/400 bubble - zbytečný push

• s0cru3l
      s0cru3l
      Black Member
      Registrace: 03.03.2011 Příspěvky: 4,011
      PokerStars - $3.16+$0.34|200/400 NL (9 max) - Holdem - 4 players
      Hand converted by PokerTracker 3

Hero (SB): 2,535.00
      BB: 6,032.00
      UTG: 2,108.00
      BTN: 2,825.00

Hero posts ante 25.00, BB posts ante 25.00, UTG posts ante 25.00, BTN posts ante 25.00, Hero posts SB 200.00, BB posts BB 400.00

Pre Flop: (700.00) Hero has T:diamond: 9:club:

fold, fold, Hero raises to 2,510.00 and is all-in, BB calls 2,110.00

Flop: (5120.00, 2 players) 4:heart: Q:diamond: J:club:

Turn: (5120.00, 2 players) 9:heart:

River: (5120.00, 2 players) A:heart:

23/18 (66)

Jsem třetí na bubble pouze s malým náskokem, zajímalo by mě, jestli jsem to zase trošku nepřehnal. BB se mi jevil tight.
  • 7 odpovědí
    • Shikamaru917
      Shikamaru917
      Bronz
      Registrace: 10.04.2010 Příspěvky: 3,900
      Ci si to troska neprehnal? :D

To si prehnal riadne :D sme na bublle, 3 rovnake stacky a jeden bigstack, do ktoreho pushujes BvB - tam musis mat tight range, big stack nas bude callovat viac loose, sme na bubline, dalsie male stacky idu na blindy kde na nich bude bigstack tlacit, praveze tu budes pushovat malo co ;)

Inak nic v zlom, ale mal by si si nastudovat tieto bublle a podobne situacie, nie kazdu jednu handu hadzat do fora (no offense)... Stale tu davas vela ruk, stale tie iste chyby tak ja neviem... A ak nemas taketo zakladne situacie nastudovane, nemyslis ze je lepsie prejst na nizsie sng? 3,50 je dost...

Myslim to v dobrom samozrejme :) Ruky postuj samozrejme, ale aj nieco si z toho ber ;)
    • s0cru3l
      s0cru3l
      Black Member
      V této handě mne zajímá, jaká by mohla být CR tohoto hráče a standartní CR v tomto případě.
      Když mi někdo s těmi rangemi poradí, zlepším se 2x rychleji, než kdybych to zjišťoval všechno sám.
      Pak už se jen podívám na forum, prohledám svoje posty, mrknu na ty range a zanalyzuju handu a k tomu s pocitem, že jsem ji analyzoval správně, jelikož nemám zatím moc představu, jaká by tu mohla být ta jeho range - sám si myslím, že nebude moc loose.

Mezi 3,5 dol a 1,5 dol je pouze jediný rozdíl a to 2 dolary za BI, jinak kvalita hráčů je +- stejná.

Samozřejmě máš pravdu, asi začnu zase něco dělat.

Na druhou stranu si nemyslím, že by to bylo až tak špatný, pokud bude callovat do 27%.
    • Shikamaru917
      Shikamaru917
      Bronz
      Registrace: 10.04.2010 Příspěvky: 3,900
      Ale range na bubline sa dramaticky meni ;) Celu tu problematiku na bubline treba pochopit, tam je to podstatne ine :P Nemozme si dovolit robit taketo tahy na bublle, ono nas to z dlhodobeho hladiska bude pochovavat :D Duncen to vysvetloval myslim na jednom coachingu, su o tom aj videa tak... :)
    • Duncan737
      Duncan737
      Zlato
      Registrace: 09.08.2010 Příspěvky: 3,229
      Ahoj,

určitě bych to neviděl jako velkou chybu, ale hraniční situace to nejspíš bude. Standardní calling range bych tady viděl kolem těch 25% -+ nějaké ty 3-4% dle soupeře.

Asi bych to roseknul podle toho, jak vypadá celkově ta bubble. Jinak řečeno, jak hrají ostatní soupeři? Jsou aktivní? Dostáváš procházky? Tlačí BS na bubble?

Pokud do tebe soupeři hodně tlačí, inklinoval bych k pushi, pokud dostáváš procházky, můžeš ještě fold.

Pokud BS hodně tlačí, také bude lepší push, zaprvé se méně častěji dostaneš k pushi, takže příležitostí, kdy se dostaneš jako 1st in do hry, nemusí být mnoho a navíc pak nemá moc důvod nějak extra tě callovat. Často si callne víc tight, aby zbytečně nekončil bublinu, nepřipravoval se o BS.

pozn: Do hand judge sekce určitě postuj, není pravda, že by ses nezlepšoval, oproti dřívějšku naopak pozoruju, že si většinou vybíráš hraniční situace, kde musím i já občas přemýšlet a když otevírám handu, tak se těším co za oříšek sis připravil. :)
      Často slýchám:"Nedávám handy do evaluation sekce, protože si to kontroluju ve wizu, nemám proto potřebu." Pak se mi dostane do ruky jeho HH a nestačím se divit. :s_biggrin:

Edit: Rozdíl mezi 1.5$ a 3.5$ opravdu není velký...
    • s0cru3l
      s0cru3l
      Black Member
      Díky, abych pravdu řekl, Shikamaru mě trochu nahlodal, ale donutil mě, abych se podíval znova na všechny bubble videa, která znám.

+ Kde je lepší pilovat pushing/calling range - ve WIZU nebo ICM traineru?
      Co jsem tak pochopil, tak ICM trainer mě naučí standartní pushing/calling range a WIZ range podle soupeřů u testovacího stolu, takže bych asi měl nejdřív dělat v ICM trainerovi a poté zkoušet něco s WIzem.

Osobně mne více vyhovuje ICM trainer, když mám pilovat pushing range.
    • Duncan737
      Duncan737
      Zlato
      Registrace: 09.08.2010 Příspěvky: 3,229
      ICM trainer/nash nám může sloužit jako takový základ rangí. Jak by ty range měli vypadat z obou stran, tedy push i call. Nicméně pokud se budeme držet pouze nashe, tak můžeme často dost ztrácet value.
      Takže je dobré si pak ve wizu změnit calling range, které se například častěji opakují.
    • strategic12
      strategic12
      Bronz
      Registrace: 05.06.2011 Příspěvky: 2,465
      Táto ruka je pre push okrajová v Nashi. Chcelo by špecifické staty pre bublinu a folding BB to steal pre kvalitnejšie rozhodnutie. :)