stack 13-15BB

• 0ndrej12
      0ndrej12
      Bronz
      Registrace: 02.01.2011 Příspěvky: 603
      pro mě je dost těžká situace když mám stack 13-15BB a najdu někde na middle pozici KQs, AJo, ATs, 99, 88 ...

- na push mám moc velkej stack
      - reis, když dostanu call a netrefím flop, nemám stack na cbet
      - reis/fold, když nějakej regulár mě bude restlealovat, bude to vypadat, že jsem pozadu

jak hrajete tyhle situace ?
  • 3 odpovědí
    • s0cru3l
      s0cru3l
      Black Member
      Registrace: 03.03.2011 Příspěvky: 4,011
      No, tahle situace mi taky dává zabrat. Je to prostě taková mrtvá zóna.

Osobně, když vidím hodně tight hráče za sebou, tak si to raisnu s tím, že když 3betnou, tak to folduju.

Myslím si, že když jsou hodně tight, tak je zbytečné rovnou pushovat, ptž. se často stává, že jejich re-steal range je stejná jako calling.
      (Nevím, jak na tvých limitech, ale na mých 7dlr se ještě nerestealuje až na nějaké výjimky).

Problém, je, když mě docallujou - to pak, když netrefím nevím stejně jako Ty.
      Pak zase záleží na soupeři, pokud je to nějaká fish, kt. se snaží za každou cenu podívat na river.
      A většinou Tě právě takoví docallujou, ptž. kvalitní hráči by Tě pushovali.

Řeším to tak, že odložím cbet na turn (když checkne 2x, tak už jsi jsem více jistý).

Anebo prostě jednoduše - fit or fold.

No a pak to ještě můžeš složit rovnou, ale to mi přijde zase až moc tight.
    • Ic3g3org3
      Ic3g3org3
      Stříbro
      Registrace: 12.10.2009 Příspěvky: 3,356
      Tohle je vždycky těžká situace.
      Raise-call tady asi většinou bude o něco lepší jak raise-fold. (EV callu allinu bude podobné jako fold po raisu) Mimo pozici nechceme ani na flop, protože když nehitnem, tak Cbet-fold je katastrofa pro náš stack a ch/fold je smutnej taky.

Za mě je to s takovýmhle stackem rozhodnutí Push/fold. Samozřejmě záleží na hráčích za mnou, ale dost marginálních hand tu rovnou zahazuju.
    • miskokvo
      miskokvo
      Bronz
      Registrace: 28.03.2008 Příspěvky: 1,502
      ahoj,

ak vies ako na tuto situaciu tak to neni vobec nic zlozite.. Prva vec je ze drviva vecsina sng hracov je deformovana strategiou ~10BB push/fold .. ked vidi ze ma 11-12BB si povie, ze je to blizko 10BB tak to pushnem.. ale mozog sa zastavi ked to je nebodaj 14BB a cloveku je luto takeho "pekneho stacku"

ako bolo hore spomenute.. treba rozlisovat hracov a ich range..

-proti tight hracom .. napr 2-3% 3bet je to easy rasie/fold

-proti loosis regom to mozes raise calovat podla ich 3betu.. napr ked maju 10-12% 3bet v danej situacii tak snapcalujem A8o+ KQo+ .. niekedy dokonca aj KJo+ kedze ich 3betovacia rs range je plno KT,JT atd..

-ak ti daju call tak postupujes standartnym cbetom podla boardu a jeho cbet-fold... snazis sa davat mensi cbet aby si sa necomitol

-ak mas ruku ktora hra velmo dobre proti caling rangy ako je AQ,AJ atd.. napr 44-99 a nechces si to zbytocne komplikovat mozes kludne poslat 12-15bb stack pfr...

pred tyzdnom som spravil video na 3betovanie kde je tato tematika rozobrata resp bude nasledovat vidko na calovanie restealov.. prve vidko je uz tyzden uploadnute.. kedy bude zverejnene uz je mimo mna ..

hadam vam tato "rada" a vidko pomoze :s_grin: