/30 QQ postflop

• s0cru3l
      s0cru3l
      Black Member
      Registrace: 03.03.2011 Příspěvky: 4,015
      PokerStars - $3.16+$0.34|15/30 NL (9 max) - Holdem - 9 players
      Hand converted by PokerTracker 3

BTN: 1,205.00
      SB: 1,380.00
      BB: 1,690.00
      UTG: 738.00
      UTG+1: 2,495.00
      Hero (MP): 1,657.00
      MP+1: 1,425.00
      LP: 1,455.00
      CO: 1,455.00

SB posts SB 15.00, BB posts BB 30.00

Pre Flop: (45.00) Hero has Q:heart: Q:spade:

fold, fold, Hero raises to 90.00, fold, fold, fold, fold, SB calls 75.00, fold

Flop: (210.00, 2 players) 3:club: 6:heart: 9:spade:
      SB bets 180.00, Hero raises to 540.00, SB calls 360.00

Turn: (1290.00, 2 players) K:spade:
      SB checks, Hero checks

River: (1290.00, 2 players) 8:diamond:
      SB bets 750.00 and is all-in, Hero calls 750.00

SB shows 8:club: 9:heart: (Two Pair, Nines and Eights) (Pre 17%, Flop 22%, Turn 11%)
      Hero shows Q:heart: Q:spade: (One Pair, Queens) (Pre 83%, Flop 78%, Turn 89%)
      SB wins 2,790.00

Soupeř weak se staty - 28/0 (pouze 9) - ale podle této handy

Na flopu bych ho měl porážet, tak jsem to hnal, co se dalo(se setem by asi na tak dry boardu c/r nebo c/c). Možná jsem to mohl jen tak callnout a nechat ho střílet turn - ale nechtěl jsem dát kartu zdarma.

On dorovnal a přišel K - asi těžko ho bude mít, ale zpomalil jsem a dal check. To si myslím, že byla chyba, i když další karta zdarma mně nemůže nejspíš nijak ohrozit.

No a na riveru jsem to prostě prakticky bez rozmyslu callnul. Mohl by mě prubnout po nejistém checku na turnu.

Jak byste reagovali na db flop? Co si myslíte o turnu? A jak byste dali river?

Uvítám názor úplně všech.
  • 9 odpovědí
    • Shikamaru917
      Shikamaru917
      Bronz
      Registrace: 10.04.2010 Příspěvky: 3,900
      Ten turn check bol asi rozhodujuci a velmi zly :)

Na flope super donkbetol a teda tam bude mat len 2 moznosti, trafil top par alebo ma OESD, podla vysky betu by som skor povedal ze ma top par :)
      Na turne je check velmi zla cesta, ty si napisal ze dalsia karta zadarmo ta nemoze ohrozit - to je blbost, K na turne pridal flush draw, ak mal super na flope straight draw (podla statov ju mohol mat :D ) tak karta zadarmo mu pomoze :)

Takze na turne by som to najskor betol, podla velkosti tvojho stacku a potu by som siel asi all in :) Super by mi musel zlozit straight draw a flush draw, ak ma K tak proste smola, ak ma 9 tak ma najskor dorovna a som favorit, a ak zlozi, tak nemal nic :)
      Alebo by som betolnejakych 60% potu a super by mi to musel s parom na riveri doplatit :)
    • Duncan737
      Duncan737
      Zlato
      Registrace: 09.08.2010 Příspěvky: 3,230
      Ahoj,

hned ze začátku řeknu, že se mi tvá lajna líbí.

Nesouhlasím se Shikou (jak ti mám říkat? :D )

Potom, co to soupeř takto zahrál, tak má většinou draw nebo nějaký weak pair.

Viděl bych to nějak takto:

Board: 3c 6h 9s Ks
      Dead:

equity win tie pots won pots tied
      Hand 0: 85.568% 85.57% 00.00% 3012 0.00 { QhQs }
      Hand 1: 14.432% 14.43% 00.00% 508 0.00 { J9s, T9s, 97s+, 87s, 54s, J9o, T9o, 97o+, 87o, 54o }

Asi je to víceméně o tom, jestli věříme, že dostanem ještě nějakou value z 9x na riveru nebo donutit soupeře k bluffu. Pokud ano, tak můžeme turn checknout, protože na soupeře máme hodně equity. Soupeře dávám na tu range nahoře. Handy jako 99+, A9, K9 většinou shovne už na flopu, taktéž nějaký set nebo dva páry. Protože pokud už by se rozhodl donknout monsters (může se stát, včera jsem valil oči při podobném movu na jednoho soupeře, ale určitě to není standard), tak by to fastplaynul až do konce.

Ten K na turnu soupeře netrefuje vůbec, jedině nějaký podivně zahraný K9, což je hodně malá šance. Pokud nevěříme v další value na riveru, tak můžem shovnout a nedávat zbytečně free kartu draws. Dokážu si to představit proti weak-passive hráči, který nikdy nebluffne missnutou draw a má moc malý went to showdown na to, aby nám na riveru callnul 9x.

Osobně bych ale ve většině případů checkoval turn pro max value.

Na riveru samozřejmě call, pokud by checknul, tak all-in.
    • Shikamaru917
      Shikamaru917
      Bronz
      Duncan737 původně napsal
      Mozes mi vraviet ako chces :D Ze si to ty :D

Ja zas nesuhlasim s tebou :)

Donkbet na tychto limitoch je 99% top par alebo lepsie, slabsi par by calloval :) To je moja skusenost :f_cool:

Ten turn praveze prisla velmi zla karta, dava superovi naviac moznu flushdraw, a ako si pisal, ak ma nizky par z boardu je mozne ze tu flushdraw trafia :) Davat na turne check je strata value z parov, straightdraw a flush draw - vsetko potencionalne super moze mat :) Preto by som turn necheckoval ale betoval kvoli uz spominanej value :)

Nechapem prave preco pises, ze check turn kvoli maximalnej value :) Ak betoval flop, aka sanca ze aj po raise a naslednom calle na flope zlozi na bet na turne? Ale ak mu dame free kartu tak casto moze skompletizovat draw alebo trafit second pair...
      Navyse na riveri by som to uz foldol, super nam callol 3bet na flope, s cim reprezentujeme ze mame dobru ruku a river nam shovne - tam nikdy nebude mat iba tu 9 co je vlastne middle pair takze s parom ho urcite neporazame :)

Tod moj nazor :f_cool:
    • Duncan737
      Duncan737
      Zlato
      Registrace: 09.08.2010 Příspěvky: 3,230
      Shikamaru917 původně napsal
      Duncan737 původně napsal
      Donkbet na tychto limitoch je 99% top par alebo lepsie, slabsi par by calloval :) To je moja skusenost :f_cool:

Tod moj nazor :f_cool:
      Z toho důvodu nemá smysl betovat turn, protože 9x ti tam po 3betu a následnem betu na turnu, kde je K, necallne.

Duncan737 původně napsal
      Ten turn praveze prisla velmi zla karta, dava superovi naviac moznu flushdraw, a ako si pisal, ak ma nizky par z boardu je mozne ze tu flushdraw trafia :) Davat na turne check je strata value z parov, straightdraw a flush draw - vsetko potencionalne super moze mat :) Preto by som turn necheckoval ale betoval kvoli uz spominanej value :)
      Z páru už žádnou value nedostaneš, šance, že má suited karty a zrovna ve spadách je trochu malá.
    • Shikamaru917
      Shikamaru917
      Bronz
      Lenze on nas na flope iba callol, preto je tam dost mozne ze tam bude mat draw, preco mu davat kartu zadarmo?

napisal si ze nam tu 9 bude foldovat, to nam bude foldovat aj na riveri...

Takze podla mna ten check na turne robi presne toto:
      - davame mu free kartu, ktora mu moze skompletizovat draw
      - stracame value z draw
      - stracame value ak je hrac povedzme nerozumny a to 9 nas bude callovat, predsa len to su este nizke stakes

A co checkom ziskame:
      - mozny thin value bet na riveri, kedze si nebudeme isty silou nasej ruky

Podla mna je bet turnu lepsi :)
    • s0cru3l
      s0cru3l
      Black Member
      Registrace: 03.03.2011 Příspěvky: 4,015
      Nic ve zlém, ale myslím, že si přece jen trochu result oriented.

FD tu bude mít ve strašně málo případech.

Jak už jsi psal - db = 99% TP... spade není moc pravděpodobná.

btw. jakou draw by měl mít na flopě?

Ale myslím si, že check turn mi tu handu v tomto daném případě handu prohrál. Kdybych betnul, jen těžko by mě calloval s 98o.
    • Shikamaru917
      Shikamaru917
      Bronz
      Draw na flope 78...

Na vysledok nepozeram :) len mi to tak proste pride, ja sa nehadam o to ako to skoncilo ale o ten check na turne :) podla mna je zly ;)
    • Ic3g3org3
      Ic3g3org3
      Bronz
      Registrace: 12.10.2009 Příspěvky: 3,356
      Lenze on nas na flope iba callol, preto je tam dost mozne ze tam bude mat draw, preco mu davat kartu zadarmo?

napisal si ze nam tu 9 bude foldovat, to nam bude foldovat aj na riveri...

Takze podla mna ten check na turne robi presne toto:
      - davame mu free kartu, ktora mu moze skompletizovat draw
      - stracame value z draw
      - stracame value ak je hrac povedzme nerozumny a to 9 nas bude callovat, predsa len to su este nizke stakes

A co checkom ziskame:
      - mozny thin value bet na riveri, kedze si nebudeme isty silou nasej ruky

Podla mna je bet turnu lepsi :)
      - O FD bych se tu nebavil, protože na rainbow flopu by nám ve spadech calloval jedině 7s8s nebo As6s (a i o tom pochybuju)

- Bet 180 na flopě mi na 78 nesedí, většinou by betoval míň, stejně tak set 9 moc lidí takhle nehraje (Buď menší bet, C/C, nebo C/R pro nafouknutí potu)

- Zbývá mi tu trefená 9. Varianty 97s, 98s, 9Ts, 9A mi přijdou jako karty se kterýma by mohl preflop callnout.

- Turn Ks je karta, která ho vůbec netrefuje a neotvírá mu žádnou draw. Pokud bude na turnu sázet, tak nám nejspíš 9ku shodí a handa končí.

- Check behind na turnu se mi líbí (taky bych checkoval), K je výborná karta, na kterou může soupeř zablufovat na riveru. Soupeři checkem dáváme najevo slabost a dáváme mu dává příležitost zablufovat na riveru (check-callovat 9 s weak kickerem by se mu asi nechtělo)

- To že soupeři přišel druhý pár je prostě jen smůla a kdyby ho river netrefil, handa by se na riveru podle mě vyvíjela úplně stejně.

Takže za mě WP
    • strategic12
      strategic12
      Bronz
      Registrace: 05.06.2011 Příspěvky: 2,468
      Pred flopom okay.

Na flope súper callom urobil chybu a bol komitnutý. Ďalšie bety by ho neprinútili zložiť. Mám výhodu, preto by som pushol turn. Bol by som rád, že mám takého súpera a spravil si o ňom poznámku. :s_wink: