okolo 10, kde pak takový hráč svoje nejlepší handy raisuje a jeho range je o to slabší.

Pokud opravdu hodně skládal po flopu, např. WTS 20%, tak si dovedu představit i nějaký raise cca 375 a ukrást ještě větší pot potom cbetem. I kdyby to náhodou nevyšlo, tak nám zůstane okolo 10bb stack po cbetu.
    • strategic12
      strategic12
      Bronz
      Registrace: 05.06.2011 Příspěvky: 2,468
      Áno, vychádza z toho coin flip.

Čo sa týka vynechania limpera, porovnaj si equity pred flopom 18.93% rozdelenú medzi troch súperov (6.31%) a štyroch (4.73%). Je to veľký rozdiel. Samozrejme, v hre všetko závisí od range hráčov a ako ju zahrajú. Takže 0.4 Diff% rozdiel medzi stavom s limperom a bez neho je reálny. :)