BLOG: Borek - Milionovej blog

• BorekB
      BorekB
      Bronz
      Registrace: 09.05.2011 Příspěvky: 412
      Zdravim mistni zraloky a ostatni drave ryby.

Dlouho se k tomu nutim, dlouho to na skypu slibuju a uz je to tady...

Muj blog - aneb studnice lingvistických anomálií (tzn. - na pravopisne chyby me ani neupozornujte :-)

duvod ze jsem se k tomu konecne dokopal je ten, ze jsem si nejdriv rikal ze musim prekonat svuj posledni noblesni swing, coz se povedlo

fujtajxl, never more (ale jsem realista, vim ze to bude postupem vys jeste mnohem horsi)
      a hlavne, sam se sebou jsem se domluvil, ze blog napisu driv nez prekrocim 1M hand, no a protoze me chyby asi 3,5k hand, tak dneska vecer uz nemuzu grindit, nez tohle dopisu :-)

Blog bude o vsem moznem, takze necekejte jenom pokerove veci, ale i sem tam nejake video/pic, nejvic asi ze sermu, strileni a motorek...

ale uvodni predstaveni vezmu jenom pokerove a lidsky, at se k tomu grindu dneska jeste dostanu :-)

real life:
      v porovnani s vetsinou mistnich boys jsem "stara ohorela vetev", je mi 35, mam zenu a 1,4 ditete (tech 0,4 ditete pocitam jeste to nenarozeny, co bude tusim v breznu), zijem v nove postavenem domecku v Praze, se zatnutou "kralovskou sekerou" v podobe hypotecniho uveru a platim jako mourovatej. Rad sportuju, nejvic serm, ale nic mi neni cizi a bejt spocenej me asi tak nejak bavi :-) Poker je uz 2 roky muj hlavni, i kdyz ne jedinny zdroj prijmu. Diky sermu a divadlu se dostavam do docela zajimavych mist, situaci, k zajimavejm lidem a vubec.... zivot je proste sranda.

poker life:
      uz jsem to psal v predstaveni, kdo je to linej hledat, pisnu zkracenou verzi (doufam ze prudce podobnou :-)
      zacal jsem hrat nekdy pred 3-mi lety, tusim zrovna srpen/zari, poslal si cca 18$ na nejakou hernu a bustnul na limit2. Zjistil jsem ze hrat poker nebude jako vyhodit chlapi z prazske radnice (myslim v historii, o nesmrtelnem Bemovi nemluvim), poslal na hernu 120$ a na pokergamers (diky Joeiku za tyhle stanky, skoda jich) nasel sveho prvniho kouce, BaBa - pro ty kdo se trochu vyznate v techto "drevnich dobach" - bylo to jeste pred tim nez se rozkmotrili s Dantem. Zahy jsem padnul na 70$ a uz jsem se videl jak to teda original nemuzu hrat... ale uvedomil jsem si jednu zasadni vec, rekl bych zlate pravidlo pokeru, kamen mudrcu v teto hre. KDYZ NEVIS CO S KARTAMA, TAK JE ZAHOD !!!
      Nebudu popisovat strastiplne cesty vzhuru, vzpomenu jen 3 nejvetsi milniky, to jest moje ucitele, bez kterych by to neslo dal.
      1 - BaB - rekl mi toho strasne moc a ja skoro vubec nic nepochopil, chyba nebyla u nej ale u me, proste zacatecni krucky je treba delat pomalu a "jezdit na kole je treba az kdyz clovek umi chodit" - kazdopadne na prechod z FL na NL a posun z FR NL2 do FR NL25 to stacilo
      2 - Luzhin - dalsi muj trener, na NL50 jsem si opakovane rozbijel hubu, zeptal jsem se na foru pokergamers (Joeiku, diky jeste jednou:-) a svete div se, komunita zafungovala a ja sehnal Luzhina, kterej mi chtel pomoct. A pomohl. Ukazal mi ze je treba hrat nejenom svoje karty, ale taky protihrace a snazil se mi rict jak. Neco jsem pochopil hned, neco az v milniku 3. Kazdopadne na presun na FR NL100 to stacilo bohate
      3 - TheLastNail - uplne jinej pohled na hru a na hrace obecne, tezko se to popisuje, ale bylo to dobre, az me vydesilo ze z toho ted zpetne mam stejnej pocit jako z BaBa na zacatku. To jest ze mi rekl a ukazal tolik myslenek, ze pristi rok snad polovinu pochopim :-) Ale abych byl konkretni, hodne mi upravil betsizing a nutil me pridavat do hry bluffy (coz jsem do te doby nedelam vubec), utocit na slabe hrace a uvedomit si ze i 5% open range ma dost fold equity, kdyz se jedna o blbeho hrace... vysledek, pridani vetsiny NL200-400 stolu co na malejch hernach jsou

pojdme na grafy, at tady jenom neplacam do vetru:
      graf celkoveho profitu je tady:

takhle to vypada ze jsem mohl zustat na NL25, ale kdyz se na to clovek podiva ne v handach ale v case, graf vypada zajimaveji:

zacina to skutecne okolo toho JUN 2008, to ze tam neni nic videt je jenom neschopnosti NL2 pohnout s grafem v tomto meritku :-)

Jestli je mezi vami nejakej hnidopich, co se rad vrta v cislickach, kouknete sem:

tady je kuprikladu videt, jak blbe umim hrat z BTN, kde by ta winrate v porovnani s ostatnima mela byt preci jenom o neco lepsi

a pomerne dulezitej filtr v HEMu, na kterej se doporucuji podivat i u vas:

aktualne hraju neco cemu sam rikam mixed limit, tzn. otevru 12-16 FR stolu od NL100 do NL400 $/€ na zpravidla 3 hernach (ongame, boss, prima, entraction) a v tomto "marastu" se jako rybka snazim prezit a okusovat ty min pripravene.

Nepostuju to sem proto, ze si chci honit triko (na to jeste nemam :-) ale spis proto, ze se muze zacatecnik podivat a zjistit jaka je to rehole. Myslim si o sobe ze jsem winning hrac, ale stejne mam bez rakebacku dve skoro 200k hand BE obdobi a o velikosti swingu v BI se ani nezminuju... Proste poker je mrcha a je treba se s nim kamaradit bud dlouhodobe, nebo vubec...

to by dneska stacilo, uz tak je tu dost textu, kterej polovina nedocte :-)

GL ALL a pro jistotu i dve esa do ruky :-)

Ave Borek.

PS: diky tomu ze jsem to ted vykopl, tak se muzete vsichni tesit i na Hucasuv blog - pacto me v PM zpravach slibil, ze jestli zalozim blog, tak on do 14dnu taky :-)
  • 201 odpovědí
    • Fiskantes
      Fiskantes
      Bronz
      Registrace: 25.05.2011 Příspěvky: 7,778
      Ďalší kvalitný blog, hodný followu! :f_thumbsup:

Zaujalo ma že si vystriedal až 3 osobných koučov, má táto forma vzdelávania naozaj taký ultimátny prínos pre Tvoju hru?
    • BorekB
      BorekB
      Bronz
      Fiskantes původně napsal
      Zaujalo ma že si vystriedal až 3 osobných koučov, má táto forma vzdelávania naozaj taký ultimátny prínos pre Tvoju hru?
      jsem "zvlastni pokerovy hrac" - neumim anglicky, nectu strategie na internetu (ted se teda uz zacly nejake obevovat i v CJ takze snad uz) a videl jsem hrozne malo pokerovych FR videi. Funguju tak ze, "dostanu/najdu" nejakej pokerovej podmet, na nej se zamerim/zamyslim/odzkousim a bud ho necham ve sve "mozaice pokerove hry" nebo ho zahodim jako "pro me nepotrebny". Coz je asi jeden z duvodu proc stridam trenery.
      Druhy duvod je take ten, ze BaB uz nehraje a posledni zpravy ktere od Luzhina mam je ze hraje NL100, takze TLN byl pro me "dalsi logicky krok" na ceste nahoru (pred tim jsem ho vubec neznal, zkousel jsem psat e-mail Dogmeatovi, ale odignoroval me (jj, drzej jsem dost:-)). Trochu mi mrzi ze na TLN aktualne nemam v "rodinem rozpoctu" penize, protoze to bylo fakt dobre... skoda ze jsem tak odolny zak :-)

Rekl bych ze kazdy z nas funguje trochu jinak, nekdo musi badat nad HH, na nekoho platej videa, na dalsiho treneri a rozhovor. Znam hodne lidi co rikaji ze treneri jsou k nicemu a ze nejdulezitejsi je sledovat videa... Buh vi, me pomahaji treneri.

Obecna pravda:
      dobrej ucitel preda zakovi 80% svych vedomosti a dobrej zak jich 80% prijme (takze se 40% ztrati), najde-li zak dalsiho dobreho ucitele, dostane dalsich 80% ale finta je v tom ze se ztratí jinych 20% nez u prvniho ucitele...
    • Hucas
      Hucas
      Black Member
      Registrace: 08.08.2010 Příspěvky: 7,745
      Super blog a už se těším na updaty. Akorát si mě trochu vyděsil...

BorekB původně napsal
      PS: diky tomu ze jsem to ted vykopl, tak se muzete vsichni tesit i na Hucasuv blog - pacto me v PM zpravach slibil, ze jestli zalozim blog, tak on do 14dnu taky :-)
      :s_ugly: :D :s_cry:
    • Cornie4ever
      Cornie4ever
      Hlavní Správce
      Hlavní Správce
      Registrace: 19.04.2009 Příspěvky: 8,225
      Ahoj,

skvělej název blogu a real life představení ;) :f_grin: :f_love:

Pokerové začátky jsi měl koukám dost těžký, ono skutečně na českým trhu nebylo pořádně propracované vzdělávaní, což se s naším příchodem naštěstí změnilo =) :s_love: (ano, skromnost skutečně není moje nejvyvinutější vlastnost, já vím :( )

Jeden postřeh k tomu předávání znalostí - k tomu je dost efektivní fórum, čtení dobrých blogů a hlavně analýza hand tady na foru. (počítám teda že už má člověk solidní teorii, četl všechny naše články a viděl dost videí).

Jsem rád, že hraješ FR, až se prokoušu v Cornie challenge na limity nl50+ a dokončím těch 10k, tak bych rád založil nějaký podobný studijní projekt i pro hráče vyšších limitů. Jo a TLN is da nuts, obv :s_cool:

Ať se daří a ten graf už jde jenom nahoru ;) :f_grin:

Blog budu sledovat a těším se na každý update, vzhledem k tomu, že hraješ moje limity tak doufám, že se od tebe i něco přiučím a budeme se vzájemně vzdělávat..

čau
      Cornie
    • opal99
      opal99
      Black Member
      Registrace: 05.02.2008 Příspěvky: 8,270
      Zdravim;

velmi pekny blog! :f_thumbsup:
      Nemam velmi co napisat, ale chcem dostavat updates, takze som tu..

btw: nemyslis si, ze je cas na studium anglictiny? Nemyslim to ako podpichovanie, ale z cisto praktickeho hladiska.

Gd luck!
    • BorekB
      BorekB
      Bronz
      Hucas
      - Super blog a už se těším na updaty. Akorát si mě trochu vyděsil...

neni zac :-)

Cornie4ever
      - ano, skromnost skutečně není moje nejvyvinutější vlastnost, já vím :(

nic si z toho nedelej :-), je lepsi bejt stastnej, bohatej a uspesnej samolibej parchant, nez chudej, skromnej a neschopnej :D

Jsem rád, že hraješ FR, až se prokoušu v Cornie challenge na limity nl50+ a dokončím těch 10k, tak bych rád založil nějaký podobný studijní projekt i pro hráče vyšších limitů. Jo a TLN is da nuts, obv

Ať se daří a ten graf už jde jenom nahoru

Blog budu sledovat a těším se na každý update, vzhledem k tomu, že hraješ moje limity tak doufám, že se od tebe i něco přiučím a budeme se vzájemně vzdělávat..

jo, makej at uz to mas za sebou :-) jestli bys pak byl ochoten jit do nejake challenge, jsem urcite pro - cela pravda je ze bych to velice rad uvital uz ted.
      Chellange by ale nemela byt o tom kdo je vetsi macho, ale motivacne/dopredna - krasny novotvar jsem vytvoril :-)

Opal99
      btw: nemyslis si, ze je cas na studium anglictiny?

jasne ze je, uz jsem se taky rozhoupal o letnich prazdninach pro to neco udelat... navic me uci "milenka", takze me to fakt bavi :-) ted jenom aby se to nezvrtlo :f_love:
    • chovanj
      chovanj
      Bronz
      Registrace: 28.02.2011 Příspěvky: 691
      jasne ze je, uz jsem se taky rozhoupal o letnich prazdninach pro to neco udelat... navic me uci "milenka", takze me to fakt bavi :-) ted jenom aby se to nezvrtlo

Toto by som tu nepisal ibaze by si sa chcel pochvalit.
    • Johniiicek
      Johniiicek
      Bronz
      Registrace: 11.12.2007 Příspěvky: 1,446
      R-E-S-P-E-C-T!

Člověk co normálně funguje, má manželku a milenku :D a děti a do toho zvládá takovýhle swingy a ještě je ochotnej se podělit o to co ví a další věci......ne nebudu se opakovat, ale máš ho! :D
    • BorekB
      BorekB
      Bronz
      chovanj původně napsal
      jasne ze je, uz jsem se taky rozhoupal o letnich prazdninach pro to neco udelat... navic me uci "milenka", takze me to fakt bavi :-) ted jenom aby se to nezvrtlo

Toto by som tu nepisal ibaze by si sa chcel pochvalit.
      v pohode, netreba se bat, zena o nich vi :-) dokonce je ma taky rada :f_cool:
      a kdyz uz jsme tady probirali tu skromnost, tak ja se muzu skromne pochvalit timhle :-)

tyhle jsou moje nejoblibenejsi :f_biggrin:
    • BorekB
      BorekB
      Bronz
      tak, konecne jsem se k tomu hrani zase dostal.
      vcerejsi nocni session se nejak protahla na 7hod, NL100-200. Coz je u me tak o 3 hodiny vic nez normalne.
      Udelal jsem nekolik uplne blbejch 4bet foldu s AKo - nevadi me AK pushnout PF ale callovat AI s nima proste porad jeste neumim :f_mad: callovat a hrat to fit/fold taky nechci a jak to hrat jinak proti hracum co maji 3bet 10% a 4bet <1,5% nejak nevim.
      Taktez si musim zase zacit davat bacha na to ze set neni nuts a dohromady tak za 2BI jsem si vcera docaloval do flushe nebo str8...
      kazdopadne uspech, i kdyz to teda A+ game rozhodne nebyla

Motivace:
      celej svuj pokerovej zivot s ni nemam problem, jasne obcas si poplacu nad variaci a nad suckoutama a nad swingama, ale nikdy to nebylo nejak zasadne vazne, ze bych s tim chtel seknout nebo tak. Jasne mnohokrat jsem se boxoval s vyssima stakes, dostaval na hubu , vracel se, pak sel jeste niz, proste vsechno to co k tom u pokeru patri... Ale za posledni mesic, respektive od momentu kdy vlada odhlasovala "pana Farskeho" dostala moje motivace totalni knockout. Hrat s nalepkou "organizovany zlocin - protoze jsme komunita" je pro me fakt na palici. Opravdu bych si pral aby to dopadlo nejak smysluplne a rychle. Protoze nutit se do pokeru se mi nechce - ale kvuli financim budu muset. A pauza tomu asi nepomuze, pacto za poslednich 14 dni jsem toho nahral tak malo, ze se vlastne jednalo o pauzu :D

real life:
      Jo, a vcera jsme pres den sermovali v Praze na Jezerce, na svatovaclavskejch slavnostech. A krome toho ze vsichni prezili, to bylo jeste dobre :f_biggrin:
    • BorekB
      BorekB
      Bronz
      Milionovej blog:
      jeste abych nezapomel, a oduvodnil nazev sveho blogu, pri vcerejsi session se stalo to co muselo prijit...

tramdtadadaaaaaaaaaaaa

tato nicim zajimava handa:

***** Hand History for Game 5178287035370 ***** (On Game)
      $100.00 USD NL Texas Hold'em - Sunday, September 25, 03:06:12 ET 2011
      Table Hildesheim (Real Money)
      Seat 6 is the button
      Seat 6: lagranje ( $16.31 USD )
      Seat 7: starec_z_hor ( $110.00 USD )
      lagranje posts small blind [$0.50 USD].
      starec_z_hor posts big blind [$1.00 USD].
      ** Dealing down cards **
      Dealt to starec_z_hor [ Ad Kc ]
      lagranje folds
      starec_z_hor wins $1.00 USD from main pot
      starec_z_hor wins $0.50 USD

ma v moji databazi cislo 1 milion, na prvni pohled z ni teda neni prilis patrno ze jsem FR hrac :s_biggrin:
    • Fiskantes
      Fiskantes
      Bronz
      Registrace: 25.05.2011 Příspěvky: 7,778
      Ahoj. Aké sú dôvody pre to, že si i na takto vysokých limitoch neprešiel na SH?
    • BorekB
      BorekB
      Bronz
      Fiskantes původně napsal
      Ahoj. Aké sú dôvody pre to, že si i na takto vysokých limitoch neprešiel na SH?
      rekl bych ze stejne jako u vsech FR hracu :-)
      od zacatku hraju FR, jsem zviklej premejslet nad jinejma rangema, a resit trochu jine situace. A kdyz je nejhur, muzu si odehrat ultraNIT session neco jako 7/6 a vratit se do "pohody"
      hodne lidi rika ze SH je vlastne FR kde prvni 3 foldnou, ale neni to uplne pravda, protoze tim ze vas "nezerou" blindy tak rychle jako v SH, jsou opening range proste uzsi...
      taktez vetsina FR hracu je nacvicena na neco jineho nez hrat 4-6 stolu, kde se odehraje 3/4 her post flop. Bezny FR hrac hraje neco jako 12+ stolu a 3/4 hry se odehraje PF a na F
      proste je to jinej vesmir :-)

ale nic jineho mi nezbude, protoze na malych hernach (boss, ongame, entraction, ipoker, prima) se nic vetsiho nez NL100-200 nehraje, max par stolu NL200+ (vcera 2 stoly na NL400)

u me to aktualne vazne na tom, ze kdyz mam cas a sednu si k pokeru, tak bud budu grindit to co umim s nejakym € ziskem, nebo se budu ucit neco cemu moc nerozumim s nejasnym kratkodobym vysledkem (ale dlouhodobe je to urcite vic +EV nez FR) a u me zatim vyhrava ten grind

od treninku s TLN si porad pohravam s myslenkou, ze bych treba pondeli a utery v tydnu povenoval necemu jako NL25 SH, ale jeste jsem to neudelal.

kazdopadne FR je na highstakes mrtva, takze jestli si chci zahrat s durrrrem, budu muset maknout :D
    • opal99
      opal99
      Black Member
      Registrace: 05.02.2008 Příspěvky: 8,270
      BorekB původně napsal
      od treninku s TLN si porad pohravam s myslenkou, ze bych treba pondeli a utery v tydnu povenoval necemu jako NL25 SH, ale jeste jsem to neudelal.
      Jednoznacne way to go!
      Mam podobny problem: ak mam na poker 2-3 hodiny, tak sa radsej pustim do hrania, ako by som mal studovat. Short term orientacia na $$$ u mna vyrazne prevazuje... :f_mad:

Ale identifikacia problemu je prvym krokom k naprave, takze uz sme v podstate vykrocili. :f_biggrin:
    • BorekB
      BorekB
      Bronz
      tak jsem si rekl ze je dneska pondeli, a ze kdyz opal rika ze uz jsme vlastne vykrocili, tak jsem udelal i prvni krok :-)
      dnesni session na NL30 SH
      1750 hand
      -170€
      zacal jsem hrat na 3 stolech a za 10 minut hral uz na 6-ti, staty 21/17/5, a rekl bych ze hrat to FR statama, tak si polovina hracu ani nevsimne. I tech 6 stolu byla pomerne nuda.

poznatky:
      - neskutecne mnozstvi fishi
      - 3bet nema zadnej respekt
      - overpush uz na flopu je vetsinou flopnuta nuts (coz naprosto nechapu)
      - minraise nic neznamena
      - bluffovat nema cenu, vsichni se stakoffuji neskutecne light
      - ohromne mnozstvi akce
      - A-high je docela dobra karta :-)

presto jsem skoncil v ohromnem minusu a to mam pocit ze jsem to tam docela prehraval :-)
      2x jsem za 150bb prohral OP proti fishi 54/32 - ktera neumela zahodit ani MP
      3x KK za stack
      200bb QQQ<KKK do agrofishe
      zacal jsem hrat vic konektory a grapery - a ejhle 3x lost s nizsi flushi
      200bb do agro maniaka v 3bet spotu, AQ<AK na AAx boardu
      nespocetnekrat jsem dneska 2 a 3 barreloval ruzne draw (ktere uzasne NECHODILY) abych v SD vyvalil oci s cim ze jsem to byl vycallovan... proste, jak jsem psal o par prispevku vys, jinej vesmir

takze zitra jeste jednou SH session a pak vzhuru na FR grind do konce tydne, at stihnu tu platinu...

real life:
      minulej tyden jsem na motorce vymenil obrousene brzdove desticky za nejake jine, sportovni... a v nedeli jsem si hned preskocil riditka a parakotoulem se odporoucel do skarpy. Po cca 4 letech prvni pad (nepocitame-li ze mi upadla motorka pri staveni na stojan). Studenej asfalt a sportovni desticky. Dobre mi tak.
      skoda na motorce:
      ulomena osicka od brzdoveho pedalu - cca 750kc
      praskly pravy plast - cca 6000kc
      praskly predni plast (maska) - cca 15000kc
      ztrata na egu a sebevedomi - zanedbatelna
      zaver: nejezdit jak debil, mackat brzdy jako clovek a ne jako kreten, vykaslat se na nove plasty, za tu cenu to nestoji a sehnat nekoho kdo je umi svarovat.

brou noc vsem
    • Cornie4ever
      Cornie4ever
      Hlavní Správce
      Hlavní Správce
      Registrace: 19.04.2009 Příspěvky: 8,225
      tak hlavně že jseš v pořádku!!
    • strixsr
      strixsr
      Bronz
      Registrace: 04.10.2009 Příspěvky: 5,202
      Cornie4ever původně napsal
      tak hlavně že jseš v pořádku!!
      +1
    • Hucas
      Hucas
      Black Member
      Registrace: 08.08.2010 Příspěvky: 7,745
      Motorkář = dobrovolný dárce orgánů? :s_ugly: Ne vážně, vášeň chápu a přesně vím, proč na tom jezdíš, ale co mám pár známých doktorů, tak po tom co mi vyprávěli, tak jsem tenhle sen vzdal, tak na sebe dávej pozor ať nás tu SH hraje co nejvíc ;)
    • Johniiicek
      Johniiicek
      Bronz
      Registrace: 11.12.2007 Příspěvky: 1,446
      Hucas původně napsal
      Motorkář = dobrovolný dárce orgánů? :s_ugly: Ne vážně, vášeň chápu a přesně vím, proč na tom jezdíš, ale co mám pár známých doktorů, tak po tom co mi vyprávěli, tak jsem tenhle sen vzdal, tak na sebe dávej pozor ať nás tu SH hraje co nejvíc ;)
      Třeba to chce hrát "REAL" short - handed :D