IT help-problém s internetem

• 15 odpovědí
    • Paulis1992
      Paulis1992
      Bronz
      Registrace: 02.01.2011 Příspěvky: 3,410
      popiš tvůj problém detailněji. Ze dvou obrázků nic nevyčteme (ona tato diagnostika problému = shit)
    • NOskillaZ
      NOskillaZ
      Bronz
      Registrace: 31.05.2010 Příspěvky: 176
      ok
      ¨
      Začlo to dělat když do baráku přibyl 5. noťas ...mysel jsem že nestíhá modem tak sem si dal všechny notasy vedle sebe a na každym jsem si stahl jinej film....internet běžel v pohdě
      pro jistotu jsem koupil wifi-router-> nemožný nastavit ..nešel sdílet internet i když to byla jeho základní funkce
      notas jsem si projel sntivirakem i adawarem ...nic
      jakmile mi to spadne tak dám tu diagnostiku...když se zadaří tak to napíše že byl restartovanej adaptér a zas to jede..v opačným případě to hodi hlášky viz nahoře.....když se to děje furt dokola restartuji notas a na nejakou dobu mam od toho klid

není to zralý na reklamaci ?????? nebo to může být modemem
    • Paulis1992
      Paulis1992
      Bronz
      Registrace: 02.01.2011 Příspěvky: 3,410
      chybu hledej v routeru/modemu, asi nezvláddá tolik připojených zařízení, nebo není nastaven na takovej počet zařízení. A nebo jestli si to mysel tak, že vůbec nemáš router, ale jen píchlejch 5 lan káblů do modemu, tak na to ten modem určite není stavěnej
    • NOskillaZ
      NOskillaZ
      Bronz
      vše jede přes wifi a jeden jede občas přes kabel
      router jsem prodal ...nešel nastavit.
      jako je pravda když jede jen jeden notas tak to nespadne.

takže bud nový modem nebo zkusit jiný router?
    • qkj
      qkj
      Bronz
      Registrace: 13.02.2010 Příspěvky: 443
      tipuju problem mezi zidli a klavesnici... tj. mel jsi neco spatne nastavenyho v tom routeru... jako dalsi krok bych se obratil na technickou podporu tvyho poskytovatele a zeptal se, jestli se to wifi ap neda koupit od nej uz patricne nastaveny, pokud ne (o cemz pochybuju), nebo by to bylo nejak strasne predrazeny (o tom uz tak nepochybuju :) tak ti minimalne da presne instrukce pro nastaveni
    • NOskillaZ
      NOskillaZ
      Bronz
      wifi jsem dostal od O2 nastavený bhžl kvalita modemu od O2 je otřesná a je to už muj 4. s tím že mě řekli že model Huawei je už kvalitní a neměl by s tím byt problem (jednou jsem ho už reklamoval, dali mi nový)

Router byl zakoupenej z CZC a bylo tam přímo CD s něco jako Nastvení pro blbce...který nepobralo heslo na připojení k internetu od poskytovatele který jak mě řekli na O2 je Jmeno: O2 heslo: O2, router hlasil nespravny jmeno nebo heslo i kdyz jsem zkousel heslo ktery pouzivam k prihlaseni normalne na pc

nic nefungovalo

rada od O2 - koupit novy router nebo drazsi modem

moje pocity z toho všeho v**rat se na O2
    • qkj
      qkj
      Bronz
      NOskillaZ původně napsal
      který nepobralo heslo na připojení k internetu od poskytovatele který jak mě řekli na O2 je Jmeno: O2 heslo: O2, router hlasil nespravny jmeno nebo heslo i kdyz jsem zkousel heslo ktery pouzivam k prihlaseni normalne na pc
      to co ti rekli na o2 je heslo k adsl a pomohlo by ti v pripade, ze by si menil adsl modem, coz je neco jinyho, nez wifi ap, ktery jsi predpokladam nastavoval (pokud jsi mel modem a wifirouter v jednom, tak to na veci nic nemeni, spravny veci je potreba nastavit na spravnych mistech) a heslo pro prihlaseni do pc uz s tim samozrejme tuplem nema nic spolecnyho...

moje rada je najit si nekoho, kdo tomu rozumi, protoze ty to podle popisu evidentne nejsi... neber si to nejak spatne, ale kdyz se ti posere auto, tak ho predpokladam taky odvezes do servisu a nezacnes se v nem hrabat sam, pokud teda zrovna nejsi automechanik
    • Dureks
      Dureks
      Bronz
      Registrace: 11.08.2009 Příspěvky: 171
      Router byl zakoupenej z CZC a bylo tam přímo CD s něco jako Nastvení pro blbce...který nepobralo heslo na připojení k internetu od poskytovatele který jak mě řekli na O2 je Jmeno: O2 heslo: O2, router hlasil nespravny jmeno nebo heslo i kdyz jsem zkousel heslo ktery pouzivam k prihlaseni normalne na pc

nekoho si sezen, kdo zajde k tobe domu. budes to mit do hodky nastaveny a vsechno pobezi. ty novy modemy a routry kupujes uplne zbytecne :D

PS: heslo k routeru je v manualu
    • NOskillaZ
      NOskillaZ
      Bronz
      ok necham si aby me prijel technik z O2 a pokud me neporadi nic jinyho nez koupit novej modem od O2 tak mu reknu ze u nich koncim.

btw nejsem pc analfabet ale ani profik..... ale z toho routeru me hlava nebrala proc po me chtela heslo od Poskytovatele internetu to O2,O2 a jeste heslo k pripojeni k internetu a potom to napise ze je to spatne.

no nic necham si zavolat technika od O2 a jestli me rekne ze si mam koupit novej modem od O2 tak mu reknu ze u nich koncim.

btw. manual k memu routeru vypadal asi takhle .... obrazek jak to je zapojeny do modemu a notasu + vlozte cd do PC kde naskocila tabulka "zadejte jmeno a heslo od poskytovatele vaseho internetu" bum a konec heslo pokazdy spatny a to jsem zkousel davat i MACadresu modemu, tak jsem dal preskocit....wifi sit to vytvorilo ale nesdilel ten router internet z modemu coz me bylo k nicemu :evil:
    • Bombarek
      Bombarek
      Bronz
      Registrace: 05.04.2011 Příspěvky: 2,867
      Měl jsem podobnej problém.... Měl jsem PC kavárnu a pár PC, postupně jsem rozšiřoval a začal jsem mít úplně stejné problémy... Měla by to vyřešit koupě nového modemu, nebo reklamace toho starého, pokuď je novější... Ale hledej příčinu problému v modemu...
    • qkj
      qkj
      Bronz
      Bombarek původně napsal
      Měl jsem podobnej problém.... Měl jsem PC kavárnu a pár PC, postupně jsem rozšiřoval a začal jsem mít úplně stejné problémy... Měla by to vyřešit koupě nového modemu, nebo reklamace toho starého, pokuď je novější... Ale hledej příčinu problému v modemu...
      jestli jsi provozoval kavarnu na adsl, tak teda lol :D , ale imho tady tazatele akorat mates

NOskillaZ původně napsal
      no nic necham si zavolat technika od O2 a jestli me rekne ze si mam koupit novej modem od O2 tak mu reknu ze u nich koncim.

btw. manual k memu routeru vypadal asi takhle .... obrazek jak to je zapojeny do modemu a notasu + vlozte cd do PC kde naskocila tabulka "zadejte jmeno a heslo od poskytovatele vaseho internetu" bum a konec heslo pokazdy spatny a to jsem zkousel davat i MACadresu modemu, tak jsem dal preskocit....wifi sit to vytvorilo ale nesdilel ten router internet z modemu coz me bylo k nicemu
      pokud to chapu spravne, tak mas adsl od telecomu a k nemu adsl modem, s kterym zadny problem nemas... pak sis koupil wifi router, aby ti po byte siril bezdratovou sit, a nepovedlo se ti ho nastavit, je to tak?

v tom pripade ti technik od telecomu muze pomoc ten router nastavit jako placenou sluzbu, ale vyhruzkou vypovedi se urcite niceho nedomuzes, protoze za to, ze nedokazes nastavit svuj hardware, on opravdu nemuze...

pokud se nejakej problem objevoval uz pred koupi toho wifi routeru, tak to porad jeste neznamena, ze je problem v modemu, mohl jsi mit neco blbe nastavenyho, pripadne pokud jsi jako test "na kazdym z nich stahoval film", tak jsi tu linku trosku ucpal a vysledky testu taky nemusi byt moc vypovidajici... takze doporucuju vzit si tam nejakyho nezavislyho technika, ktery je schopny opravdu zanalyzovat situaci, rict ti, kde je problem a dat ti jinou radu, nez "kupte si od nas novy zarizeni"
    • NOskillaZ
      NOskillaZ
      Bronz
      router jsem si koupil proto ze modem po porizeni 5. notasu do baraku dle myho prestal stihat ....jenze router nevzal heslo a v O2 me neporadili jak to spravit bez koupi neceho novyho

a nechci radit s nastavenim routeru ptz jsem ho uz stejnak prodal

problem je ukazan v prvnim prispevku uplne nahore viz 2 obrazky

vim ze me asi nezbude nez koupit novej modem uz 5. za 4roky .... :baby:

a spis me zajimalo jestli nemam neco nastavit v notasu s tou proxy adresou ptz tomuhle ja vubec nerozumim ani nevim co ta proxy adresa je nebo co je to ten DNS server
    • qkj
      qkj
      Bronz
      NOskillaZ původně napsal
      router jsem si koupil proto ze modem po porizeni 5. notasu do baraku dle myho prestal stihat ....jenze router nevzal heslo a v O2 me neporadili jak to spravit bez koupi neceho novyho

a nechci radit s nastavenim routeru ptz jsem ho uz stejnak prodal
      vim ze me asi nezbude nez koupit novej modem uz 5. za 4roky .... :baby:

a spis me zajimalo jestli nemam neco nastavit v notasu s tou proxy adresou ptz tomuhle ja vubec nerozumim ani nevim co ta proxy adresa je nebo co je to ten DNS server
      dns server zajistuje preklad domenovyho jmena na ip adresu a to ze jsi ho nedostal svedci o spatny konfiguraci neceho, bud pc, nebo toho ap...

naposledy opakuju, stat se sice muze lecos, ale modem rozhodne musi stihat pripojeni vic nez peti pocitacu, a problem bych hledal nekde jinde, vem si tam nekoho, kdo je schopnej ho poznat
    • Dureks
      Dureks
      Bronz
      Registrace: 11.08.2009 Příspěvky: 171
      ty dva obrazky nahore jsou uplne k nicemu. ja pocitacovym sitim rozumim a nikdy sem tyhle obrazky nevidel :D kdyz tam prijde nekdo, kdo tomu rozumi tak se koukne do administrace v modemu, pripadne toho routru co nemas :P . koukne na nastaveni ve windows a bude vedet.

nebo mi sem posli nazev modemu a ja si stahnu manual a udelam ti par obrazku z manualu, na co se podivat. pripadne co a jak zkusit prenastavit.
    • cimprcampr
      cimprcampr
      Bronz
      Registrace: 10.05.2011 Příspěvky: 1,315
      Já se jen zeptám: Když už nemáš žádného kamaráda, který by se ti na to podíval osobně tak proč neřešíš IT problém na nějakém IT fóru? Určitě jich existuje minimálně tolik, kolik pokerových.

To nemyslím nijak zle, je si myslím, že tam by ti určitě pomohli rychleji :)