Fixed limit - výukové materiály aneb Co si to ta fishka dovoluje

• Neru79
      Neru79
      Bronz
      Registrace: 21.09.2011 Příspěvky: 1,482
      Ahoj

Dlouho jsem se odhodlával k tomu něco napsat protože bych nerad aby to někoho naštvalo nebo popudilo ale nakonec jsem se rozhodl, že je to lepší než mlčet.

Není to tak dávno co jsem se registroval na PokerStrategy a moje nadšení nebralo konce. Články, videa, koučingy, forum, spousta a spousta věcí o kterých jsem netušil že vůbec ve světě pokeru existují. Takže jsem se nadchnul pro hru samotnou, zvolil jsem si Fixed Limit Holdem a začal studovat.

Bronze články jsem zhltal a vytyčil si za cíl gold status abych se konečně dostal k tomu nejlepšímu výukovému materiálu. A ejhle. Usmálo se na mě štěstí a vyhrál jsem měsíční zvýšení statusu!!! Bomba, celý nadšený jsem doběhl domu z worku a vrhnul se na nové články...

Asi tušíte kam tím mířím. České silver články, věnované fixed limitu, obsahují JEDEN článek. Zlaté nula článků. Výhoda gold statusu pro fixed limit hráče? Nula nic. Anglické články - 18 silver a 28 gold! Pokud neumím anglicky mám smůlu. O tom se však nikde nezmiňujete. Pokud bych k tomu přistupoval tak že investuju do zvýšení statusu /jak všude doporučujete/ vyhodil bych 89$ z okna. Získal bych přístup k 0 zlatým článkům v češtině..

Naštěstí jsou tu skvělá videa. Zkouknu obě Stixsrova videa a hledám dál. Nic. Chápu že tu asi nikdo jiný není kdo by je udělal. Každopádně rozdíl oproti ostatním variantám pokeru je markantní. Opět hodnota gold statusu - nula.

No a konečně ta nejlepší věc na PokerStrategy - koučing. Každá varianta má trénink jednou týdně takže hledám jaký že den si mám červeně napsat do kalendáře. Žádný, nic jako koučink pro fixed limit neexistuje... I když forum pro FL žije třeba mnohem víc než omaha apod.

Shrnuto, pokud hrajete Fixed limit Holdem, získejte bronzový status a dál to neřešte. Silver sekce ani gold Vám nedá nic.

Chápu proč tomu tak je i to že aby se něco s FL dělo tak o to musí být zájem. Nicméně mi přijde Vaše reklama trošku mimo a nefér. Když jsem se registroval tak jsem všude četl o výhodách statusů a co vše tím získám. Realita je jinde, pokud neumím anglicky a chci hrát FL. Podle toho co píšete, připadá začínajícímu hráči varianta FL seriozní a plnohodnotná. Po měsíci, až člověk dojde na gold, tak zjistí že je to vlastně jen taková okrajová varianta která nikoho na PokerStrategy nezajímá.

Doufám že mě kvuli tomuto tématu nedáte ban. Píšu jen co mě zklamalo a trápí. Já si nakonec ty gold články přeložím, jde to pomalu ale jde to. Ale je to o mnoho horší servis než bych měl kdybych hrál jiný formát. Je to náročné čtení a moje angličtina není taková abych to mohl číst bez slovníku. Kdybych se zde na stránkách hned na začátku dočetl že FL je o jednom silver článku, volil bych asi jinak. Teď už ale volit jinak nebudu. FL je varianta kterou chci hrát. Ale upřímně - nebýt Štěpána tak je tento formát na PokerStrategy úplně mrtvý.

Můžete mi odpovědět že můžu být rád alespoň za něco, třeba za 50$. Jo máte pravdu. smyslem tohodle článku není brečet ale zjistit jakým způsobem by šlo tento problém řešit. Chtěl bych se zlepšovat nějakým samostudiem ale to znamená louskat to v angličtině. Přece není tak obrovský problém přeložit 30 článků když už ve své reklamě toto uvádíte jako lákadlo a důvod proč být tracknutý přes PokerStrategy. V současné době je pro mě registrace na PokerStrategy hlavně o tom že mám přístup na forum a že jsem poznal Štěpána a občas mu můžu napsat majla s otázkama.

Otázka tedy zní

Co mám udělat aby se situace ohledně výukových materiálů, videjí a koučinku ve FL změnila?

Díky a doufám že jsem Vám příliš nehnul žlučí :D
  • 53 odpovědí
    • sruapcekr
      sruapcekr
      Bronz
      Registrace: 12.07.2008 Příspěvky: 487
      Lehce jsem to přelítnul očima a určitě s tebou souhlasím. :)

Česká odnož PS je pohřebiště věčně začínajících brečících micro cash game hráčů.

---

Vysoce doporučuji začít lámat angličtinu co nejdřív, páč i kdyby tady byla dobrá základna pro tvoji hru, tak pro opravdový růst se bez ní neobejdeš - paradoxně pro tebe může být momentální stav i velkou výhodou později.
    • Neru79
      Neru79
      Bronz
      Já to chápu a anglicky se snažím učit co to jde.
      Taky chápu že pro Tebe jsem plačící fishka, což jsem protože poker znám měsíc.
      Ale co se týče těch výukových materiálu, i kdyby jste mě tu zesměšnili sebevíc, je to prostě tak.
    • sruapcekr
      sruapcekr
      Bronz
      Psal jsem věčně začínajících brečících -> především ty, který hrajou rok micro a jediné co je "drží" od crashování high stakes je tzv. věčná smůla a přestože nic proto neudělají, tak čekají na ten den, kdy se vše změní a oni budou stoupat.

Proti začátečníkům ani slovo, pokud na nich je vidět snaha, tak se jim snažím i pomáhat.

Z vlastních zkušeností vím, že pro začínajícího hráče je česká PS dobrá max. na 1-3 měsíce a poté se řeší co nejoptimálnější individuální cesta.

-> Jak jsem psal, souhlasím s příspěvkem.
    • Neru79
      Neru79
      Bronz
      Jasný díky.
      Mě by jen zajímalo jestli vede nějaká cesta k tomu aby FL mělo třeba vlastní tréninky. Co se týče článků, až si dokončím překlad klidně je pošlu a po nějaké korektuře můžou být zveřejněny. Já myslim že každá taková aktivita je EV+ a mít kompletní databázi českých článků by bylo super.
    • Wetrak
      Wetrak
      Bronz
      Registrace: 02.06.2011 Příspěvky: 135
      Co myslíš individuální cestou?? Máš na mysli, že po přelouskání všech článků, by si měl člověk sehnat nějakej soukromej coaching, pokud to s pokerem myslí vážně? Né že bych byl tak daleko, jen bych se chtěl informovat...
    • Cornie4ever
      Cornie4ever
      Hlavní Správce
      Hlavní Správce
      Registrace: 19.04.2009 Příspěvky: 8,225
      Ahoj Neru,

díky moc za super příspěvek. Rozhodně nedostaneš ban, naopak jsme rádi za všechny tyhle podněty ;) Tvůj věcný popis situace ohledně FL materiálů sedí, jak říkáš.

Situace FL
      :diamond: V tuhle chvíli nejsou další stříbrné články.
      :diamond: Existují 3 videa od strixsra, štěpána.
      :diamond: Není coaching.

Důvod je následující:
      :club: Když jsme spouštěli PokerStrategy.com, ani já ani nikdo z coachů v podstatě neznal jediného aktivního Fixed Limit hráče v ČR. Tato varianta je v ČR méně populární než jinde.
      :club: Rozhodli jsme se to vyřešit tak, že přeložíme bronz články a na fóru založíme Fixed Limit forum hodnocení hand (a i to se ze začátku jevilo jako otazné, protože reálně hrozilo že toto fórum zůstane několik měsíců prázdné).
      :club: Přestože bychom rádi měli všechen Fixed limit obsah okamžitě až po diamond přeložený do CZ, tak je zapotřebí si uvědomit, že jako česká komunita jsme vznikli teprve v květnu letošního roku. Od té doby všichni usilovně pracujeme na tom, aby byla cz/sk komunita nejlepší komunitou v Česko-Slovensku a také na PokerStrategy.com. Jak se nám to daří nebo nedaří mi nepřísluší soudit a chápu že z hlediska fixed limitu jsi zklamaný. V tuhle chvíli je asi na místě ti trochu poodhalit roušku interního hospodaření.. Do vzniku cz/sk komunity bylo nainvestováno několik miliónů korun a každý další článek / video / coaching stojí další peníze. Nemůžu a nechci diskutovat detaily hospodaření na veřejných fórech ale můžu ti ve zkratce říct, že naší strategií v cz/sk je maximální růst a investice do této komunity. Takže si nenecháváme ani dolar profitu a všechno re-investujeme do projektů a obsahů, abychom udrželi aktuální růst a boom. Možná už jsi četl jinde že cz/sk komunita je zdaleka nejrychleji rostoucí a úspěšná komunita na PokerStrategy.com a z tohoto růstu budou velmi brzy všichni naši aktivní členové víc a víc benefitovat. Naším plánem je investovat do obsahů a tento růst ještě podpořit. Tím se dostáváme k tomu, do jakých věcí chceme investovat.

Plán ohledně obsahů
      :heart: v tuto chvíli je naší prioritou vybudování obsahů pro gold-diamond cash game no limit, abychom poskytovali maximální value a služby v této oblasti ve které je největší zájem a aktivita hráčů. V této oblasti se už v listopadu můžete těšit na videa od nových producerů jako je JuiceQuadre, TheLastNaila (nejlepší slovenský hráč a člen naší komuntiy!), a na další videa od ZhiChenga, twinna a ode mne + máme v plánu zajistit další elitní producery. Dále bude pokračovat překlad článků v kategoriích gold-diamond. Naším cílem je stát se velmi brzo nejsilnější komunitou top cash game hráčů z cz/svk. (@ sruapcekr - jsem si jistý že během měsíce přesvědčíme i tebe ;) )

:heart: v oblasti fixed limitu jsi zatím první kdo si stěžuje na nedostatek obsahů. Fixed limit hráčů je v tuhle chvíli tak málo, že kdybychom se na celou věc koukali čistě ekonomicky tak bychom si těžko ospravedlnili produkci dalších obsahů. ALE - hned jak jsme zaznamenali na fóru minimální zájem o fixed limit, tak jsme se domluvili se strixsrem na produkci fixed limit videí. Videa na fixed limit budou pokračovat a strixsr bude dělat další a další ikdyž se poptávka po fixed limitu nezvýší. Takže se nemusíš bát, že bychom na fixed limit kašlali. V oblasti článků je plánujeme dopřeložit hned jak po nich bude poptávka (a tento tvůj příspěvek se jeví jako slušná poptávka). Mimochodem náklady na články a videa několika násobně převyšují příjmy které z fixed limit hráčů máme. Navíc nikde jinde v čr/svk nenajdeš na fixed limit tolik obsahů co máme my. 18 článků a 3 skvělá videa v češtině.. (btw už těch 18 článků a 3 videa by ti mělo zajistit porážet tvoje stakes). Jsme v kontaktu se strixsreme a píšeme si každý den i ohledně popularizace fixed limitu na webu. Takže děláme co můžeme.

Tak bud prosím trpělivý ;) Jsme rádi že jsi tady, že fixed limit hraješ a že máš o něj zájem, další obsahy budou postupně přibývat.

:spade: value tvého zlatého statusu je právě v tom, že čím víc hraješ, tím víc (a ještě víc) my investujeme do fixed limit obsahů
      :spade: vím, že štěpán pomáhá některým členům i nad rámec jeho coach práce..

@ sruapcekr - možná jsi to ještě nezaznamenal ale v naší komunitě je stále víc a víc dobrých hráčů a v listopadu začne být aktivních několik dalších top hráčů + připravujeme projekt pro top hráče. Jsme si vědomí toho, že na PokerStrategy.com je převážně hodně nováčků, ale už ted najdeš na foru velmi kvalitní blogy a témata + pracujeme na věcech, které budou super-atraktivní pro top hráče. Jedním z takových projektů je (snad už můžu prozradit) je i TheLastNail expert cash game akademie, která bude spuštěna co nevidět. Takže jsem si jistý že se ti tady bude líbit víc a víc, pokud tedy hraješ cash game no-limit.

Tak snad jsem odpověděl na všechny vaše dotazy / komentáře?

čau
      Cornie
    • sruapcekr
      sruapcekr
      Bronz
      Wetrak původně napsal
      Co myslíš individuální cestou?? Máš na mysli, že po přelouskání všech článků, by si měl člověk sehnat nějakej soukromej coaching, pokud to s pokerem myslí vážně? Né že bych byl tak daleko, jen bych se chtěl informovat...
      Pokud to myslíš vážně, tak coaching je samozřejmě nejlepší a nejrychlejší cestou.
    • Neru79
      Neru79
      Bronz
      Čau Cornie, díky za odpověď.
      Já vim že jsem to napsal trochu provokativně ale účel to splnilo. Rozproudila se debata. Já moc dobře vím v čem tkví hodnota statusů, proč je pro Vás zásadní aby lidi hráli. Jasný že jde o peníze. Čim víc hráčů, tim víc peněz, tim větší možnosti investovat je zpět do překladů, videjí a pod.
      Jde mi o to jakým způsobem s tím hnout. Např. když si ty články pro sebe přeložím a pošlu Vám je, můžete je publikovat i když to nebude od profesionálního překladatele?
      Protože čim víc materiálů bude, tim víc hráčů ten FL bude hrát, tim víc vy vyděláte na FL, tim víc můžete investovat - tím blíž k tomu aby byl pro FL zaveden pravidelný koučing..atd. Prostě takový začarovaný kruh.
      Přiznám se že o články jako takové mi úplně nejde, přeložim si je popř. mi pomůže kámoš. Chtěl bych vědět co udělat pro to aby se Vám vyplatilo investovat do pravidelných tréninků. Mám přivést 10,1000,1000 hráčů..? :f_biggrin:
      Prostě kudy vede cesta k tomu aby byl jednou týdně FL trénink.
    • irik83
      irik83
      Bronz
      Registrace: 27.11.2009 Příspěvky: 4,231
      Neru naprosto s tebou souhlasím, na jednu stránku chápu, že se PS venuje zajimavejsím variantam a FL je tady zatim dost osekaný, ale na druhou stranu hráči aby mohli růst potřebují taky nějaký studijní materiál. Já sám bych se hrozně přimlouval, aby se strategie FL co nejdříve rozrostla na co největší množství a jediný důvod proč mě Neru předběhl je ten, že zatím nezvládám ještě ani ten bronz takže bych to ještě nevyužil každopádně když už to bylo vyřčeno tak se moc přimlouvám.

Ale abychom tady jen nevykřikovali a trochu bych tomu pomohl tak mě napadá, že bych zkusil pár článků taky přeložit pokud by o to byl zájem. Každopádně bychom to museli trochu zkorigovat, abysme nepřeložili stejny články například..

Jinak co se týká couchinků tak to je škoda ještě větší, ale na druhou stranu je nás tady pet a půl a pro to zřejmě nemá cenu, aby s tímhle Štěpán ztrácel čas. Už tak dělá hodně když sleduje a přispívá do fór, komentuje handy, natáčí videa (skvělá práce) za všechno děkujem. Nicméně mě napadá, že bychom mohli zkusit třeba jednou za dva týdny udělat hodinovej coaching a tím ještě více zpopularizovat tuto variantu.
    • Cornie4ever
      Cornie4ever
      Hlavní Správce
      Hlavní Správce
      ohledně článků - všechno co zveřejňujeme musí mít precizní kvalitu. takže kromě toho že články překládají polo-profesionální pokerově zaměření překladatelé to pak ještě proofreaduje a dělá korekce velmi profesionální proofreader.. Pokud si ty články přeložíte sami a budou v dostatečně dobré kvalitě a bez věcných chyb, tak aby mohli jít rovnou k proofreaderovi, tak se můžeme domluvit na spolupráci a za články vám zaplatíme. Pokud by byla kvalita průměrná, tak radši necháme články přeložit naším specializovaným překladatelem. Takže bych navrhoval

1) napište mi pls PM a já vám napíšu maila na mne
      2) pošlete mi na zkoušku 1 článek od vás, který projdeme a dáme proofreaderovi - respektive stačí tak 2 stránky textu
      3) pokud bude kvalita ok, domluvíme se dál
      4) pokud ne, necháme dělat překlady naším překladatelem

Normálně spolupráce tohoto typu neděláme ale když jde o FL a jste takhle aktivní, tak to můžeme ozkoušet, pokud máte zájem?

ohledně coachingu - ten zlom bych viděl asi v tom, aby na coaching bylo každý týden pravidelně nejméně 7 lidí (raději 10+) kteří budou aktivní na foru, budou hrát tracknutí a hlavně budou se aktivně zajímat o Fixed Limit. Takže přivést další hráče určitě pomůže. Pokud by vás bylo míň, tak mi připadá lepší dělat zatím videa než coachingy.

irik83 - díky za post. Takže už jste 2 fixed limitáři. řekněte klidně ostatním at se tady vyjádří at otestujeme zájem v komunitě ;)

díky moc
    • Neru79
      Neru79
      Bronz
      Díky za podněty, jsem rád že je z toho nějaký výstup.
      Pro mě to znamená.
      1. Pošlu přeložený článek a pokusím se aby kvalita byla na výši.
      2. Aktivita ohledně "pozvěte přátele", mám stránku tak se pokusím nové lidi nasměrovat na fixed limit
      3. Hrát hrát hrát
      4. Propagace FL tak aby nás v dohledné době bylo 10-15 aktivních hráčů
    • irik83
      irik83
      Bronz
      Registrace: 27.11.2009 Příspěvky: 4,231
      Cornie s tim navrhem souhlasím, netvrdim, ze tady ve dvou prelozime vsechny clanky behem tydne, ale mohlo by to byt fajn kdyby aspon cast clanku byla takto prelozena :) posilam zpravu...
      co se tyka sehnani lidi tak i ja mam v hlave namet na blog mimo PS kde bych chtel aktivne hledat nove hrace co by je zajimal FL takze snad se brzy pohneme z mista :)
    • Cornie4ever
      Cornie4ever
      Hlavní Správce
      Hlavní Správce
      :s_thumbsup:
    • mIsuLL
      mIsuLL
      Global
      Registrace: 24.07.2011 Příspěvky: 41
      Ahoj jelikož patřím k Fish hráčům tak jen něco k tématu dneska jsem hrál cashku Hero BB Q10 týpek na Early pozici call
      Flop 448 5 a na River 10 říkám Two Pair raisnu pot , týpek call on 310 , Hero Win, ale co sem nečekal týpek do mě asi 5 minut sázel že jsem fishka což mě nějak neuráželo, ale prej jsem dal rais 20€ a že jen zkouším kdo co má, takže neradno hrat s takovýma bláznama no :-)
    • Kubaiscz
      Kubaiscz
      Bronz
      Registrace: 14.05.2011 Příspěvky: 752
      podívej se na to zjiné stránky.. pokud vtom chceš býjt dobrej.. potřebuješ být lepší než ostatní, takže donutit se vzít si třeba ten slovník a poradit si z angličtinou, pro tebe bude nutnost, pokud chceš být před ostatními. nebo snad chceš aby všichni měli easy přístup ke všem materiálům a crushovali to stejně jako ty? v tom případě Gl u stolů s pěti regama ;) neber to jako ofense,ale je to imho pravda, dostal si jen za splnění qvízu přístup k informacím, a hlavně videím, které těžko mají konkurenci a v začátcích ti hodně pomůžou..ale nemůžeš čekat, že se o tebe bude někdo takhle starat večně...

( btw ten post nademnou, opravduk tématu :s_biggrin: )
    • keloc
      keloc
      Bronz
      Registrace: 30.09.2011 Příspěvky: 4
      Zdarec, hlásím se taky do klubu flh a podporuju zavedení koučingu, chybí tu podpora na vyšší úrovni, videa od Strixsra sou super, ale chtělo by to vyšší levely vědomostí a stakes....
    • Neru79
      Neru79
      Bronz
      mIsuLL - asi jsi si spletl sekci i když jak koukám na tvé příspěvky jinde..no radši nic

Kubaiscz - jasný už jsem psal že to není ani moc o článcích i když co si budem povídat, 80% hráčů ty gold články nepřelouská..každopádně zde jde o to aby se zjistilo kolik aktivních FL hráčů je a aby se nějakou cestičkou došlo k tréninku..btw ta teorie "5 regů u stolu" je trochu scifi
    • cimprcampr
      cimprcampr
      Bronz
      Registrace: 10.05.2011 Příspěvky: 1,315
      Hlásím se jen aby se vědělo, že na případné couchingy taky budu chodit, tak jen ať se ví, že se mnou můžete počítat :) Zbytek mi netřeba.

Edit: Nevím jestli to missula aspoň trochu omluví, ale já jsem podle názvu topicu taky nejdřív myslel, že si sem můžeme chodit postěžovat na fisky :D
    • Neru79
      Neru79
      Bronz
      cimprcampr - jo to je přesně ono, díky, prostě dát vědět aby se vědělo kolik nás je