Blog: Reset - Restart

• bredik75
      bredik75
      Bronz
      Registrace: 25.05.2011 Příspěvky: 27
      Ahoj,

Pracuju v kasinech už asi 12 let a o pokru jsem viděl "dost". Jak live tak TV a internet. Hlavně jsem na živé hře mimo poker. Co se týká psychologie tak z casina si toho odnesete dost, když jste na straně dealera. Vidíte tu radost z výhry :D , ale i smutek z prohry ;( . Prohrané veškeré úspory i zničený celý život. V celku je to stejné jako BRM u pokru. Jakmile hraješ hlava-nehlava, ženeš se do záhuby.
      Sám jsem hrál "hlava-nehlava" a proto jsem si svůj účet pravidelně dobíjel a bustoval ho. Byl to spíš koníček. Teď jsem se rozhodl, že si udělám takový malý reset nebo restart. Začnu to hrát tak, abych ty peníze vydělával a ne abych nachal vydělávat jiné. Když jsem si tracknul Party poker, tak jsem to hrál hlavně tak, že 50 dolarů jsem dostal jako dárek a nesnažil jsem se je rozmnožit dle všech návodů. Mám projetá všechna dostupná videa (CZ) a to hlavně od Twinna, který pro začínající kešovkáře dělá nejvíc. Proto velký dík Twinnovi s rozvynutou zástavou a nastoupeným celým teamem PS v čele s Corniem :tongue: .
      Ale co mě k tomu resetu vedlo?
      Před dvěma týdny - bankroll 0 - jsem si zahrál freeroll. Vyhrál 0,99 dolarů. Řekl jsem si, paráda můžu na kešku. Tam jsem dle předem dané strategie udělal po týdnu 28 dolarů. Na jedné sesion byl hotrun. NL2 a NL4=445,75 BB+(15,44$) za 1831 hand. Druhý den, kdy jsem byl nabuzen z předešlého konání, jsem skončil -18,95$ za 1567 hand. Pár suckoutů-tilt-busto. Později........BR busto ;( . Takže opět na začátku.
      Ten nový začátek si říká asi hodně lidí jako já, proto jsem si udělal tenhle blog, abych měl nějakou motivaci, protože se chci připojit k výzvě od Cornieho, ale i proto abych měl občas i nějakou tu podporu a komentář, když sem něco postnu. Nejsem sice typ, který se pravidelně účastní na různých fórech, ale snad někdy.
      Doufám, že sem budu dělat jen pozitivní update. Když ne, tak minimálně.
      Dnes mám v banku 0,15$ a dobiju si za 1000 CZK a doufám, že se to brzo rozmnoží a rybky mi naskáčou do sítě. Vysát z nich co nejvíc, hodit do rybníka ať můžou dotankovat a takhle pořád dokola.

Držte mi palce.
  • 11 odpovědí
    • Cornie4ever
      Cornie4ever
      Hlavní Správce
      Hlavní Správce
      Registrace: 19.04.2009 Příspěvky: 8,225
      Ahoj,

vítám tě ve výzvě a gratuluju k úspěšnému restartování =) Tenhle restart by měl být díky blogu a naším výukovým materiálům snad nejúspěšnější :f_grin: :s_cool:

btw pěkně řečeno:

bredik75 původně napsal

Dnes mám v banku 0,15$ a dobiju si za 1000 CZK a doufám, že se to brzo rozmnoží a rybky mi naskáčou do sítě. Vysát z nich co nejvíc, hodit do rybníka ať můžou dotankovat a takhle pořád dokola.
      Tak ať se daří!! :s_thumbsup:

• bredik75
      bredik75
      Bronz
      Tak jsem dobil a mám na účtu 54,32.
    • bredik75
      bredik75
      Bronz
      Tak den grindění za mnou.
      Jedna sesion v délce 2 hodin od 21-23. Result -14$ :f_mad:
      Nejlepší:
      Preflop: Hero is BB with 8 :heart: , 8 :club: (Comment)
      CO calls $0,04, 2 folds, Hero checks.

Flop: ($0,10) K :heart: , T :spade: , 8 :diamond: (2 players) (Comment)
      Hero bets $0,08, CO calls $0,08.

Turn: ($0,26) K :club: (2 players) (Comment)
      Hero bets $0,24, CO calls $0,24.

River: ($0,74) 7 :diamond: (2 players) (Comment)
      Hero bets $0,53, CO raises to $1,06, Hero raises to $3,64 (All-In), CO calls $2,58.

Results follow (highlight to see):
      CO shows four-of-a-kind, kings (Ks Kd)
      Hero shows (8h 8c)

Dodám jen že dotyčný byl limper v každé druhé handě.

Tak jsem si dal tiltovou pauzu. V 1 hodinu nanovo. Byl jsem cca -10, ale po 2 hodinách +1,45
      Obě sesion 1092 hand
      Pokračování v podvečer
    • Smiko21
      Smiko21
      Bronz
      Registrace: 17.08.2011 Příspěvky: 351
      Myslím, že není úplně správně s tvým BR hrát limit NL4.
    • bredik75
      bredik75
      Bronz
      To máš sice pravdu, ale Short Handed je na Party poker od 0,2/0,4.
      Full ringy mně moc nebaví, protože bych musel mít otevřeno aspoň 6 stolů, abych nebyl Card death. Navíc se mi tolik stolů na monitor nevejde a když jo tak nic nevidím :tongue:
    • bredik75
      bredik75
      Bronz
      Ahojte,

Tak jsem hrál NL4SH. Hraju si to v klidu, ale (možná že jsem ryba) díky určitým suckoutům a poté otázce, jestli na NL4SH hrajou kompetentní lidi (TILT) jsem se rozhodl přejít na NL10SH. Hlavně mně nezatracujte. Po těch suckoutech (4 na 2 stolech během 2 minut) mi zůstalo na účtu cca 20 dolarů. Možná byste flopnutý set na riveru zahodily, ale díky tomu, že to nebyly "ryby" tak jsem očekával 2 páry, slabší set, top pár top kicker...
      Rozhodl jsem se tedy přejít na vyšší limit s tím, jestli tam jsou hráči víc kompetentní a když na flush draw bordu dáš cca 80-90% potu i na turnu a tu FD zahodí. Možná je to tím, že tam jsou ty peníze líp vidět a není to 1,70$ ale 4,25$. To se mi potvrdilo a pomalu a jistě jsem tu ztrátu dohnal. Na tomto limitu jsem vydělal 45$ a result je +
      Do odvolání budu proto hrát na tomto limitu.

Další hlášení příští týden. Když to bustnu budu vědět jak na tom jsem, ale doufám, že budu pokračovat tak jak jsem začal.
    • strixsr
      strixsr
      Bronz
      Registrace: 04.10.2009 Příspěvky: 5,202
      Ahoj, rozumím tomu dobře, že máš 45 USD a hraješ NL25? :)
    • hawranomut
      hawranomut
      Bronz
      Registrace: 04.07.2011 Příspěvky: 757
      čau, podle mě by si to měl ještě zvážit, NL10 je na tvůj bankroll už vážně extrém.

jednoho dne to prostě nepříjde a ty hned z kraje session odpálíš pár buy-inů, příjde tilt a už budeš jenom krůček od bustnutí. Kam půjdeš pak? na NL25? Protože na NL10 najdeš také špatné hráčé, kteří pro změnu tvojí flopnutou flush vycallujou s dvěma páry a na riveru hitnou fullhouse??

Taky radši hraju SH než FR a taky jsem na PartyPokeru začínal se špatným BRM, ale neodlepil jsem se z NL4 a přežil jsem.

BRM máš nejspíš nastudovaný, i když se ho nedržíš, ale zkus si přečíst něco o mindsetu při hře, přede hrou a pod. Takový hráči, kteří jsou ochotní callovat s flushdraw sázky i o velikosti potu, to jsou ty hráči, které při hře hledáme a snažíme se na nich vydělat. Tím, že půjdeš tam, kde je lepší konkurence začneš spíš prodělávat než vydělávat...
    • Fiskantes
      Fiskantes
      Bronz
      Registrace: 25.05.2011 Příspěvky: 7,778
      1. Píšeš že chceš aby oponenti položili draws keď im dáš nevýhodné odds. To je chyba - naopak by si mal chcieť aby Ťa s draws dorovnávali napriek tomu že nemajú dobré odds. Pretože keď Ťa vtedy dorovnávajú robia tak chybu a chyby súperov sú to, čo v dlhodobom hľadisku znamená profit pre Teba a straty pre nich. To že im to v nejakej bezvýznamne veľkej vzorke prípadov vyjde na veci nič nemení.

2. Orientácia na krátkodobý výsledok (profit z jedinej session) je samo o sebe chybou (ktorá je vlastná takmer všetkým začínajúcim hráčom, i mne), ale na limite, na ktorom riskuješ 1/2 svojho bankrollu je každá chyba smrtiaca.

Ak si však už rozhodnutý a nenecháš si poradiť, prajem Ti veľa šťastia - je istá šanca že napriek všetkým pravdepodobnostiam chytíš nejaký sick hot run a na vysokom limite si vybuduješ slušný roll...ale určite si na to nestavím :f_p:

• bredik75
      bredik75
      Bronz
      Ahoj Fiski

Dobře jsem si přečetl vše, co jste mi napsali. Každý, kdo to četl si určitě řekl: áááá další fishka, blázen, ten dlouho nevydrží... Samozřejmě jsem věděl, že to není správné jít na vyšší limit. To jsem psal. Bylo to nejspíš tím "tiltem" a nezkušeností. Chci vyhrávat asi jako všichni ostatní, kteří to nehrají pro zábavu, proto mně to tak deprimovalo. Navíc když to bylo na dvou stolech během několika minut a podle mně správně zahrané.

Nechal jsem si to projít hlavou a vracím se zpět na NL4SH. Stále je to sice na můj BR moc, ale SH se na NL2 nehrajou.
      Navíc pravidelně studuju hru od Twinna a ty videa jsem si pouštěl několikrát. Asi se s tím budu muset smířit, že tohle se prostě děje. Jak říkáš: na takový hráče čekáš a jsi jenom rád, když tě callne. Hlavně když víš, že je tak loose a odevzdá ti celý stack na middle pair a GS.

A hawranomute díky za radu a podporu. Všechno si to radši projedu ještě jednou. Snad se mi doplní ty mezery, které jsem přehlédl.

Díky oběma za názory

Čau Bredik a příště se ohlásím z NL4SH
    • Fiskantes
      Fiskantes
      Bronz
      Registrace: 25.05.2011 Příspěvky: 7,778
      :f_thumbsup: Good for you! Prajem Ti veľa úspechov a teším sa na update