Texas FOLDEM

• schiyza
      schiyza
      Bronz
      Registrace: 10.04.2011 Příspěvky: 2,250
      Ahoj,
      poslední dobou mám po pročtení několika mých oblíbených blogů pocit, že je tu několik hráčů, kteří mají stále dokola problém se stejnými věcmi. Týká se to i mě.
      Nemusel by snad být špatný nápad, umět si ty věci, které děláme špatně, říci a bojovat proti nim společně. Mohli bychom si tu občas postnout handy, které jsme zahráli evidentně špatně. Není se za co stydět, chyby člověk dělá a když je ukáže ostatním, třeba je tím spíš příště neudělá.

Moje největší chyby, které mě brzdí v postupu jsou:

:f_o: Nedostatek disciplíny. Sklanského teorém pokeru říká, že pokud hrajeme jinak, než bychom hráli, kdybychom viděli karty soupeře, odchylujeme se od ideální hry. To je můj případ. I když je evidentní co soupeř má, stejně si říkám, že to třeba nemá a zahraju špatně. Nemám v sobě dost disciplíny zahrát správně, jsem příliš hravý a zvědavý. Sick!
      Příklad:

Known players:
      Position:
      Stack
      MP2:
      $3,61
      Hero:
      $4,57

0,02/0,04 No-Limit Hold'em (9 handed)
      Hand recorder used for this poker hand: PokerStrategy.com Elephant 0.102 by www.pokerstrategy.com.

Preflop: Hero is MP3 with A:club: , Q:heart:
      3 folds, MP2 calls $0,04, Hero raises to $0,16, 4 folds, MP2 calls $0,12.

Flop: ($0,38) 7:heart: , 5:diamond: , 3:spade: (2 players)
      MP2 checks, Hero checks.

Turn: ($0,38) 4:heart: (2 players)
      MP2 bets $0,37, Hero calls $0,37.

River: ($1,12) Q:spade: (2 players)
      MP2 raises $3,08 (All-In), Hero calls $3,08.

Final Pot: $7,28

Results follow (highlight to see):
      MP2 shows a straight, seven high (Ks 6s)
      Hero shows (Ac Qh)

MP2 wins with a straight, seven high (Ks 6s)

Vůbec jsem nevnímal tu skutečnost, že ač je soupeř ryba jakkoliv veliká, jeho line dávala smysl. F check s ničím, T sází svoji draw a R se snaží dostat do potu všechny peníze. Q na R mě navíc dala super "bluff catcher". LOL ... Ještě jedna poznámka - ve chvíli, kdy jsem se rozhodoval, jestli call, či fold, začala na mě mluvit žena. Ale těžko říct, jak bych se rozhodoval, asi stejně.

:f_o: Příliš loose hra. Souvisí s předchozím. I když vím, že JTo z prvních pozic je handa bezcenná, stejně vstoupím do hry. Tím se dostávám do složitých situací do flopu. Některé umím řešit, jiné ne. Ty které neřeším správně, mě pak stojí peníze.
      Příklad:

Known players:
      Position:
      Stack
      BB:
      $4
      Hero:
      $6,99
      BU:
      $4

0,02/0,04 No-Limit Hold'em (8 handed)
      Hand recorder used for this poker hand: PokerStrategy.com Elephant 0.102 by www.pokerstrategy.com.

Preflop: Hero is MP2 with J:club: , T:club:
      2 folds, Hero raises to $0,12, 2 folds, BU calls $0,12, SB folds, BB raises to $0,24, Hero calls $0,12, BU calls $0,12.

Flop: ($0,74) 8:club: , 7:club: , 5:spade: (3 players)
      BB bets $0,4, Hero calls $0,40, BU folds.

Turn: ($1,54) 3:spade: (2 players)
      BB checks, Hero checks.

River: ($1,54) 4:spade: (2 players)
      BB bets $0,9, Hero folds.

Final Pot: $2,44

Takové "líbivky" už mě připravily o spoustu potů. Je tu krásně vidět, jak v této handě zbytečně přispívám k nafouknutí potu s ničím.

:f_o: Přílišná agrese. Vím, že jsem agresivní až moc. Zbytečně moc c-betuju. Když c-betnu, řeknu si, "na druhý barell mi složí" a vypálím i druhou kulku. To je obecně strašně drahé. Přesto to dělám více než je zdrávo.
      Příklad:

Known players:
      Position:
      Stack
      MP1:
      $3,68
      Hero:
      $5,11

Preflop: Hero is MP3 with A:spade: , K:diamond:
      2 folds, MP1 calls $0,04, MP2 folds, Hero raises to $0,20, 4 folds, MP1 calls $0,16.

Flop: ($0,46) 7:spade: , 6:heart: , 4:diamond: (2 players)
      MP1 checks, Hero bets $0,24, MP1 calls $0,24.

Turn: ($0,94) 6:diamond: (2 players)
      MP1 checks, Hero checks.

River: ($0,94) 3:spade: (2 players)
      MP1 bets $0,9, Hero raises to $2,00, MP1 raises to $3,24 (All-In), Hero folds.

Final Pot: $6,18

Jasnej check až do konce, a já takhle ulítnu na riveru. Handa bez plánu a taky to tak dopadlo. Co jsem si asi tak myslel, že vyblafuju?

:f_o: Špatné cally. Přečetl jsem si Cornieho popis line pro pot controll, ale špatně jsem si ho vyložil a snažil se tím konceptem omluvit špatné cally. Je potřeba získat ready, a vše dělat na základě readu, ne na základě toho, že si jedu koncept, o kterém jsem si přečetl. Ale obecně jsem hodně dobrý v tom, callnout hroznou šílenost.
      Příklad:

Known players:
      Position:
      Stack
      Hero:
      $5,78
      MP2:
      $4,1
      CO:
      $7,4

Preflop: Hero is BB with A:heart: , T:club:
      3 folds, MP2 raises to $0,16, MP3 folds, CO calls $0,16, 2 folds, Hero calls $0,12.

Flop: ($0,50) T:diamond: , 7:diamond: , 6:diamond: (3 players)
      Hero bets $0,36, MP2 calls $0,36, CO folds.

Turn: ($1,22) 7:spade: (2 players)
      Hero bets $0,87, MP2 calls $0,87.

River: ($2,96) 9:spade: (2 players)
      Hero bets $1,41, MP2 calls $1,41.

Final Pot: $5,78

MP2 shows two-pair, kings and sevens (Ks Kd)
      Hero shows (Ah Tc)

MP2 wins with two-pair, kings and sevens (Ks Kd)

Klasické přecenění TPTK.

:f_o: TILT. To je můj problém, pak hraju zcela iracionálně. Jediná obrana pro mě v tuto chvíli je vypnout poker, když jsem pod vlivem (tiltu myslím).
      Příklad:

Known players:
      Position:
      Stack
      SB:
      $1,56
      Hero:
      $8,63

0,02/0,04 No-Limit Hold'em (7 handed)

Preflop: Hero is BB with J:spade: , T:club:
      5 folds, SB raises to $0,16, Hero calls $0,12.

Flop: ($0,32) J:diamond: , 6:club: , 5:spade: (2 players)
      SB bets $0,23, Hero raises to $8,47 (All-In), SB calls $1,17 (All-In).

Turn: ($10,19) 7:diamond:
      River: ($10,19) 3:club: (2 players)

Final Pot: $10,19

SB shows a pair of jacks (Ks Jh)
      Hero shows a pair of jacks (Js Tc)

SB wins with a pair of jacks (Ks Jh)
      Hero wins with a pair of jacks (Js Tc)

Není co dodat. Preflop se celkem chápu. Přesně si pamatuju, co jsem si v době, kdy jsem shipoval, myslel. Říkal jsem si "To víš že jo, všichni si se mnou budete vytírat pr*el" :-) No tak proto už v tiltu hrát nebudu.

Těchto 5 chyb mě stálo 11,05$ !!! A podobných chyb jsem udělal spousty. Ani se nechci dopočítat, kolik peněz jsem takto rozházel.

Snad tento post někomu pomůže, třeba se někdo přidá. Budu rád.

GL, Jirka.
  • 13 odpovědí
    • arzimar
      arzimar
      Bronz
      Registrace: 24.03.2011 Příspěvky: 902
      Souhlasim s tebou :f_biggrin: ,u me je to hlavne nedostatek discipliny.Taky si stale rikam,ze to urcite nema a blafuje ;)
    • Pokrovec
      Pokrovec
      Bronz
      Registrace: 07.01.2010 Příspěvky: 773
      Hehe ta posledna handa je nater :D
      Presne poznam ten pocit :D
    • Sedr1ck
      Sedr1ck
      Bronz
      Registrace: 16.05.2011 Příspěvky: 270
      zkusím poradit, třeba pomohu :

Nedostatek disciplíny - řešením je matematika, ikdyž hráč může někdy bluffovat, je potřeba si to dát do procentuální roviny, v kolika případech tam bude mít bluff... ať už kombinatoricky nebo podle agg.f. si jde vybudovat cit pro to, jak kdo kdy bluffuje a jak budeme procentuálně dobří...

Příliš loose hra - jednoduchá rada, pokud to z téhle pozice není profitabilní, nehrát to !

Přílišná agrese - hraji mtt a neznám frekvenci double barrelingu v CG, ale u mně většinou druhý barrel musí mít opodstatnění... takže scare card, doplnění FD z flopu, moc loose preflop range soupeře, nefolduje soupeř na cbety nebo to dynamicky takto vychází, ale druhý barrel prostě musí mít důvod!

Špatné cally - na tomhle limitu bude tight foldovat lepší bez informací, že hráč je blázen a zrovna tady ani blázen nebude často bluffovat

Jinak pokud jde o tyto jednotlivé chyby, tak ty cally se dají spočítat a nemusíš si je spočítat všechny, stačí ti tři až pět defaultních situací pro vytvoření citu a přehledu... :)

snad tenhle post taky někomu pomůže
    • schiyza
      schiyza
      Bronz
      @ Pokrovec - heh, nátěr to je - tak ale top pair - na tiltu neporazitelná handa :f_biggrin:

@Sedr1ck - díky moc za tvůj pohled na věc. Hlavně to doublebarellování - já to tam bohužel střílím bezdůvodně :-( Prosím tě, jak to myslíš s těmi cally a počítáním? Myslíš odds?
    • GumidekB
      GumidekB
      Bronz
      Registrace: 16.06.2011 Příspěvky: 853
      Schiyzo, moc dobře ti rozumím. Válčím úplně se stejnýma věcma.
    • Paulis1992
      Paulis1992
      Bronz
      Registrace: 02.01.2011 Příspěvky: 3,417
      když to na flopu nemáš tak to prostě nehrej, ušetčříě spoustu peněz
    • JuiceQuadre
      JuiceQuadre
      Bronz
      Registrace: 05.10.2008 Příspěvky: 2,688
      doporučuju to postnout do fóra pro hodnocení hand =)
    • schiyza
      schiyza
      Bronz
      JuiceQuadre původně napsal
      doporučuju to postnout do fóra pro hodnocení hand =)
      Ahoj,
      tím ani nemůžu judgery zatěžovat ... tyhle handy jsou skoro vzorový :s_ugly:

Mají společnýho jmenovatele - "vím co mám udělat, ale udělám opak" - protože jsem pako. Tak abych to věděl, tak jsem si to takhle sepsal :)
    • Wetrak
      Wetrak
      Bronz
      Registrace: 02.06.2011 Příspěvky: 135
      Ježiš to je tak krásný vidět, že nejsem jedinej :-D
    • schiyza
      schiyza
      Bronz
      Postněte taky někdo nějakou svojí kravinu :P
    • Johniiicek
      Johniiicek
      Bronz
      Registrace: 11.12.2007 Příspěvky: 1,446
      schiyza původně napsal
      Oki :D

56s SB - 3bet preflop vs MP2 - bet flop (cbet na wet boardu) - bet turn (no sense 2nd barrel jak píše sedrick) - bet call river (prosím foldni už a co mi zbejvá než dorovnat i zbytek, když mi zbejvá za čárou tak málo) :D
    • Pokrovec
      Pokrovec
      Bronz
      Registrace: 07.01.2010 Příspěvky: 773
      Johniiicek původně napsal
      schiyza původně napsal
      Oki :D

56s SB - 3bet preflop vs MP2 - bet flop (cbet na wet boardu) - bet turn (no sense 2nd barrel jak píše sedrick) - bet call river (prosím foldni už a co mi zbejvá než dorovnat i zbytek, když mi zbejvá za čárou tak málo) :D
      hehe pobavila handa :D
    • schiyza
      schiyza
      Bronz
      Jo, Johniiicku, tak tohle znám ... blafuješ na kravinu a pak už prostě musíš do potu těch pár šupů dát, abys aspoň viděl, co má.

No a na oplátku jak jsem zahrál Kingy:

Known players:
      Position:
      Stack
      MP3:
      $4,04
      Hero:
      $4,06

0,02/0,04 No-Limit Hold'em (6 handed)

Preflop: Hero is CO with K:diamond: , K:club:
      MP2 folds, MP3 raises to $0,12, Hero raises to $0,36, 3 folds, MP3 raises to $1,80, Hero calls $1,44.

Flop: ($3,66) Q:spade: , J:diamond: , 8:club: (2 players)
      MP3 raises $2,24 (All-In), Hero calls $2,24.

Turn: ($8,14) Q:diamond:
      River: ($8,14) J:heart: (2 players)

Final Pot: $8,14

MP3 shows two-pair, aces and queens (Ah Ac)
      Hero shows (Kd Kc)

MP3 wins with two-pair, aces and queens (Ah Ac)

Od začátku jsem věděl, proti čemu stojím, a pak, když mě spasí board s Q a J, kde je jasný, že nic horšího než AA mít nebude, to pošlu. PAKO :D

Jinak si ale dávám pochvalu, protože jsem spoustu chyb odboural :-)

Jo a ještě jeden dnešní screen - ten mě obzvlášť potěšil. Člověk dostane esa a "establishing connection" HAHAHA - no nakonec se spojení obnovilo, ale nasrat to může, ne? :s_biggrin: