BLOG: Superkikuska mastí kiby

• superkikuska
      superkikuska
      Bronz
      Registrace: 10.06.2011 Příspěvky: 434
      Vítám Tě na svém blogu,

činím právě velký to krok ve své pokerové kariéře a i já si zakládám blog. Přikládám tomuto činu nebývalý význam (viz 4 důvody proč jsem si založila blog), přesto si nedělám žádné velké naděje co se týče čtenosti, či oblíbenosti, ani snad že by se našel někdo kdo si pamatuje jak moje první představení na fóru, a zároveň čte tento můj úvod :-)

Hned zkraje tedy uvádím několik nejdůležitějších důvodů, proč jsem si založila blog:
      :diamond: právě jsem projela 8 BI (0.25$ MTT sitka) a potřebuji se trochu uklidnit..
      postuji zde i své slavné odchody od stoly jak jinak než na bubble (připomínky potěší)

Known Players:
      Position:
      Stack
      UTG3:
      17185
      MP1:
      9226
      MP2:
      9236
      MP3:
      1185
      CO:
      1745
      BU:
      17666
      Hero:
      4070
      BB:
      7187

SnG-MTT $ 0.25 (45 Players)
      150/300 No-Limit Hold'em, Ante 25 (8 Players)
      Hand recorder used for this poker hand: PokerStrategy.com Elephant 0.102.40520.2 by www.pokerstrategy.com

Preflop: Hero is SB with 3 :diamond: , 3 :club:
      6 fold,
      Hero raises 450 to 750,
      BB raises 6412 to 7162 ( (AI)), Hero calls ( (AI)), BB gets uncalled bet back

Flop: (8290) A :club: , 8 :club: , 7 :heart: (2 Players)

Turn: (8290) 6 :club: (2 Players)

River: (8290) J :heart: (2 Players)

Final Pot: 8290

Results follow (Highlight to see):
      Hero shows a pair of threes (3d, 3c) --> (3d, 3c, Ac, 8c, Jh)
      BB shows a pair of sixes (Qd, 6d) --> (6c, 6d, Ac, Jh, Qd)

BB wins 8290 with a pair of sixes (Qd, 6d) --> (6c, 6d, Ac, Jh, Qd)

Known Players:
      Position:
      Stack
      MP1:
      4220
      MP2:
      3515
      MP3:
      2845
      Hero:
      1210
      BU:
      3630
      SB:
      3795
      BB:
      12992

SnG-MTT $ 0.25 (45 Players)
      75/150 No-Limit Hold'em (7 Players)
      Hand recorder used for this poker hand: PokerStrategy.com Elephant 0.102.40520.2 by www.pokerstrategy.com

Preflop: Hero is CO with 3 :diamond: , 3 :club:
      3 fold,
      Hero raises 1060 to 1210 ( (AI)), 2 fold, BB calls

Flop: (2495) T :spade: , 8 :club: , 6 :heart: (2 Players)

Turn: (2495) 8 :diamond: (2 Players)

River: (2495) 5 :club: (2 Players)

Final Pot: 2495

Results follow (Highlight to see):
      Hero shows two pairs, eights and threes (3d, 3c) --> (8c, 8d, 3d, 3c, Ts)
      BB shows two pairs, eights and sixes (9d, 6s) --> (8c, 8d, 6h, 6s, Ts)

BB wins 2495 with two pairs, eights and sixes (9d, 6s) --> (8c, 8d, 6h, 6s, Ts)

:diamond: tak trochu podléhám davovému šílenství způsobené jedním naším nejmenovaným správcem (Corniem), čímž bych se rovnou prosila zapsat do jeho challenge na 10.000$ (děkuji)
      :diamond: potřebuji větší disciplínu!! (mám na mysli tu ve studiu) snad ne naivně se domnívám, že byť jeden čtenář mého blogu, donutí mě pravidelně shrnovat své session, postovat handy atd
      :diamond: zbavit se svých velkých neduhů aneb moje velké přiznání :
      - většinou si nepočítám pot odds ani outy (a to se přiznám, že matematika je mou velkou vášní :-) )
      - nepoužívám a příliš nerozumím statistikám
      - přehrávám některé své "silné" handy jako QQ, KK, AA
      - jsem často bez plánu co na turnu/riveru + jaká bude reakce na soupeřovu akci
      - neanalyzuji svou session, nepostuji své handy
      - nemám zmáklou push-fold fázi a bubble alespoň na 3x podtrženou jedničku s hvězdičkou
      - neraduji se z bad-beatů a často (nahlas) nadávám a nevěřím svým ctěným soupeřům

Od mého představení (viz výše) již uběhlo spoustu dní, ba dokonce jsem měla i to štěstí, že jsem si nechala peníze od pokerstrategy zaslat na FTP hernu a stihla tam odehrát i pár SnG.. Říkám tomu velké štěstí, protože díky událostem nám všem známým jsem byla předhozena před veledůležité rozhodnutí a to sice jak moc vážně to s pokerem myslím.. Dostat peníze od pokerstrategy a bustnout (což jsem teda nestihla :-) ) je hrozně jednoduchý ale vložit si svých – těžce vydělaných - 57$ na Pokerstars je trochu těžší.

Zvyknout si na nový software mi dalo celkem zabrat, nicméně plna nadšení a elánu jsem začala grindit svá oblíbená SnG (přestože můj bankroll nesplňoval 50x BI 1.5$ a kdoví jak by to dopadlo, kdybych bývala na sobě nešetřila a obětovala rovnou 75$?), jenže po pár dnech jsem ke svému zděšení byla na 26$ a objevil se velký a ošklivý vykřičník u mého bankrollu, který jsem již odmítala neakceptovat!

Pamatuji si to jak dnes, kdy jsem se zdravě naštvala a důrazně si řekla, že já rozhodně nebudu ta fishka co tam ty peníze Duncanům737 apod. nechává!! (nic ve zlém :-) ) Nastaly velké změny: videa, coachingy, nejen čtení článků ale i výpisky a také změna MTT SnG 45 players; BI: 0.25$ (a to jak mě tiltuje víc jak hodinové hraní a vypadnutí těsně před ITM si ani nedovedete představit)

Z 26$ jsem nyní na cca 41$ a po dobře odehrané session se odměnuji jedním 1-table SnG (dnes rozhodně ne :-( )

Tudíž skládám velkou pokerovou přísahu na svůj bankroll, že se budu dle svého nejlepšího vědomí a svědomí snažit aby tento blog vzkvétal a byl ku prospěchu nejen mě samotné ale i všem ostatním s podobnými pokerovými neduhy!!

(na počest mého oblíbeného oblíbeného Baru u Pikového krále přikládám důkaz v jeho stylu:-) )

Co mám naplánované do tohoto týdne:
      - studium : hra v poměru 50:50
      - zhlédnout video o bubble
      - coaching Duncan737, Miskokvo (Bobo má smůlu protože jsem v práci :-) )
      - rozhodnout se zda si koupit Holdem Manager se slevou od pokerstrategy (statistiky na Elephantu na SnG nefungují..) - ráda vyslechnu Vaše rady

S pozdravem všem svým čtenářům Superkikuska
  • 340 odpovědí
    • Snnopel
      Snnopel
      Bronz
      Registrace: 11.06.2010 Příspěvky: 349
      většinou si nepočítám pot odds ani outy (a to se přiznám, že matematika je mou velkou vášní :-) )

víš kde je chyba :) víš co s ní udělat :) => není problém to vyřešit :) napiš si na papír že si maš počítat odds v duležitých situacích (věřím že to si schopna si uvědom tzn. to že to víš tě na tom štve) a maš splněno první odrážku :) ;) s tím že si třeba ještě 2x projedeš článek o odds :)

- nepoužívám a příliš nerozumím statistikám
      abych se ti přiznal taky je moc nemam rád :) a pokud nema člověk větší vzorek tak nejsou až tak přesné ... dle mého názoru (možna mě za to někdo tady i ukamenuje) jsou strašně důležité poznámky :) když uvidíš nějáký nestandartní move od hráče u stolu (např. že jde early AI s AJo tak si o tom udělej poznamku) ;) poznámky jsou strašně mocnou zbraní :)

- přehrávám některé své "silné" handy jako QQ, KK, AA
      to samé jak u tvoji první odrážky :) napiš si papírek že to když držíš QQ+ neznamená že si jasně vyhrála :) hlavní je sledovat texturu boardu :) ;) a opět budeš o krok dál :)

- jsem často bez plánu co na turnu/riveru + jaká bude reakce na soupeřovu akci
      to znamená že moc nepřemýšlíš nad hrou a co s kartama hodláš dělat :) pokud hraješ třeba moc stolů tak se pokus ubrat :) pokud hraješ pár tak to hold budeš muset začit dělat je to totiž klíč k úspěchu :)

- neanalyzuji svou session, nepostuji své handy
      ZAČNI!!!!! :D

co se tyče push/fold faze jsis dala do předsevzetí že to šefuješ :) tak to hlavně spln :D

- neraduji se z bad-beatů a často (nahlas) nadávám a nevěřím svým ctěným soupeřům
      nejde o to se z nich radovat ... musíš to brat jako součást pokru. Vono ani moc nedava smysl ze z toho radovat ... hlavní je si říct: Zahral(a) jsem to dobře. tot vše nic víc nic mín :) ... k tomu aby se člověk nenervoval musí dojít časem ;) :)

na těch 0,25 ti to jde nahoru :) tak co že si projela 8 BI ... když si hodiš graf a vidíš že ti červená jde nahoru tak mužeš být spokojená :) :s_biggrin:

složila si tedka přísahu tak to musíš splnit :) at ti to šlape a EV jde nahoru :) :s_cool:

gl u stolu :) (snad to co jsem napsal dalo aspon trošku smysl) :) sry za tolik editu jaksi jsem měl přehazene citace naopak :D
    • maikpp
      maikpp
      Bronz
      Registrace: 27.12.2009 Příspěvky: 2,147
      naaaahodou !!!! ja si to predstavenie pamatam :s_grin:

obdivujem Tvoje odhodlanie, len tak dalej... s takymto pristupom aky si nasadila to urcite dotiahnes daleko, mozno az k spominanej mete $10K :s_wink:

budem sledovat ci plnis svoje ciele :s_grin:

****************************ZCENZUROVANE***********************
    • Ahareen
      Ahareen
      Bronz
      Registrace: 10.11.2010 Příspěvky: 2,977
      Ahoj,

pěknej začátek s novým blogem.
      jsem rád že další ze skupiny SnG je ve výzvě.
      A ještě radši jsem, že to je žena.
      I když radši to nebudu rozpitvávat, aby si zas nebyla lovná zvěř :-)

Jinak dneska jsem založil aktvní pokerstrategisti na SNG blog, kde bych nějak víc chtěl,
      aby se právě vyjadřovali sitkaři a předávali si zkušenosti. Cornie to do nás valí vrchem spodem, ale je přecijen cashkař. Tak doufám že se přidáš.
      Přeju hodně štěstí a možná se brzy potkáme u FR 1,5USD SnG na starech :-)
      I když doufám, že než na to budeš mít bankroll, uteču o limit vejš :-)))

Ať se daří, Ahareen
    • superkikuska
      superkikuska
      Bronz
      Děkuju Snnopelovi za 33 smajlíků :f_biggrin: (hlavně za odpověď teda). Vím že máš pravdu, já i vím co je na mě úplně zle.. Vím že si mám prostě zapnout jen dva tři stoly (ty MTT SnG grindím po šesti stolech) a krásně všechno stíhat počítat, dělat si poznámky a víc o hře přemýšlet. Musím to změnit! Až si budu 100% jistá, můžu stoly přidávat, (změnit limit a přejít na SnG 1-table :f_love: )
      Papírky s upozorněním jsou super nápad, hned vyzkouším při dnešní session!!

Ale protože se znám, prvně se kouknu alespoň na jedno video, přečtu ještě jednou článek o pot odds a outy. Četla jsem dokonce i ty z BSS, abych v tom teda měla úplně jasno, ale pořád nevím do jaké míry to mám dorovnávat, i když to sice může být z dlouhodobého hlediska profitabilní, ale pořád se mi bude jednat o jednu profitabilní handu z celého turnaje a já na ní projedu např 3x celý BI a jednou se třeba i "zdablím", ale zaručený ITM pořád mít nebudu.. X( ???)

maikpp:
      ta meta 10.000$ je dobrá, ale zatím je pro mě důležitější se zlepšit ve všech bodech co jsem napsala - a tak nějak očekávám že z dlouhodobýho hlediska se pak se všema těma znalostma na tu částku a snad i výš dostanu.. (právničina - kterou studuji ani současná příšerná práce mě nebaví, chci si do budoucna hrát a tím se živit :f_cool: )

Ahareen
      Nový vlákno je super, snad "nám" sitkařům pomůže, protože je to fakt úplně něco jinýho než cashka (a teda měla jsem s ní i tu čest - raději bez komentáře :-) ) a potkat mě, Ahareene, klidně na Starech můžeš, právě někdy si po session dávám to 1.5USD sitko jako odměnu ;)

p.s.: jsem potěšena že si mě dokonce DVA lidé pamatují, co na tom, že třeba jen jako lovnou zvěř :-)
    • Barin22
      Barin22
      Stříbro
      Registrace: 16.02.2008 Příspěvky: 196
      Ahoj dajak sa nikto nevyjadril k tym dvom rukam co si postla. V prvej je lepsie rovno pushnut. Evidentne neplanujes na jeho all in foldnut tak neni dovod aby si to tam neposlala rovno sama. A druha ruka je standard tam sa nedalo nic inak spravit. Mas naozaj ambiciozne ciele a dufam, ze sa ti ich podari aj splnit. Nezabudaj, ze poker je kompletne naucitelna hra a nepotrebujes ziadny talent iba na sebe pracovat a mat chut ucit sa. Ja som tiez uz pocas vysky vedel, ze nechcem robit v oblasti, ktoru studujem a preto som prednasky a cvika vacsinou travil ponoreny v sngwizarde alebo holdem manageri a rozoberal tisicky ruk a turnajov. Navyse ziskat uz pocas skoly financnu nezavislost je urcite snom kazdeho studenta :D
    • superkikuska
      superkikuska
      Bronz
      Děkuju mockrát za vyjádření se k mým úplně prvním postnutým handám v životě - on než si člověk zvykne, že tu může otravovat ostatní aby mu s tím pomohli, to chvilku trvá :f_cool:

Každopádně ve svém dnešním studijním okénku jsem objevila naprosto úžasnou věc (to že už tu na fóru nějaký ten pátek je mi na radosti neubírá). Věc, která mi snad pomůže v mém tápání ve všemožných statistikách - HUD slovník :-) Cením si, že jsou vysvětleny jednotlivý zkratky ale hlavně jsou uvedeny i hodnoty jakou mají TAG, maniaci, calling station!! Doporučuji ho všem, kteří v tom doteď také neměli úplně jasno..

Přemýšlela jsem zda se vyplatí se vůbec statistikama zaobírat již na takto nízkých limitech nebo se jen soustředit na svou push-fold, odds atd. Nakonec si říkám, všechno souvisí se vším, pokud budu vědět s kým mám tu čest (velmi se mi líbil článek 8 typů hráčů), můžu se pak lépe rozhodnout co na turnu/riveru, zda se mi vůbec vyplatí nějaký bluff, či odhadnout jejich range.. (a to se Vám kolikrát opravdu nestačím divit s čím tam na mě chodí!) Snad to celkově zlepší mou hru? ?( (samozřejmě s dostatečným vzorkem hand na hráče) No, co Vám mám povídat, prostě nebudu dále odkládat své rozhodnutí a udělám si tento měsíc radost pořízením Holdem manageru :)

Ještě se chystám projet za chvilku ICM trainer (cca 40 hand) a pak hurá na session, dneska ve výborné náladě :f_biggrin:
    • Ahareen
      Ahareen
      Bronz
      superkikuska původně napsal
      Ale protože se znám, prvně se kouknu alespoň na jedno video, přečtu ještě jednou článek o pot odds a outy. Četla jsem dokonce i ty z BSS, abych v tom teda měla úplně jasno, ale pořád nevím do jaké míry to mám dorovnávat, i když to sice může být z dlouhodobého hlediska profitabilní, ale pořád se mi bude jednat o jednu profitabilní handu z celého turnaje a já na ní projedu např 3x celý BI a jednou se třeba i "zdablím", ale zaručený ITM pořád mít nebudu.. X( ???)
      No je to elementárně odlišné v Cashce a SnGoučku.
      Protože přesně jak jsi říkala, když jednou vypadneš a jednou se zdoublíš. Tak jednou jsi mrtvá a jednou tu jistotu na ITM ještě vůbec nemáš. Takže proto ty outy a odds musíš hrát jinak. Máš to dobře popsaný tuším v silver nebo bronze článcích. Třeba co se týče hraní OESD nebo flushdraw. ty bys v podstatě vůbec neměla hrát, hlavně zezačátku ti to může zrušit stack a odpálit turnaj. Takže ono i tohle je třeba brát v SnG v potaz
    • Cornie4ever
      Cornie4ever
      Hlavní Správce
      Hlavní Správce
      Registrace: 19.04.2009 Příspěvky: 8,225
      maikpp původně napsal
      naaaahodou !!!! ja si to predstavenie pamatam :s_grin:

já taky =) :f_grin:

pěkný blog, super čtení - určitě budu sledovat :s_grin: Jakkoliv to podle počtu příspěvků nevypadá, tak já jsem na foru hlavně šmírák - sleduju všechny možné témata a blogy, abych věděl, co lidi zajímá a s čím mívají problémy. Když vím jak pomoct, tak píšu.

Ohledně úspěchu v SnG určitě doporučuju se zučastnit a nechat navést výzvou Učíme se vyhrávat, protože jsme jí vymysleli tak, aby měla co největší výukovou hodnotu. Když to převedu na SnG hráče tak

1. level představení se (jednoduchý na splnění a vtáhne člověka do dění)
      2. test z bronzových SnG článků - je to herní teorie kterou nutně potřebujeme, abysme mohli vyhrávat. Tohle je dost těžký level a spoustu lidí odradí, protože udělat správně test opravdu vyžaduje ty články prostudovat a pochopit. Ale teorie a porozumění hře je první základ uspěchu :f_grin: aneb oddělujeme zrno od plev =)
      3. pak už můžeme koukat na videa - převedení teorie do praxe :f_love:
      4. a analyzovat handy - musíme být schopní ty věci použít ve vlastní hře. analýza naší hry a jakým způsobem přemýšlíme u hry je ve finále klíčová :s_evil:
      5. a získat 500SPs znamená, že abysme se zlepšovali, potřebujeme odehrát i nějaké volume na herně kde získáváme StrategyPoints, aby nám rostl status a s ním přístup k dalším vzdělávacím matrošům...

jak jsi na tom ve výzvě učíme se vyhrávat btw? :s_cool:
    • Fiskantes
      Fiskantes
      Bronz
      Registrace: 25.05.2011 Příspěvky: 7,778
      Ahoj, máš to tu moc pekne, rodená spisovateľka :f_love: Až získaš svoj vysnený HEM nezabudni tu postnúť nejaké grafy....a samozrejme obrázky, čím viac obrázkov, tým viac šmoulózny tento blog bude! :f_cool:

A čo sú to tie kiby? :f_eek:
    • Johniiicek
      Johniiicek
      Bronz
      Registrace: 11.12.2007 Příspěvky: 1,446
      Fiskantes původně napsal

+1 :D
    • Ahareen
      Ahareen
      Bronz
      Fiskantes původně napsal
      +2 :D
    • Zajic
      Zajic
      Bronz
      Registrace: 30.12.2009 Příspěvky: 346
      0,25 sou supr, většinu fishek to v půlce omrzí, dneska sem hrál HU proti sitout hráčovi)))
    • Cornie4ever
      Cornie4ever
      Hlavní Správce
      Hlavní Správce
      Registrace: 19.04.2009 Příspěvky: 8,225
      Ahareen původně napsal
      Fiskantes původně napsal

mhmm, google dává zvláštní odpovědi :D
    • maikpp
      maikpp
      Bronz
      Cornie4ever původně napsal

+100 :s_biggrin:

:s_thumbsup: :s_thumbsup:
    • FaulV16ke
      FaulV16ke
      Bronz
      Registrace: 15.07.2009 Příspěvky: 898
      Ahareen původně napsal
      Fiskantes původně napsal

neviem, čo je to mastenie kibov ale oddnes to podporujem :f_biggrin: :f_biggrin:
    • superkikuska
      superkikuska
      Bronz
      FaulV16ke původně napsal
      Ahareen původně napsal
      Fiskantes původně napsal

neviem, čo je to mastenie kibov ale oddnes to podporujem :f_biggrin: :f_biggrin:
      zajeďte si do štatlu a tam se zeptejte ;)
    • maikpp
      maikpp
      Bronz

a co je to ten statel ?? :s_biggrin:
      ked sa to podoba tomu co si mysli google, tak ja sa asi stavim :s_ugly:
    • Johniiicek
      Johniiicek
      Bronz
      Registrace: 11.12.2007 Příspěvky: 1,446
      所以我們舒展 s kiby :D

Edit: štatl to bude město :D "Oskar na nebi, hurá šalinou do štatlu!" řekli by Brňáci. My se správně česky zaradujeme, že vyšlo slunce a vydáme se tramvají do města.
    • FaulV16ke
      FaulV16ke
      Bronz
      Registrace: 15.07.2009 Příspěvky: 898
      FaulV16ke původně napsal
      Ahareen původně napsal
      Fiskantes původně napsal

asi 20 minút som sa hral na Roberta Langdona, lúštil šifry a googloval slová a po sérii dvojzmyselných a neslušných vysvetlení som sa rozhodol požiadať o pomoc rodinu z Brna...
      hrdo môžem vyhlásiť, že už viem, čo je to mastiť kiby :f_biggrin: :f_thumbsup: