Poznámky a barevné označení hráčů

• zzzzephyr
      zzzzephyr
      Bronz
      Registrace: 04.10.2010 Příspěvky: 27
      Hodně jsem četl doporučení dělat si při hře poznámky o hráčích. Nevím však jak je rychle zapsat tak, aby pro mě mely určitou odpovídající hodnotu do budoucna. Máte někdo nějaký tip jak by poznámka měla vypadat?
      Jak si děláte poznámky vy? A jaké barevné označení hráčů používáte?
  • 11 odpovědí
    • schewito
      schewito
      Bronz
      Registrace: 15.02.2010 Příspěvky: 594
      tu ;)
    • TrueMortem
      TrueMortem
      Bronz
      Registrace: 05.10.2010 Příspěvky: 2,455
      tak to je už jenom na tobě jak si to napíšeš jde hlavně o to aby si tomu TY rozumněl... barvy to samý...

já osobně :

zelená - fish
      žlutá - nit
      světle modrá - špatnej reg
      červená - dobrej reg

a poznámky abych pravdu řekl jsem na micru moc často nedělal, ale teď jak se snažim posunout výš je dělam čím dál tim častěji, ale nedělam je většinou zrovna stručný...

u hráčů si prostě poznamenávám když nestandartně zahrajou handu tak tam napíšu například BU limp push s AK..... nebo tam píšu jejich celou nestandartní line například ne-cbetuje se setem na draw heavy boardu...Check calluje 3 streets s AQ na AT379 boardu když byl original raisor

to jsou takový příklady... ale asi nebudu nejlepší kandidát na psaní krátkejch a výstižnejch notes :)
    • Johniiicek
      Johniiicek
      Bronz
      Registrace: 11.12.2007 Příspěvky: 1,446
      TrueMortem původně napsal

a poznámky abych pravdu řekl jsem na micru moc často nedělal, ale teď jak se snažim posunout výš je dělam čím dál tim častěji, ale nedělam je většinou zrovna stručný...
      Jak dělat správně poznámky - silver článek ale nad zlato :f_cool:

Já to mám ty barvičky podle PTR winnings

červená - dlouhodobě vyhrávající hráč
      oranžová - v plusu ale ne moc dobrej rating
      modrá - dlouhodobě prohrávající hráč
      zelená - looser, nováček
      žlutá - breakeven hráč/titař

EDIT - ostatní info mám z HUDu a z poznámek o jeho lajnách tak jak je dělá i acceleration z odkázaného článku ;)
    • acceleration123
      acceleration123
      Zlato
      Registrace: 11.12.2010 Příspěvky: 5,312
      Tohle téma jsem imo trochu nepasuje ...

Jinak já používám poznámky v tomto stylu:

7$ HT HU sng, 4.10.11
      flat xx pre, donk/called a raise on xxx, c/c x turn a ---- akce na riveru

Pro mě je to čitelné, už mám svoje zkratky, c/c je check/call, c/r je asi jasný, donk - donkbet obv, CC je check-check (např. někdo ti checkne behind na flopu a znamená to, že nic nemá a ty to můžeš sebrat na turnu betem když jsi oop.

Pak např. něco obecnějšího když vidím nějaký opakující se pattern, třeba:
      likes to slowplay nut hands.

Např. jsou lidi, co (mluvím o hu sng) limpují každý button a betují do každého flopu když k nim pak checkneš a pak jednou vidíš, že chytne trips a najednou checkne behind, no tak to nechce génia aby si věděl, jak toho hráče exploitovat ... můžeš check/raisovat dry boardy, nebo např. donkovat aby si mu zabránil to krást. No a pak když uvidíš že si checkne behind např. 399, tak se mu to nebudeš snažit ukrást a položíš mu to na pozdějších streets i když budeš mít TP, protože zkrátka je jasné že má tu devítku, protože kdyby měl bluff, tak by na takovém super dry flopu určitě dal bet a zkusil sebrat pot.

Pak mám např.: called 25bb 3bet shove with xx hand. To mi pomáhá upravit si pak range v těchto push/fold situacích.

U některých lidí mám např. jenom MORON, DEMENT, IDIOT atd. :s_biggrin:

Barevé označení osobně používám světle modrou pro loose passive fish, tmavě modrá je nit, žlutá semi-dobrý reg, červená borec.

Ale poznámky stejně jako HUD jsou věc osobního vkusu a každý hráč si v tom časem vytvoří svůj vlastní systém :) .

Zkrátka, dělej to tak, jak ti to vyhovuje ;)
    • Fiskantes
      Fiskantes
      Bronz
      Registrace: 25.05.2011 Příspěvky: 7,778
      Túto tému presúvam do Kolosea, v sekcii feedback, nápady a návrhy fakt nemá čo robiť ;)

BTW - ako si vyfarbujem hráčov ja píšem vo svojom blogu
      (trocha reklamy :D )

Edit: OK hodím to i sem
      Fiskantes původně napsal

Na 6 stoloch (aj keď mrňavých) ešte ako tak čítam súperov, mám farebne rozlíšené hodnoty statov VPIP a PFR, takže už zdiaľky vidím nita či maniaka.

K tomu si súperov značím farbičkami
      (kritérium - vzorka aspoň 50 hand, lepšie však 150 a viac):

rock, nit (staty ako 11/3, 5/5 apod.)
      - často sa jedná o shortstack hráčov, kradnem im blindy veľmi loose (všetky esá, suited kingy, K5o+, Q6s+, Q9o+, J8s+ ... mohol by som asi stealovať ATC, ale to by si i najväčší nit po hodine všimol a reagoval, a mňa by to možno zvádzalo k zlej hre a hraničným situáciam ), keď ma 3betujú, položím i AK, rád proti nim setminujem, pretože ma zaplatia (ak je splnené call20 - neplatí pre shortov)

TAG (staty ako 15/6, 18/9, 14/10.)
      - takto mám označených solid hráčov, napr. i hráčov, o ktorých viem že sú z Pokerstrategy (buď ich poznám odtiaľto alebo z pokerstrategy turnajov, obv. staty tomu musia zodpovedať). Hrám proti nim opatrne, a niekedy sa mi podarí exploitovať ich ABC hru, ale snažím sa takéto špekulácie obmedziť na minimum.

loose passive a calling stations (VPIP 25+, AF do 1,0)
      - lepšie je, keď mám na nich nejaký read priamo z hry, aby sa mi hypotéza potvrdila, voči takýmto hráčom valuebetujem viac loose, izolujem ich limpy a zdrhám keď ma raisujú
      [img]http://fotky.sme.sk/foto/41074/slimak?type=v&x=650&y=426[/img]

aggrofish, maniaci (VPIP 25+, PFR 20+, AF 4.5+)
      - snažím sa viac pozorovať ich hru a ak maniakálne tendencie pozorovania potvrdia, snažím sa s nimi dostať do hry aj s horšími handami, izolujem sa s nimi a som ochotný ich vycallovať do all-inu aj s TPTK, niekedy TPGK, s nuts hrám proti nim slowplay (nikdy nevydržia dlho checkovať)

Ale aj tak najviac stretávam unknown, alebo rôznych hybridov, čo sa nedajú nikam extra zaradiť, vtedy sa snažím hrať čo najviac ABC a nabrať nejaké ready. Pozorujem však, že sa neustále zvyšuje počet nitov a TAGov.
      K tomu ešte doplním že žltou si označujem hráčov, ktorí nemajú úplne nezmyselné staty, ale i tak sú slabí (napr. 20/5)
    • Cornie4ever
      Cornie4ever
      Hlavní Správce
      Hlavní Správce
      Registrace: 19.04.2009 Příspěvky: 8,225
      já značím podle herních tendencí co jsem okoukal

- zelená = fish (podle statů, nemá plnej stack, atp)
      - světle modrá = pasivní calling station = jenom value betovat
      - červená = maniak, agro hráč = počkat si na handu
      - žlutá = u mě znamená limp/raisuje před flopem, na micros tohle hráči často dělají a potřebuju hned vidět že tyhle hráče nechci izolovat raisem ale spíš overlimpnout pokud mám tvořivou handu (PPs, SCs)

oranžová - slušnej hráč.. ale za 60,000 hand na micros na PartyPokeru mám tuhle poznámku jenom jednu :f_p:

zbytek je vidět ze statů..
    • Fiskantes
      Fiskantes
      Bronz
      Registrace: 25.05.2011 Příspěvky: 7,778
      Cornie:

ja práve oranžovú rozdávam celkom často :f_eek: Môžem vedieť koho si touto farbičkou poctil?
    • Cornie4ever
      Cornie4ever
      Hlavní Správce
      Hlavní Správce
      Registrace: 19.04.2009 Příspěvky: 8,225
      byla ta taková jedna nitka, která mě šikovně trapnula s KK z MP.

Na UTG otevřela maniakální ryba a bylo jasný, že kdokoliv bude mít AK nebo tak tak bude tu rybu 3betovat do all-inu. Takže ta oranžová nitka zkušeně z MP1 jenom flat-callnula KK (takže reprezentuje tvořivý handy a nějakou slabší value range) a já jsem to z CO 3bet squeeznul s AK a skončili jsme v all-inu. Jedna z mála hand, kde mě někdo přehrál. Tento trap s KK z early pozic se používá na vyšších limitech (viz např. moje anglické video na nl200) a byl jsem dost překvapený když jsem to viděl na NL10, každopádně v tom spotu to byla skvěle zvolená lajna.

Od té doby si na toho hráče dělám poznámky protože jeho herní tendence jsou jiné než majorita pole, hraje o dost líp a přemýšlivěji.. Později jsem zjistil, že to je ABC nit a už vím, jak z něj dostat value (čti: těžko :f_biggrin: ) ale hlavně jaké spoty slow-playuje atd. Takže už ho mám přečteného a dávám si na něj pozor.
    • JuiceQuadre
      JuiceQuadre
      Bronz
      Registrace: 05.10.2008 Příspěvky: 2,688
      to barevný značení je asi fakt o tom co nám každýmu vyhovuje a na co si člověk zvykne.. =)

co se týká notes, tak bych jednoduše notoval to, co bysme od daného hráče nečekali, at už kvůli jeho stats a nebo kvůli tomu že hraje odlišně od toho co čekáme od průměrnýho hráče danýho limitu.

No a potom takový věci který hraje každej jinak. Tzn jestli hraje draws pasivně nebo agresivně. Jak často slowplayuje silnou handu. Jestli zahazuje TPTK či overpáry a nebo jestli s nima calldownuje..
    • maikpp
      maikpp
      Bronz
      Registrace: 27.12.2009 Příspěvky: 2,147

já osobně :

zelená - fish
      žlutá - nit
      červená - dobrej reg

ahoj,

tiez som si podla tournament sharku povodne oznacil hracov rovnako ako Ty, aby som to pri multitablingu nezavadzalo... ale uz po par MTT Sitiek som si uvedomil ze mam stol plny modrejch a nema to pre mna ziadnu vypovedaciu hodnotu... to ze je hrac spatny reg je sice dobre vediet.. ale to mi nestaci aby som vedel ako na neho :s_grin: kazdy ma totiz ine chyby.. a preto som ich potom zacal preznacovat podla stylu aky pouziva Cornie ci Fisky

ako teda Ty prisposobujes svoju hru prave proti tymto spatnym regom ??

majky
    • TrueMortem
      TrueMortem
      Bronz
      Registrace: 05.10.2010 Příspěvky: 2,455
      maikpp původně napsal

já osobně :

zelená - fish
      žlutá - nit
      červená - dobrej reg

ahoj,

tiez som si podla tournament sharku povodne oznacil hracov rovnako ako Ty, aby som to pri multitablingu nezavadzalo... ale uz po par MTT Sitiek som si uvedomil ze mam stol plny modrejch a nema to pre mna ziadnu vypovedaciu hodnotu... to ze je hrac spatny reg je sice dobre vediet.. ale to mi nestaci aby som vedel ako na neho :s_grin: kazdy ma totiz ine chyby.. a preto som ich potom zacal preznacovat podla stylu aky pouziva Cornie ci Fisky

ako teda Ty prisposobujes svoju hru prave proti tymto spatnym regom ??

majky
      u me ty barvicky mely vyznam jenom kdyz sem chtel hodne multitablit a urychlovalo to moji preflop hru nic vic nic min... zbytek sem se ridil podle statu... napriklad kdyz vidim spatnyho rega nebo fish na blindech tak automaticky vim, ze muzu raisovat sirsi range ( v pripade rega ) a prakticky any two ( v pripade fishe ) pokud jsem na late pozici...bez toho abych se dival na staty... prece jen ty barvicky jsou lip viditelny nez procitat staty ...

jinak se ridim ciste podle statu pripadne nejakou note si tam hodim