Sklanskyho handa TPTK vs 2d board

• s0cru3l
      s0cru3l
      Zlato
      Registrace: 03.03.2011 Příspěvky: 4,011
      Předem se omlouvám, že to není klasická handa, ale nevěděl jsem, kam jinam umístit můj dotaz.

Slyšel jsem, že D. Sklansky a jeho kniha Holdem poker for advanced players naprostý bestseller a hrubý nedostatek pro každého, kdo si ji nepřečetl.
      Nicméně se mi místy zdá, že už se něco od té doby, co to napsal změnilo a něco se mi moc nelíbí - jako třeba tato handa, která mi vrtá hlavou.

Hero se dostane s AsKc na flop Ad Tc 3d.
      A hráč napravo do něj betne.

A tady David radí:
      Pokud je pot malý, je dobré jenom dorovnat villainův bet, ptž. prý nevyženeme nikoho, kdo tu FD má("if u raise we will not lose someone who has flopped 4-flush") a za to vyženeme o dost horší handy jako gutshot a middle pár.

Zaujalo mě to, protože se do podobných situacích dostavám na micros i low stakes, kde je mnoho hráčů, kteří tu FD(ač by po tom raisu zahodit určitě měli) nezahodí. Takže vlastně tím raisem akorát nafukuju pot v early fázi, a když na turn přijde další diamond, tak jsem v trablích.
      Ale zase na druhou stranu, tím raisem nafouknu pot - a to přece chci, když mu ta flush na turn dorazí jenom jednou z pěti případů a když mě docalluje až na river tak jsem favorit zhruba 2:1.

Takže 2x ze tří případů vyhraju slušný pot hned ze začátku a jednou prohraju.
      A to je ještě orientační, ptž. mě ten můj raise nedorovná jenom FD ale i Ax handy. A samozřejmě taky někdy prohraju proti two pair nebo set.

Já bych se přesto přiklonil k raisu. Co vy?
  • 2 odpovědí
    • Ahareen
      Ahareen
      Bronz
      Registrace: 10.11.2010 Příspěvky: 2,977
      Ono je podle mne i důležité, kdo je původní agresor.
      Což se tu nepíše, pokud dobře koukám.
      Nicméně já bych asi zkoušel tahat value hned z toho co tam máme teď a pořádně to prodražil všem GS a FD. Ono bych to šel vyraisovat na mikro právě proto, že hromada hráčů s Ax se splaší a jsou schopní to tam zaplatit klidně hned a celé.

Když jsem agresor já a on zvedá, tak čekám Ax nebo set.
      Když je agresor on, může to být klasický c-bet kde třeba může mít i tu FD.
      A to byhc mu zas rád prodražil ten turn.
    • Duncan737
      Duncan737
      Platina
      Registrace: 09.08.2010 Příspěvky: 3,229
      Ahoj,

tady je trošku problém ve villainovi a stacku.
      Sklansky hovoří o zhruba uvažujícím hráči a předpokládám, že ta kniha se zabývá cash game, ano, mám hrubý nedostatek. :s_biggrin: Je velký rozdíl, jestli to raisujeme s 40, 50 nebo 100bb deep, za 100bb deep, pokud to opravdu není velký donk, je to zbytečné. No a samozřejmě záleží na tom, jestli s námi villain zatočí něco jako A7, etc.

V sitkách dost často jsme právě cca těch 40bb deep a máme proti sobě donka. V pokeru se nedá takto generalizovat, je třeba hrát proti hráči.