Šílený windows - POMOC

• Jitroceler
      Jitroceler
      Bronz
      Registrace: 28.05.2010 Příspěvky: 217
      Ahoj,

nezakládal bych tady tohle téma, ale už sem hledal všude na netu a nemůžu
      o tom nic najít. Včera večer se mi z ničeho nic docela pokazil obraz na notebooku.
      Připojil sem i druhej monitor abych zjistil jestli je to jenom na notebooku ale na
      něm je to úplně to samý. Doufám že je to na tom printscreenu vidět - v textu
      sou bílý tečky, což ho dělá celkem blbě čitelnej a v obrázkách sou divný barevný
      tečky ?(
      Když vypnu a zapnu notebook tak je to chvíli normální a pak se to začne zase
      zhoršovat. Zkoušel sem i měnit snad všechny nastavení a stáhnul sem nejnovější
      ovladače na grafickou kartu ale nic nepomohlo.
      Jestli tu někdo víc rozumí počítačům a moh by mi říct jestli je to grafickou kartou
      nebo co by to mohlo být tak budu velice vděčný.

Předem díky za jakoukoli radu protože já vážně nevim :)

(nevim jestli vy uvidíte ten printscreen i s těma tečkama co tam mám já nebo
      bez nich protože nedokážu zjistit jestli se to na tom printscreenu uložilo.
      Pro případ kdyby ste viděli ten printscreen normálně aby ste si nemysleli že sem
      ožralej nebo nafetovanej :D )

• 4 odpovědí
    • nquist
      nquist
      Bronz
      Registrace: 11.09.2011 Příspěvky: 15
      nie som nejaky expert na toto, ale su 2 zakladne moznosti co s tym mas, screen vyzera celkom v poho, aj ked sa to neda zoomnut, kazdopadne pokial ti to robi na celej obrazovke tak mas chybu niekde v hardware ak nie, cize len texty alebo obrazky, tak by som hladal chybu v software.

Take najjednoduchsie co mozes spravit je si pozriet co ti to robi v nudzovom rezime, pripadne hned preinstalovat ovladac na grafiku...
    • Ic3g3org3
      Ic3g3org3
      Platina
      Registrace: 12.10.2009 Příspěvky: 3,300
      Ahoj,

tečky v printscreenu vidět jsou, takže blázen nejsi ;) . Ale jak píšeš, že se to při spuštění objevuje až po chvíli, tak tím bych asi vyloučil ovladače.
      Nejspíš to opravdu bude závada na grafické kartě, která se projeví při zahřátí.
      Ono takhle na dálku ti s tím těžko nějak lépe pomohu, ale možná se tu najde někdo, kdo měl podobný problém.
      Pokud ne, doporučuji odborný servis, protože podle mě je problém v hardwaru, a s tím toho sám moc nevymyslíš.
    • Ic3g3org3
      Ic3g3org3
      Platina
      Registrace: 12.10.2009 Příspěvky: 3,300
      nquist původně napsal
      Take najjednoduchsie co mozes spravit je si pozriet co ti to robi v nudzovom rezime...
      - good point, spusť nouzový režim a text a obrázky zkountroluj v něm. Pokud bude vše ok, mohl by to být klidně nějakej vir, nebo nekompatibilita nějakého jiného softwaru.

- Taky bys mohl zkusit obnovu systému.
    • Jitroceler
      Jitroceler
      Bronz
      Registrace: 28.05.2010 Příspěvky: 217
      Tak asi máte pravdu, Už sem to konečně vygoogloval a pokaždý to byla chyba na grafické kartě.
      Ale když nechám delší dobu vyplej notebook a je to chvíli v pohodě tak předpokládám že je to tim jak se postupně přehřívá gr. karta jak ste psali.
      Zkusim vyčistit notebook, doufám že to pomůže a že to neposeru ještě víc :P
      Přinejhoršim nová grafárna no.
      Díky moc za rady!