BLOG: Give me your money

• iambanker
      iambanker
      Bronz
      Registrace: 28.06.2011 Příspěvky: 5,519
      Zdravím Vás,
      a zároveň vítam na mojom prvom pokrovom blogu. Kedže už som sa predstavoval na fóre, pre prípadných záujemcov dávam link: Hi, i am here

Nakoniec som sa rozhodol, že sa zapojím do výzvy a som veľmi rád, že svoj blog môžem začať asi najlepšou správou, NL2 crushed !!! :f_love: :f_love: :f_love:

Pri pohľade na graf ma hreje pri srdci :heart: , hlavne po tom ako vidím, že to ide, pretože doposiaľ som hral poker všeliak možne, len nie s disciplínou a hlavne dodržiavaním BR!!! (pre každého začiatočníka, fakt nestrácajte čas depositovaním a hraním na limitoch, kde máte 5BI BR, môžem momentálne povedať, že dodržiavanie bank roll mngt je asi najdôležitejšia vec, ak chceme byť úspešný).

Zajtra sa pravdepodobne pokúsim postnúť nejaké moje postrehy z hrania na NL2, prípadne rozobrať nejaké handy/lines.

Inak teda hrávam na Mansione, NL2 SH, aktuálny BR je 101,79 EUR (hrávam a cash držím v EUR aby som nemusel riešiť prípadne menové riziko s dolárom a fluktuáciami EUR/USD).
  • 27 odpovědí
    • Cornie4ever
      Cornie4ever
      Hlavní Správce
      Hlavní Správce
      Registrace: 19.04.2009 Příspěvky: 8,225
      ahoj,

vítej mezi blogery a gratuluju k pokoření nl2 - well done ;) :f_grin:

Budeme se těšit na tvoje postřehy z nl2

hodně štěstí na dalších limitech, čau

Cornie
    • Johniiicek
      Johniiicek
      Bronz
      Registrace: 11.12.2007 Příspěvky: 1,446
      Čaues, super mít "kontakt" na dalšího "červenýho" hráče u stolu :) ať to šlape!
    • Ahareen
      Ahareen
      Bronz
      Registrace: 10.11.2010 Příspěvky: 2,977
      Vítej mezi aktivními pokersrategisty.
      Koukám ty jsi to v rámci výzvy a prvního limitu vzal docela šmahem, ani si se neohřál :D
      To gratuluju. Budu tě dále sledovat, jak se daří a za jak dlouho to s náma cele stihneš dát.
      První graf vypadá velmi solidně, držím palce ať to tak de dále :heart:
    • iambanker
      iambanker
      Bronz
      :club: NL 2 review alebo ako som porazil tento limit :club:

V nasledujúcich riadkoch by som sa rád pokúsil popísať spôsob, akým som porazil tento limit, uviesť moje štatistiky z hry, popísať nejaké leaky hráčov na tomto limite, ktoré som si všimol. V prípade nejakých nepresností alebo nezrovnalostí v nasledujúcom texte budem veľmi rád za každý postreh, prípadnu opravu mojich myšlienkových pochodov.

Začnem základnými predpokladmi, ktoré musí podľa mňa spĺnať každý hráč:

:spade: Dodržiavanie BR managmentu - už v úvodnom poste môjho blogu som zvýraznil túto podmienku a chcel by som ju dať do popredia aj teraz. Môže sa zdať zvláštne, prečo tomu prikladám takú váhu, kedže na mojom grafe nie je vidno, že by som zažil nejaký výraznejši downswing. Dôvodom je pohoda pri hre, ktorú som vďaka BR mal. Vysvetlím. Doposiaľ som hrával väčšinou s BR cca 5BI na limit, ktorí som hrával. Problémom bolo, že som sa nedokázal sústrediť na svoju A-game a bol som pomerne result oriented, pretože som vedel, že napr. "pokial nevytočím túto ruku, tak končím". S comfortným BR ma prestali rozrušovať veci, kedy som prehral ruky, kde som bol +90% favorit, sústredil sa hlavne nato, aby som ruku zahral správne, s čo najväčšou long-run EV.

:spade: Herná disciplína - tu by som to popísal tu na fóre známym sloganom, winnings by folding. U mňa osobne sa herná disciplína výrazne zvýšila práve dodržiavaním BR mngt a hernou pohodou, ktorá z toho plynula. Ide iba o to, aby sme boli schopný zadodiť TPTK, neprehrávali zbytočne stredne silné handy a radšej si počkali na lepší spot, kde si tie peniaze od tých rýb z NL2 zoberieme.

:spade: Pochopenie základných princípov cash game - Ja som nečítal veľa teoretických článkov z pokestrategy, ale som si istý, že je to v nich určite dobre vysvetlené. Ide o to, aby sme dôkladne rozumeli základným herným konceptom a použili to ako odrazový mostík k tomu, aby sme sa stali vyhrávajúcim hráčom. Inak tu články som nečítal, pretože som prečítal obe Cash game knihy od Harringtona, kde sú tieto koncepty dobre vysvetlené (Jeho knihy odporúčam každému začínajúcemu hráčovi).

:spade: Mind set a "player oriented" - Dôležitým faktorom je zvládnutie svojho mind setupu pre session. Ide o to, aby sme za:
      1. nezačínali session, keď sme unavený, nechce sa nám alebo nemáme dobrú náladu;
      2. počas session, v prípade hociakého náznaku odchýlenia od A-game boli schopný buď session ihneď ukončiť alebo sa vrátiť k A-game.
      Toto sa mi naštastie darilo, asi 3x ako som sa prichytil, že robím nejaký move, ktorí nebol zrovna +EV, takže som session ukončil, spravil pauzu a pokiaľ som za pol hodinu, hodinu, cítil, že som schopný opäť s kľudom hrať, tak som začal hrať znova. Myslím, že mi to ušetrilo pomerne značné množstvo peňazí.
      Čo sa týka pojmu player oriented, mám na mysli situácie, kedy sa naša hra odchyluje od A-game, pretože ju meníme na základe hráča, s ktorým sme v danej hande. Začneme robiť chyby, pretože napr. "nám musí vrátiť cash, ktorí sme s ním prehrali na nejaký runner runner". Je veľmi dôležité sa vyhnúť tejto chybe a pokračovať vo svojej A-game, pokiaľ sme prehali na nejaký súperov super luck, netreba si s tým lámať hlavu, v long-rune sú predsa tie peniaze u nás.

:spade: Robenie si poznámok - Nepamätám, kde presne som to čítal, ale jedná sa o myšlienky poznámkovania si playing lines svojich súperov. Ide o to, aby keď sa dostaneme do showdownu alebo vidíme showdown iných hráčov pri stole v nejakom zaújmavom spote, spravili si poznámku o tom, ako súper danú handu zahral. Na mikrolimitoch je to o to dôležitejšie, že väčšina hráčov nepolarizuje svoje lines, takže po dlhšom čase dokážeme pomerne jednoducho prehrávať hráča na základe týchto poznámok.

Pokiaľ dodržíte predchádzajú veci, poraziť NL2 je naozaj jednoduché, je to jeden obrovský rybník s pár regulármi, ktorích hra sa dá po čase pomerne jednoducho exploitovať a Vám v ceste k vyššiemu limity nebude stáť vôbec nič.

Teraz uvediem moje štatistiky, skôr iba informatívne, ale budem veľmi rád, pokiaľ by v nich videl niekto nejaké leaky, aby ma na ne upozornil:

Kedže post je už pomerne dlhý, rozhodol sa ho tu ukončiť a ďalšie veci týkajúce sa NL2 rozobrať v ďalších postoch.
    • iambanker
      iambanker
      Bronz
      Dnes som začal s hrou na NL4.

Hlavným rozdielom, ktorí som hneď zaznamenal je, že hra je omnoho viac agresívnejšia, hráčí hrajú omnoho viac loose ako na NL2. Začal som hrať teda pomerne tight a budem v tom pokračovať, kým si nezvyknem na dynamiku hry a až potom začnem svoju range viacej rozširovať, light 3betovať a podobne.

Dnešnú session som skončil s profitom cca 18 EUR po 533 handach, čo sa môže javiť ako veľmi úspešný deň. Avšak vôbec som s ňou neni spokojný, kedže si myslím, že viacero spotov som zahral suboptimálne.

:f_mad: Handa 1, lucky river:

Known players:
      Position:
      Stack
      Hero:
      $4,06
      BU:
      $4,86
      0,02/0,04 No-Limit Hold'em (6 handed) Hand recorder used for this poker hand: PokerStrategy.com Elephant 0.105 by www.pokerstrategy.com.

Preflop: Hero is BB with 9:spade: , 8:spade: 3 folds, BU raises to $0,12, SB folds, Hero calls $0,08.
        Preflop je to asi loose call OPP, ale villian otváral z btn myslím všetky orbity, takže jeho btn range by tu mala byť veľmi široká.

Flop: ($0,26) 7:club: , 6:heart: , 2:spade: (2 players) Hero checks, BU bets $0,19, Hero raises to $0,42, BU calls $0,23.
        Flop dostávam OESD s plánom na c/r semibluff, kde predpokladám, že by mal zložiť širokú časť jeho btn range na tomto flope, dostávam call, jeho range by mala byť 22+, 7x, možno sa občas pokúsi callnuť s nejakými overcartami.

Turn: ($1,10) 8:club: (2 players) Hero checks, BU bets $0,64, Hero raises to $3,52 (All-In), BU calls $2,88.
        Na turn prichádza 8 a ja som si neni vôbec istý v tomto momente, ako zahrať optimálne. Nakoniec som sa rozhodol pre c/r shove, čo mi v tom momente prišlo, že by mohlo vyzerať celkom silne a okrem dvoch párov a setov by mi mohol zahodiť zbytok jeho range, pokiaľ dostanem call, proti setu mám stále outy na straight.
      River: ($8,14) 5:heart: (2 players) Final Pot: $8,14

Results follow (highlight to see): BU shows (8d 7h) Hero shows a straight, nine high (9s 8s) Hero wins with a straight, nine high (9s 8s)

River ma síce zachraňuje, ale ja ostávam nespokojný so svojou hrou.

:f_mad: Handa 2 aka wtf are you doing man?!

Known players:
      Position:
      Stack
      Hero:
      $4,08
      BU:
      $6,08
      0,02/0,04 No-Limit Hold'em (6 handed) Hand recorder used for this poker hand: PokerStrategy.com Elephant 0.105 by www.pokerstrategy.com.

Preflop: Hero is SB with K:heart: , Q:spade: 3 folds, BU calls $0,04, Hero raises to $0,16, BB folds, BU calls $0,12.
        BTN po 24 handach má VPIP 71 a open limpuje BTN, ja sa s ním snažím izolovať s KQo, kde by som jeho range mal dominovať. Javil sa pomerne fishy, takže očakávam call od jeho celej range.

Flop: ($0,36) K:club: , Q:diamond: , 2:club: (2 players) Hero checks, BU checks.
        Tu robím prvú chybu, kedy som zabudol, že ja som bol preflop agresor (nejak ma pomýlilo, že som OPP a tuším som mal vtedy na viacerých stoloch zložitejšie situácie). Nechtiac teda checkujem s plánom na c/r, avšak vilian checkuje behind.

Turn: ($0,36) 4:club: (2 players) Hero bets $0,2, BU raises to $0,40, Hero calls $0,20.
        Ďalšia chyba prichádza na turne, kedy betujem zbytočne slabo, pokiaľ mal súper Qx alebo FD, zaplatí mi tu omnoho silnejší bet. Súper ma prekvapujúco raisuje a ja ostávam pomerne zmätený a strácam kontrolu nad handou. Tuším som sa zľakal, že má súper flush a jeho raise iba callujem.

River: ($1,16) 4:spade: (2 players) Hero checks, BU raises $5,52 (All-In), Hero raises to $3,52 (All-In).
        Po všetkých týchto chybách prichádza posledná a najväčšia chyba, kedy po checku to tam súper posiela, ja ostávam absolútne zmeteny, s čím by súper mohol zahrať túto line a aj keď som si istý, že som tu vždy behind, absolútne nezmyselne callujem 3,52 a handu ofc prehrávam.
      Final Pot: $10,20

Results follow (highlight to see):
      BU shows three-of-a-kind, fours (8h 4h) Hero shows (Kh Qs)
      BU wins with three-of-a-kind, fours (8h 4h)

Pre dnešom som teda skončil, idem si dať voraz, vyvetrať hlavu, zabudnúť na dnešnú nie moc podarenú session a zajtra s čistou mysľou focused on my A-game budem pokračovať :s_grin: :s_grin: :s_grin:
    • iambanker
      iambanker
      Bronz
      Dnes iba krátko. Odohral som celkom veľký volume a poprvý krát odkedy som začal hrať na mansione som stretol tetu variaciu a uja bad runa. Toľko zlých riverov, toľko coolerov som snáď nezažil za celú svoju pokrovú kariéru a ešte keď sa k ním pridalo pár zlých rozhodnutí, mohlo to vyzerať dnes všelijak. Session končím -0,77 EUR veľmi spokojný, kedže viac krát som sa hrabal z -12.

Grafík:
    • iambanker
      iambanker
      Bronz
      :diamond: It was a tough weekend :diamond:

Víkend na konci, odohratých cez 5000 hand. Okrem včerajšej variacie, ktorá mimochodom dnes s radosťou pokračovala, mi na dvere zakoplal aj TILT, v plnej svojej kráse. Stál ma cez 10 EUR :f_mad: :f_mad: :f_mad:
      Naštastie som sa zastavil, vypol stoly, vybehol sa von najesť, vyvetral hlavu a pokúsil sa začať hrať opať svoju A-game, čo sa podarilo a tak končím dnes "iba" -4 EUR.

Som sklamaný, že som dnes začal tiltovať a zároveň veľmi rád, že som to dokázal prekonať a začať hrať opäť dobre. Zajtra škola, po prepokrovanom víkende prídem na iné myšlienky.

Ešte pridám hand of the day, najpasívnejší típek ever:

Known players:
      Position:
      Stack
      Hero:
      $6,26
      MP2:
      $5,05
      BU:
      $8,53

0,02/0,04 No-Limit Hold'em (6 handed)
      Hand recorder used for this poker hand: PokerStrategy.com Elephant 0.105 by www.pokerstrategy.com.

Preflop: Hero is BB with 3:heart: , 3:diamond:
      MP2 calls $0,04, 2 folds, BU raises to $0,08, SB folds, Hero calls $0,04, MP2 calls $0,04.

Flop: ($0,26) A:heart: , A:club: , 2:diamond: (3 players)
      Hero checks, MP2 checks, BU checks.

Turn: ($0,26) 3:club: (3 players)
      Hero checks, MP2 checks, BU checks.

River: ($0,26) 5:diamond: (3 players)
      Hero bets $0,26, MP2 folds, BU calls $0,26.

Final Pot: $0,78

BU shows (As Jd)
      Hero shows a full-house, threes full of aces (3h 3d)

Hero wins with a full-house, threes full of aces (3h 3d)

Po hande som ostal:
    • CC100
      CC100
      Bronz
      Registrace: 10.05.2011 Příspěvky: 766
      .
    • iambanker
      iambanker
      Bronz
      Díky, dúfam, že ti bude prínosom :)
      GL U2
    • iambanker
      iambanker
      Bronz
      Krátke štatistické okienko:
      Počet AA za víkend: 17x
      Z toho:
      11x výhra potu do 0,34 centov
      3x výhra potu okolo 4 eur, 1x 2,05 eur
      2x prehra 4 a 1 eur
      Počet KK za víkend: 20x
      Z toho:
      14x výhra potu do 0,18 cenov
      3x výhra potu 1 euro, 1x 0,47
      1x prehra 2 eur a 1x 6,32 eur (link: NL4 SH KK proti fish)

Proste mi tie ryby nechceli dať nič :f_biggrin: :f_biggrin:
    • iambanker
      iambanker
      Bronz
      Dnes som odohral kratšiu 500 handovú session a chcel by som rozobrať pár zaujmavých spotov.

Hand 1: AKo BTN

Known players:
      Position:
      Stack
      BB:
      $6,72
      MP3:
      $5,26
      Hero:
      $4

Hand recorder used for this poker hand: PokerStrategy.com Elephant 0.105 by www.pokerstrategy.com.

Preflop: Hero is BU with A:heart: , K:spade:
      MP2 folds, MP3 raises to $0,16, CO folds, Hero raises to $0,44, SB folds, BB calls $0,40, MP3 raises to $1,08, Hero calls $0,64, BB calls $0,64.

Flop: ($3,26) Q:heart: , J:diamond: , 4:club: (3 players)
      BB checks, MP3 checks, Hero checks.

Turn: ($3,26) 2:club: (3 players)
      BB bets $1,44, MP3 folds, Hero raises to $2,92 (All-In), BB calls $1,48.

River: ($9,10) 3:heart: (2 players)

Final Pot: $9,10

Hero shows (Ah Ks)
      BB shows a straight, six high (6c 5c)

BB wins with a straight, six high (6c 5c)

Behind the poker face:
      Touto handou som si neni úplne istý, hlavne preflop. Štandardne 3betujem raise pomerne solídneho hráča s AKo, na moje prekvapenie sa do hry zapája super fish z BB. MP3 na ešte moje väčšie prekvapenie, min 4betuje, čo mi prišlo strašne silné, nechcel som to preflop 5betovať all-in, pretože som ho putoval na strašne úzku range. Rozhodol som sa iba dorovnať, pretože na flope budem hrať v pozicíí. BB nečakane opäť calluje.

Na flope netriafam nič, po tom, ako sa precheckuje ku mne sa rozhodujem check behind, stále mám obavy z hráča na MP3.

Prichádza blank turn, BB fish betuje a MP3 folduje. Fish betuje pod polovicu potu, jeho range po tom, ako zahral preflop som asi neni schopný určiť ( :f_biggrin: ), ale môže tam mať nejaké slabšie A, prípadne nejaký pocket, Qx, Jx, FD a SD. Mne ten bet prišiel celkom weak a vidím hromadu dead money, takže pushujem all in. Môže to byť profitabilné?
      Fish to teda calluje a ukazuje to čo ukazuje. :f_eek: :f_eek: :f_mad:

Hand 2: 66 set mining multiway pot

Known players:
      Position:
      Stack
      SB:
      $5
      Hero:
      $7,15
      MP3:
      $3,37
      CO:
      $6,32

Preflop: Hero is BB with 6:heart: , 6:spade:
      MP2 folds, MP3 raises to $0,08, CO calls $0,08, BU folds, SB calls $0,06, Hero calls $0,04.

Flop: ($0,32) K:spade: , 8:diamond: , 7:club: (4 players)
      SB checks, Hero checks, MP3 bets $0,04, CO calls $0,04, SB calls $0,04, Hero calls $0,04.

Turn: ($0,48) 6:club: (4 players)
      SB checks, Hero checks, MP3 checks, CO checks.

River: ($0,48) 7:diamond: (4 players)
      SB checks, Hero bets $2, MP3 raises to $3,25 (All-In), 2 folds, Hero calls $1,25.

Final Pot: $6,98

MP3 shows (Qc 7h)
      Hero shows a full-house, sixes full of sevens (6h 6s)

Hero wins with a full-house, sixes full of sevens (6h 6s)

Behind the poker face:
      Preflop štandardne callujem na set mining. Flop prichádzaju 3 over carty, takže sa rozhodujem handu c/f. Plán mením, keď CO betuje 1bb a po všetkých calloch dostávam skvelé odds na call na pokračovanie v set miningu + je to multiway pot, takže pokiaľ by som trafil, môžem to dostať pekne zaplatené.

Turn trafiam a momentálne ako sa dívam na handu, tak robím chybu, tým že checkujem, podľa pasivity hráčov doposiaľ síce nemá nikto skôr kinga, avšak board je celkom drawy a môže sa stať, že turn bude prečekovaný, čo sa teda aj stáva.

Na river prichádza 7 a ja podľa priebehu handy mám NUTS a rozhodujem sa pre obrovský overbet z dôvodu, že: 2/3 hráčov boli super fishy, čiže ak by predsa len náhodou mal niekto z nich kinga, je možné, že ho nezahodí ani na takýto overbet, rovnako ak niekto z týchto fishi hráčov drží 7, je veľmi pravdepodobné, že dostanem call.

Nakoniec dostávam push allin, s radosťou callujem a beriem veľký pot po zbabranom turne.
    • iambanker
      iambanker
      Bronz
      Prišiel som si zawhinovať... Za posledné 3 dni som -55 eur, aktuálny br je 92 eur. Keby včera nevytočím na freerole 20 eur, tak už som back na NL2 (dal som si hranicu 80 eur).
      Je to úplne sick. Veľa z vás to už asi zažila. Každý jeden spot, v ktorom mám väčšie peniaze ma river zabije, ak ma teda nezabil už turn. Dva páry do postupiek, kde vždy hitnú nejaký gutshot, sety do flushov, preflop all in nevytáčam, vlastne nevytáčam absolútne nič, každý jeden spot prehrám. Z tých 55 eur straty som si vedomý max tak 15 eur chýb, bohužial neviem objektívne posúdiť, či aj niektoré spoty, ktoré považujem za dobre zahrané som nezahral zle (ofc, máme tu HJ).

Idem si pospať a skúsim dnes ešte niečo odohrať.
    • Darthrider23
      Darthrider23
      Bronz
      Registrace: 24.06.2011 Příspěvky: 841
      Ahoj,

při aktualizaci Cornieho výzvy jsem se přišel podívat, co je s tebou, že jsi nereportoval týdenní výsledky. Sice vidím, že se ti nedařilo, ale i to je součást Cornieho výzvy. Všechny dny nejsou jen výherní a downswing je bohužel jeho součást.

Mimochodem, přečetl sis Cornieho blog? Ten bojoval s podobným downswingem, kdy mu EV křivka bourala strop a on se hrabal ve sklepě. Určitě si dej pauzu, přečti si to a doufám, že o tobě uslyšíme v dalším reportu z Cornieho výzvy!

Ať se ti to otáčí, jak má! GL!
    • iambanker
      iambanker
      Bronz
      Ahoj,
      ano, ospravedlnujem sa, pondelok som zabudol udpadnut stav, bolo to sposobene tým, že som riešil veci do školy.
      Celkovo som vlastne zanedbával momentálne poker kvôli tomu, že sa mi nakopili povinnosti.
      Inak čo sa týka momentálnej situácie, tak downswing pokračoval a vyžiadal si obetu 60 eur. Naozaj si myslím, že vačšina tých prehratých money bol downswing, som si tam vedomý chýb, ktoré som spravil, ale zväčša som hral svoju A-game.

Kedže som si zvolil hranicu 80 eur na návrat na NL2 (ktorú som úspešne dosiahol :f_biggrin: ), momentálne teda grindím opäť tento level.
      Inak psychicky to zvládam relatívne dobre, i keď bolo niekedy naozaj ťažké ostať trpezlivý a hrať dobre, keď som videl, ako každý jeden spot, v ktorom mam peniaze prehrám na súperov luck.

Momentálne po dnešnej 2x1 hodinovej session actual balance 95,12 EUR a idem si dať voraz :)
    • iambanker
      iambanker
      Bronz
      NL 2 beaten again

Takže som sa opäť dostal na 100 eur a idem skúšať štastie na NL4. Nič mimoriadne sa v podstate nestalo, pokračoval som v hre, ktorú som popisoval v prvom príspevku na svojom blogu.

Zajtra si správim nejaký výlet po Prahe, vyvetrám hlavu od učenia aj od pokru.

Jediná zmena, ktorú som si všimol je, že v poslednej dobe mám pocit, že ma poker menej baví. Akosi strácam to herné potešenie. Neviem či je to spôsobené tým downswingom, ale dám tomu čas a uvidím ako sa to vyvynie.
    • iambanker
      iambanker
      Bronz
      PLO Omaha: New galaxy discovered

Po predvčerajšej účasti na omaha coachingu som začal koketovať s myšlienkou, že by som omahu vyskúšala a dnes sa tak stalo.

Prchol som dnes skôr zo školy (lebo prednáška bola poriadna nuda :f_confused: ) a dal sa na štúdium. Stihol som pozrieť 2x omaha video od LetMeTiitU a prečítal cz články k omahe a pár eng článkov. Zo začiatku tu vyzeralo celkom easy, budem hrať tight, naučil som sa kombinácie, ktoré by som mal otvárať/callovať. Kedže skoro pri všetkom preferujem prax pred teóriou, nedokázal som dočítať všetky články a chcel som si vyskúšať omahu na vlastnej koži.

Musím povedať, že to bol teda poriadny záhul. Otvoril som si 2 stoly PLO2 (viac som ani nemohol kvôli chabému traficu na Mansione, ale ani nechcel). Prvý dojem: Je to uplne iná galaxia ako holdem. Aj keď som mal naštudované nejaké základné koncepty, bol som úplne stratený, či mám tamtú handu iba callnuť alebo ju mám raisovať, ked boli predomnou 2 limpy alebo či ju vôbec mám hrať a po správnosti ju nemám foldnúť. Preflop som to ešte nejak ukorigoval, ale postflop to bola úplna katastrofa. Fakt som si nebol vôbec istý niektorými spotmi, či som to mal foldnúť už na flope, alebo to môžem vycallovať. Obecne som sa ale snažil hrať tight aj po flope, nevymýšlal som vôbec žiadne bluffy, pretože som ani netušil, či môžem daný board c-betovať.

Nakoniec som skončil session asi po hodine hry s +2 EUR. Fakt sranda na tom je, že aj keď som si vôbec nebol istý svojou hrou, mal som edge nad súpermi. Oni proste pokračovali v hre holdemu, stackovali QQxx, JJxx preflop (Letmetiltyou nazval tieto handy ako úplný trash) a stack mi kludne odovzdali s top pairom na rivri :f_love: a mne moje znalosti po pár hodiných štúdiách bohato stačili :f_biggrin: :f_biggrin: .

Záver je, že omaha sa v blízkom budúcne stane objektom záujmu môjho štúdiu a to z viacerých dôvodov:

:club: Holdem je fajn, ale musím povedať, že aj keď ho nehrám dlho, je to pomerne rutínna záležitosť;
      :spade: Súhlásim so sloganom s LetMeTiitU videa, "Víc karet, víc zábavy" :D ;
      :diamond: Vyzerá to, že pole na omaha micros bude unbelievable soft, čo by pri omnoho nižšom úsilí mohlo prinášať vyššiu winrate ako v holdeme (samozrejme aj pri vyššom riziku plýnuceho z variance v omahe, avšak osobne si myslím, že toto riziko by malo byť dostatočne kompenzované zvýšenou winrate);
      :heart: A nakonec a hlavne, omaha na mňa pôsobí ako hra založená z velkej časti na matematike a pravdepodobnosti, čo sú oba obory, ktoré ma veľmi zaújmajú a myslím si, že by som mohol vďaka tomu získať pomerne veľký edge.

Toľko k mojmô dnešnému omaha dobrodružstvu :)

Edit: Dal som si cieľ, že precheckujem aspoň z väčšej časti HJ omaha forum, aby som pochytil ten správny gríf, ako v omahe rozmýšlať.
    • iambanker
      iambanker
      Bronz
      Ešte jedna skvelá správa na záver dňa. Konečne som bol za svoju trpezlivosť a disciplínu dnes odmenený pripísaním +15,15 EUR za hru na NL4.
      Takže dnešný result 15,15 NL + ~2 PLO :f_love: :f_love: :f_love:

Okrem iného som si stiahol ProPokertools odds oracle, takže sa dnes ešte pohrám v ňom (tie graphs su naozaj posobive :f_biggrin: ).
    • iambanker
      iambanker
      Bronz
      Today news

Dnes som na holdeme chytil jednu z ďalších žúmp ( :f_mad: )a tak som session zakončil -9 EUR. Spravil som si session review a myslím si, že som hral dobre. Našiel som asi 2 diskutabilné spoty, kde si ale nemyslím, že som to nezahral výslovne zle, ale väčšinu ostatných som bol dobrý na flope, dobrý na turne avšak river ma nemal rád a obrátil celú moju equity v nulu. Je to pre mňa dosť deprimijúce, že nedokážem tu NL4 nejak spolahlivejšie beatovať a momentálne nevidím nikde v mojej hre nejaké obrovské diery, ktoré by som mal zlepšovať. Netiltujem, rozmýšlam pri hre, som schopný foldnúť aj nejaké premium handy v zlých spotoch, hru čítam pomerne dobre, cítim, že som zlepšil aj svoju hru v 3bet spotoch, v čom som donedávna videl svoju najväčšiu slabinu.

Po miernej frustrácií z holdemu som dnes opäť skúšal omahu. Prečítal články, pozrel nejaké anglické videá a išlo sa ku stolom. Kedže na PLO2 nebol vôbec traffic, aj keď nerád, zavítal som na PLO4. Musím konštatovať, že okrem vyšších blindov vôbec žiadna zmena. Oproti včerajšku som sa cítil troška viacej sebaisto. Ničmenej, hráči opäť zlý, hrajúci holdem (najviac ma dostal típek, ktorí sa za 250bb stackol s TP bez žiadnej draw na heavy drawy boarde, škoda len, že nie so mnou :s_biggrin: )a asi po hodine hry som skončil +6 a tak aspoň čiastočne zmazal dnešnú stratu. Čím viacej začínam vidieť svoju budúcnosť na omahe. Hlavne preto, že kedže moje celkové pokrové ambície nie sú nejak obzvlášť vysoké, keby beatujem NL/PLO 10/25/max50, som maximálne spokojný. A mám pocit, že beatovať PLO by malo byť much easier.
    • iambanker
      iambanker
      Bronz
      Dnes to šlo v holdeme celkom pekne. Hral som 6 stolov a asi mi to prospieva, viac sa pravdepodobne sústredím na hru. Graf z dneška:

Mrzí ma len ten prehraty allin za 6 EUR :f_mad: :f_mad: , handa tu. Aj ak som to mal po správnosti zložiť, ešte som nedospel do toho štádia (hráč nebol nitka).

Rozmýšlam, dokedy mám ostať na Mansione. Mám tam nahratých nejak cez 3000 points, musím sa pozrieť, či už ich môžem clearnuť v e-shope.

Okrem iného pokračujem v hraní Omahy, mám odohraných cez tisíc hand, takže pridám graf aj z nej:

Rozhodol som sa, že čím skôr si musím zaobstarať HM/PT aj na holdem (na omahe beží trial). Pracuje sa s tým lepšie ako s Elephantom, aj tie session review ma viac bavia v trackeri :f_biggrin: . Inak sa mi ešte podarilo pri inštaláci PT zmazať databázu :f_frown: :f_frown: :f_frown: :f_frown: , takže všetky handy, čo som mal odohrané doposiaľ sú fuč. Mrzí ma to hlavne kvôli štatistikám na hráčov, i keď čoskoro aj tak plánujem odchod z Ipokru, takže to asi nie je až taký problém.
    • 1
    • 2