1,50 Turbo SNG PS AQo

• xxBZUCOxx
      xxBZUCOxx
      Bronz
      Registrace: 12.11.2008 Příspěvky: 231
      PokerStars No-Limit Hold'em, 1.5 Tournament, 25/50 Blinds (7 handed) - PokerStars Converter Tool from FlopTurnRiver.com

MP1 (t1870)
      MP2 (t895) (20/10 -- 10 hand)
      Hero (CO) (t1425)
      Button (t1500)
      SB (t2580)
      BB (t1470)
      UTG (t3760)

Hero's M: 19.00

Preflop: Hero is CO with Q, A
      2 folds, MP2 bets t150, Hero calls t150, 3 folds

Flop: (t375) 5, A, 5 (2 players)
      MP2 bets t150, Hero raises to t1275 (All-In), 1 fold

Total pot: t675

Tu som sa našiel v takom zaujímavom spote. MP2 dlho nič nehral a zrazu raisol tak som mu dal kredit na silnú ruku ale problém bol, že ja som mal tiež solídnu ruku a nechcel som si v AI nabehnut do JJ a podobných hand s 20+BB stackom tak som len callnul s tým, že si pozriem flop. Na flope som tu už poslal, pretože ten raise 150 mi prišiel veľmi slabý (keby má dobrú handu tak to rovno posiela si myslím s takým stackom) a ma poráža len AK,AA a týmto AI vlastne položí väčšinu svojej preflop raising range a ak bol viac loose preflop ako som odhadol tak ma veselo docalluje s horšími esami a pármi. Čo si o tom mýsliš nemal som to rovno poslať a izolovať ho alebo bol call dobrá hra ?
  • 4 odpovědí
    • Shikamaru917
      Shikamaru917
      Bronz
      Registrace: 10.04.2010 Příspěvky: 3,900
      Uplne zle zmyslanie a zle zahrana ruka...

Pred flopom zahrane dobre, call je tu dobry, ale na flope zbytocne repushujes - co ta callne? AA, AK, AQ, zvysok by asi super neraisoval podla toho co si napisal, takze vsetko ta poraza.

Sam si napisal totalny paradox, ked pred flopom davas superovi kredit na silnu ruku, tak naco pushujes flop, ak si myslis ze si slabsi? Flop call, a nechat supera barellovat slabe esa, mozno stredne pary - vsetko porazas, ale all in ti nezavolaju, takze stratil si velmi vela value z tejto handy :)
    • marcabujca
      marcabujca
      Bronz
      Registrace: 17.06.2011 Příspěvky: 350
      Call je hraniční, dalo by se to i složit, push po flopu jak už bylo psáno je úplně špatný. Vzhledem k tmu, že máš blockera na flush draw tak bych to asi jen odcalloval.
    • Duncan737
      Duncan737
      Platina
      Registrace: 09.08.2010 Příspěvky: 3,229
      Ahoj,

ten call se mi vůbec nelíbí, callovat s efektivním stackem 18bb není dobrý nápad.

Rozhodoval bych se mezi push/fold. 10 hand není moc velký sample, takže staty musíš brát s rezervou. Myslím, že můžeme jít do AI.

Jak zahráno...

push na flopu je určitě špatně. Právě protože ti přišel slabý, tak nechceš raisovat, aby horší zahodil. Pokud raisneš, izoluješ se proti lepším handám. Proto je lepší call a nechat soupeř bluffovat, případně dostat nějakou extra value.
    • strategic12
      strategic12
      Bronz
      Registrace: 05.06.2011 Příspěvky: 2,465
      Podľa tabuľky pre skorú fázu (ef. stack 28bb, lebo za mnou sú 4 súperi s rovnakým alebo väčším stackom), AQo proti raise zložím.

Ak by som mal efektívny stack zo strednej fázy, pushol by som do loose mid alebo late raisera. :)