Kniha o pokeru

• Wetrak
      Wetrak
      Bronz
      Registrace: 02.06.2011 Příspěvky: 135
      Zdravím,
      chtěl bych si pořídit nějakou knihu o pokeru a než tak učiním, rád bych slyšel rady, která by to měla být.

Hraju Cash game (zatím NL4) a umím jen česky. Anglicky samozřejmě taky, ale není umim jako umim. Kdyby byla v angličtině, tak bych toho asi moc nepobral.
      Na cash game jsem se ustálil, takže by určitě měla být o cash game, v čestině a nejlépe o online pokeru, ale nemusí to být přesně tak. Rád si přečtu i něco všeobecnějšího, pokud se tu shodnem na tom, že to bude přínosnější.

Jinak než jen o název knihy, bych vás rád poprosil i o nějakou charakteristiku o čem je, v čem nejvíc pomohla vám atp.

Předem díky všem, co napíšou svůj tip :f_love:
  • 6 odpovědí
    • Pepe1783
      Pepe1783
      Bronz
      Registrace: 07.07.2011 Příspěvky: 788
      Místo knihy bych doporučoval využít možností pokerstrategy.

Jinak knih je na našem trhu celkem dost, ale skoro všechny se zabývají pokerem z celkového hlediska. Co se týká myšlení a složitějšího čtení tak určitě David Sklansky: No Limit Holdem: Teorie a praxe, ale je to hodně složité čtení a pro začínajícího hráče moc není.

Dál jsou dobře čitelné knížky od Harringtona - Harrington on Holdem první díl česky - volume 1, volume 2

Hlavně se vyhni Jak se stát poker pro od Daga Pavloviče, to je drahá brožura, která nemá žádnou vzdělávací hodnotu.

Dál je k dostání za docela dobrou cenu Jak hrají poker profesionálové od Phila Hellmuta, která se ale No-limit holdem věnuje jen okrajově.

Jak ale říkám, pokud se chceš vzdělávat, tak ideální je web pokerstrategy :s_thumbsup: .

O pokeru jsem přečetl skoro všechny knížky, které jsou u nás k dostání, ale poker jako hru jsem začal víc chápat až když jsem objevil pokerstrategy.

Pokud nějakou knížku na cesty, tak Harringtona nebo Sklanskeho. Zajímavá by mohla být i od Barryho Greensteina - Eso na river, kterou jsem ale nečetl a měla by pojednávat spíš o jeho pokerovém životě.

Na live hru a tells lidí se zaměřuje Poker kniha Joe Navaro: Techniky FBI v pokeru - Phil Hellmuth, která sice není žádný veliký zázrak, ale info z ní se hodí i v nepokerovém životě.
    • GumidekB
      GumidekB
      Bronz
      Registrace: 16.06.2011 Příspěvky: 853
      Jak už psal Pepe, David Sklansky: No Limit Holdem: Teorie a praxe je skvělá kniha, ale opravdu náročná. Je potřeba mít dobré základy pokerové matematiky, aby ti pomohla se zlepšovat. Doporučuji jí až na později.

Harrington on Holdem (česky) - volume 1, volume 2 jsou výborné knihy pro začátečníky, ale opět je to spíš na turnajovou hru.

Pokud vím, před vánocemi by měla vyjít další přeložená kniha od Harringtona, zaměřená právě na Cash game. Ale zatím jsem ji v prodeji neviděl. Anglická verze se u nás taky prodává.

Jinak na CG zatím v češtině nic není.

Vlastně je : POKERSTRATEGY.COM
    • Fiskantes
      Fiskantes
      Bronz
      Registrace: 25.05.2011 Příspěvky: 7,778
      Pre inšpiráciu je tu dávno zapadnuté vlákno Pokerová literatúra :)
    • Neru79
      Neru79
      Bronz
      Registrace: 21.09.2011 Příspěvky: 1,482
      Nějaké knihy zabývající se Fixed limitem??
    • Pepe1783
      Pepe1783
      Bronz
      Registrace: 07.07.2011 Příspěvky: 788
      Momentálně měli v Česku vyjít dvě nové knížky:

- zabývající se turnaji: Jak vyhrávat pokerové turnaje od Jonathan Little

- zabývající se cash hrou: Online cash game - Dusty Schmidt

edit: příspěvek připsán do fóra Pokrová literatúra
    • Hucas
      Hucas
      Platina
      Registrace: 08.08.2010 Příspěvky: 7,745
      Vzhledem k duplicitě vlákno zamykám a následně smažu. dál pak používejte vlákno Pokerová literatura co vám tu sem házel fisky ;)