BLOG: Zeldyman wtf po pěti letech

• Zeldyman
      Zeldyman
      Stříbro
      Registrace: 11.01.2010 Příspěvky: 1,018
      Upozornění: příspěvek je zbytečně dlouhý a navíc od úplného začátečníka, nedozvíte se tu nic důležitého.
      O mně
      Jak jste si všimli v nadpisu blogu, tak poker hrávám a zde na fóru vystupuji pod přezdívkou Zeldyman. V podstatě tuto přezdívku používám od svých herních začátků na internetu. Vztahuje se k mému příjmení a nevymyslel jsem ji, prostě mě tak jednou oslovil na základce spolužák, no a pak když jsem ten den odpoledne v nějaké hře měl zadat nick, vzpomněl jsem si na to a od té doby ji používám. A je docela reálně možné že už ani on ani nikdo jiný ze spolužáků o té přezdívce neví, protože se neuchytila, ale na netu mi zůstala :)

Jinak je mi 24 let, bydlím a pracuji na jižní moravě v jedné firmě zabývající se velkoobchodním prodejem stavebních materiálů. V minulosti jsem pracoval a pobýval necelé dva roky ve Skotsku. Do budoucna mám ale jiné plány, ve kterých poker i trading mají své místo.

Jsem hráč a vždycky jím budu. V minulosti jsem hrával online hry, kde největších úspěchů se mi podařilo dosáhnout ve hře Enemy Territory: Quake Wars. Asi Vám to nic neříká, v CZ/SK to byla celkem mrtvá hra, scéna pomalu upadala. Když se nevyhnutelně rozpadl i můj tým, tak jsem chvíli "mercoval" (zaskakoval, vypomáhal při trénincích u jiných týmů jako volný hráč). Všimnul si mě nakonec jeden lepší německý tým, no a tak jsem se stal u nich prvním cizincem, kterého angažovali a kvůli mně dokonce začali mluvit anglicky, protože já něměcky neumím :) Pravidelně jsme hrávali play-off v ligách nejvyšší úrovně, které se hrávaly a občas k tomu jsme hráli i jiné turnaje. Největší úspěch bylo asi druhé místo v Quick Cupu, kde nás ve finále porazil jeden španělský tým a jen tak mimochodem, tento zápas byl streamován živě na jedné americké online tv. Byl to poslední lepší turnaj, od té doby to upadlo i v USA.

Abyste si o hře mohli udělat obrázek, tak zde je fragmovie nejlepšího teamu (jen tak na okraj, když jsem byl v té fázi mercování, tak jsem zaskakoval i u jednoho cz teamu, se kterým se nám je v rámci tréninku podařilo porazit):

Mamut.si - Extinction

Tady je movie dalšího top týmu:

4Kings - 7 of a Kind

Pokerová minulost
      Moje pokerové začátky spadají do roku 2009, kdy jsem se registroval na PKR. Doposud jsem své počínání tam bral jako zábavu hranou v nepravidelných intervalech a víceméně jsem peníze odevzdával jiným hráčům. S hraním v této herně určitě nekončím, líbí se mi SW, mám tam nějaké $, takže až zdokonalím svůj herní um, půjdu se tam "pomstít" a vyhrát $ zpět, ale asi až v případě, kdy mi pošlou nějaký bonus, tak ho vyclearovat a k tomu něco vyhrát.

Začátky na pokerstrategy
      Dále co se týká herní stránky. Myslím, že se to ve mně díky Cornieho výzvě konečně zlomilo a já cítím odhodlání pokeru věnovat víc a herně se posunout dál. Na pokerstrategy jsem se sice registroval už začátkem roku 2010, získal svůj starting capital na FTP, začal pomalu studovat strategie a videa, trochu hrát, ale nakonec moje nadšení opadlo, malou část kapitálu jsem prohrál, nastaly změny v "real life", a tak jsem si řekl, že do doby, než budu mít opravdu čas a dobrou motivaci se pokeru pořádně věnovat, tak tam ten kapitál nechám ležet. Když jsem se v létě tohoto roku chtěl k původním záměrům vrátit, zjistil jsem všechny ty problémy okolo FTP, takže původní plán padnul. Věřím, že FTP brzy opět poběží, ale ani to mě rozhodně neodrazuje od záměru naučit se poker hrát už konečně pořádně.

Momentální stav
      Takže aktuálně mám připraveno 50 € na Unibetu, tracknutý účet Pokerstrategy pro sbírání Strategy points a zakoupený Hold'em Manager. Rozhodl jsem se pro jeho koupi, abych si na něj zvyknul už od začátku, měl o své i soupeřově hře přehled. Odložit to na později by nemělo smysl.

Plán
      Momentálně analyzuji svou situaci s tím, co a v jakém pořadí se budu učit aby to bylo efektivní a zároveň to konfrontuji se svými časovými možnostmi (co se týká materiálů pokerstrategy, tam budu vycházet z Cornieho a jiných blogů, pak potřebuji rozumět také softwaru (Hold'em Manager) a v neposlední řadě si chci ujasnit svou cestu za úspěchem, no a abych ji viděl, tak si musím vnitřně ujasnit strategická rozhodnutí (FR/SR, BRM, stoploss, atd...) tak, aby vyhovovaly mé povaze a mému způsobu hraní. Pro udržení disciplíny mi pomůže, když si budu psát deník. Asi využiju OneNote (dá se dobře synchronizovat s web apps, takže přístup mám odkudkoli přes webový prohlížeč). Všechno tohle si chci vyjasnit do konce týdne, abych se mohl rovnou vrhnout na věc. O víkendu bych si sem napsal už konkrétní cíle a snad odehraju i nějakou session.

Alright partner...keep on rollin' baby
  • 2 odpovědí
    • Cornie4ever
      Cornie4ever
      Hlavní Správce
      Hlavní Správce
      Registrace: 19.04.2009 Příspěvky: 8,225
      čau,

vítej mezi blogery a ve výzvě! Online gameři bývají v pokeru hodně úspěšní protože jsou schopní grindit dlouhé hodiny a vědí jak exploitovat soupeřovi slabiny ;) :f_grin:

Tak jsem zvědavej jak tyhle vlastnosti uplatníš na Unibetu, je tam dost rybek takže ti přeji dobrý výlov :D

čau
      Cornie
    • Zeldyman
      Zeldyman
      Stříbro
      Registrace: 11.01.2010 Příspěvky: 1,018
      Heleďme se co tu leží pod nánosy virtuálního prachu za rádoby blog. Po tak dlouhé době bych mohl přihodit i nějakou tu aktualizaci.

Od mého posledního příspěvku tady, jsem zestárl o více než 5 let. I když je to dlouhá doba, připadá mi, že to strašně rychle uteklo. Zatímco tehdy se jednalo o jeden z mých prvních příspěvků (možná vůbec první nebo první na cz mutaci, jelikož jsem se registroval ještě v době, kdy cz verze nebyla), tak dnes píšu svůj tisící příspěvek :appl: .

Kdo by to byl býval řekl =) Na svou obranu, proč jsem si zakládal blog, do kterého jsem pak už nic nepřispíval, můžu dodat asi jen to, že bych si blog nezakládal, kdyby to nebylo v podmínkách výzvy. :sorry:

Co se práce týče, tak zaměstnanec v té firmě se stavebním materiálem už dávno nejsem. V roce 2012 jsem se vrhl do podnikání - tvorba www stránek a podobné online věci. Loňský rok ale nastal zlom. Všechno mě začalo strašně srat a přestalo mě bavit furt něco řešit. Možná tak trochu syndrom vyhoření, nevím. Finančně to taky nebylo nejlepší, tak jsem osekal výdaje co to šlo (zrušil kancelář apod.) a řekl si, že už prostě klientskou práci nechci a nebudu dělat. Spíš postupně budovat vlastní projekty a taky se už třeba konečně pustit do toho pokeru. Ten mě totiž stále i po tolika letech baví.

Cornieho výzvu jsem tehdy přestal reportovat, takže mě asi vyřadili (tehdy tomu říkali posadili na lavičku xD ). Na Unibetu jsem tehdejší bankroll bustnul. Pak už jsem tam nikdy nevložil a nehrál, až do ledna letošního roku, kdy na Stárech ani iPokeru se už nedalo hrát (kvůli novému zákonu paskvilu) a tak mi Unibet přišel vhod. Netrvalo to však dlouho a i Unibet zavřeli.

K pokeru jsem se po lehoučku v roce 2015/16 vrátil. Osamotě, v klidu, bez blogování a taky bez nějaké systematičnosti. Tu dobu tady dokládá jen má zvýšená aktivita na fóru a jestli si mě tu někteří pamatujete a všímáte si detailů, tak jsem měl skoro pořád nahraný gold status. Na rozdíl od mých začátků, kdy jsem ziskový nebyl (v době kdy jsem se přihlásil do Cornie challenge a chvíli po), tak od roku 2015/16 jsem si pokerem přilepšil o něco přes tisíc eur. Převážně jsem hrál jen micro cash game (max nl10). V King of Micros jsem skončil na bramborovém umístění. Pak jsem vyhaluzil $10 v losovačce a $10 od Confiho. Za vše moc díky.

No a jak to se mnou bude dál, to se dozvíte třeba při příštím, tisíc prvním postu za dalších 5 let :coolface: