BLOG:dkozel pokermanem aneb dejte si Kozla s Kozlem

• dkozel
      dkozel
      Stříbro
      Registrace: 11.07.2009 Příspěvky: 867
      Vítejte na blogu u kozla

Nějak jsem došel k závěru, že pokerový hráč by nebyl dobrým hráčem, kdyby neměl svůj blog. Proto jsem se rozhodl založit tento blog a dávám se do psaní.

Nejdříve bych Vám chtěl doporučit, aby jste si přečetli mé představení. (klikněte zde)

O mě:
      Pro ty, kteří ho z jakéhokoliv důvodů nechtějí číst, uvedu tady o sobě několik základních údajů.
      Jmenují se David, je mi 41 a pobývám v jedné vesničce na Ostravsku. Jsem v invalidním důchodu, protože jsem před 19 léty utrpěl při nehodě na kole těžký úraz a úplně ochrnul na ruce i nohy. Sem tam si přivydělávám různými prácemi na PC. Asi se budete ptát, jak vlastně ten počítač ovládám. Jednoduše, buď to tyčinkou, kterou držím v puse a ťukámu s ní do klávesnice a myš mám nastavenou na numerické klávesnici. Nebo pomoci hlasového ovládání Myvoice nebo také oběma způsoby dohromady.

:spade: :heart: :diamond: :club:

Vy, kteří jste se pročetli mým představením už víte, že tady budu pokračovat v povídání, jak jsem se dostal k pokeru a jak se vše vyvíjelo dál.

Když jsem asi před čtyřmi roky začal hrát freerolly, hledal jsem všude možně na internetu dostupné informace o pokeru. V angličtině jich bylo docela hodně, ale to mi nebylo moc platné. Protože v době mých školních let se vyučovala ruština. A tak mám maturitu z ruštiny, ale s angličtinou jsem na tom dost bledě. Nakonec jsem narazil na český server o pokeru .... Informace, které jsem tam získal mi pomohly umístit se na několika spodních placených místech ve freerollech. Byly to ale hodně nízká místa, řádově to byly výhry několika centů, maximálně 1 dolar. Marně jsem pokukoval po výhrách, které byly za umístění v první desítce. Jejích dvojciferná čísla však ve mě vzbuzovala velké odhodlání.

Protože mě lákolo vyzkoušet si i jiné pokerové formáty, tak jsem peníze z dosavadních výher použil na SNG turnaje s mikro buy-inem $0,20.Docela se mi dařilo a pozvolna se začal vytvářet můj bankrol. Asi po půl roce takovéhoto sem tam hraní mírně přesáhl hranici $20.

:heart: :diamond: :club: :spade:

Moje 1. vítězství ve freerollu
      A najednou to přišlo. Freeroll NL Omaha, 3000 hráčů a 450 placených pozic. Asi po 3,5 hodinách hraní mě čekal poprvé v životě Final Table. Hra byla velmi agresivní. Naštěstí mi chodily dobré karty a když vyšel flop, nebál jsem se výrazně raisovat. Doslova se mi zatočila hlava, když jsme u stolu zůstali jen dva. Závěrečný Heads up. Rozbušilo se mi srdce, protože hra byla ještě více vzrušující. Tvrdě jsem se pustil do hry. Po chvíli tahanice se všechny chipsy sesypaly ke mně. Nevěřícně jsem zíral na monitor a těšil se z výhry $24. Málem mi vypadly oči z dulků a po těle se rozlil zvláštní hřejivý pocit. byl jsem šťastný jako blecha.

Po tomto úspěchu jsem si připadal jako mistra světa. Přitom jsem o pokeru, kromě základů plus nějaké to minimum, nevěděl zhola nic. Toto vítězství mi ukázalo,že v pokeru lze něco dokázat a nakoplo mě to k ještě většímu zájmu o poker. Byl jsem vděčný serveru ...(odkaz na konkurenční server) za informace, které mi pomohly k prvnímu turnajověmu vítězství. Rozhodl jsem se jim napsat děkovný e-mail, za jejich dobrou práci, která mi pomohla vyhrát můj první turnaj. Připojil jsem k němu stručné povídaní o mě, mém tělesném postižení, o mém vztahu k pokeru a k serveru... a také o vítězném turnaji.

:diamond: :club: :spade: :heart:

Obdržel jsem 100€
      Redakce ... obsah mého e-mailu zveřejnila na svém webu. Velice mě těšilo množství kladných reakci. Největší překvapení však bylo, když se mi ozval šéfredaktor .... a sdělil mi fantastickou zprávu. Stálo v ní, že můj příběh velice zaujal manažery ze sázkové kanceláře Sportingbet a že mi věnují 100€ na hraní v jejich herně.

To mě ještě více nastartovalo. Mé možnosti se rozšířily. Umožnilo mi to přechod na vyšší limity v SNG a také jsem si mohl vyzkoušet hru na Cash Games. Posléze jsem se převážně usadil na CG Texas Hold'em fix limit.

Poznávání dobrých, ale i stinných stránek pokeru
      Nastálo období, kdy jsem začal zažívat první upswingy, downswingy, bad beaty a tilty. Prostě jsem začal poznávat dobré i stinné stránky pokeru a musel jsem se s tím nějak vyrovnávat. Z počátku to bylo, jako pro každého začátečníka, velice těžké. Zjistil jsem, že se různé pokerové situace velmi nápadně podobají všelijakým situacím z běžného života. Asi proto, že jsem si v dosavadním životě užil smůly, různých karambolů a kopanců dost, stávalo se mé vyrovnávání s těmito nástrahy pokeru stále snadnější a snadnější.

Za dalšího půl roku mé pokerové konto přesáhlo hranici 600€ a to jsem ani moc nehrál, asi tak 50 - 60 hodin měsíčně. Bral jsem v té době poker už vážně, ale hlavně jako zábavu a zpestření života. Hranice 700€ však pro mně byla jakoby zakletá. Dlouho moje hra stagnovala s drobnými výkyvy nahoru a dolů až přišel těžký downswing. Ztratil jsem více než 1/2 svého bankrollu. Ještě, že jsem se držel zásad bankroll managementu. Proto bych chtěl apeloval na všechny začátečníky: "Dodržujte bankroll management, v pokeru je možné všechno a je třeba mít dostatečné zajištění. Jinak stači trochu delší smolné období a jste na nule." Mé smolné období trvalo skoro půl roku, ale za žádnou cenu se mi to nechtělo vzdát a hrál trpělivě dál.

Obdržel jsem druhých 100€
      Pak se mi znovu ozval šéfredaktor ... a zajímal se o to, jak se mi daři v hraní pokeru. Odepsal jsem mu zhruba to, co jsem napsal v první polovině předchozího odstavce. Měl velkou radost, že jsem bankroll nerozfofroval, ba naopak ještě něco získal. Požádal mě jestli bych nenapsal článek o průběhu mého hraní. Slíbil jsem, že něco zkusím sepsat. Výsledný článek si můžete přečíst zde: (odkaz odebrán - konkurenční web) Samotný text článku tedy najdete v tomto spoileru:
      (článek se týká hraní CG Fixed Limit Texas Hold'em Pokeru, hodně lidí si při čtení tohoto článku pod tím mylně představovalo No Limit.)

Hrajte dobrý poker a peníze přijdou samy

Asi od poloviny listopadu 2007, kdy jsem dostal podporu ve formě 3000 Kč od Sportingbet a několik stovek od čtenářů (díky všem!), jsem to začal s pokerem myslet vážně.

Na začátku byl tedy 130 eurový bankroll, který se hned od prvních dnů začal rozrůstat. Netrvalo to však ani týden a přišla první krize. Protože jsem se striktně držel pravidel money managmentu a stoploos, měl jsem kontrolu nad svým bankrollem. Pět dní mě drtila smůla a bad beaty. Pokles se zastavil zhruba na 70% původního bankrollu a pak nastal obrat. Za další měsíc se na mě z mého účtu u Sportingbet usmívalo 200 euro a to vše hraním Limit Texas Hold´em 0,1/0,2 euro a 0,25/0,50 euro.

Všiml jsem si, že úspěchy a neúspěchy se pravidelně střídají jako sinusoida. Chvíli jsem vyhrával, chvíli zas prohrával a střídalo se to asi tak po 2 až 5 dnech. To mě přivedlo na nápad začít si vést statistiku. Vytvořil jsem si tabulky a zaváděl údaje dle stolu, u kterých jsem hrál, dle výše povinných sázek a stylu hry. Údaje jsem pravidelně analyzoval, měl jsem tak přehled, u kterých stolů se mi daří více a kde méně.

Za další měsíc jsem měl 250 euro a byl čas podívat se na vyšší limity. Začal jsem hrát na stolech s limitem 0,5/1 euro. Přineslo to vyšší výhry, ale přirozeně přišly i vyšší prohry a bankrol v krátkých obdobích létal o 20% nahoru a dolu. Dlouhodobě ale stagnoval. Řekl jsem si, že s tím musím něco udělat a dal jsem se do studia knihy "Jak hrají poker profesionálové" od vyhlášeného pokerového profíka Phila Hellmutha. Úspěch na sebe nenechal dlouho čekat. Po půl roce hraní pokeru se můj bankroll rozrostl na 600 euro a lebedil jsem si na limitech 1/2 euro.

Hraní na vyšších limitech začalo přinášet větší počet FPP bodů. Rozhodl jsem se je investovat do turnajů za FPP body. Úspěchu jsem se dočkal v turnaji Players Club 100 Euro, který se mi podařilo jednou vyhrát a hned následující den obsadit druhé místo.

O prázdninách jsem musel na dvouměsíční rehabilitační pobyt a od pokeru jsem si dal nucenou pauzu. Po návratu domů jsem se těšil, jak se zase pustím do hry a za chvíli budu pracháčem. Ani jsem si neuvědomil, jak jsem mezi tím zpychnul. Realita mě hned klepla přes prsty a vrátila mě zpět na zem. Ta dlouhá pauza se na mé hře podepsala negativně. Jako bych úplně vyšel ze hry.

Moje hra byla moc uvolněná, když jsem měl složit, tak jsem raisoval nebo dorovnal a obráceně. Prostě jsem hrál blbě a také smůla sehrála své. Například jednou jsem dostal do ruky během jedné hodiny 6 krát pár es. I když jsem je hrál agresivně, všech šest her jsem prohrál. Jindy jsem zas během celé hodiny nedostal rozumnou kombinaci dvou karet, která by byla hratelná.

Množily se bad beaty, prostě hrůza. Bankrol se po dobu tří měsíců pomalu, ale jistě krátil. Musel jsem si znovu přečíst knihy a články o strategii na různých pokerových webech, abych si připomněl, jak hrát dobrý poker. Tato zkušenost mě stála nějakých 300 euro (polovina mého bankrollu) i přes přísné dodržování money managementu, které mě vlastně zachránilo před ztrátou celého bankrollu. V období Vánoc jsem důsledně zanalyzoval svou hru z dlouhodobých statistik, které jsem si vedl. Našel chyby ve své hře a poučil se z nich. Odměnou mi bylo 60 euro, které jsem vyhrál za leden.

Kdyz nyní usedám k pokeru, vždy si vzpomenu na větu z knihy Phila Hellmutha: "Tight is right". Uvědomil jsem si, že v pokeru nejde o to, abych vyhrál kopu peněz. Ale o to, abych předvedl dobrou hru, která mě bude tešit a z které budu mít radost. A když se toto podaří, tak peníze pak přijdou samy.

N no a vo votom to je, jak by řekl jeden známý komik.

Po jeho zveřejnění mi Sportinget věnovala dalších 100€. Postupem času (během asi 1/4 roku) se mi podařilo znovu dostat na hranici 600€.

:club: :spade: :heart: :diamond:

Hurá!!! Objevil jsem Pokerstrategy.com
      Měl jsem za sebou asi 2 roky hraní pokeru. Došlo mi, že ten poslední velký downswing nemůže být zapříčiněn jen pouhou smůlou, ale že někde musím dělat chyby. Rozjel jsem znovu velké vyhledávání na internetu, abych našel nové informace, které by zlepšily moji hru. Objevil jsem nové české pokerové servery, ale moc nového tam pro mě nebylo. Na jednom českém pokerovém webu, jsem ale našel informaci, že existují společnosti, které nabízejí zdarma různý depozit. Jednou z nich byla právě pokerstrategy.com.

Pokerstrategy.com však ještě nebyla v češtině. Velmi mě však lákalo $50 + $100 jako bonus jen za pouhé splnění kvízu. Hodně by to pomohlo mému bankrollu a proto mě neodradila ani ta angličtina. Po registraci jsem ke svému úžasu zjistil, že Pokerstrategy.com je ve více jazycích. Nechyběla tam polština a ruština. Polsky rozumím skoro stoprocentně, protože bydlím ani ne 20 kilometru od polských hranic. No a jak je to u mě z ruštinou už víte ze začátku tohoto článku. Z toho důvodu bylo velmi časté moje překlikovávání mezi anglickou, polskou a ruskou verzi stránek.

Byl jsem velice šťastný, že jsem našel tolik nových informaci o pokeru, ke kterým navíc se získává přístup postupně, podle toho jak rostou jeho zkušenosti. A to jsem ještě nezmiňoval ty úžasné videa, tréninky a rozbory všelijakých hand a navíc možnost nechat si od profesionálů posoudit vlastní handu. A to vše úplně zadarmo, jen si vemte kolik stojí jenom knihy o pokru. Velmi snadno jsem prošel základním testem, vybral hernu a zaregistroval ji přes Pokerstrategy.com. Samozřejmě, že jsem to na poprvé zmrvil. Zapomněl jsem totiž při registraci herny zapsat kód a tím pádem herna nemohla být propojená s Pokerstrategy.com a nemohl jsem sbírat body. Musel následovat pokus druhý s jinou hernou. Ten už byl úspěšný a mou další hernou se stala Mansion.

Pomoci Pokerstrategy.com jsem přišel na chyby, které jsem dělal. Samozřejmě to byly základní začátečnické chyby jako například: open limp, slabá hra po flopu, příliš časté dorovnávání až na showdown a podobně.

Postupně jsem se probírál články, videami a sem tam jsem poslal nějakou tu handu k ohodnocení. Snažil jsem se co nejvíce držet popsaných rad a strategii. Můj bankroll tloustl a tloustl. Díky Pokerstrategy jsem konečně mohl pořádně rozvinout svoji hru a hrát správný poker. V tu chvíli jsem to už s pokerem myslel velmi vážně a zaujal k němu téměř profesionální postoj a pozvolna dobýval jeden status za druhým.

Start na herně Mansion s 50-ti dolary
      I když jsem měl na herně Sportinbet bankroll okolo 600€ nedělal jsem na herně Mansion žádný vlastní depozit a spokojil se ze základem 50 dolarů od Pokerstrategy.com. Zajímalo mě totiž jak fungují základní strategie od Pokerstrategy.com, které mi ze začátku přišly až příliš tigh, na microlimitech. Striktně jsem se držel bankroll a nastudovaných strategii. Jak ty strategie fungovaly už víte ze předchozího odstavce, samozřejmě že fungovaly perfektně a postupně jsem stoupal po jednotlivých limitech.

Když jsem uhrál i bonus $100, rozhodl jsem se pro vlastní depozit, abych mohl těžit z ferst bonusu. Asi za po roce hraní na Mansion, bylo v mém bankrollu okolo $1600. Kvůhli stále se snižujícímu trafiku na fix limit 1/2 jsem se rozhodl peníze vybrat a vložit depozit na novou hernu z lepším trafikem.

Pokračování na dalších hernách
      Volba padla na Poker Star. Pokračoval jsem v nastaveném trendu a penízky stále pozvolna přibývaly. Stále jsem hrál převážně CG fix limit Texas Hold'em a k tomu jsem odehrál pár tisíc her no limit Hold'em pomoci strategie SSS i BSS. Občas nějaký ten freeroll v NL Hold'emu a NL nebo PL Omaze.

Poté přišla řada na Party Poker. Můj bankroll se vyšplhal až na hranici $2700 za poslední dva měsíce mě však postihl znovu velký downswing a nyní se pohybuje okolo $2000.

:heart: :diamond: :club: :spade:

Vznik české komunity na Pokerstrategy.com
      Když vznikla na Pokerstrategy.com česká komunita, přivítal jsem to z velkou radosti. Hold mateřský jazyk je mateřský jazyk a také začali přibývat další čeští hráči, s kterými teď mohou díky fóru snadno komunikovat. Také mohu psát tento blog a podělit se s Vámi o své pokerové zážitky.

:diamond: :club: :spade: :heart:

Moje nejčastější chyba
      Stále velmi často při hraní pokeru sleduju televizi. Moc dobře vím, že je to velká chyba, ale stále se toho nemůžu zbavit.

:club: :spade: :heart: :diamond:

A co teď
      Tak to by bylo takové shrnutí za poslední čtyři roky, co jsem poprvé přičichnul k pokeru on-line.

Současnost je taková, že můj bankrool se snížil o dalších 200 dolarů, takže s tím budou muset něco udělat. Už mám zhruba navržen plán jak nato, ale o tom až v dalším příspěvku.

Teď už je řada jen na budoucnosti. Uvidíme co nám tedy budoucnost přinese a věřím, že mi také pomůžete tvořit tento blog a že se Vám bude líbit. Doufám také, že informace z tohoto blogu Vám budou přínosem a že obohatí Váš pokerový život.
      Za sebe můžu říci, že budou svědomitě pracovat na zlepšování své pokerové hry a vést tento blog. Zároveň se velmi těším na vaše poznatky, kterými budete přispívat do tohoto blogu.

Tímto mám splněný první bod ze svých cílů a přání, které jsem uvedl ve svém představení. Myslím, že se mi úvod tohoto blogu docela povedl. No a za dobře odvedenou práci si teď jdu dát dobře vychlazeného kozlíka. jestli jste to dočetli až sem, tak si ho zasloužíte také. Na zdraví, na poker a dobrou chuť.

Ať má správný říz a ať chutná jako křen.
  • 355 odpovědí
    • dkozel
      dkozel
      Stříbro
      dotaz na admina
      některé pasáže tohoto Intra by možná někomu mohly připadat jako reklama. Chtěl bych se proto zeptat jestli toto Intro mého blogu je či není v rozporu z pravidly fóra. jestli to tak můžu nechat, nebo to budou nucen předělat.
      Děkuji David
    • Fiskantes
      Fiskantes
      Bronz
      Registrace: 25.05.2011 Příspěvky: 7,778
      dkozel původně napsal
      dotaz na admina
      některé pasáže tohoto Intra by možná někomu mohly připadat jako reklama. Chtěl bych se proto zeptat jestli toto Intro mého blogu je či není v rozporu z pravidly fóra. jestli to tak můžu nechat, nebo to budou nucen předělat.
      Děkuji David
      Myslím si že je to v poriadku, Pivovar Kozel nie je konkurenčný affiliate ;)

Akurát čítam Tvoje intro a nemá chybu :f_thumbsup: Jasný follow
    • TrueMortem
      TrueMortem
      Bronz
      Registrace: 05.10.2010 Příspěvky: 2,455
      já si myslím, že v rámci blogu to bude naprosto v pořádku... i když pokerstrategy většinou nereaguje přívětivě na odkazování na jiný affiliate sites nebo poker herny co nejsou v nabídce tu, myslím, že v blogu to tolerovat určitě budou konec konců je to o tom kudy si prošel atd takže se tomu nedá vyhnout :) a 24 vlastně stejnak asi ani neni affiliate co?:D a co se kozlu týče to už ti tu napsal fisky :D

jinak rozhodně supr čtení a budu sledovat dál... ať to točí :s_cool:
    • Fiskantes
      Fiskantes
      Bronz
      Registrace: 25.05.2011 Příspěvky: 7,778
      Tak som sa dostal k tým pasážam, je tam síce link na konkurenčný web, ale keďže sa jedná o Tvoj vlastný článok, uvidíme či možno spraviť výnimku, každopádne sa opýtam a dám vedieť.
    • dkozel
      dkozel
      Stříbro
      Fiskantes původně napsal
      Tak som sa dostal k tým pasážam, je tam síce link na konkurenčný web, ale keďže sa jedná o Tvoj vlastný článok, uvidíme či možno spraviť výnimku, každopádne sa opýtam a dám vedieť.
      při nejhorším ten link zruším a text článku dám do některého ze svých příštích příspěvků.
    • dkozel
      dkozel
      Stříbro
      no to jsem tomu dal, hned v názvu blogu udělám chybu.
      Má tam být dejte si Kozla s Kozlem.

Ještě, že to jde opravit a už jsem také tak učinil.
    • strixsr
      strixsr
      Bronz
      Registrace: 04.10.2009 Příspěvky: 5,202
      Ahoj,

tento blog je jasný :f_thumbsup: :f_thumbsup: :f_thumbsup: :f_thumbsup: :f_thumbsup:
    • Neru79
      Neru79
      Bronz
      Registrace: 21.09.2011 Příspěvky: 1,482
      Naprostý respekt :s_o:
      Nevím co bych dodal, budu tvůj blog pečlivě sledovat.
      Po přečtení tvého představení se až stydím jakéže malicherné problémy vůbec řeším..
      Hodně štěstí :f_biggrin:
    • arzimar
      arzimar
      Bronz
      Registrace: 24.03.2011 Příspěvky: 902
      Po precteni Tveho uvodu me naskocila husi kuze,v nekterych pasazich jsem totiz videl sam sebe ;) .Ja asi po mesici hrani trefil 5misto za 30usd a myslel jsem,ze jsem mistr sveta :f_biggrin: .Preji hooodne stesti a pridavam Tvuj blog do oblibenych ;)
    • Hucas
      Hucas
      Black Member
      Registrace: 08.08.2010 Příspěvky: 7,745
      Ještě lepší blog než představní a to je co říct :s_thumbsup: Ohledně odkazů, tak jsem ti je bohužel musel smazat, jelikož právě porušovaly pravidla fóra s tím, že server na který odkazovaly je konkurenční affilate. Už jsem ti to přímo upravil v příspěvku, aby si to nemusel promazávat ;)

Obrázky kozlíka samozřejmě nevadí :D
    • dkozel
      dkozel
      Stříbro
      Hucas původně napsal
      Ohledně odkazů, tak jsem ti je bohužel musel smazat, jelikož právě porušovaly pravidla fóra s tím, že server na který odkazovaly je konkurenční affilate. Už jsem ti to přímo upravil v příspěvku, aby si to nemusel promazávat ;)
      dik za ušetřenou práci.

Abych tam dostal ten článek, použil jsem tedy jen holý text článku, na který smazaný link odkazoval a vlozil ho do spoileru.

Může tak být?

Druhá strana nemá na tento článek žádná exluzivní práva, takže s tím by neměl být problém.
    • Beatlemanic
      Beatlemanic
      Bronz
      Registrace: 14.10.2010 Příspěvky: 3,000
      Parádní blog, a kozel je nejlepší pivo! (až na plzeň teda, ale ta je zas drahá)
    • Hucas
      Hucas
      Black Member
      Registrace: 08.08.2010 Příspěvky: 7,745
      dkozel původně napsal
      Abych tam dostal ten článek, použil jsem tedy jen holý text článku, na který smazaný link odkazoval a vlozil ho do spoileru.

Může tak být?.
      Přesně tak je to uplně super :s_thumbsup:
    • RMysak
      RMysak
      Bronz
      Registrace: 08.03.2010 Příspěvky: 111
      Super blog :s_thumbsup: už se těším na pokračování.
    • Darthrider23
      Darthrider23
      Bronz
      Registrace: 24.06.2011 Příspěvky: 841
      Pro mě jsi zkrátka největší borec a tečka :s_thumbsup:

Já sám vím, jak je těžké psát smysluplný článek a kolik je s tím mazání, úprav atd. A ty tu pak napíšeš takhle obsáhlý blog, přitom každé písmeno ti musí dát strašnou práci a ani si nedokážu představit, jak dlouho jsi tohle musel psát plus další věci jako vložit obrázek nebo pro nás běžná věc kopírovat->vložit.

O to víc si mega vážím toho, že jsi i přesto svůj blog u nás založil a že ho průběžně aktualizuješ.

Jak jsem řekl na začátku, máš můj nehynoucí respekt a smekám před tvým odhodláním. Samozřejmě budu tenhle blog sledovat :f_cool:
    • dkozel
      dkozel
      Stříbro
      Úkol č.1 - Zastavit downswing

V závěru svého úvodního příspěvku píšu o downswingu, který mě pronásleduje už dva měsíce. Zde se o něm můžete přesvědčit v grafu:

Mým prvořadým úkolem nyní je, abych tento downswing zastavil a otočil křivku grafu směrem nahoru.

Zosnoval jsem takovýto záchranný plán.

:spade: Znovu prostudovat všechny strategické články fix limit ze stříbrné úrovně a zhlédnout videa z téže úrovně. Nejlépe polské, protože v české verzi články a videa z této úrovně zatím chybí.

:heart: S tiltem zatím nemám problém, ale i přesto si znovu přečíst články týkající se psychologie od základní až po stříbrnou úroveň.

:diamond: Přihlásit se do Učíme se vyhrávat, postupně splnit všechny úrovně a zkusit štěstí v jednotlivých losováních.

:club: Sejít z fix limitu 1/2 na 0,5/1. Bankroll mi sice umožňuje stále hrát na limitu 1/2, ale na limitu 0,5/1 mám mnohem větší winrate. Už se mi nechce dívat na tu stále více klesající křivku. :f_eek: :f_cry: Proto tohle možná trochu tvrdé opatření aspoň do doby, než přijdu na příčiny tohoto downswingu.

:spade: Přechod z fix limitu na no limit, přitom fix limit stále hrát, ale v menší míře. Původně jsem chtěl přejít na NL 25, ale hodně se tady mluví o cornieho výzvě z $50 na $10.000. Napadlo mě, že by nebylo špatné zavzpomínat si na své začátky a projet si to znovu od začátku. A tentokrát v češtině a u jiného formátu pokeru, takže se přihlásím do výzvy a začnou studovat NL BSS od základu a začnu hrát na NL2 a vyčlenim si na to vlastních $50. :f_cool:

:heart: Analyzovat vlastní hru a posílat sporné handy k ohodnocení na fórum.

:diamond: Nesledovat televizi při hraní pokeru a pořádně se soustředit na hru. zaměřit se na efektivitu a hrát A-game.

:club: Při multitablingu hrát pouze dva stoly.
    • strixsr
      strixsr
      Bronz
      Registrace: 04.10.2009 Příspěvky: 5,202
      Ahoj,

jojo, downswing, to je mrcha, znám to moc dobře :s_cry: V případě, že se ti lépe hraje na 0,5/1 limitu tak je určitě lepší, se tam rozehrát a až potom začít grindit 1/2 :s_cool: Jinak pokud chceš a můžeš, tak mi pošli printscreen se stats z manageru, můžu se mrknout jestli tam není nějaký očividný leak ;) Přechod na NL je fajn, ale dej si pozor, NL 25 už je docela reg fest, jestli není lepší začít na nějaké nižší úrovni, to ale nechám na tobě :) Držím palce a ať se daří! :f_biggrin:
    • dkozel
      dkozel
      Stříbro
      strixsr původně napsal
      Přechod na NL je fajn, ale dej si pozor, NL 25 už je docela reg fest, jestli není lepší začít na nějaké nižší úrovni, to ale nechám na tobě :) Držím palce a ať se daří! :f_biggrin:
      dík, za držení palců

S tím NL 25 to byla jen počáteční úvaha.
      nyní chci zkusit cornieho výzvu z $50 na $10.000, takže to vezmu úplně od počátečního NL 2.
    • dkozel
      dkozel
      Stříbro
      Chci se zeptat. Když se chci zúčastnit cornieho výzvy z $50... , musím k tomu založit nový blog nebo to mohou psát do tohoto blogu?
      Díky za odpověď