AQ na BB proti MP Raise

• Ahareen
      Ahareen
      Bronz
      Registrace: 10.11.2010 Příspěvky: 2,977
      Chci se zeptat, jestli jsem to zahrál dobře.
      Nemyslím si že by ta moje hra byla nějakej leak,
      ale od doby co jsem viděl cornieho video že už preflop to chce mít plán na celou lajnu,
      tak si říkám, jak to tu hrát.
      Protože abych byl trefenej, to se zas tak často nestane a cbet příjde skoro vždy.
      Tak mne napadá, jestli nejsou k zamyšlení i
      1. foldnout pre flop (což mi příjde asi škoda)
      2. První barel callnout, akorát nevím co dělat pak v případě second barelu. Ono pak už se dost odhazuju abych to foldnul na turnu či riveru.

Zahrál jsem to teda dobře a nebo byste rovnou volili jinou myšlenku?

PokerStars - $1.32+$0.18|25/50 NL (9 max) - Holdem - 9 players
      Hand converted by PokerTracker 3

Hero (BB): 1,500.00
      UTG: 1,445.00
      UTG+1: 1,455.00
      MP: 1,195.00
      MP+1: 1,630.00
      LP: 950.00
      CO: 1,860.00
      BTN: 1,745.00
      SB: 1,720.00

SB posts SB 25.00, Hero posts BB 50.00

Pre Flop: (75.00) Hero has Q:spade: A:diamond:

fold, fold, MP raises to 150.00, fold, fold, fold, fold, fold, Hero calls 100.00

Flop: (325.00, 2 players) 6:spade: J:heart: 4:heart:
      Hero checks, MP bets 250.00, fold

MP wins 325.00
  • 9 odpovědí
    • joehovado
      joehovado
      Bronz
      Registrace: 16.03.2010 Příspěvky: 371
      Jedna věc hraješ sitka, Cornie hraje cashgame. V SNG prostě hrajeme tight přední fáze, sbíráme equity tím, že ostatní hráči vypadávají a využívámé svých zkušeností v push fold fázi a zkušeností na bublině. Proč by jsi chtěl hrát zbytečně nějakou postflop hru a poustět se do zbytečných spotů? To přece nechceš nebo snad ano? AQo tak jak jsi ho zahrál úplná pohoda nevidim důvod na flopu pokračovat. =) Ano cbet chodí často, ale ty nepotřebuješ zkoumat jestli missnull nebo ne :) .
    • Ahareen
      Ahareen
      Bronz
      Registrace: 10.11.2010 Příspěvky: 2,977
      joehovado původně napsal
      Jedna věc hraješ sitka, Cornie hraje cashgame. V SNG prostě hrajeme tight přední fáze, sbíráme equity tím, že ostatní hráči vypadávají a využívámé svých zkušeností v push fold fázi a zkušeností na bublině. Proč by jsi chtěl hrát zbytečně nějakou postflop hru a poustět se do zbytečných spotů? To přece nechceš nebo snad ano? AQo tak jak jsi ho zahrál úplná pohoda nevidim důvod na flopu pokračovat. =) Ano cbet chodí často, ale ty nepotřebuješ zkoumat jestli missnull nebo ne :) .
      Jasné, s tím vším souhlasím. Spíš víc přemýšlím nad tím, jestli to vůbec hrát.
      Jestli prostě tuhle handu v takovýchto případech nezahazovat.
    • joehovado
      joehovado
      Bronz
      Registrace: 16.03.2010 Příspěvky: 371
      Jasně dá se zahodit. Pokud je tam nitka a máš na něj velký vzorek a víš, že si otevírá takhle jen 7% třeba, tak to můžeš shodit v této fázi proč by ne. Nemá smysl hrát AQ vs TT+ AK nebo podobné hodně tight. Díky rozumnému vzorku a dobrému readu se mi už párkrát oplatilo shodit i AK někdy a byl to dobrý fold.
    • marcabujca
      marcabujca
      Bronz
      Registrace: 17.06.2011 Příspěvky: 350
      Proti někomu kdo není nitka bych hrál standartně bud trefím a skončím tam celý nebo netrefím a fold. Proti nitty fold pre.
    • Shikamaru917
      Shikamaru917
      Bronz
      Registrace: 10.04.2010 Příspěvky: 3,900
      Tak zlozit AQ predflopom by bolo urcite skoda... Call je fajn, na flope hit or fold... :) Callovat barrel nema zmysel, blindy su nizke, nechceme zbytocne vyhadzovat zetony ;-)

marcabujca původně napsal
      Proti nitty fold pre.
      Z BB 1v1 by som to ani proti nitke nezlozil, predsa len mozme trafit vela dobrych flopov za malo penazi ;)
    • marcabujca
      marcabujca
      Bronz
      Registrace: 17.06.2011 Příspěvky: 350
      Shikamaru917 původně napsal
      Tak zlozit AQ predflopom by bolo urcite skoda... Call je fajn, na flope hit or fold... :) Callovat barrel nema zmysel, blindy su nizke, nechceme zbytocne vyhadzovat zetony ;-)

Proti nitty fold pre.
      Z BB 1v1 by som to ani proti nitke nezlozil, predsa len mozme trafit vela dobrych flopov za malo penazi ;)
      Podle mě fold vs. nitka je ok, jsi OOP a když trefíš, tak budeš docela často pozadu a bude tě to stát stack.
    • Shikamaru917
      Shikamaru917
      Bronz
      Registrace: 10.04.2010 Příspěvky: 3,900

Podle mě fold vs. nitka je ok, jsi OOP a když trefíš, tak budeš docela často pozadu a bude tě to stát stack.
      Ale ty mozes trafit 2 pary, straight... Ono treba aj vediet kedy zlozit, ak nas trafi to A :) Ja by som to rozhodne ale callol a hral podla flopu ;)
    • strategic12
      strategic12
      Bronz
      Registrace: 05.06.2011 Příspěvky: 2,465
      Ak nemám staty na MP, tak v raisnutom pote AQo zložím. Ak by súper bol loose, tak by som to hral na fit or fold. Nemám pozíciu, flop ma netrafil, takže je to ľahký fold. :)
    • Duncan737
      Duncan737
      Zlato
      Registrace: 09.08.2010 Příspěvky: 3,229
      Ahoj,

Proti někomu kdo není nitka bych hrál standartně bud trefím a skončím tam celý nebo netrefím a fold. Proti nitty fold pre.
      Víceméně souhlasím s tímto. Proti nějaké nitce se to dá i zahodit, jinak spíš standardně fit or fold.

Co se týče tvé otázky, zda se to vyplatí, když se podíváš na začátečnické tabulky, tak je tam AQ fold, není to náhodou. Ono to opravdu není nějak extra profitabilní a proti některým soupeřům opravdu není problém to foldnout i pre.

Jinak je dobré si všimnout, že soupeř má už jen 24bb, takže už bychom to mohli hrát podle střední fáze pomocí reraise AI. Kde při calling range soupeř 4.5% (TT+,AQs+,AK) soupeř musí raisovat 12%+, abychom pushovali ziskově.