AJ na BB - ITM

• crazyfish89
      crazyfish89
      Bronz
      Registrace: 24.08.2010 Příspěvky: 406
      Party Poker No Limit Hold'em Tournament - t400.00/t800.00 Blinds - 3 players - View hand 1496576
      DeucesCracked Poker Videos Hand History Converter

BTN: t9422.00 11.78 BBs
      SB: t2008.00 2.51 BBs
      Hero (BB): t8570.00 10.71 BBs

Pre Flop: (t1200) Hero is BB with J:heart: A:club:
      BTN raises to t2400, 1 fold, Hero calls t1600

Flop: (t5200) 9:spade: Q:spade: J:diamond: (2 players)
      Hero bets t2637.00, BTN calls t2637

Turn: (t10474) 8:diamond: (2 players)
      Hero checks, BTN bets t1600.00, Hero folds

Achjo, když už nedostanu zářez ve 3 nebo 4 lidech, tak odpálím pohodovej stack takovýmto způsobem ...
      Jak jsem to měl zahrát? Push před flopem asi ne, ne? kvuli tomu shortu ... Pokud se už dostanu na takovy flop, tak jsem měl zahrát c/f? Tím donkbetem jsem měl v pláno docílit toho, že mi to složí ... to že to callnul mě docela překvapilo a už sem byl v pr... :f_eek: :D

EDIT Ještě dodám že BTN byl v těch 3 lidech dost aktvní se statama 53/47 z 20 hand

EDIT2 Ale jak se tak na to dívám, tak jsem to měl asi složit preflop, proti tomu druhymu bigstacku jsem prostě neměl hrát skoro nic ... ikdyž AJo si myslím jeho range bohatě poráží ...
  • 5 odpovědí
    • s0cru3l
      s0cru3l
      Zlato
      Registrace: 03.03.2011 Příspěvky: 4,011
      Určitě bych se rozhodoval mezi pushem/ foldem - rozhodně ne callem.

Call mi tu přijde ta nejhorší možná varianta.
      OOP calluješ s 10bb 3bbr od loose BS, který se jen tak podle těch jeho statů post nevzdá a do toho všeho přichází ještě ten short. Takže call v takové situaci nikdy.

Struktura flopu je to přímo děsivá, tu jeho gigantickou range tu trefuje neuvěřitelným způsobem - může tu mít OESD, FD, Pair + FD, pair + OESD, GS a dalších x draw, které Ti zřejmě jen tak nesloží.

No a ten donkbet - to je podle mě dobrovolné odevzdávání chipů, ptž. kdybys měl handu, tak přece víš, že je agro, on to o sobě může vědět taky a může přemýšlet následovně:
      Já jsem agro a on do mě dbtne - takže asi něco má, ale zase nic extra, ptž. by si jinak došel pro c/r, takže ho s s tou svojí handou můžu zkusit floatnout.

A to přesně taky udělal.

Pokud bych věděl, že na ten 3bet je hodně schopen zahazovat, že +- rozumí ICM a není to nějaký gambler, tak bych to do něj pushnul, ale jinak určitě ne.

Takže v tomhle případě bych, i přesto pravidlo, že se ITM hraje na 1. místo, složil a utkal se s ním až v HU.
    • strategic12
      strategic12
      Bronz
      Registrace: 05.06.2011 Příspěvky: 2,465
      Súperov raise nedáva FE, lebo bude mať odds 1:1 na dorovnanie tvojho pushu. BTN je loose, preto by mohol otvárať s viac ako 38%. Proti takémuto hráčovi to pošlem preflop. :)
    • Zajic
      Zajic
      Bronz
      Registrace: 30.12.2009 Příspěvky: 346
      kdybych calloval PF tuhle handu tak jedině s tim že pushnu jakejkoliv flop, za mě teda push na flopu, když už tam lezeš. Jinak bych mu to tam narval i před flopem.
    • Duncan737
      Duncan737
      Platina
      Registrace: 09.08.2010 Příspěvky: 3,229
      Ahoj,

opravdu strašlivá handa, není třeba vymýšlet takové ... kreativní movy.

S 11bb nikdy nemůžeš callnout 3bb raise, to prostě nejde, obzvlášť s takovouto handou. Co plánuješ dělat na flopu? Většinou to budeš muset zahrát takto a nebo složit, kdy obě varianty jsou hrozné.

Takže jediné nad čím uvažuješ, je raise nebo fold.

Píšeš, že soupeř je velmi aktivní, v takovém případě je to velmi snadný resteal. Obecně i proti pushi stačí, aby pushoval 40%. Tady máme imo ještě i nějakou fold equity, takže jasný resteal.

Skládal bych jen proti nitkám, případně bych zpozorněl, kdyby 3x nebyl jeho běžný raise.
    • joehovado
      joehovado
      Bronz
      Registrace: 16.03.2010 Příspěvky: 371
      Vidim to stejně, je tam shortstack to ti přidává k fold equity, protože bude přemýšlet o tom, že ten call by ho odhodil. Další věc nebuď result oriented, neřeš výsledek a určitě to nezahazuj preflop jenom proto, že tam je ten shortstack, který ti právě tu situaci usnadňuje. Jak sám říkáš je aktivní => super spot na resteal, kde budeš ve velké většině případů popředu s AJ, takže já jsem tady pro push. Tady bych neváhal ani chvilku. :s_biggrin: