BLOG: Ryba není žrádlo ale kámoš ($50->$10 000)

• tweek18
      tweek18
      Bronz
      Registrace: 10.06.2008 Příspěvky: 76
      tweek18 původně napsal
      Ahoj zdravím,
      všechny co sem omylem a nebo cíleně zanbloudí. :) Já se jmenuju Petr a o pokru jsem se dozvěděl někdy na střední cca před 2-3 rokama ale ve formě 5 card draw což mě ale vůbec nebavilo potom jsem se postupem času dostal k NLH a ten mě začal strašně bavit ale zase bez znalostí jsem byl velice dobrá kořist takže jsem nikdy nic vetšího nevyhrál :D (teda nevyhrál nic) Sice jsem u nás ve městě (cca 1000 obyv. a měste z důvodu historickýho :D ) chodili občas do hospody si zahrál ale většinou to dopadlo tak že ten kdo vyhrál zaplatil panáky a všichni byly štastný :) Takhle pokračoval čas dál a dál až jsem někde pochitil nějaký pokrový poznatky :) ale pořád nic pořadnýho :D Stejné bylo i moje působení ve freerollech kde mi připadalo vyhrát je a nebo dostat se do peněz úplně nemožné :D

Objev PokerStrategy:

Před nedávnem jsem při hraní líbimseti kvalifikačního freerollu jsem narazil na pokerstrategy (zásah vyšší moci :D ) kde jsem se zaregistroval a udělal test a dostal jsem kapitál (první kterej přesáh $2 ) přečet jsem si pár článků a jaky správná fishka jsem se vrhnul s pocitem neporazitelnosti do vod PP kde jsem během několika dnů všechno prohrál :( Což mě dohnalo k tomu že jsem si myslel že poker je na dvě věci :D naštěstí tato nálada moc dlouho netvala a já se vrhnul na čtění, pozorování, učení strategii atd...

První úspěchy:

Připraven na zápolení s ostatnímy hráči jsem přemýšlel kde vybudovat můj stabilní bankroll. Tak jsem začal hrát freeroll které my najednou přisli o mnoho ale o mnoho jednodušší :) ale pořád jsem prohrával ( AA<KK AKs<AKo atd) a v ITM jsem bral jen centy :D ale i přesto jsem si byl vědom mých aspoň malých krůčků směrem kupředu :) a nakonec se moje učení a trpělivost vyplatila a já jsem se dostal do první 10 z 442 lidí a postoupil do nedělního finále líbimseti turnaje o $200 na PS (které pro mě bylo dřív v říši snů ) Z tohoto důvodu jsem navštívil vaši sekci MTT a začal studovat :) moje studium se vyplatilo a já se dostal na FT což pro mě bylo jak ve snu a dokonce jsem v konkurenci 70 lidí probojoval na první místo a vyhrál tento turnaj a můj bankroll se navýšill o $60 (pro mě to byl osobní ůspěch jako pro vás vyhrát WSOP :D ) A díky tomu že jsem si byl vědom mého předchozího neúspěchu z PP jsem na to šel pomalu a začal dodržovat BRM i když né na 100% protože hraju SNG $1,5 fifty50, turba :) a to bych s těma $60 neměl :D a občas zatím jen 2x si zahraju SNG $1,5 45man turbo (ale na BI si musim vyhrát v Fifty50) :)

A tady je můj první graf s mými výsledky které jsem pro mě asi tak milionkrát lepší než jsem čekal :D

i když je to malý vzorek mě se strašně moc líbí :)

Info o mé osobě:

Jmenuju se Petr,
      bydlim v jednom krásnom městečku ve středních čecháh s jménem Trhový Štěpánov. Studuju ČVUT v praze obor VES na strojní fakultě :)
      Je mi 21
      Hlavně nesnášim pravopis takže se omlouvám za případné chyby :)

Cíle do budoucna

[X] Uvědomit si že lze prohrát i s AA, KK, QQ a naučit se je foldnout [X]
      [] Pořád a svĚdomitě studovat dál []
      [X] Vytvořit stabilní a profitující bankroll [X]
      [] konzultace hand []
      [] a do konce roku mít bankroll aspoň $200 []

Tak to je vše o mě na připadné otázky se ptejte rád zodpovím.
      A pro lidi kteří to čtou z povinnosti a nebo z nudy je tu dobrá zpráva:

UŽ JSTE NA KONCI!!!!!!!!!!!!!!!! :D :D :D

Zdraví Petr allias :f_p:

tak tahle jsem se před pár týdny představil. A nyní jsem se rozhod že založím vlastní blog aspoň kvůli tomu abych mohl sledovat svoji cestu nahoru a nebo cestu do pekel :) sice jsem pořádně pár týdnů nehrál ale to počasí to prostě nedovolilo a jelikož mi zejtra začíná zase škola tak je nejlepší způsob jak se zabavit na přednáškách poker :D tak jsem začal opět hrát :)

Předchozí "nadějnej" graf jsem exelentně poděal takže než jsem si od pokru udělal prázdniny tak to vypadalo takhle :(

Podle mě to bylo z důvodu nevhodnosti struktuře sng (40%) a nepřipravenosti (60%) tak jsem přemýšlel co dál abych pořád neprohrával. A nakonec jsem si řek že skusim NL5 CG. Jelikož se mi ten styl hry líbil nebylo zde že jsem musel puschovat kvůli žraní blindy atd. prostě stačí čekat a čekat což se my velice líbí a nedělám asi kvůli tomu zbytečný chyby tak jsem tam přesídlil :)

Přechod na NL5:

zde jsem se chvilku rozkoukával ale zdálo se mi že ten styl hry má pro mě budoucnoust :) tak jsem zůstal u cash game :) a zatim se držím v plusu :)
      tady máte graph :)

takže doufám že to takhle pude dál a budu co nejvíc v plusu :) doufám že se najde někdo kdo si to přečte :D když tak to bude takový veřejný deníček :)

Jinak schrnutí:

BRM: $117,2
      profit na sng: $27.9 (223 turnajů)
      profit na NL5: $40.18 (2266 hand)

Na příapadné otázky rád odpovím (dneska jsem línej to rozepisovat) takže když nekoho bude něco zajímat tak může napsat :)

Zdraví vaše :f_p: Petr
  • 4 odpovědí
    • hawranomut
      hawranomut
      Bronz
      Registrace: 04.07.2011 Příspěvky: 757
      super trefa! :)

Taky jsem se chvíli pokoušel vybudovat roll od 0, ale takovou trefu jsem nedal a skončil jsem u depositu.

A CG hraješ fullring nebo shorthanded (tj. 6max)?
    • tweek18
      tweek18
      Bronz
      hawranomut původně napsal
      super trefa! :)

Taky jsem se chvíli pokoušel vybudovat roll od 0, ale takovou trefu jsem nedal a skončil jsem u depositu.

A CG hraješ fullring nebo shorthanded (tj. 6max)?
      díky tadle trefa "nastartovala" můj bankroll a splnila můj malej sen o tom vyhrávat v pokru ale neinvestovat ani korunu :) jinak hraju fullring 4 stoly víc můj ntb nestíhá :( Ono je to možná na druhou stranu lepší :)
    • Cornie4ever
      Cornie4ever
      Hlavní Správce
      Hlavní Správce
      Registrace: 19.04.2009 Příspěvky: 8,225
      čau tweeku,

vítej v naší blogovací sekci a v Cornie challenge z 50$ na 10,000$. Věřím, že v momentě až se na těch 10k dostaneš tak už ti to nebude připadat jako z říše snů :f_biggrin: =)

Všimnul jsem si, že nesbíráš na své aktuální herně StrategyPointy. Pravděpodobně nemáš propojené stary na PokerStrategy? to je velká škoda, protože si nebudeš moci zvýšit svůj status a čerpat výhod statusu stříbro+

Na jaké herně tedka hraješ a jsi tam spokojený? Máš tam nějaký bonus? Např. na PartyPokeru kde hraješ můžeš získat bonus 100$ a vstupenku do 2,280$ turnaje když si tam vložíš aspon 50usd.

Píšu to i proto, že pro úspěch v Cornie challenge a pokeru celkově je důležité studovat vzdělávací materiály, takže dříve nebo později budeš potřebovat hrát přes hernu na které můžeš sbírat StrategyPoints.

čau
      Cornie
    • tweek18
      tweek18
      Bronz
      Cornie4ever původně napsal
      bonus 100$ a vstupenku do 2,280$ turnaje když si tam vložíš aspon 50usd.

Čau Cornie.
      Momentálně hraju na Pokerstars a Paradisepoker na paradise mám momentálně 41€ mám v plánu si nahrát něco okolo 100€ a pak bych vybral a převedl na partypoker :) jinak jak jsi řikal o tom bonusu tak neni to podmíněno vkladem do 60 dnů od registrace?

A dále tady mám takovou rekapitulaci mých posledních úspěchů a neúspěchů

Rekapitulace:
      Hand 4293 (+2027)
      Bankroll: $110.17 (-$7.03)

Moje rozpoložení se dát vyjádřit tím že třeba 95% session dokáźu hrát A-game a potom když kliknu na sit out na příštím blindu tak udělám takový kraviny že si potom sám nadávám co jsem to dělal :( a moje session zkončí plus mínus na nule... A jelikož na monster handy si připadám jak kdyby někdo u stolu řval FOLD!!!! FOLD!!!! tak je můj profit skoro nic :( Ale aspon vím že některé situace jsem zahrál dobře a nějaký jsem zeslonil :f_cry:

Hand converted with online PokerStrategy.com hand converter:

Přehrát handu

$0.02/$0.05 No-Limit Hold'em (5 handed)

Known players:
      MP3 (Hero):
      $4.90
      CO:
      $12.50
      BU:
      $3.69
      SB:
      $2.00
      BB:
      $5.30

Preflop: Hero is MP3 with A, A.
      Hero raises to $0.20, 2 folds, SB raises to $0.35, BB folds, Hero raises to $1.00, SB raises to $1.67, Hero raises to $2.50, SB calls $0.35.

Podle mě to bylo dobře zahraný do all-in preflop

Flop: ($4.35) 2, 6, J (2 players)

Turn: ($4.35) 5 (2 players)

River: ($4.35) K (2 players)

Final Pot: $4.35.

Results follow:

SB shows a pair of aces(Ah As).
      Hero shows a pair of aces(Ad Ac).

SB wins with a pair of aces(Ah As).
      Hero wins with a pair of aces(Ad Ac).

Todle je docela pěkná handa jak dostat co nejlíp zaplaceno :)

Přehrát handu

$0.02/$0.05 No-Limit Hold'em (9 handed)

Known players:
      UTG2:
      $3.59
      MP1:
      $5.00
      MP2:
      $5.29
      MP3:
      $5.64
      CO (Hero):
      $11.06
      BU:
      $13.65
      SB:
      $5.02
      BB:
      $6.47
      UTG1:
      $4.86

Preflop: Hero is CO with J, A.
      UTG1 folds, UTG2 raises to $0.15, 3 folds, Hero calls $0.15, BU calls $0.15, SB folds, BB raises to $0.80, UTG2 folds, Hero calls $0.65, BU folds.

Flop: ($1.92) A, 8, A (2 players)
      BB checks, Hero bets $1.00, BB raises to $2.15, Hero raises to $5.00, BB raises to $5.67, Hero calls $0.67.

Turn: ($13.26) 3 (2 players)

River: ($13.26) 9 (2 players)

Final Pot: $13.26.

Results follow:

BB shows two pairs, aces and kings(Kh Kd).
      Hero shows three of a kind, aces(Js Ah).

Hero wins with three of a kind, aces(Js Ah).

A tady handa u který mi všechno řikalo fold ale moje ego mi řikalo call takže to dopadlo tak ošklivě :(

Přehrát handu

$0.02/$0.05 No-Limit Hold'em (7 handed)

Known players:
      CO:
      $5.05
      BU:
      $2.00
      SB:
      $10.19
      BB:
      $5.00
      MP1 (Hero):
      $5.00
      MP2:
      $2.07
      MP3:
      $5.00

Preflop: Hero is MP1 with Q, T.
      Hero posts deadblind, Hero raises to $0.20, 5 folds, BB raises to $0.65, Hero calls $0.45.

Flop: ($1.32) Q, 7, 8 (2 players)
      BB bets $1.26, Hero calls $1.26.

Turn: ($3.84) 4 (2 players)
      BB bets $3.09, Hero calls $3.09.

River: ($10.02) 7 (2 players)

Final Pot: $10.02.

Results follow:

BB shows two pairs, aces and sevens(As Ac).
      Hero shows two pairs, queens and sevens(Qd Ts).

BB wins with two pairs, aces and sevens(As Ac).

Cíle do budoucna:
      1. Naučit se ještě víc foldovat
      2. Začít pořádně studovat a nezapojovat svoje ego do hry
      3. Nahrát na paradisepokru 100€ a převést na partypoker

Zdraví vaše :f_p: Petr