poker soft - jak na nej..

• irik83
      irik83
      Moderátor
      Moderátor
      Registrace: 27.11.2009 Příspěvky: 4,226
      Tak me napadlo, ac jsem trochu prochazel ceske i anglicke forum, zalozit tenhle prispevek naprostym laikum v oblasti vyuzivani pokeroveho softwaru.

V prvni rade bych zde chtel vytvorit navod krok po kroku jak efektivne vyuzivat Elephanta. Co kde nastavit, co k cemu presne slouzi jak to nastavit, aby to do zacatku bylo co nejprehlednejsi a ruzny finty a tipy od zbehlych uzivatelu.

V druhe casti bych toto chtel udelat i pro PT ci Hem, tady uz by to zalezelo asi na situaci. Clovek by uz vedel jak vyuzivat staty, takze bych rad aby se to zamerilo spise jen na vychytavky a nove funkce oproti elephantu.

Na zaver tohoto tematu bych chtel vytvorit prehledny navod na vyuziti softwaru, pripadne jej zpracovat i jako video pokud by byl zajem.

Samozrejme zde bude prostor i pro tipy jak vyuzivat u ruznych typu her (NL/FL apod.)

No pokud by jste vedeli ci nasli nejaky odkaz kde uz se toto resilo a vyresilo tak super a vlakno nemusi byt, ale myslim, ze toto pomuze hodne pokerovym novackum a ze to tu trochu chybi, minimalne co se toho nejdostupnejsiho elephanta tyka, ohledne Hemu by se dalo neco najit i mimo komunitu.

Tak pokud by vas to zajimalo tak se nevahejte zapojit, budu delat nejaky prubezny dokument, ktery nam snad na konci hodne pomuze.
  • 7 odpovědí
    • Hucas
      Hucas
      Platina
      Registrace: 08.08.2010 Příspěvky: 7,745
      Ahoj,

super nápad, určitě začít elephantem bude nejlepší a uvítá to právě nejvíc nováčků. Co se týče HEM a PT3, tak pro PT3 založil maikpp poradnu v sekci software: maikpp radí: PokerTracker 3 . Nechtěl by sis založit něco podobnýho i pro Elephanta? Něco jako irik83 radí jak na Elephanta? Hem si pomáháme tak nějak všichni navzájem s tím, že už je s ním pracují většinou zkušenejší hráči ( i když i tady by pro to byl prostor), ale Elephant tady opravdu chybí a myslím, že by to hodně lidí ocenilo ;)
    • irik83
      irik83
      Moderátor
      Moderátor
      Jsem rad, ze by se to hodilo :f_cool: . Ja to prave chci primarne kvuli elephantovi pac nikde jsem opravdu zadny manual nenasel a ono je hezky, ze clovek vidi co ktera statistika vypada, ale to, ze je potreba ji nejak nastavit v hudu, dat tomu nejakou treba i barvu aby se to dobre sledovalo..jak vyuzit soft po skonceni session..jak sledovat svoje hry atp..to uz tady prave neni.

Jako poradna si uplne jistej nejsu pac ja se radim presne do cilovky pro tenhle navod takze radit bych si urcite netroufnul, spis bych ze vsech utrzku co se tady snad objevi chhtel vytvorit tu ucelenou instruktaz. Mozna by nebylo spatny to rozdelit do mensich bloku a vzdy se venovat jen jedne casti pro prehled.

Treba na zacatek by nebylo spatne takove podtema: První zapnutí Elephanta (pominu nacteni databaze, to je popsany)
      - co udelat hned na zacatek kdyz mam cerstve nainstalovany soft, prenesenou hand history...

Vim, ze kamen urazu mozna bude v tom, ze neni moc lidi tady co zrovna elephanta pouzivaji, pac radeji prechazi na PT ci Hem, ale snad se najdou i takovi :)

P.S: jinak jsem to zatim hodil sem do hlavniho fora, doufam, ze nevadi pac mi prijde ze primo v sekci software by to mozna nebylo tak na ocich a zbytecne by to zapadlo..kdyby to bylo lepsi tak to tam klidne presunte, ale jinak budu rad kdyz to bude zatim tady :)
    • Hucas
      Hucas
      Platina
      Jj, jsem určitě pro ten nápad i s těmi menšími bloky. Ono pak třeba otázky vyvstanou pod těmi bloky a když časem třeba nebude potřeba ani poradna, protože se tam všechny otázky postupně zodpoví ;)

Určitě bych to ale založil v sekci Poker Software
    • rostiro
      rostiro
      Bronz
      Registrace: 09.11.2009 Příspěvky: 563
      Čau nápad je super já třeba Elephanta používám.
      Nehraji CG takže nastavování nějak extra nebylo třeba, ale třeba mě trošku štve, že žádný soft co jsem viděl nezapočítává Freeroll, vlastně ani takové ty trackovací sajty jako je Sharkscope atd.
      Nevím proč... ano je to freeroll, ale ta výhra se snad počítá.
      Trochu jsem se díval na zápisy z historie pro I-poker sajty a už jsem si pár výsledků opravil (občas Elephant načetl turnaj jako, že jsem skončil na 0 místě, protože z neznámého důvodu zapomněl soft z 770 tyto údaje zapsat).
      Takže teoreticky bych dnes po asi 6hodinovém laborování dokázal i upravit historii FR turnajů tak, aby se mě započítaly do grafu.

Takže články jak soft používat, aby měl člověk z toho softu největší užitek by byly super.
    • irik83
      irik83
      Moderátor
      Moderátor
      Ok tak mozna bych te poprosil o presun do softu. dik
    • Hucas
      Hucas
      Platina
      irik83 původně napsal
      Ok tak mozna bych te poprosil o presun do softu. dik
      Přesunuto :s_cool:
    • irik83
      irik83
      Moderátor
      Moderátor
      Tak jsem trochu zaražený z reakcí na muj napad na EN foru..bylo mi tam od moderatoru naznaceno, ze je to naprosto zbytecny krok a ze existuji FAQ a nejaky dalsi odkaz ohledne instalace tak nac nejaky souhrny navod...kazdopadne nikde nejsou odpovedi na to jak zacit se softwarem takze to nevzdam a zacnu procesavat forum a davat neco dokupy..zrejme to bude trvat dele nez sem myslel, ale nevzdam se :) tot jen pro info jak sem dosud pochodil :D