BLOG - My way

• Neru79
      Neru79
      Bronz
      Registrace: 21.09.2011 Příspěvky: 1,482
      :spade: :heart: :spade: :heart: :diamond: :club: :spade: :heart: :diamond: :club: :spade: :heart: :diamond: :club: :spade: :heart: :diamond: :club: :spade: :heart: :diamond: :club: :spade: :heart: :diamond: :club: :spade: :heart: :diamond: :club: :spade: :heart: :diamond: :club: :spade: :heart: :diamond: :club: :spade: :heart: :diamond: :club: :spade: :heart: :diamond: :club:

Zdravím všechny hráče a fanoušky pokeru kteří zavítali na můj blog!

:spade: :heart: :spade: :heart: :diamond: :club: :spade: :heart: :diamond: :club: :spade: :heart: :diamond: :club: :spade: :heart: :diamond: :club: :spade: :heart: :diamond: :club: :spade: :heart: :diamond: :club::spade: :heart: :diamond: :club: :spade: :heart: :diamond: :club: :spade: :heart: :diamond: :club: :spade: :heart: :diamond: :club: :spade: :heart: :diamond: :club:

:club:O
      Jmenuji se Jarda a jsem 31letá, do této doby pokrem nedotčená, :f_p: . Být :f_p: není tak špatné, :f_p: u hraní pokeru moc nepřemýšlí protože nic nezná. Rád bych svůj status změnil a proto jsem si založil tento blog. Vzhledem k tomu že se pokeru věnuji již celých 10! dní, vězte že žádný méně zkušenější hráč pokeru asi blog nikdy nepsal :D Jinými slovy - pokud se dokážu naučit hrát poker já - tak potom každý! :f_cool:

:club:Moje zkušenosti
      Jak jsem psal výše, moje zkušenosti s pokerem jsou téměř nulové. Ovšem jsou obory, které (věřím že to tak je) dokáží být skvělou "předehrou" k úspěšnému hraní pokeru. Jedním z těchto odvětví je bezesporu trading. A odtud také vítr vane =) Svou "kariéru" na Betfair burze sázek jsem začal cca před 1,5 rokem. Předdostihovým spekulacím na chrtích a koňských dostizích jsem se věnoval 5-6h denně. Spousta studia, čtení článků, videí, hromada přečtených knih a v neposlední řadě také blog - to byl můj denní chléb. Samozřejmně vše po práci. Výsledkem bylo zhodnocení mých vstupních 30€ na cca 900€ během necelého roku. Bohužel věci kolem tradingu nabrali špatný kurz ve chvíli kdy se nám narodil synek a já najednou neměl odpoledne čas ani chuť tradovat. Prostě se mi změnili priority a k počítači jsem začal sedat až kolem 19h. A vzhledem k tomu že chrtí i koňské trhy jsou po 19h téměř bez likvidity, začal jsem pokukovat jinde. Náhodou jsem narazil na tento server a pochopil že poker není jen karetní hra o náhodě. Podobnost s tradingem - myslím tím myšlení v pravděpodobnostech, nutnost dodržovat money managment, nenechat se ovlivňovat emocemi, dodržovat přesně plán a taktiku, nebýt zbrklý a mít pevné nervy - tyto věci mě přesvědčili že poker je jedna z možných cest. Vším tím jsem si již prošel a proto by moje cesta zde mohla být o mnoho snazší.

:club:P oč psát blog..?
      Psaní blogu považuji za základní věc v počátku tradování resp. hraní pokeru. Ano, člověk tomu musí věnovat čas ale tato investice se mu bohatě vrátí. Když píšete blog získáte dvě, obrovsky cenné, věci. Tou prvou je zpětná vazba od zkušenějších hráčů. Prostě člověk na to není sám a pokud něco dělá špatně, je tu velká šance že mu někdo zkušenější poradí. Druhým faktorem je motivace. Pokud píšete blog tak máte jakousi "zodpovědnost" - prostě nechete před ostatními vypadat jako blbec a tak se snažíte dělat vše správně. Navíc pokud byste snad chtěli přestat nebo se flákat hned to dostanete od čtenářu sežrat :D Toť můj názor rybky :f_biggrin: .

:club:Co budu hrát
      Po přečtení basic článků jsem se rozhodl začít s Fixed limit Holde'em variantou pokeru. Tohle rozhodnutí vychází i z mého přístupu k tradingu, kdy jsem se vždy snažil minimálně riskovat a prioritně jsem si především hlídal bank. Zisk bylo něco navíc, byl nižší než ostatní ale byl stabilní a nikdy jsem nezbankrotoval. Tato, méně riskantní varianta pokeru, mě prostě přijde bližší.

:clubíle
      Tak mým prvním cílem je odehrát 10 000 hand na limitu 0,1$/0,2$ abych se do hry dostal. Samozřejmně si budu stále pročítat články a snažit se hrát hodně tight dle tabulky. To beru jako zásadní cíl pro první hry - naučit se hrát správně kombinace a časem do toho proniknout abych se základy naučil zpaměti. Články z bronze zatím ignoruji, mám je sice přečtené ale nedokážu tolik informací aplikovat když neumím základy.

:club:Cornieho výzva
      I když je to v mém případě naprostá fantasmagorie, rád se této výzvy zúčastním. Alespoň vyniknou ostatní :D

:club:Učíme se vyhrávat
      Samozřejmně se zúčastním této skvělé akce. Zatím je můj status lvl 1. Dnes mám v plánu napsat bronzový strategy test tak držte palce :f_cry:

:club:Závěrem
      Doufám že po 10 000 handách se můj mírně naivní pohled na věc trochu změní :f_biggrin: Díky všem co dočetli až sem a dvojnásobné díky všem co utrousí jakoukoliv radu do začátku. Budu se snažit psát pravidelně. A především bych rád podotkl - nejsem zde proto abych vybral 50$ bonus a plácal se na nejnižších limitech. Chci hrát seriozně tak jako jsem seriozně tradoval. Po splnění prvního cíle pošlu 100$ abych měl kvalitní bankroll pro tyto nízké limity. Chci se dostat dlouhodobě na profit podobný jako jsem měl na Betfairu, tedy 10-15$ za hodinu. Jak dlouhá cesta to bude, zda měsíce či roky, je otázka kterou zatím nejsem schopný odpovědět. Ale dostanu se tam o tom nepochybuji. Nikdo nepochybujte, proměna :f_confused: na :s_biggrin: započala! :D
  • 335 odpovědí
    • Neru79
      Neru79
      Bronz
      :spade: :heart: :diamond: :club: REZERVOVÁNO :spade: :heart: :diamond: :club:

• strixsr
      strixsr
      Bronz
      Registrace: 04.10.2009 Příspěvky: 5,202
      ahoj, gratuluji k zalozeni blogu a rozhodnuti stat se poker pro:) zrovna jedu v aute,tak nemuzu moc psat,takze ve zkratce drzim palce a kazdou otazku se neboj sem napsat a kazdou nejasnou ruku do hand fora, GL!:)
    • Neru79
      Neru79
      Bronz
      Ahoj Štěpáne díky za podporu. A taky díky za tvoje dvě videa které jsem už viděl asi 10x a krůček po krůčku se snažím vše co tam říkáš přelouskat. Fakt dobrá práce.
    • marcabujca
      marcabujca
      Bronz
      Registrace: 17.06.2011 Příspěvky: 350
      GL do tvých prvních bojů za pokerovými stoly!

Dobrý BR managment a zvládání variance je základ úspěchu, což by pro tebe jako traidera neměl být nepřekonatelný problém a věř mi, že časem začneš pronikat i do technické stránky věci, vše bude záležet jen na tobě, jak moc velká bude tvá vůle učit se stále novým věcem.
    • zizelevak
      zizelevak
      Bronz
      Registrace: 07.05.2011 Příspěvky: 2,451
      ahoj, preju hodne stesti a urcite budu tvuj blog sledovat
    • CC100
      CC100
      Bronz
      Registrace: 10.05.2011 Příspěvky: 766
      .
    • Ic3g3org3
      Ic3g3org3
      Bronz
      Registrace: 12.10.2009 Příspěvky: 3,356
      10-15$ za hodinu je dost ambiciózní cíl na začátečníka, ale pokud ti vydrží počáteční nadšení, tak to nejspíš ani nebude moc dlouho trvat...

Cornieho výzva I když je to v mém případě naprostá fantasmagorie, rád se této výzvy zúčastním. Alespoň vyniknou ostatní

Cornieho výzva je pro začínající hráče jako dělaná. Určitě se zapoj a pročti si Cornieho blog, hodně ti to do začátku pomůže.

Gl, a hlavně kopec trpělivosti,

:s_cool: Ic3
    • CC100
      CC100
      Bronz
      .
    • Snnopel
      Snnopel
      Bronz
      Registrace: 11.06.2010 Příspěvky: 349
      tak podle toho jak si to napsal tak to už maš v hlavě dobře srovnané :) ... way to go :s_cool:
      tak hlavně si takový mindset udržet :) a výsledky se dostaví :) ... no a ještě teda číst články, číst články, číst články :D :f_biggrin:
    • Neru79
      Neru79
      Bronz
      :heart:O FFTOPIC k Betfair tradingu :heart:

Betfair je největší sázková burza na světě. Nenabízí žádné sázky, pouze nabízí rozhraní přes které mohou lidé sázet mezi sebou. Mají vypsané zápasy resp. dostihy a lidé mohou buď nabídnout sázku /aby si u nich někdo vsadil/ nebo si vsadit /u někoho kdo nabídl sázku/.
      Sázka BACK znamená že si chcete vsadit na nějakou událost /např. OVER 2,5 na zápas FCB-REAL/, sami si zvolíte za jaký kurz si ji chcete vsadit a pokud se najde někdo kdo ji přijme, vsadili jste si. Sázka LAY znamená že nabízíte ostatním aby si u Vás vsadili za Vámi nabídnutý kurz. Pokud je tento kurz výhodný a někdo ho přijme, vsadili jste. Jedna sázka je tedy vždy BACK na jedné straně a LAY na druhé straně. Pokud sázející dá BACK a trefí se, vyhraje částku přesně podle kurzu jako v sázkovce. Na druhé straně ten kdo nabídl LAY musí druhého vyplatit jako by on byl sázkovka. Např. v kurzu 3, ten kdo vyhrál BACK získá za 1€ vsazené další 2€ do kapsy. Ten kdo sázku nabízel tzn. layoval, za 1€ vsazené musí vyplatil 2€ vyhrávajícímu. Betfair si bere 5% z každé sázky. Plus pokud vyděláváte více než 1000€/měsíčně bere si dalších 20%. Takzvané výpalné.
      Vím že to zní dost složitě ale zjednodušeně řečeno - jeden si hraje na sázkovku a druhý je sázkař. Těch nabídek je obrovské množství a zkoupí se jen ty nejvýhodnější. Kurz na všechny události se hýbe jako na burze, pokud je více lidí kteří nabízejí /layují-kupují/ kurz stoupá /cena stoupá/. Pokud je víc lidí kteří backují /chtějí si vsadit-nakupují/ kurz klesá. Váha peněz zde hraje zásadní roly. Záleží však o jaký trh jde. Koňské dostihy se chovají jinak než fotbal nebo tenis.
      Princip tradingu spočívá v tom že layujete na nízkém kurzu a backujete na vyšším. Prostě hádáte kam se kurz pohne. Potom zisk rozdělíte mezi všechny varianty takzvaně hedgujete a máte zisk ať dostih/zápas dopadne jakkoliv. Pokud layujete výše než backujete máte ztrátu samozřejmně. Podle technické analýzy a různých pouček to není těžké, na druhou 90% lidí na Betfairu těžce prodělává tak si to přeberte. Je to válka v pravém slova smyslu.
      Já jsem schopný těch 5-10€ za hodinu na Betfairu vydělat ale časově je pro mě teď prostě nemožné tradovat mezi 16-20h /kdy je největší likvidita./ Občas si zkusím nějaký fotbal večer ale na seriozní trading je to málo.
      Pokud by někoho tohle téma zajímalo ať mi napíše. Existuje silná cz/sk komunita věnující se tomuto druhu tradingu ale odkazy sem dávat nebudu, nevím jestli je to povolené. Takže kdyžtak PM.
      Každopádně mě teď zaujal poker. Za rok a půl vím jaké pro a proti Betfair má a že trh ovládají tradeři s obrovskými banky kteří moc dobře znají všechny strategie. Ve správnou chvíli otočí kurz a oberou všechny začátečníky. Na druhou stranu kdo se to naučí a má hooooooodně pevné nervy a opravdu kvalitní mindset, může uspět. Ale není to zadarmo.
    • CC100
      CC100
      Bronz
      .
    • Neru79
      Neru79
      Bronz
      ano ale mohu si ho pustit kdykoliv.. :f_love:
    • CC100
      CC100
      Bronz
      .
    • Fiskantes
      Fiskantes
      Bronz
      Registrace: 25.05.2011 Příspěvky: 7,778
      Dík za vysvetlenie systému kurzovej burze :f_cool: Ak vravíš že nemáš čas na takýto trading - uvažoval si nad tradingom na finančných trhoch? Väčšina princípov je tam veľmi podobná pokeru i betfairu. :)
    • Neru79
      Neru79
      Bronz
      Tradováni komodit - bankroll 10000 euro
      Betfair - 100 euro

Mým cílem bylo / je vydělat si na bank pro komoditní trhy. Jestli se to někdy podaří ví bůh. :f_cool:

Takže odpověď na tvou otázku - ano, chtěl bych se někdy do budoucna věnovat komoditním trhům. Ale až ve chvíli kdy si na to dokážu vydělat mimo zaměstnání.
    • Neru79
      Neru79
      Bronz
      :spade: :heart: :spade: :heart: :diamond: :club: :spade: :heart: :diamond: :club: :spade: :heart: :diamond: :club: :spade: :heart: :diamond: :club: :spade: :heart: :diamond: :club: :spade: :heart: :diamond: :club: :spade: :heart: :diamond: :club: :spade: :heart: :diamond: :club: :spade: :heart: :diamond: :club: :spade: :heart: :diamond: :club: :spade: :heart: :diamond: :club:

Prvních 400 hand

:club: Tak mám za sebou prvních 400 hand na nejnižším limitu 0,02$/0,04$. Vzhledem k tomu že jsem předevčírem skutečně odehrál své první handy v životě, začal jsem na nejnižším limitu. Hlavně abych si osahal pravidla a ovladání softu. Snažil jsem se hrát podle tabulky, to byl můj hlavní cíl. Ty peníze jsou směšné ale jde o učení. Proč ztrácet dolary za začátečnické chyby když můžu ztrácet centy.. :P I v tradingu jsem až úzkoprse dodržoval pravidla, tady jsem se také snažil bezmezně věřit tabulce a jet podle ni. I když jsem měl chuť dorovnat a tabulka říkala fold, foldnul jsem. Já vím že v pokeru nejde hrát mechanicky ale vlastní rozhodnutí přijdou až budou zkušenosti. Během hraní mi ze začátku dělalo trochu problém rychle určit pozici ale to se během hry zlepšilo a teď už to vím okamžitě jak se podívám na stůl. Tabulku mám otevřenou stále, většinu preflop kombinací už si pamatuji ale hra po flopu a hlavně pak dál je trochu problém. To se holt musím nadrtit abych vše řešil automaticky. Většina vyhraných hand byla s handou typu AA KK apod. kdy jsem prostě raisoval a buď to všichni položili nebo jsem vyhrál na showdownu.
      Výsledek byl tedy - 400hand a zisk 1,39$.
      To už mam na rohlík se salámem :f_cool:
      Chápu dobře výpočet winratu (1,39/0,04)/4 = 8,6BB/100hand ?

Díky za pozornost a v nejbližší době se pokusím už napsat něco zajímavějšího :heart: Zatím v tom plavu jak :f_o: ale baví mě to!
    • strixsr
      strixsr
      Bronz
      Registrace: 04.10.2009 Příspěvky: 5,202
      Ahoj,

super zpráva že tě to baví! :) Ony přijdou i okamžiky, kdy bys nejraději vyhodil počítač z okna, však neboj :s_biggrin: Informuj dál až budeš zase hrát. Jinak k tabulkám...já bych se jich zatím držel co možná nejvíce, na vlastní inovace přijde čas až postupem času, teď je hlavně dostat do hlavy a ruky :) Winrate máš zatím parádní, to se jen tak nevidí :f_biggrin:
    • CC100
      CC100
      Bronz
      .
    • Neru79
      Neru79
      Bronz

Money managment

:club:P o přečtení několika článků a odehrání pár stovek her jsem se rozhodl k trochu opatrnějšímu MM než je popisován zde na stránkách. Doufám že to není nic proti ničemu, chybou by asi byl opak - tedy zvolit riskantnější variantu. Pro ochranu banku proti delším sériím se doporučuje mít bank minimálně 300 BB. Já si tuto strategii přizpůsobím na celých 600 BB. Z limitu 0,02$/0,04$ se tedy přesunu na vyšší limit 0,05$/0,1$ ve chvíli kdy docílím zvýšení banku na 60$, tedy až budu v zisku +10$. Jsem od přírody opatrnější a nikam nepospíchám, cítím že tohle by mi mohlo vyhovovat. Na limit 0,1$/0,2$ se přesunu s bankem 120$. Na limitu 0,1$/0,2$ bych potom rád vydržel nejméně 10000 hand než se posunu mezi kvalitnější hráče. Uvidíme jak mi můj plán vyjde. Během včerejška jsem uhrál asi 150 hand se ziskem asi dolar takže si k tomu rohlíku se salámem můžu dát i malý pivko :heart:

Takže plán na nejbližší dny /stále na jednom stole/
      :spade: přechod na limit 0,05$/0,1$ při banku 60$
      :spade: :spade: přechod na limit 0,1$/0,2$ při banku 120$
      :spade: :spade: na limitu 0,1$/0,2$ odehrát 10000 hand

:s_ugly: