BLOG: NL10 Sc4ven begins

• Sc4ven
      Sc4ven
      Bronz
      Registrace: 03.10.2011 Příspěvky: 182
      Ahoj, sem tu poměrně nový, ještě jsem se pořádně nerozkoukal, ale táhne mě to založit si blog. Chtěl bych si tu zapisovat svůj progress v pokeru a docílit tak větší disciplíny ve hře a využít zdejších zkušených borců a jejich rad.

O mně

Postupně bych se chtěl hraním pokeru dopracovat k pravidelným příjmům, které by mi jako studentovi zajistily důstojný život. Takovým mezníkem je mercedes, který mám v plánu si pořídit, zatím ale nevím jaký :D .

Typ hry :
      Rozhodně Cash games, hlavně z časových a praktických důvodů. V budoucnu se nebráním zkusit i jiné varianty pokeru.

Herna:
      Hraju na pokerstars, kde musím do konce roku vyclearovat část celkového bonusu 150$, takže se zaměřím hlavně na PS. Pokusím se také získat štědrý bonus od Pokerstrategy na hernu PartyPoker (ještě rozmyslím) abych měl přístup k více studijním materiálům.

SH or FR :
      Budu hrát shorthanded, bez komentáře.

Počet stolů:
      Musím začít na 1 stolu, poněvadž už na dvou stolech mé decision-making trpí a má hra jde do háje. Dokud nenahraju určitý vzorek hand, nebudu přidávat. Počítám že tím jak poroste skill poroste i počet stolů.

Software:
      Používám Holdem manager, small stakes verzi. Naprosto mi to sedí, takže v tomhle mám jasno. Zkoušel jsem i pokertracker, ale ten soft mě nezaujal svým spracováním. Používám poměrně hodně statů, co mi jen one-tabling dovolí. I když používání znamená spíš že je mám zobrazené ale ve hře spoustu z nich nedokážu zatím využít.

Knowledge:
      Hodně čerpám z knížky od Dana Harringtona : Harrington on online Cash Games 6 max 2010. Dalším zdrojem bude fórum pokerstrategy a potom ješte two+two forum.

Bankroll a limity:

Hraju NL5$ na pokerstars. Takže hraju deep stack s buyinem do hry za 5$ při 0.01/0.02 blindech. Nejsem si jistý žargonem, jestli je to NL2 podle big blindu nebo NL5 podle max buyinu. Spíš se kloním k druhé definici protože každá herna ma při jiných blindech jiné buyiny.

Začal jsem na 127$

Počet odehraných hand: 1171
      Bankroll: 112$
      Profit: -15.63$

V posledních dvou sessions sem šel o 12 dolarů dolů když sem prohrál favorizované poty. Nicméně vůbec si nejsem jistý že sem to zahrál dobře takže ty handy bych někdy rád hodil někam sem na fórum k diskuzi, nejspíš do příslušné sekce.

Cíle:

Dlouhodobé:
      :diamond: Vyclearování bonusů na PokerStars
      :diamond: Odehrát 10 000 hand na jednom stolu

Krátkodobé:

:heart: Do konce tohoto víkendu se chci dostat na 3000 odehraných hand
      :heart: Do konce víkendu složit kvíz a získat free bonus na další hernu a tím si zpřístupnit některé materiály

PS: Cíle a timemanagement nejsou mé silné stránky tak doufám že to tady bude mít význam :)
  • 39 odpovědí
    • Pepe1783
      Pepe1783
      Bronz
      Registrace: 07.07.2011 Příspěvky: 788
      Zdravím tě. Je to NL2, i když si můžeš koupit víc než 100BB.

Klidně handy můžeš postnout i do blogu. Jestli s pokerem začínáš, tak by možná nebylo od věci zkusit FR, na shortu jsou větší swingy, víc suckoutů, na druhou víc akce a víc pokeru. FR je z hlediska BR větší jistota.

Zkus si mezi krátkodobé i dlouhodobé cíle zahrnout i studium, to je stejně důležité (ze začátku i důležitější) jako samotné hraní.

Blog budu sledovat. Měj se a ať se daří.
    • Sc4ven
      Sc4ven
      Bronz
      Čau Pepe,

FR jsem zkoušel ale bylo to na mě málo akční a moc mě to nesedělo. Jinak začal sem na jednom stole NL2 6max s bankrollem 125$ s tí, že hraju deep stack. Takže to vychází na 25bi. Přišlo mi to docela safe, navíc to bude dotováno clearováním bonusů 18$rake = +10$ . Co si o tom myslíš?

S tím učením good point, pokusím se to zahrnout i do těch cílů.

Tady je jedna handa s kterou si nevím vůbec rady:
      Hand converted with online PokerStrategy.com hand converter:

Přehrát handu

$0.01/$0.02 No-Limit Hold'em (5 handed)

Known players:
      CO:
      $6.83
      BU:
      $5.11
      SB:
      $2.93
      BB:
      $4.99
      MP3 (Hero):
      $4.57

Preflop: Hero is MP3 with J, J.
      Hero raises to $0.07, CO folds, BU calls $0.07, 2 folds, BB folds.

Flop: ($0.17) J, 9, Q (2 players)
      Hero bets $0.12, BU raises to $0.35, Hero calls $0.23.

Turn: ($0.87) 5 (2 players)
      Hero checks, BU bets $0.63, Hero raises to $1.84, BU calls $1.21.

River: ($4.55) T (2 players)
      Hero bets $2.31, BU calls $2.31.

Final Pot: $9.17.

Results follow:

BU shows a straight, king high(Qc Kh).
      Hero shows three of a kind, jacks(Jh Jd).

BU wins with a straight, king high(Qc Kh).

Soupeř je 28/24/10 po 20 handách. Další data sem nesledoval protože není dostatečný vzorek. Ale na flopu je hodně agresivní, viděl sem ho během hry betovat nějakou draw, aspoň to mám v poznámkách. Na flopu je to taková thin value bet, měl sem ho víc chargovat kdyby měl nějakou drawing hand. Po jeho raisu začínám přemýšlet. QQ nemá to je v jeho 3bet rangi, možná pocket 99 nebo jakákoliv Queen , ale v hlavě se mě neustále točí postupka. Na turnu chci check raise, asi sem usoudil že nemá drawing hand , takže raisuju. River už automaticky a bezmyšlenkovitě posílám zbytek stacku pod vlivem pot comitmentu.

Vůbec svému myšlenkovému procesu nevěřím, tak bych byl rád, když by kdokoliv napsal jeho názor jak by se tohle dalo zahrát jinak, líp.
    • surfking
      surfking
      Bronz
      Registrace: 26.06.2011 Příspěvky: 897
      No ja som skor SNG hrac, ale hadam ti pomozem...
      Ak betuje draws, tak na flope celkom dobre zahrane, ale na turne by som to tam riadne poslal, lebo moze mat FD alebo SD a to uz je vela outov na river
      River najhorsi co mohol byt, takze by som check/foldoval, polovica stacku nie je marna
    • ohsiak
      ohsiak
      Bronz
      Registrace: 03.10.2011 Příspěvky: 17
      ten flop urcite jeste raise, on ti tady nezahodi flush draw, SD na takovy stredni raise, ten flop je strasne wet, As played, tak urcite ch/f ten river, vzdyt mu staci jakakoliv 8 nebo K a porazi te. Tohle vidim casto, ze nikdo neumi polozit ten set, ani kdyz je takovy board jak mas, nebo tam jsou 4 karty v barve. Ale to je tezka chyba, tady proste ten set bude casto porazenej.
    • Sc4ven
      Sc4ven
      Bronz
      Dík za analýzu chlapy,

Flop:
      Když je flop tak wet tak měl být asi větší ten value bet (zdá se mi že je furt dost hand slabších které budou callovat zrovna na tomhle flopu, DRs a páry). Ale fakt chci pokračovat reraisem po tom jeho raisu? Příjde mi že ho stavím do situace kdy zahodí všechny drawing hands a bude mě callovat/4betovat jen s něčím lepším , KT , AA, KK. Nicméně i tuhle range dávám takže by byl ten reraise asi oprávněn. Ale zas já chci aby ty draws hrál.

Turn:
      Tady chápu co říkal surfking. Docela dost outs pro něj, plus villain ukázal hodně vůle hrát tenhle pot, tady ten push all in asi měl význam. Ale opět mě napadá, spousta jeho hand může být draws, které by tak velký push spíš odradil, což já nechci.

River:
      Tady nemám co dodat, máte pravdu. Na tyhle situace si budu muset dávat pozor.
    • AAgrandmAA
      AAgrandmAA
      Bronz
      Registrace: 06.04.2009 Příspěvky: 19
      ja bych se to na NL2 snazil vse cpat dovnitr na flopu, FD ti nikdo nefoldne na tomhle limitu, oesd taky ne a jestli k tomu ma par - treba i 10tku tak taky fold neuvidis... pokud by nebyl AI na flopu tak na turnu uz bych tam byl :)
    • Sc4ven
      Sc4ven
      Bronz
      Je nedělní večer a čas na to zhodnotit to málo co se údálo během týdne..

:spade:D o konce tohoto víkendu se chci dostat na 3000 odehraných hand 1948/3000
      :spade:D o konce víkendu složit kvíz a získat free bonus na další hernu a tím si zpřístupnit některé materiály Kvíz splněn , zbývá vybrat si hernu

Docela jsem se přecenil, myslel jsem že odehraju víc sesions a dám aspoň těch 3000 hand, ale na jednom stole to jde strašně pomalu a na 1h připadá cca 70 odehraných hand. Takže to co sem nahrál je výsledek nějakých 12ti hodin.

Počet odehraných hand: 1948
      Bankroll: 118$
      Profit: -9$

Přehrát handu

$0.01/$0.02 No-Limit Hold'em (6 handed)

Known players:
      CO:
      $2.92
      BU:
      $1.07
      SB:
      $1.05
      BB:
      $1.59
      MP2 (Hero):
      $4.97
      MP3:
      $2.57

Preflop: Hero is MP2 with K, A.
      Hero raises to $0.08, MP3 raises to $0.22, 4 folds, Hero calls $0.14.

Flop: ($0.47) T, Q, J (2 players)
      Hero bets $0.45, MP3 raises to $2.35, Hero calls $1.90.

Turn: ($5.17) 9 (2 players)

River: ($5.17) 5 (2 players)

Final Pot: $5.17.

Results follow:

Hero shows a straight, ace high(Kc Ad).
      MP3 shows a flush, ace high(Ks Ah).

MP3 wins with a flush, ace high(Ks Ah).

Po téhle poslední handě sem zakončil nedělní sesion. No myslím si že ten call na flopu byl celkem v pohodě :D . Problém je že sem s tím týpkem hrál 10tou handu takže sem o něm nic nevěděl. Ale i kdyby měl 3 beting range jen AA,KK, AKs/os tak proti tehle rangi na tomhle flopu sem asi byl favorit , jediny co me tam beatovalo bylo AK s jakymakoliv hercema (musel bych si udělat distribuci té předpokládané range 3% a zjistit jestli sem byl vůbec proti téhle rangi favoritem na takovém flopu, až bude čas udělám si to). Domnívám se že by pushoval i s AA, KK, QQ a tím pádem se domnívám že to mohl být z mé strany dobrý krok. Ale zas si tím nejsem vůbec jistý..

Tak sem to hodil do Pokerstove a proti 2.6 % rangi = AA,KK,QQ, AK s/os jsem 51% favorit na tomto flopu. Jenže nemám žádné info o tom že ten jeho move all-in by dlouhodobě zahrnoval i jiné karty než AKs/os, nevím jaký je to hráč jak moc tight hraje. Asi sem to měl zahodit když nevím proti komu vlastně hraju

Studium:

Sem educated fish, uvědomuju si že musím studovat jestli chci něco beatovat. Jenomže současný problém je ten, že sem studoval minulé dva měsíce, kdy sem neměl možnost hrát a teď nic z toho neumím použít v praxi.
      Další problém je že mám spoustu materiálů a například k věcem od pokerstrategy sem se zatím nedostal a nečetl ani basic články. Chci se k tomu dostat postupně. Jelikož mám knížku která se zabývá přímo tím co hraju, chci vycházet přímo z ní a zhodnotit její užitečnost na relevantním vzorku hand.
      Takže abych to udělal velmi jednoduché, než nahraju svých 10 000 hand na jednom stole budu neustále studovat Harrington on online cash games, dál k tomu přídám studijum postnutých hand v judge sekci a samozřejmě svou session review po každém hraní.

Cíle na příští týden:

:heart: dostat se na 4000 odehraných hand, což teď dávám jako velmi střízlivý cíl a doufám v překonání
      :heart: každý den zcheckovat 5 postnutých hand v sekci
      :heart: každý den pročíst 2 kapitoly z harringtona vybrané dle toho co mi u stolu dělá problém
      :heart: plus vlastní iniciativní studium :D
    • Sc4ven
      Sc4ven
      Bronz
      Tak cíle na minulý týden sem nesplnil, jednak nešel na bytě internet a druhak sem byl nedisciplinovaný.

Počet odehraných hand: 2821
      Bankroll: 122$
      Profit: -5.46$

Rozhodl jsem se, že v týdnu kdy mám školu poker hrát nebudu protože není čas a nedokážu se na to soustředit. Budu hrát pouze ČT-NE a ve zbytku týdnu hlavně studovat. Ani nemůžu na blog psotunout nic zajímavýho protože sen skoro nehrál tak snad o víkendu napravím :D
    • Sc4ven
      Sc4ven
      Bronz
      Tak sem se po třech měsících vrátil abych updatoval svůj blog. Docela se mi dařilo a z NL2 sem se dostal na NL1000, momentálně se nacházím na Hawaii ve své rezidenci a v příštím týdnu by o mě měla vyjít dokonce kniha....

Teď ale z vážnějšího soudku. Za tři měsíce sem vůbec nehrál, nedokázal sem se k tomu dokopat, nebyla motivace, nechtělo se mi...Na to teď moc nezáleží. Hlavní je, že teď motivace je a je velká. Jsem hnán upřímnou touhou se tvrdou prací zlepšit, dokonce ani nevím odkud tato touha pochází :D .

Dost spirituálních řečí.

Stakes etc.: NL5 6max PokerStars
      Počet odehraných hand: 10010
      Bankroll: 161$
      Profit: 23.34$

Momentálně mě čeká vyclearování bonusu 100$, na což mám měsíc čas. Asi to bude na těchto sázkách záhul, protože moměntálně hraju jen 2 stoly. Při více stolech dělám dost špatných rozhodnutí, takže budu přidávat hodně zvolna. Nedá se jinak, takto se toho naučím nejvíc. Shot na NL10 zkusím až budu na 220 dolarech.

Co se týče studia tak je tu spousta videíí, za které sem vděčný a chci poděkovat. Pak mi hodně pomáhá sekce hodnocení hand. Momentálně si pročítám historii této sekce a nanečisto si vložené handy hodnotím a porouvnávám s myšlenkovými pochody koučů a hráčů. Very helpful.

Cíle:
      Jelikož sem student a momentálně se pracovně nevěnuju ničemu jinému než pokeru, tak mi přijde zbytečný dělat si nějaký časový plán. Nedělám teď nic jiného než že se věnuju pokeru :.

:heart: Vyclearovat celý bonus na starech 100$!
      :heart: Dostat se na 220$
      :heart: Nebustnout
    • GumidekB
      GumidekB
      Bronz
      Registrace: 16.06.2011 Příspěvky: 853
      Tak vítej zpět a GL :s_thumbsup:
    • Sc4ven
      Sc4ven
      Bronz
      Tak dnes jsem si potvrdil, že hrát víc stolů zatím nění pro mě. Do konce týdne raději zůstanu na dvou stolech. Jde to sice pomalu, ale ještě si nejsem jistý tím co dělám a při čtyřech stolech nestíhám přemýšlet a vnímat. Výsledkem je dnešní session byly tři handy , které mě stály dohromady -15$. Dostal sem se do celkem obtížných spotů a něměl sem to pod kontrolou.

Tahle handa mě trochu rozhodila:

Přehrát handu

$0.02/$0.05 No-Limit Hold'em (6 handed)

Known players:
      MP3 (Hero):
      $15.69
      CO:
      $6.47
      BU:
      $0.75
      SB:
      $5.00
      BB:
      $3.70
      MP2:
      $5.00

Preflop: Hero is MP3 with 9, 9.
      MP2 folds, Hero raises to $0.20, CO calls $0.20, BU raises to $0.75(All-In), 2 folds, Hero calls $0.55, CO calls $0.55.

Flop: ($2.32) T, K, 5 (2 players)
      Hero bets $1.66, CO calls $1.66.

Turn: ($5.64) 9 (2 players)
      Hero bets $4.05, CO raises to $4.06(All-In), Hero calls $0.01.

River: ($13.76) Q (3 players)

Final Pot: $13.76.
      Results follow:

Hero shows three of a kind, nines(9 9).
      BU shows a pair of twos(2 2).
      CO shows a flush, king high(T J).

CO wins with a flush, king high(T J).

Na MP chytám devítky a jeden cold call a push od shortstacka. Řekl bych že sem to měl klidně položit, ani ne tak kvůli tomu pushi, jako spíš že nechci hrát s těma devítkama tak velký pot hned na flopu OOP. Soupeř se stackem je loose-passive (74/26/20 hand AF 0.3 WTS 38%).

Přestože to byl PF špatný call podle mě, tak sem se měl držet zásady small hand = small pot a zkusit se procheckovat do showdownu a eventuálně složit na bet. Přece jen sou tam dvě overkarty a ten pot je fakt velký, navíc je to calling station, fold equity naprd, outs žádné.

Na turnu chytám set. Což mě pohřbilo, otázkou je jak to zahrát. Je to pasivní hráč, špatný hráč...Takový hráči jsou ochotni dorovnat all-in s top pairem, flushdraw. Dát mu freecard by byla chyba a half-pot bet by znamenal že jeho stack se změnší na 2dolary a na riveru sme oba pot-commited.

Uvítám rady všeho druhu :D .
    • Ahareen
      Ahareen
      Bronz
      Registrace: 10.11.2010 Příspěvky: 2,977
      ahoj, zajímavá handa. už cg nehraju, ale hrával jsem micros a nějaký názor na to mám.
      1. podle mne v tý handě nemáš co dělat. prostě starosti sis udělal sám tím callem toho pushe. jak sám píšeš, jsi ve velkém spotu s nic moc kartama.
      2. flop je ta sázka proč? for value? nebo ho chceš vyblafovat? ebo protection? myslíš si že jsi lepší než jeho range? máš tam dvě overkarty, může tam být flushdraw, oesd. a ryba ti to nepoloží. prostě podle mne v tomhle spotu nemáš furt bejt a vzdal bych to na flopu. check/fold. přesně jak zase píšeš, jsi OOP a nevíš na čem jsi. navíc ho nevyvlafuješ pravděpodobně.

3. turn je dost nepříjemná karta. tebe sice trefuje setem, ale soupeři může kompletovat postupku i flush. tenhle problém sis udělal sám jak jsi to zahrál. zní to drsně, ale tady se snad dá uvažovat i o check/foldu znova. jak jde s tebou soupeř točit, tak bych si tipl že slabší nebude. ale ono tu hráči hrají všelicos.

jsme zvědavej co ti na to poví někdo zkušenější.
    • Sc4ven
      Sc4ven
      Bronz
      Díky za zprávu Ahareene. Souhlasím s tebou...Na tom turnu mi to není jasné. Ale to už je takový detail. Příčina je jinde, preflop hra. Musím si to nastudovat.

Teď sem se dívál na statistiky do HEM a zaujalo mě že mám celkem vysoký VPIP ze small blindu..

Early 14/13 (981)
      Middle 14/12 (1700)
      Cutoff 18/16 (2011)
      Button 26/22 (2088)
      Small Blind 22/13 (2086)
      Big blind 14/7 (2080)

Dá se to nějak intepretovat? :D Včetně ostatních pozic?
      Vím že limpuju různé spekulativní handy z SB, když už je pot limpovaný. Tím by to mohlo být.
    • Sc4ven
      Sc4ven
      Bronz
      Za posledních několik session propad o 40 dolarů, nejdřív sem se dostal do 40 plusových a pak pád dolů. Z části je to mé dílo, kdy jsem udělal pár chyb a pak za to může asi trocha variance jak to tak bývá.

Počet odehraných hand: 12814
      Bankroll: 138$
      Profit: 0.57$
      EV: 14$

Teď záleží na tom jestli se to zastaví nebo ne. Pokud pojedu stále dolů tak na hranici 100$ musím přejít zpět na NL2. Nejdřív se mi to zdálo jako až zbytečná rezerva, ale jako pokerový začátečník se chci cítít v bezpečí.
    • Alficor1
      Alficor1
      Bronz
      Registrace: 16.06.2010 Příspěvky: 7,291
      Ahareen původně napsal
      ahoj, zajímavá handa. už cg nehraju, ale hrával jsem micros a nějaký názor na to mám.
      1. podle mne v tý handě nemáš co dělat. prostě starosti sis udělal sám tím callem toho pushe. jak sám píšeš, jsi ve velkém spotu s nic moc kartama.
      99 je proti jeho pushi nuts. Button zjevně pushuje jeho posledních $0,75 co má na účtě, to je spíš push ze zoufalosti..

S Ahareenovým názorem souhlasím napůl - callem sis opravdu udělal starosti (protože 99 se hraje dost blbě), ale v handě určitě máš co dělat. Osobně bych 4betoval na asi tak $2,2-2,5 (i push je ok, ale whatever) abys izoloval ten push. Ale call určitě ne, on CO tady nemá nic rozumně dobrýho skoro nikdy a callovat s jeho super weak range prostě nemůže (i když tohle Rusy ještě nikdy nezastavilo).
    • Sc4ven
      Sc4ven
      Bronz
      Počet odehraných hand: 17760
      Bankroll: 127$
      Profit: -20$
      EV: 5$

Tak hraju, hraju co to jde, zhruba hodinu denně v průměru. Šnečím tempem se posouvám, zatím mě to docela baví :) .

Nicméně sem pochopil, že tohle bude běh na dlouhou trať, dělší než sem očekával. Chyby plus variance znamenají, že dostat se někam vyžaduje opravdu hodně času a hlavně trpělivosti.

Dnešní session sem začal s dobrým mindsetem, ale po následující handě sem raději přerušil abych si srovna chakru :D

Přehrát handu

$0.02/$0.05 No-Limit Hold'em (5 handed)

Known players:
      BU:
      $5.00
      SB:
      $5.09
      BB (Hero):
      $12.43
      MP3:
      $4.09
      CO:
      $10.86

Preflop: Hero is BB with Q, A.
      MP3 folds, CO raises to $0.15, 2 folds, Hero calls $0.10.

Flop: ($0.32) 4, 4, A (2 players)
      Hero checks, CO bets $0.23, Hero calls $0.23.

Turn: ($0.78) 4 (2 players)
      Hero checks, CO checks.

River: ($0.78) 6 (2 players)
      Hero bets $0.42, CO raises to $4.36, Hero raises to $12.05, CO calls $6.12.

Final Pot: $23.31.

Results follow:

Hero shows a full-house, fours full of aces(Qs As).
      CO shows four of a kind, fours(5d 4d).

CO wins with four of a kind, fours(5d 4d).

Řekl bych že celkem standarní play, Villain staty 14/14/14hand takže neznámý.

River: No tady sem si rekl ze uz musim betovat, mam 3rd nuts. Porazi me jen 4ka, ktera by v jeho rangi nemela co delat, AA coz je taky nepravdepodobny. S esama splituju a porazim vsechny flushe a jine PP.
      Ten jeho raise me velmi potesil. K memu prekvapeni jely ale dolary na opacnou stranu :) .

Jako ja si myslim ze sem to zahral dobre, jen se mi nelibi ze mam min dolaru :D
    • TrueMortem
      TrueMortem
      Bronz
      Registrace: 05.10.2010 Příspěvky: 2,455
      rozhodne si nemyslim ze je standartni play ten shove protoze logicky te necallne nikdy nic horsiho
    • Alficor1
      Alficor1
      Bronz
      Registrace: 16.06.2010 Příspěvky: 7,291
      Hele ten tvůj allin na riveru je dost strašnej.. On tě tady nikdy necallne s ničím horším, vždycky tu budeš buď behind nebo budeš splitovat. A upřímně, na ten jeho absurdně velkej raise bych prostě foldnul, tak jak to zahrál to vypadá že má přesně to co má. Nikdo nikdy v tomhle spotu nebude bluffovat a nemyslím si že by tu obv celkem tight hráč takhle moc raisoval jen eso.

A btw, máš 4. nuts, poráží tě 4x, AA a 66. ;) A taky bys tu měl 3betoval pre.
    • TrueMortem
      TrueMortem
      Bronz
      Registrace: 05.10.2010 Příspěvky: 2,455
      Alficor1 původně napsal

A taky bys tu měl 3betoval pre.
      na NL5 vs unknown je tohle dost diskutabilní a rozhodně bych se k tomu nepřikláněl...
    • 1
    • 2