BLOG: 10$ way to o.5/1

• Kubaiscz
      Kubaiscz
      Bronz
      Registrace: 14.05.2011 Příspěvky: 752
      Zdravím :)

vzhledem ktomu, že vidím že blog je velice +ev záležitost, skusím taky něco sesmolit.

Tak abych se představil, je mi čerstvých 20let, s pokerem se seznámil cca před dvěma lety, kdy sme s kamarády hráli 1/2 chuj Cg v naší klubovně. Jelikož to ale několik lidí dost chytlo, nebyla jiná možnost než začít sledovat nějáký weby a číst nějáký ty články :) V tu dobu sme byli všichni samozdřejmě největší pros, takže sme začali hrát i turnaje, poker se unás začal šířít a začali sme objíždět i menší freezouty. Bylo pár tref,které sme oslavovali jak vánoce, Nakonec ztoho všeho vzniklo VSOP ( vydlák series of poker), 12 turnajů každý měsíc, kde z prizepolu vybírá část do prosincového freerolu pro šest nejlepších...

Mě a pár dalších kluků to chytlo natolik že online ůčty se stali podmínkou, a trefa kámoše za kterou si zaplatil líbánky se svou nastávající nás šíleně nakopla.. :s_biggrin:

Co se mě týče, začal sem na Pokerstars, kde sem se pohyboval neustále okolo nuly, pořád sem nemohl přijít na to,co mě vlastně baví,většinou když se už cashier skoro vyprázdnil tak sem trefil nějáký 180sitko, pobral pár dolarů a říka lsi jakej já nebudu sng reg.. sečteno podtrženo, deposity na ps mě celkem vyšli asi na 200$ ale něják výrazně sem to neřešil.

Velká změna přišla minulý týden, kdy sem viděl strixerovo FLH video. po jeho zkouknutí sem ho projistotu zkouknul ještě jednou. popravdě mě eště nikdy nic v pokeru tak nechytlo., očima sem přeletěl několik článků tady na pokerstrategy a s 10dolary sem vlítnul na 0.02/0.04.. hrál sem si hezky tight a šlo to pěkně, popravdě nemusel sem skoro nic dělat, protože moves od fishí byli až ultra neuvěřitelný. podle jednoho blogu který tady ted sleduju sem s 13dolary rovnou šel na0.05/0.10 kde hraju a celkem na pohodu to porážím.

nějáké ty poznatky z FLH:
      1)většina lidí na těhle limitech to hraje jako Nl. snaží se o jakési bluffy, přehrávají slabší karty a neví nic o pot odds, pokud netrefí tak 2páry sou tu většinou easy win
      2) vs regové se mi často stává že vyhrávám na Ahigh, což předpokládám že je normální
      3) označování a psaní poznámek- podle mě nejvíc +ev záležitost ve FLH hned vedle tight hry

nějáké ty goals:
      1)číst číst a číst, ikdyž články už mám přelouskané, zjistil sem že opakování je matka moudrosti
      2) zbavit se leaků- nejhorší je pro mě loose callovaní, a občas přehrávání hezkých páru
      3)začít hrát 4 stoly, byl sem hodně překvapenej jakej je v tomhle oproti NL rozdíl
      4) do konce měsíce bych se chtěl dostat na 30$,
      5) nová kancelář :s_biggrin: - jelikož se živím normální prací,ale mám hodné rodiče( po matuře mě z baráku nehnali a ani nechtějí platit jídlo atd) zbýva mi na konci nějáký ten peníz, takže chci pořídít, nový ntb + nějáký monitor
      a koupit si HEM
      6) Postovat zajímavé handy na fórum - nějáké už tam mám,ale bylo to spíš proto abych se naučil jak se to dělá

momentální stav Br je 22.30$, takže po týdnu sem spokojen, navíc pokud máte ty lidi dobře označené, a přečtené nějáké články, není možné to neporážet :)

abych to shrnul, pokud to někdo dočetl až dokonce, omlouvám se mu za scarry zážitek :D sem rád, že sem konečně našel variantu která mě ultra baví a kterou umím tak něják aspon lehce uhrát

Gl u stolů, a olmouvám se za tenhle výplod :D :D
  • 62 odpovědí
    • Kubaiscz
      Kubaiscz
      Bronz
      hnedle se na něco zeptám, co zamýšlí hráč který si k 0.05/0.10 sedne s 10$? už sem jich pár potkal,a netuším k čemu je to dobrý :)
    • zizelevak
      zizelevak
      Bronz
      Registrace: 07.05.2011 Příspěvky: 2,451
      ahoj, hezky blog.

znam jednoho hrace co bezne sedava s $10 na stul 0.02/0.04 a hraje tak prumerne, spis slon. Tim ze si prinesl hodne penez dava o sobe budto vedet ze je bohaty, nebo ze si chce zamachrovat.

Videl jsem jineho agresivniho hrace co si prines $8.50 a behem hodiny to promenil na necele dva dolary. Evidente to byl jeho cely bankrol a netusil co to FL je.
    • strixsr
      strixsr
      Bronz
      Registrace: 04.10.2009 Příspěvky: 5,202
      Ahoj,

primárně bych se chtěl omluvit, že jsem zde teď pár dní moc nebyl, měl jsem nějaké ne-pokerové starosti, snad už je vše vyřízený a můžu se pustit do postování a hand judgování na plný pecky :-)

Jsem moc rád, že se ti video líbilo a že tě FLH oslovil, výhod oproti NL je tam podle mě opravdu hodně (jinak bych jej sám nehrál :f_cool: ) a jde jen o to, aby si to člověk uvědomil :)

" V tu dobu sme byli všichni samozdřejmě největší pros " mi naprosto mluví z duše, když jsem začínal s kartama, tak byl každý okolo mě nepředstavitelný profík co měl vatu a vatu a já šudlal 45 kč/hod na brigošce...no pravda byla trochu někde jinde když se na to člověk podívá zpětně :f_biggrin:

Jinak ještě k té tvé otázce, podle mě tím nikdo nesleduje nic co není fishy :f_cool: žádný reg hráč takhle nenakupuje, většina ani nemá na to na herně peníze a má je na bookers/netelleru atd, já osobně nakupuji za víc než 20 BB pouze na HU, protože tam se to rychle mění a může se tam lehčeji stát, že nemáš s nuts na ruce peníze na bet..ale např na PS je dokonce funkce autorebuy na FLH stoly a tam tento problém úplně odpadá. Jednou jsem zažil, že na 1/2 Euro nakoupil hráč (blázen - maniak) za 1000 E a odsedl až vše prohrál...i na FLH se to dá zvládnout :s_cool:
    • Kubaiscz
      Kubaiscz
      Bronz
      to video je výborný... teším se na další... FLH je popravdě jediná varianta která mě dlouhodobě baví, a mám i chuť se jí učit a chápat jí.

Jinak měl sem dnes v plánu ještě večerní session, ale byl sem fandit na zápase což bez píva nejde,.. takže si to radši eště rozmylím, protože na fixed to chce clear mind, což ted rozhodně nemám :D
    • cimprcampr
      cimprcampr
      Bronz
      Registrace: 10.05.2011 Příspěvky: 1,315
      Taky si myslím, že člověk co jde na mikro stůl s touto sumou si rovnou říká o označení jako fish. Aspoň všechny co jsem takhle zaím potkal rozhodně žádbiu A hru nepředváděli. Mám z nich spíše většinou pocit, že to je celý jejich roll a jen se jdou pochlubit :D

P.S. kdybych věděl, že máš taky blog tak tě neotravuju na Zizelevakově :-) Uvidíme se u stolů :)
    • Kubaiscz
      Kubaiscz
      Bronz
      no já si ho založil až potom co sme se potkali :)
    • cimprcampr
      cimprcampr
      Bronz
      Registrace: 10.05.2011 Příspěvky: 1,315
      Jinal až teď jsem si přečetl tvůj první příspěvek a jsme oba dost podobné fázi, Oba hrajeme FL10 bez správného BRM :) Ale já se zrovna dnes na něj dostal. Mám 30,1$ tj těch minimálních 300 BB

Ale je to tam fakt tak easy, že kdybych ho měl udržovat od začátku, tak se z toho fakt zblázním :) Mylsím že víš sám :) tak hodně štěstí až se zas potkáme, tak na mě buď hodný :)

Když už jsme na stejných limitech dám ti tip. Až potkáš čecha, co si říká Auditor, drž se toho stolu jak klíště. Ten člověk mi jen dnes zaplatil přes 6 dolarů :)
    • Kubaiscz
      Kubaiscz
      Bronz
      Hand converted with online PokerStrategy.com hand converter:

Přehrát handu

$0.05/$0.1 Fixed-Limit Hold'em (3 handed)

Preflop: Hero is BB with K, K.
      BU calls, SB calls, Hero raises, BU calls, SB calls.

Flop: (6 SB) 2, K, Q (3 players)
      SB checks, Hero bets, BU folds, SB calls.

Turn: (4 BB) A (2 players)
      SB checks, Hero bets, SB calls.

River: (6 BB) 4 (2 players)
      SB checks, Hero bets, SB raises, Hero 3-Bets, SB calls.

Final Pot: 12 BB.
      Results follow:

SB shows a flush, ace high(J 6).
      Hero shows three of a kind, kings(K K).

SB wins with a flush, ace high(J 6).

na riveru sem asi měl zpomalit...ale jak se vůbec mohl dostat na flop s J6?¨

doufám že se tyhle hráči rostou jak houby po dešti, budem bohatý.. :(
    • Kubaiscz
      Kubaiscz
      Bronz
      nejenže sem byl totálně bez karet,ale kromě toho setu kingů do flushe sem udělal i několik dalších chyb, končím na 19dolarech a pro dnešek už to vypínám

Docela mě štve že sem se k FlH nedostal ještě o týden dřív, byl sem totiž doma s angínou,řikál sem si kolik budu mít času a skoro celý roll sem odpaílil na MMtčkách, kdybych tou dobou začal s limitem, mohl sem si vklídku sedět na 0.10/0.20..ale ono asi bude lepší když si to potěch limitech přejdu, ono by klidně byli prachy abych mohl začít třeba na 0.25/0.50 se safe rollem,ale takhle se aspon naučím nějáký tý disciplíně a trpělivosti.. jdu spát, tak GN&GL
    • zizelevak
      zizelevak
      Bronz
      na tom riveru jsi nemel urcite reraisovat, co jineho nez flush tam mohl chytnout ? ani ti nejvetsi maniaci obvykle nehrajou agresivne nejnizis par chyceny na riveru. A pokud by to byl chyceny druhy par nebo set ? To na boardu kde hrozi flush a stright normlani hrac nereraisne a maniak to bude raisovat uz ve chvili kdy trefil ten prvni par, nebo raisne preflop ty pocket 44,

Treba tight hrac by ti JQ suited by flush draw nezahodil v takle velkem potu a na riveru by ti reraise dal. Ja osobne hraju vsechny suited konektory, i kdyz preflop byl raise, dokonce kdyz se zapoji do hry hodne lidi tak klidne i kdyz preflop byl cap. Kdyz na flopu netrefim triple, dva pary, draw, tak je foldnu. Dokonce ty poty raisove pred flopem mam radsi, protoze je tam vyssi sance ze ti postupku nebo flush capnou treba dva lidi.
    • strixsr
      strixsr
      Bronz
      Ahoj,

river je jen call, 3bet je moc, mohl mít slowplay str8, flush...porazil bys vlastně jen nějak špatně zahrané dva páry :f_frown: Je to škoda že se dneska nedařilo, pokud dobře počítám, tak jsi prohrál 110 BB, což je fakt docela dost (ale neříkám že se to nestává..), příště to vypni trošku dřív a halvně příště to bude chodit určitě líp ;)
    • Kubaiscz
      Kubaiscz
      Bronz
      nechal sem se šílěně unýst, nejdřív sem to přehrával, a pak už sem to nedokázal zahodit, naštěstí to vyšlo... sem ale osel

Přehrát handu

$0.05/$0.1 Fixed-Limit Hold'em (6 handed)

Preflop: Hero is MP2 with T, A.
      MP3 posts deadblind, Hero raises, MP3 folds, CO calls, BU folds, SB calls, BB calls.

Flop: (9 SB) T, 9, A (4 players)
      SB bets, BB calls, Hero raises, CO calls, SB 3-Bets, BB calls, Hero caps, CO calls, SB calls, BB calls.

Turn: (12.5 BB) 2 (4 players)
      SB bets, BB calls, Hero raises, CO calls, SB 3-Bets, BB calls, Hero caps, CO calls, SB calls, BB calls.

River: (28.5 BB) Q (4 players)
      SB bets, BB folds, Hero raises, CO calls, SB calls.

Final Pot: 34.2 BB.
      Results follow:

Hero shows two pairs, aces and tens(T A).
      CO shows a pair of aces(6 A).
      SB shows two pairs, aces and twos(A 2).

Hero wins with two pairs, aces and tens(T A).
    • Kubaiscz
      Kubaiscz
      Bronz
      nechal sem se šílěně unýst, nejdřív sem to přehrával, a pak už sem to nedokázal zahodit, naštěstí to vyšlo... sem ale osel

Přehrát handu

$0.05/$0.1 Fixed-Limit Hold'em (6 handed)

Preflop: Hero is MP2 with T, A.
      MP3 posts deadblind, Hero raises, MP3 folds, CO calls, BU folds, SB calls, BB calls.

Flop: (9 SB) T, 9, A (4 players)

Turn: (12.5 BB) 2 (4 players)

River: (28.5 BB) Q (4 players)
      SB bets, BB folds, Hero raises, CO calls, SB calls.

Final Pot: 34.2 BB.
      Results follow:

Hero shows two pairs, aces and tens(T A).
      CO shows a pair of aces(6 A).
      SB shows two pairs, aces and twos(A 2).

Hero wins with two pairs, aces and tens(T A).
    • strixsr
      strixsr
      Bronz
      Konec turnu a river je overplay obv, ale super že to vyšlo, 34BB pot jsem nevyhrál snad nikdy :s_biggrin:
    • Kubaiscz
      Kubaiscz
      Bronz
      řídíl sem se v podstatě jen tím že už je v potu tolik penez, že to nemůžu položit,prospěšnější by bylo kdybych to prohrál, aspon bych se poučil a nedělal tyhle opičárny
    • zizelevak
      zizelevak
      Bronz
      i kdyz jsi mel nejlepsi handu na flopu tak v prubehu hry se to lehce zmeni, navic i na tom flopu mohl mit nekdo set. Ja bych se snazil na turnu co nejlevneji dostat na river
    • Kubaiscz
      Kubaiscz
      Bronz
      nakonec se mi sešli dva hezky označený stoly, takže sem to po tý prasárně s AT eště nechal chvíli běžet, cyp u kterýho mám jedinou poznámku ( hyper aggro osel) mi capoval devítky na ruce na A high boardu bez nějákých vyditelných draw a hned potom mi na jednobarevném flopu owerplayoval straight draw až 3street, kde mu moje nutsflush zdřejmě zkazila náladu a sitoutnul..

Opět se mi potvrdilo nepsané pravidlo, že vedět ve FLH proti komu hraju a co si můžu proti němu dovolit je půlka úspěchu :)

stav BR: 26.96$

+ po všech těch kravinách co sem kdysi na ps prováděl už se mi začínají hromadit fpp body, takže br by mohl ještě posílit, sice se prý nevyplatí měnit to za ty malý částky,ale 25K fpp na 300$ jentak nenahraju :) ted si dám chvíli pauzu, a večer si možná eště zahraju :)

ps: přidávám další poznatek z FLH: je to pro mě mnohem zábavnější než holdem :s_biggrin: :D

ještě edit: trošku se už orientuju v pokertableratings, koukám na tu dnešní session a něják mi nesedí údaj: Hand played 1626.. nevím ted přesně jak dlouho sem hrál,ale ne víc než dvě hodiny a sice Short ale jen dva stoly. nesčítají se ty session něják dohromady?
    • strixsr
      strixsr
      Bronz
      PTR je úplně mimo, u mě je správně tracknutých cca 15% rukou... :s_o:

btw "hyper aggro osel" ROFL :s_biggrin:
    • Kubaiscz
      Kubaiscz
      Bronz
      pořád nesmyslně přehrávám TPTK, a zbytečně přicházím o BB... zavedu preventivní bičování! :f_mad: