Obchodování na trhu (forex, akcie,...)

• crazyfish89
      crazyfish89
      Bronz
      Registrace: 24.08.2010 Příspěvky: 406
      Z několika představovaček jsem si všiml, že se mezi námi nachází poměrně početný skupina pokerových hráčů, kteří jsou zběhlí i v tradingu.
      Narazil jsem na nabídku jedné společnosti kde mohu získat 500,- bonus na obchodování.
      Nemám s tím prakticky žádné zkušenosti, kromě pár usktečněných obchodů v rámci XTB Trading Cupu, který ale běžel ve zkouškovém období, takže nebyl moc čas se tím zabývat.
      Vím že 500,- není nic, ale tak for fun bych chtěl alespoň částečně se v obchodování zorientovat, vyzkoušet si to a když by se dařilo tak třeba vydělat nějakou tu korunu :f_biggrin:
      Proto se obracím na vás s žádostí o jakékoli informace a rady jak začít a jestli to má vůbes smysl s tak malou částkou :)

Díky předem za každou reakci :f_thumbsup:

• 28 odpovědí
    • Bombarek
      Bombarek
      Bronz
      Registrace: 05.04.2011 Příspěvky: 2,868
      Nevím přesně, jestli to je tahle nabídka, ale viděl jsem akci, že se nabízelo 10 000 Kč s tím, že to co proděláš, zaplatíš ze svého. A to co vyděláš, tak je tvojich myslím 50%... Ale musel ses zavázat nějak smlovou. Ale ten základní kapitál máš.. ;) Zkusím to vyhledat a pak kdyžtak edituju ;)
    • crazyfish89
      crazyfish89
      Bronz
      Registrace: 24.08.2010 Příspěvky: 406
      To o čem jsem psal já je toto:
    • Hucas
      Hucas
      Platina
      Registrace: 08.08.2010 Příspěvky: 7,745
      Ahoj,

prvně - reklama na fóru je zakázená, ale jelikož se jedná o forex a nabídka není podvod (sám jsme ji někdy minulý rok využil), tak ti to tu nechám, ale schováme to pod spoiler ;) K tvým otázkám:

crazyfish89 původně napsal
      Proto se obracím na vás s žádostí o jakékoli informace a rady jak začít a jestli to má vůbes smysl s tak malou částkou[/I]
      Záleží co obchoduješ. Pokud by ses chtěl vydat konkrétně na forex, tak jsou společnosti, kde se dá založit mikro účet a aby si dodržel pravidla bankroll managementu, tak má cenu začít nejmín s 10 000Kč.

Čili když začneš s těma 500Kč, tak je to něco jako kdyby si hrál s naších $50 startovním kapitálem NL50 cca - máš jeden shot a bud to vyjde nebo ne :)

crazyfish89 původně napsal
      2) Taky by mě zajímalo jestli je nějaká šance se například s tímto 500,- bonusem lze dostat nějak do mínusu, nebo je to nějak ošetřené aby se nějaký pokles zastavil třeba na nule a obchod se zrušil?[/I]
      Pokud vím, tak do minusu se nedostaneš. Je tam klasický stoploss, který tě zastaví ještě před 0. (Alespoň u mě to tak bylo :D )

Jinak pokud máte někdo o obchodování zájem, tak silně doporučuju si otevřít demo účet a zkoušet si to na něm. Prakticky každá společnost dneska nabízí zdarma založení demo účtu, je to jako hrát o play money s tím rozdílem, že tam nehrajete proti iracionálním soupeřům, ale data z trhu jsou reálná, čii si bez rizika můžete vyzkoušet, jestli jste profitabilní v reálných podmínkách trhu!
    • Shikamaru917
      Shikamaru917
      Bronz
      Registrace: 10.04.2010 Příspěvky: 3,900
      Vyzera to zaujimavo, ale vobec tomu nerozumiem :D myslim obchodovaniu :D Da sa to nejako naucit? :D (teda da sa, ale kde? :D )
    • Diametroz
      Diametroz
      Bronz
      Registrace: 06.07.2011 Příspěvky: 885
      Skvělej portál co se týče tradingu, a i k mindsetu pro poker i když se to toho netýká :)
    • Fiskantes
      Fiskantes
      Coach
      Coach
      Registrace: 25.05.2011 Příspěvky: 7,773
      Ahoj, plus500 je crap a strata času, zabudni na to, ak Ťa trading naozaj zaujíma, preštuduj si napr. finančníka (link vyššie), alebo forex portály (dva veľmi dobré sú i v češtine, nechcem robiť reklamu, tak si to vygoogli ;) ) stiahni si demo platformu nejakého brokera (do začiatku napr. Metatrader od X- Trade Brokers) a bav sa. Trading je v mnohom podobný online pokeru (hlavne intraday), až na to že je v ňom potenciál zarobiť oveľa viac, ale má i nevýhody. Demoúčet je dobrý na grafy, skúšanie si rôznych možností a obchodov nanečisto, ale nikdy (!) sa nespoliehaj na to, že profit na demoúčte znamená skill. Je to horšie ako play money v pokeri... ak nemáš vlastné peniaze v trhu, tj. nie si jeho súčasťou, nikdy nemôžeš spoznať pravú tvár obchodovania. Napr. XTB trading súťaž o 1 milión eur vyhrala stredoškolsky vzdelaná žena zo stredného Slovenska a o obchodovaní nevedela skoro nič. Akurát trafila trend striebra (čítala nadpis článku že striebro je v kurze) a mala luck, že súťaž skončila skôr než prišla korekcia.

Osobne si myslím že forex je i s 10 000 Kč nevhodný, vhodné minimum podľa mňa je 2000 USD. Ja riešim nedostatok kapitálu tak, že sa zatiaľ plácam na pražskej akciovej burze (tam už sa dá pohybovať i s 20 000 kč) a šetrím 10 000 usd na skutočný trading.

I pražská burza niekedy stačí, aby si človek zažil realitu trhov - mám pozície v 3 spoločnostiach, trhy sú teraz volatilné a niekedy idú aj 10% behom pár dní proti mne. Samozrejme mám nastavené stoplossy (trochu voľnejšie než obvykle - vysoká volatilita) a viem, že za tú cenu, za ktorú som nakúpil z dlhodobého hľadiska môžem viac získať než riskujem. Pred mesiacom, kedy sa fáza trhu z chopu (trh ide do strany - 70% času) dostala do downtrendu (trh smeruje nadol - 15% času) moja kanálová stratégia (určená pre chop fázu) zrazu začala byť silno stratová - kupoval som na poklesoch, no ceny sa už neodrážali od supportov ako počas chopov, ale klesali ďalej. Bolo treba sa prispôsobiť novej situácii (to je rozdiel oproti pokeru, tam sa snažíš hrať vždy A-game, aj počas downswingu, kdežto trhu sa musíš prispôsobovať) - počkať na klesnutie cien akcií, nakúpiť a zadať voľnejšie stoplossy, prečkať kolísavú fázu akumulácie, neposrať sa z rizika a možných strát, čakať na uptrend (15% času)...

Bombarek původně napsal Nevím přesně, jestli to je tahle nabídka, ale viděl jsem akci, že se nabízelo 10 000 Kč s tím, že to co proděláš, zaplatíš ze svého. A to co vyděláš, tak je tvojich myslím 50%... Ale musel ses zavázat nějak smlovou. Ale ten základní kapitál máš.. ;) Zkusím to vyhledat a pak kdyžtak edituju ;)
      A v čom spočíva nejaká výhoda? 10 tácov si každý stredoškolák zarobí na brigáde a môže riskovať to isté a 100% profitu (mínus poplatky za obchod) je jeho...tento "deal" znamená, že riskuješ viac než môžeš získať, to má byť v tradingu úplne naopak :f_confused:
    • Hucas
      Hucas
      Platina
      Souhlas s Fiskym, že 10 000Kč je málo. Ve skutečnosti je to minimum s čím se dá začít. Taky záleží, jestli se chceš pustit do forexu, akcíí, opcí atd. Tam je rozdíl i v bankroll managementu.

Jinak mám možná pro všechny PokerStrategisty skvělou novinku. Připravuje se portál na bázi PokerStrategy, který bude zaměřený na Trading. Podobným stylem, jako se tu učíme poker se tam bude vyučovat Trading. Jelikož je vše ve fázi příprav, tak nemůžu prozradit detaily, ale pracuje na tom kvalitní tým, takže ten obsah bude určitě skvělý.

Takže pokud plánujete se učit trading a ještě nemáte dostatečný bankroll, tak sbírejte bankroll na pokeru ať můžete časem diverzifikovat portfolio a vrhnout setřeba částečně na trading (já to třeba plánuju se se spuštěním začít taky učit) :s_cool:
    • Fiskantes
      Fiskantes
      Coach
      Coach
      Hučas: Jo, jo, to bude paráda.... Už teraz mám z toho vlhké sny :f_cool:

A Ty sa chceš pustiť do klasického intraday Forexu?
    • Hucas
      Hucas
      Platina
      Co se týče mě, tak já časovýho hlediska plánuju obchody na forexu na H1 a výš (jseš v obchodu pár dní až týdnů). Vyžaduje to míň času za den, ale je potřeba tam zahrnout hodně i fundamentální analýzu, vyžaduje to trochu větší bankroll (i když to záleží na zvolené páce) a je to asi trochu míň profitabilní , než intradenní obchodování.
    • Fiskantes
      Fiskantes
      Coach
      Coach
      Swingové obchodovanie (dni až týždne) je dosť profitabilné, a môžeš i k nemu pristupovať čisto technickou analýzou. Napr. Larry Williams (jeden z najznámejších traderov a autorov kníh o tradingu) zarobil rekordné sumy práve swingovým obchodovaním a intraday ho ani neláka. Tvrdí, že záleží na tom, akú má človek povahu a čo mu lepšie sedí - niekto je akčný šprintér a rozhoduje sa behom desatiny sekundy ale nemohol by zaspať keby vsoje pozície držal cez noc - to je typický intraday trader... Niekto si zase radšej dá načas, ale keď už sa rozhodne, je si istý a nebojí sa odísť od počítača....etc. :)

Larry Williams about trading style
    • Kubaiscz
      Kubaiscz
      Bronz
      Registrace: 14.05.2011 Příspěvky: 752
      Hucas původně napsal

Jinak mám možná pro všechny PokerStrategisty skvělou novinku. Připravuje se portál na bázi PokerStrategy, který bude zaměřený na Trading. Podobným stylem, jako se tu učíme poker se tam bude vyučovat Trading. Jelikož je vše ve fázi příprav, tak nemůžu prozradit detaily, ale pracuje na tom kvalitní tým, takže ten obsah bude určitě skvělý.

Takže pokud plánujete se učit trading a ještě nemáte dostatečný bankroll, tak sbírejte bankroll na pokeru ať můžete časem diverzifikovat portfolio a vrhnout setřeba částečně na trading (já to třeba plánuju se se spuštěním začít taky učit) :s_cool:
      kdy bude zápis prvnáčků? :P
    • Hucas
      Hucas
      Platina
      Bohužel termín a detaily ještě nejsou známý, je to všechno skutečně ve fázi příprav. Zatím můžu prozradit, že tenhle rok to ještě určitě nebude, takže můžete sbírat roll na pokeru ;)

@Fisky - dobrej odkaz :s_thumbsup:
    • valec86
      valec86
      Bronz
      Registrace: 19.06.2011 Příspěvky: 34
      Soutěže od XTB a jiných podobných firem jsou dle mne jen podvod. Před 2 nebo 3 lety jsem procházel výpis obchodů od výherce. A ten člověk nakupoval na Low a prodával na High. TO NEDOKÁŽE ani BůH.
      Firmy jenom lákaj amatéry do hry. A výhru (sice velice pěknou) schrábnou zpět.
    • Hucas
      Hucas
      Platina
      valec86 původně napsal
      Soutěže od XTB a jiných podobných firem jsou dle mne jen podvod. Před 2 nebo 3 lety jsem procházel výpis obchodů od výherce. A ten člověk nakupoval na Low a prodával na High. TO NEDOKÁŽE ani BůH.
      Firmy jenom lákaj amatéry do hry. A výhru (sice velice pěknou) schrábnou zpět.
      No něco na tom může být. Druhý pohled může být, že při takovým množství lidí se prostě najde jeden, kterej to zrovna trefí. Otázka je, když je to víceměsíční soutěž například, tak už tam může být něco podezřelýho :s_cool:
    • valec86
      valec86
      Bronz
      Trefil to třeba 10x za sebou. Ty by si prodal na high když vidíš, že to ještě roste? Prodáváš přece až vidíš korekční svíčku nebo něco podobného.
    • Fiskantes
      Fiskantes
      Coach
      Coach
      valec86 původně napsal
      Trefil to třeba 10x za sebou. Ty by si prodal na high když vidíš, že to ještě roste? Prodáváš přece až vidíš korekční svíčku nebo něco podobného.
      Záleží na tom, akú máš alebo nemáš stratégiu...
    • valec86
      valec86
      Bronz
      Fisky teď jsem se díval na výpis obchodů vítězky XTB Cup 2011 nick Rudinka. Měla cca 200 obchodů a z toho bylo jen 10 ztátových. To je úspěšnost 95%.
      Navíc obchodovala převážně stříbro a zlato (nejvyšší poplatky u xtb).

Nechci samozřejmě Rudinku urážet, že není dobrá traderka. Ale tohle jak to vypadá je dle mne velká POHÁDKA pro nově příchozí tradery, kteří si myslí, že za týden vydělají miliony.
    • valec86
      valec86
      Bronz
      Navíc vybírala zisky před velkým propadem těsně pod High. Během otevřené pozice dostala protipohyb i o 1 USD (na stříbře) a nevyprodala. Ale jakmile bylo High tak vyprodala po korekci 0,6 USD.
    • Fiskantes
      Fiskantes
      Coach
      Coach
      valec86 původně napsal
      Fisky teď jsem se díval na výpis obchodů vítězky XTB Cup 2011 nick Rudinka. Měla cca 200 obchodů a z toho bylo jen 10 ztátových. To je úspěšnost 95%.
      Navíc obchodovala převážně stříbro a zlato (nejvyšší poplatky u xtb).

Nechci samozřejmě Rudinku urážet, že není dobrá traderka. Ale tohle jak to vypadá je dle mne velká POHÁDKA pro nově příchozí tradery, kteří si myslí, že za týden vydělají miliony.
      Tu je záznam rozhovoru pre fun radio s výherkyňou. Že by si XTB dali na ten podvod až takú prácu? ?( Ja si skôr fakt myslím, že slečna mala životný megaluck...navyše osobne poznám pár ľudí z XTB a tá súťaž im privliekla toľko nových zákazníkov že sa im investícia mega eur vráti za mesiac :)

Samozrejme keby slečna vedela niečo o tradingu, mala nejaký rozumný money management etc., nikdy toľko nezarobí. Ak napr. 1000 ľudí cez pokerstrategy dostane kapitál 50 usd a vrhne sa na NL50, je dosť pravdepodobné že aspoň jeden z nich bude mať krátkodobý hotrun a znásobí ho.
    • 1
    • 2