Vypocet EV line

• QuinnCZE
      QuinnCZE
      Bronz
      Registrace: 29.03.2010 Příspěvky: 280
      Ahoj,

chtel bych se zeptat, jakym zpusobem se vypocitava EV line. Mam jen velmi hrubou predstavu a proto bych si radeji nechal poradit od nekoho zkusenejsiho :]

Vypocitava se i v preflop A/I? A pokud tedy prohraju situaci treba 60/40, uz jsem pod EV linkou?

Nemusite mi odpovidat na tu otazku primo, nejsem si jist, jak to presne zformulovat. Dlouhym a rozvinutym odpovedim se vsak meze nekladou :]
  • 6 odpovědí
    • Ic3g3org3
      Ic3g3org3
      Bronz
      Registrace: 12.10.2009 Příspěvky: 3,356
      Mrkni se SEM, vpodstatě to samé jsem tu vysvětloval strategicovi. Kdybys pak měl další otázky, tak se ptej tady, vysvětlím kdyžtak podrobněji.
    • QuinnCZE
      QuinnCZE
      Bronz
      DIk :]

Ptal jsem se proto, ze me prekvapilo, ze mi ma EV line [na malem vzorku, to ano] neustale klesala, i kdyz se jednalo o preflop a/i kde jsem z velke casti [prolezl jsem asi 80 turnaju] byl favoritem... [AT > K4, A7 > 45 etc.. ]. Ne tedy nejakym drtivym favoritem, ale stale jsem byl lepsi...
    • Ic3g3org3
      Ic3g3org3
      Bronz
      Registrace: 12.10.2009 Příspěvky: 3,356
      No tak ono když například do potu nacpeš 200 chipů a pak foldneš, tak tvoje EV je -200, protože fold je 100% šance na ztrátu toho cos do hry vložil...
    • QuinnCZE
      QuinnCZE
      Bronz
      Aha, v tom to bude... Hravam hyperturba na 888, je to hodne shallow (10bb startstack) a tam se kazdy nepovedeny cbet hodne projevi. Aspon vim na cem zapracovat...

Dik, pokud me neco napadne, hned se zase poptam.
    • JuiceQuadre
      JuiceQuadre
      Bronz
      Registrace: 05.10.2008 Příspěvky: 2,688
      QuinnCZE původně napsal
      Aha, v tom to bude... Hravam hyperturba na 888, je to hodne shallow (10bb startstack) a tam se kazdy nepovedeny cbet hodne projevi. Aspon vim na cem zapracovat...

Dik, pokud me neco napadne, hned se zase poptam.
      on se člověk s 10bb někdy dostane k cbet/foldu? :D
    • QuinnCZE
      QuinnCZE
      Bronz
      Budes se divit, ale i jo :)

Je to sice jen 10bb stack, ale nemusi to nutne byt push fold all the time :)
      Prijde mi, ze nez jit na missnutym flopu po cbetu a/i, je lepsi si nechat ~4bb a s nima dal operovat (porad mas 1/5 vsech chipu..)

Je to vazne hodne shallow, ale pocitam, ze az nahraju trochu vetsi vzorek, overim si, ze se to s nejakym rozumnym ROI da porazet...

Pokud ne, tak v te dobe uz snad pojede full tilt a pokud ani to ne, tak holt presunu br na stary no...