Blog: Ambasadorská cesta k nové Škodovce

• Darthrider23
      Darthrider23
      Bronz
      Registrace: 24.06.2011 Příspěvky: 841
      Když jsem začal "koketovat" s Cornieho výzvou, řekl jsem si, že si k ní založím speciální blog, až když budu mít v hlavě promyšlený plán a postup. Jelikož jsem se ale poslední týden do výzvy pustil opravdu zodpovědně, věnuju jí samostatný blog.

Jelikož by mě ovšem nemotivovalo tolik sbírat pouze peníze, rozhodl jsem se, že moje cílová meta nebude $10.000, ale nová Škoda Fabia Green line a to hned z několika důvodů:

:heart: Jako začínající rodina budeme auto potřebovat
      :heart: Škodovka je jedno z nejlevěnjších aut s dobrým poměrem cena/kvalita
      :heart: Tenhle model ujede na plnou nádrž 2000km (spotřeba 2,2l/100km)
      :heart: Chci kupovat nové auto, protože z druhé ruky autům moc nevěřím

Jelikož se její cena bude určitě postupe času snižovat, nemůžu si dát momentálně přesný požadavek na cílovou metu - budu ale počítat její cenu dnes, tj. $19 500. Ještě nevím, jestli zkusím nahrát celou částku, nebo pouze $10k a zbytek doplatit, to uvidíme časem.

Hrát budu samozřejmě s dodržením BRM, tracknutý přes PokerStrategy.com na herně PartyPoker.

Takže směle do toho a půl je hotovo:

• 28 odpovědí
    • Johniiicek
      Johniiicek
      Bronz
      Registrace: 11.12.2007 Příspěvky: 1,446
      Držím palce! :s_thumbsup:
    • Wetrak
      Wetrak
      Bronz
      Registrace: 02.06.2011 Příspěvky: 135
      2,2l/100km?? To je ten obsah 1 nebo 1,1 a 3 válec ne? To bych moc nedoporučoval. S těma tříválcema jsou dost problémy...
    • Darthrider23
      Darthrider23
      Bronz
      UPDATE 1. TÝDEN

Plán:
      :heart: Přečtení základních a stříbrných článků BSS
      :heart: Zabydlet se na NL2

Skutečnost:

Odehraných dní celkem: 6
      Herna: PartyPoker
      Typ hry: NL2 FR CG

Hand 1. týden: 6 816
      Profit za 1. týden: $20.15

Bankroll na začátku výzvy: $50
      Současný Bankroll: $70.15

Profit celkem: $20.15
      Hand celkem: 6 816

Poznatky:
      Velmi rychle jsem se zabydlel na NL2 - k mému velkému překvapení stačí pro úspěšné porážení těchto limitů pouze ABC poker. Proto jsem přešel postupně až na 16 stolů a rozhodl jsem se hrát pouze top10 kombinace, které jsem dostával pravidelně zaplacené. Nehrál jsem vůbec pozice, měl jsem velmi bídné VIPIP na buttonu, ale value jsem doháněl na zaplacených silných kombinací. Celkově sečteno a podtrženo jsem měl ze své hry vážně radost. Za 6 dní nahrát 10 BI byl velmi dobrý start.

Plán na 2. týden:
      :heart: Přechod na NL4
      :heart: Zabydlet se na NL4
      :heart: Přečíst si další články a udělat coaching s Twinnem
    • Darthrider23
      Darthrider23
      Bronz
      UPDATE 2. TÝDEN

Plán:
      :heart: Přechod na NL4 - SPLNĚNO
      :heart: Zabydlet se na NL4 - SPLNĚNO
      :heart: Přečíst si další články a udělat coaching s Twinnem - SPLNĚNO

Skutečnost:

Odehraných dní celkem: 10
      Herna: PartyPoker
      Typ hry: NL2 a NL4 FR CG

Hand 2. týden: 18 699
      Profit za 2. týden: $64.79 ($10 z FDB, $8 za 2. místo v lize, $17 z Bankroll boosteru a $30 ze hry)

Bankroll na začátku výzvy: $50
      Současný Bankroll: $134.94

Profit celkem: $84.94
      Hand celkem: 25 515

Poznatky:
      V nastoleném tempu na NL2 jsem pokračoval i dál - měl jsem dost času na hraní, protože přítelkyně odjela na 4 dny do ČR. Během prvních 10 000 hand jsem se bez větších problémů probojoval na hranici $100, což znamenalo přechod na NL4. Pro jistotu jsem ale nahrál něco víc, když už jsem byl tak "rozjetý". To jsem ještě neušil, jak se mi to bude hodit.

Na NL4 jsem totiž dostával pořádně za uši - hráči tam totiž používají i 3bet, někdy dokonce i light z pozice a obecně je tam daleko víc dobrých hráčů. Na vyloženou rybu jsem narazil tuším asi jen dvakrát! Na mojí hře to bylo vidět a velmi rychle jsem se propadal. Postupně jsem tedy zmenšil počet stolů na 12 a začal hrát daleko více pozice. Moje VIPIP ze zadních pozic se tak zečtyřnásobilo, ale díky coolerům a vlastním chybám (celkem 4x KK do AA a callnutí 200 BB pushe s 2nd nuts) jsem spadl až na kritickou hranici $85, kterou jsem si dal jako maximum pro návrat na NL2. Dal jsem si proto den pauzu, přečetl všechno dostupné o NL4, zkoukl videa a začal znovu hrát.

Díky čerstvým zkušenostem jsem dokázal během posledních 3 000 hand kompletně smazat celou ztrátu a dostat se konečně na NL4 do zelených čísel. Jelikož nás teď čeká stěhování do CZ, tak tento týden budu asi hrát minimálně, ale cíle si samozřejmě dám:

Plán na 3. týden:
      :heart: Být stabilně vyhrávajícím hráčem na NL4
      :heart: Udělat sweat session s Corniem

NL2:

NL4:
    • Darthrider23
      Darthrider23
      Bronz
      Wetrak původně napsal
      2,2l/100km?? To je ten obsah 1 nebo 1,1 a 3 válec ne? To bych moc nedoporučoval. S těma tříválcema jsou dost problémy...
      Vzhledem k tomu, že počítám, že to nějaký ten pátek potrvá, tak máš nějaký jiný tip na nové auto v podobné cenové relaci s dobrým poměrem cena/kvalita?
    • Darthrider23
      Darthrider23
      Bronz
      Vzhledem k super hotrunu a dosáhnutí důležitého záchytného bodu je čas na menší rekapitulaci. Takže začneme tímhle:

Ono to ve skutečnosti vypadá, že z vytoužené škodovky nemám ještě ani na výfuk, ale jak správně uvedl Cornie ve svém blogu, prakticky už máme 19% za sebou! Podívejte se na tyto grafy:

Zatímco na prvním grafu je náš progres v penězích (2%), ve druhém je to v buy-inech (19%). Jelikož na zvládnutí celé challenge budeme potřebovat vyhrát 215 BI a já jsem jich za necelé 2 týdny vyhrál 50 (25 na NL2 a 25 na NL4), jsem zhruba ve čtvrtině celé challenge!

Já myslím, že je to dost motivující, hlavně pro vás všechny, kdo jste stále na mikro limitech. Pokud si uvědomíte, že vyhrané $2 na NL2 jsou vlastně úplně stejné, jako vyhraných $100 na NL100 a že jste si je vyhráli vlastními zkušenostmi, budete mít ke každému byi-inu úplně jiný přístup!

Podívejte se na kompletné výpočty do Cornieho průvodce začátečníka!
    • Rudykopalsson
      Rudykopalsson
      Bronz
      Registrace: 19.06.2011 Příspěvky: 210
      Darthrider23 původně napsal
      Pokud si uvědomíte, že vyhrané $2 na NL2 jsou vlastně úplně stejné, jako vyhraných $100 na NL100 a že jste si je vyhráli vlastními zkušenostmi, budete mít ke každému byi-inu úplně jiný přístup!

no tak díky... to jsem si neuvědomoval a stálo mě to dost B-I:-) to jsem měl vedět dřív:-)
    • Johniiicek
      Johniiicek
      Bronz
      Registrace: 11.12.2007 Příspěvky: 1,446
      Rudykopalsson původně napsal
      Pokud si uvědomíte, že vyhrané $2 na NL2 jsou vlastně úplně stejné, jako vyhraných $100 na NL100 a že jste si je vyhráli vlastními zkušenostmi, budete mít ke každému byi-inu úplně jiný přístup!

no tak díky... to jsem si neuvědomoval a stálo mě to dost B-I:-) to jsem měl vedět dřív:-)
      Tohle je superdůležitý!!! hodně tomu může pomoci přepnout tracking software aby místo "currency / $" ukazoval winnings v "big blinds" :f_cool:
    • Mrteff
      Mrteff
      Bronz
      Registrace: 21.10.2010 Příspěvky: 61
      Jsme národem fanatických uctívačů škodovek. Přesto ale, než si tu Fábii půjdeš koupit, vem rodinu a posaďte se do srovnatelných modelů jiných automobilek. Možná budeš překvapen ;)
    • Cornie4ever
      Cornie4ever
      Hlavní Správce
      Hlavní Správce
      Registrace: 19.04.2009 Příspěvky: 8,225
      tak snad to ted z Děčína pojede stejně dobře jako z Londýna ;)

imo pro škodárnu hovoří neporovnatelně dostupnější a lacinější servis než u zahraničních automobilek

jinak pěkné grafy, vypadá to super pozitivně když si to člověk dá do těch koláčových grafů a kouká se na vyhrané buy-iny :s_cool: :f_grin:

[SPOILER]

Ono to ve skutečnosti vypadá, že z vytoužené škodovky nemám ještě ani na výfuk, ale jak správně uvedl Cornie ve svém blogu, prakticky už máme 19% za sebou! Podívejte se na tyto grafy:

Zatímco na prvním grafu je náš progres v penězích (2%), ve druhém je to v buy-inech (19%). Jelikož na zvládnutí celé challenge budeme potřebovat vyhrát 215 BI a já jsem jich za necelé 2 týdny vyhrál 50 (25 na NL2 a 25 na NL4), jsem zhruba ve čtvrtině celé challenge!

Já myslím, že je to dost motivující, hlavně pro vás všechny, kdo jste stále na mikro limitech. Pokud si uvědomíte, že vyhrané $2 na NL2 jsou vlastně úplně stejné, jako vyhraných $100 na NL100 a že jste si je vyhráli vlastními zkušenostmi, budete mít ke každému byi-inu úplně jiný přístup!

Podívejte se na kompletné výpočty do Cornieho průvodce začátečníka!
      [/spoiler]
    • cimprcampr
      cimprcampr
      Bronz
      Registrace: 10.05.2011 Příspěvky: 1,315
      Ono to sice vypadá hezky, ale skutečnost bude stejně blíže tomu prvnímu grafu, než druhému. Ať mi nikdo nevykládá, že jeden BI na NL200 získáš stejně snadno a ze stejnou dobu jako na NL10.

Hodinovka (v blindech) musí zákonitě klesat. Takže ano nejsi v 2%, ale zároveň nejsi ani náhodou v 19%.
    • Wetrak
      Wetrak
      Bronz
      Registrace: 02.06.2011 Příspěvky: 135
      Jó To nevim, zas takovej přehled, abych z rukávu sypal alternativy nemám. Děda odebírá autotip a tam ji srovnávali s renaultem clio nebo s kiou rio a nevyhrála to. Já spíš chtěl říct, že by možná bylo lepší zvážit o něco vyšší investici. Ona nízká spotřeba nízkoobsahovýho motoru je jedna věc, ale to že to auto sotva uveze Tebe nebo nákup (obojí už velmi těžko) je věc druhá. Čím nižší obsah, tím víc to musíš hnát do otáček a tím rychlejc se odpaluje motor, kterej pak nemá životnost kolem 300000km jako u vyšších obsahů. Takže nejenže je nižší životnost, ale je pak nutnej i častější servis. Vůbec jestli to má bejt rodinný vozidlo, doporučil bych investovat víc, ale já se na to koukám z hlediska toho jaký auto je suma sumárum lepší, né z hlediska rodinnýho rozpočtu...
    • Darthrider23
      Darthrider23
      Bronz
      Takže po všech peripetiích jsme konečně přestěhováni a já můžu pokračovat ve svojí cestě za naším novým autem.

Objevila se jedna velmi příjemná novinka - tchánovi firma nabídla odkoupení jeho služební Oktávky za velmi příjemnou cenu, takže updatuju o co vlastně hrajem:

A teď k samotné hře:

Jelikož jsem si v novém bytě udělal pracovnu s novým notebookem, křeslíčkem a super monitorem, pro hraní mám ideální podmínky. Nevýhodou je ztráta všech nahraných hand, čili začínám s novou databází a $200 na NL4.

Cíle na tento týden jsou:

:heart: Dostat se na $250, čili NL10
      :heart: Smontovat konečně tu skříň, co nám dovezli :f_biggrin:
    • Darthrider23
      Darthrider23
      Bronz
      Cíle na tento týden jsou:

:heart: Dostat se na $250, čili NL10
      :heart: Smontovat konečně tu skříň, co nám dovezli :f_biggrin:

:heart: Takže ten jednodušší cíl bychom měli splněný :f_biggrin:

Dnes po fotbale jsem se opět opřel po 3 týdenní stěhovací pauze do hry - hrál jsem 18 stolů NL4, víc bohužel na Party pustit nejde. Pozor jsem si dal především na:

:heart: Přehrávání párů - při analýze svojí hry na NL4 jsem zjistil, že jsem přehrával spoustu pocket párů. Tuhle chybu jsem dnes napravil.

:heart: Žádné bejkárny na bluffy - za celý den jsem bluffnul (jako že hodně) jen jednou a to mělo svůj logický důvod.

:heart: Budování table image - celou dobu jsem budoval NIT image, abych toho pak ke konci session využil a vyhrál tak pár důležitých potů

:heart: nehrát moc rychle! Asi můj největší problém, někdy rychleji klikám, než přemýšlím. Přicházím tím o spoustu value, když je protihráči jasné, že pokud ho checkraisnu za 0,5 sekundy, asi nebude dobrý nápad mě odevzdat další cash.

:club: Ještě dnes zkusím 8 stolů NL10 FR, abych se vžil do nového formátu a ulovil nějaké staty. Každopádně GL meeeeee :f_cool:
    • 06Mike06
      06Mike06
      Bronz
      Registrace: 09.01.2011 Příspěvky: 3,485
      tak to byl super rychlý posun :D :f_thumbsup:

už se těším až tě uvidím na NL10 FR u stolu....akorát svojích oblíbených 18 stolů tady teda neposkládáš :D ....takže GL, ať se daří

a btw. oktávka je rozhodně lepší než fábka.... :f_biggrin:
    • Darthrider23
      Darthrider23
      Bronz
      Takže je čas na menší update, jak se daří na NL10.

Co se týče samotné hry, tak jsem vypozoroval poměrně zvláštní věc a to, že NL10 je podle mě víc soft, než NL4 - obzvláště v nočních hodinách sedí u stolu monster fishe a reloadují až do alelujá.

Samozřejmě jsem ze začátku chytil žumpu, když jsem třeba s esama dokonce v mínusu a to má samozřejmě vliv na winrate. Za 5k hand jsem break even, s rakebackem z FDB něco málo v plusu, ale EV křivka jede spolehlivě nahoru, takže jsem se svojí hrou happy.

Co se týče stolů, tak 18 tabling není ani na těchto limitech problém ani po půlnoci, což je díky mojí pracovní vytíženosti přesně doba, kdy ke stolům usedám. Takže celkem spokojenost.

Graf z NL10:

Hand1 - můj oblíbený hráč :)
      PartyGaming - $0.10 NL - Holdem - 7 players
      Hand converted by PokerTracker 3

MP: $9.85
      CO: $10.14
      BTN: $9.95
      SB: $4.13
      BB: $8.45
      Hero (UTG): $12.37
      UTG+1: $14.01

SB posts SB $0.05, BB posts BB $0.10

Pre Flop: ($0.15) Hero has A:diamond: K:heart:

Hero raises to $0.40, UTG+1 raises to $0.70, fold, fold, fold, fold, BB calls $0.60, Hero raises to $2.00, UTG+1 calls $1.30, BB calls $1.30

Flop: ($6.05, 3 players) 9:heart: A:heart: 3:diamond:
      BB bets $1.20, Hero calls $1.20, fold

Turn: ($8.45, 2 players) Q:heart:
      BB bets $4.01, Hero raises to $8.02, BB calls $1.24 and is all-in

River: ($18.95, 2 players) 8:spade:

Hero shows A:diamond: K:heart: (One Pair, Aces) (Pre 63%, Flop 82%, Turn 89%)
      BB mucks 9:spade: T:heart: (One Pair, Nines) (Pre 37%, Flop 18%, Turn 11%)
      Hero wins $18.01

Hand2 - jak originálně zahrát QQ :)

PartyGaming - $0.10 NL - Holdem - 7 players
      Hand converted by PokerTracker 3

UTG: $10.00
      UTG+1: $8.93
      Hero (MP): $17.31
      CO: $8.30
      BTN: $3.85
      SB: $12.12
      BB: $6.36

SB posts SB $0.05, BB posts BB $0.10

Pre Flop: ($0.15) Hero has A:heart: K:spade:

fold, UTG+1 raises to $0.30, Hero raises to $1.10, fold, fold, fold, fold, UTG+1 raises to $2.00, Hero calls $0.90

Flop: ($4.15, 2 players) A:spade: 5:diamond: T:diamond:
      UTG+1 bets $6.93 and is all-in, Hero calls $6.93

Turn: ($18.01, 2 players) 2:spade:

River: ($18.01, 2 players) J:club:

UTG+1 shows Q:diamond: Q:club: (One Pair, Queens) (Pre 57%, Flop 14%, Turn 5%)
      Hero shows A:heart: K:spade: (One Pair, Aces) (Pre 43%, Flop 86%, Turn 95%)
      Hero wins $17.11
    • Mosambo
      Mosambo
      Bronz
      Registrace: 27.09.2011 Příspěvky: 11,622
      Koukám,že tam máš už kamarády :) .
      Jak prosím tě zvládáš 18 stolů?Já zkoušel 6 a je to honička...používáš table ninju nebo něco takového?

Přeju GL
    • Darthrider23
      Darthrider23
      Bronz
      Mosambo původně napsal
      Jak prosím tě zvládáš 18 stolů?Já zkoušel 6 a je to honička...používáš table ninju nebo něco takového?

Přeju GL
      zvládám to bez Ninji docela v pohodě, tím že to jsou FR. Když není dost FR stolů, tak si to namixuju se SH a to už pak je docela honička a ty SH nehraju úplně ideálně...
    • Mosambo
      Mosambo
      Bronz
      Registrace: 27.09.2011 Příspěvky: 11,622
      Mosambo původně napsal

Přeju GL
      zvládám to bez Ninji docela v pohodě, tím že to jsou FR. Když není dost FR stolů, tak si to namixuju se SH a to už pak je docela honička a ty SH nehraju úplně ideálně...
      Já jsem přešel na SH a na Party je dost málo času a na SH už při těch 6-ti stolech jsem měl minimálně dvě akce najednou a nějaké složitější vymýšlení nešlo vůbec...
      Budu to pořádně zkoušet až si vyhraju na pořádný monitor :s_cool:

Díky za info
    • 1
    • 2