BLOG: Pukalovic - Každá cesta začína jedným krokom

• pukalovic
      pukalovic
      Bronz
      Registrace: 27.08.2010 Příspěvky: 64
      Ahojte,

Takže neskoro ale predsa som sa aj ja pridal do Cornieho vyzvy a zalozil blog. Dufam ze sa najde par individui ktory budu followovat moj blog.

Rad by som sa trosku predstavil. Mam 21 a studujem na Bratislavskej Ekonomickej univerzite. :D Kedze skola mi poskytuje mnoho volneho casu, tak ho okrem frajerky, sportu, pitia piva a inych lahodnych napojov budem investovat aj do pokru. Verim ze ten cas niekedy zurocim.

Poker samozrejme nehram prvy krat. Zacal som s pokerstrategy hned ako som mal 18 alebo nejak podobne a samozrejme som odpalil prvy kapital. Dostal som vsak druhy startovaci kapital. Zacal som trosku studovat, ale stale som hral (a hram) taky tight agro fishy style. Co sa budem pokusat zmenit. Takisto som sa rozhodol zmenit pristup ku hre. Predtym som hral tak 6 stolov naraz a bez rozmyslu som hral ako stroj. S minimalnou porciu studia a zapajania logickeho myslenia, ci venovaniu sa superov :D Samozrejme na NL4 sa da hrat aj tak. Ale velmi vas to nikam neposunie. A kto chce grindit NL4 do nekonecna z uctyhodnymi 0.4usd/hod. :D :D

Takze mojim prvym velkym cielom je vzdelavat sa a realne niekam posuvat svoju hru. Nejake zaklady na ktorych mozem stavat mam no napriek tomu som fish, co si budeme klamat. Takze podme si to zomenit na drobne

Pukalovicove ciele:

1. Studovat a vzdelavat sa: Nechcem len citat clanky a sledovat videa. Budem sa snazit nad vsetkym aj rozmyslat. Nie len automaticky prijmat clanok ako fakt a moja hra bude ako podla sablony. Tomu by som sa rad aj s vasou pomocou vyhol.

2. Hand judging: Toto som este nikdy nevyuzil, tak myslim si ze je na case. Pretoze si myslim, ze prave toto moze pomoct tomu aby sa moja hra zlepsila.

3. Mindset: Pred casom som si precital knihu The poker mindset. A bolo v nej rozobratych mnoho uskali pokrovehe hraca, s ktorymi bojuje sam vo svojej hlave. Toto bude aj moja vyzva, lebo moj mindset dokaze mat vyssiu variance ako poker samotny :D

4. Neklast poker na 1. miesto: Pokru som ochotny venovat relativne vela casu. Ale jednoducho nesmiem dopustit aby moj osobny zivot trpel tym ze hram poker. Jednoducho stale si musim najst cas aj na skolu, priatelov, frajerku, sport, pivo a ineho lahodne napoje. Jednochu neplanujem byt zombie grinder bez zivota, zavrety medzi 4ma stenami a opaleny len od svetla monitora. :D Cize nebudem balansovat len svoj range, ale aj svoj zivot.

Tak uspesne ste zvladli moj srdcervuci uvod mojho blogu. Snad vas neodradil a najde sa tu par vernych citatelov :D .

A tu este jedna lahodka, takto som si vylepsil pocitac nech sa trosku motivujem :D

• 8 odpovědí
    • Hucas
      Hucas
      Platina
      Registrace: 08.08.2010 Příspěvky: 7,745
      :s_thumbsup: Nastavuju si following :) Pěknej ten bod č.4, mimochodem to, že se nestaneš "grinderská zombie" ti prospěje k mindsetu, což ti prospěje pro tvoji winrate atd. Přítelkyně a sport taky zlepšují mindset, takže většina úspěšných hráčů má převážně v pořáku svůj soukromý život ;)
    • Cornie4ever
      Cornie4ever
      Hlavní Správce
      Hlavní Správce
      Registrace: 19.04.2009 Příspěvky: 8,225
      čau miško,

super příspěvek a luxusní, velmi luxusní model počítače - měly by to takhle začít vyrábět přímo z výroby, hnedka bych si jeden koupil ;) :s_cool:

snad tě ty obrázky nebudou moc tiltovat až přijde downswing :D Ale věřím, že si udržíš nadhled :s_cool:

Hodně štěstí!

Cornie
    • Duncan737
      Duncan737
      Stříbro
      Registrace: 09.08.2010 Příspěvky: 3,229
      Ahoj,

zrovna nedávno jsem si pustil nějaké video z hasenbratenovi sérky, najednou vidím na fóru nějaký povědomý nick a pak mi to dojde. :)

Pěkný úvod a vítaj zpět.

Nějaké veselé historky z natáčení, teda z USA?
    • pukalovic
      pukalovic
      Bronz
      Ďakujem za pekné privítanie páni. Snad aj budem schopny tento blog nejak rozbehnúť a udržať v rozumnom stave :D . Ale najprv sa musím rozkukať a naučiť sa všetky tie fintičky so spoilermi a vkladanim grafov, konvertovani hand a podobne.

Nějaké veselé historky z natáčení, teda z USA?

Duncan veselých príhod z natáčení mám hodne. To by som ale musel založiť iný blog aby to zhrnul. Asi najviac funny story je ze sme hladali ubytovanie klopaním od dverí k dverám. A narazilii sme na rodinu ktorej predkovia prišli zo Slovenska a ich dedo vedel ešte stále po slovensky. Cize som bol "ako doma"
    • pukalovic
      pukalovic
      Bronz
      Takže je čas na nejaký seriózny update. Challange som začal podľa svojich predstáv. Som v pluse nejakých 12dolcov plus ma potesilo 60 extra dolarov za pozvaných priatelov. :-) Čo ma katapulotvalo na NL4. Čiže začiatok ako má byť. Tu je uvodny NL2 graf. :D Keby som vedel ako sa riesia tie spoileri tak by som to tam aj hodil, ale bol som prilis lenivy na to aby som to niekde pohladal.

Uploaded with ImageShack.us
    • pukalovic
      pukalovic
      Bronz
      Takže vo výzve som asi týžden, alebo nejak podobne. Na začiatku ma potešil hot-run, 60 dolárov za priateľov a v pozadí mi beží 25USD bonus, čo viac si môže bankroll priať. Za par dni ma to katapulotvalo na NL4. Ale zaznamenal som aj pár problémov a chystám sa ich poriešiť ešte kým to ide stále hore, aby ma to nestiahlo niekam hlboko do mínusov. Zatiaľ som len na necelých 2000 handách, ale ide to pekne, dúfam že to nieje len variance :D ale že to hram naozaj dobre. Hram tight, tlačidlo fold nachadzam častejšie ako by som si prial, lenže.......

V poslednej session som zistil že som extrémne náchylný na tilt. Na stole som mal dvoch maniakov ktorý hrali každú druhú hru a tak 1-2 krát za orbit to pálili rovno all-in preflop. Tak AQ bolo v mojom pripade instant call, samozrejme som prehral proti K10. A potom sa mi v hlave odohrávalo asi "veď počkaj *ičus, šak ja ta dostanem" A ani som sa nenazdal a hral som viac loose ako oni. Session - 3BI, resp. -12usd.

Takisto mojou druhou chybou bolo, že cez víkend som hral unavený a takisto môj cieľ študovať sa krásne vyníma v prvom poste mojom blogu, ale realita je taká, že som si nebol schopný prejsť ani celú bronz sekciu.

Riešenie,
      :club: cez víkend mám hodne času, teda dokončím bronzovú sekciu. Vyhliadnem si 2-3 cudzie blogy na ktorých budem aktívny, :D možno sa potom príde niekto pozrieť aj na ten môj :f_love:
      :club: splniť 2.úroveň v učíme sa vyhrávať
      :club: postnúť konečne nejaké handy z mojej session
      :club: a najhlavnejšie, Netiltovat proti maniakom ale ostat tigh, ved oni to nakoniec zaplatia
    • BOBOsvk
      BOBOsvk
      Bronz
      Registrace: 14.02.2010 Příspěvky: 2,505
      som som este nepisal, vitaj puki :D
    • pukalovic
      pukalovic
      Bronz
      Takže už dlhšie nebol žiaden update, keďže poslednou dobou som poker dosť flákal. Minulý týždeň som neodohral ani handu, nebol čas. Tlačila ma moja milovaná škola a cez víkend som bol na výlete v Nórsku. Veľmi pekná krajina, odporúčam každému.

Tento víkend to však idem trošku dobehnúť. Chystám sa zahrať pomerne veľký volume, splniť 3. kolo výzvy. V pondelok updatovať výsledky do cornieho challange. Budúci týždeň takisto hodlám spraviť nejakú session review s postnutím nejakých hand na fórum a takisto sa pokúsim zhrnúť svoje počínanie v cornieho challange a prehodnotím svoje ciele. Tak dúfajme, že v pondelok vás "poteším" nejakým serióznym updatom.