AQo early fáze, 1$ SnG turba, PP

• TheBoxerman
      TheBoxerman
      Bronz
      Registrace: 12.09.2011 Příspěvky: 185
      Hand converted with online PokerStrategy.com hand converter:

Přehrát handu

$20/$40 No-Limit Hold'em (6 handed)

Known players:
      CO:
      $2000.00
      BU:
      $1140.00
      BB:
      $2880.00
      MP1 (Hero):
      $2000.00
      MP2:
      $2000.00
      MP3:
      $1980.00

Preflop: Hero is MP1 with A, Q.
      MP2 calls $40.00, 4 folds, Hero raises to $80.00, MP2 raises to $2,000.00, Hero calls $1,920.00(All-In).

Flop: ($4000) T, 4, J (2 players)

Turn: ($4000) 5 (2 players)

River: ($4000) 6 (2 players)

Final Pot: $4000.
      Results follow:

Hero shows high card ace(A Q).
      MP2 shows high card ace(A 2).

Hero wins with high card ace(A Q).

Byl to unknown, Limpnul z MP, na 3bet reaguje all inem, tušil jsem tam nějakou ptákovinu, protože vždy když se s něčím takovým setkám, tak se jedná o nějakého maniaka který tam pošle první eso který mu přijde na ruku.. Proti normálním hráčům bych to složil, ale na limitu kde hraji, je to podle mě ziskový call..
  • 10 odpovědí
    • Shikamaru917
      Shikamaru917
      Bronz
      Registrace: 10.04.2010 Příspěvky: 3,900
      Ten tvoj 3bet je hrozny, ved si ho len minraisol... Hral by som to normalne 3x BB + 1 za limpera...

Ten all in by som necalloval asi... Chapem ze vidis ze pushol A2, ale castejsie tam bude mat nejake AQ,AK, alebo nejake pary ktore nevie ako zahrat tak to proste pushne, a hned na zaciatku turnaja predsa nechceme tocit nejaku tocku o cely turnajovy zivot :)
      Z dlhodobeho hladsika ti taketo cally budu zbytocne zvysovat varianciu...
    • TheBoxerman
      TheBoxerman
      Bronz
      VIděl jsem těch fishí tohle udělat několik a vždy otočily střední nebo nízký eso. Takovou range jednoznačně dominuju
      3*bb + 1 za limpera ano, chtěl jsem vidět jak zareaguje na minraise, když to limpuje :) čas od času to na někoho zahraju.
      Jinak s tebou samozřejmě souhlasím.
    • strategic12
      strategic12
      Bronz
      Registrace: 05.06.2011 Příspěvky: 2,465
      Tvoja analýza je podľa mňa dobrá. Keď má súper v rangi Ax, 22+ a brodwaye, tak je to ziskový call. :)

Inak, neviem určiť, ktorý hráč je sb a vložil $20?
    • joehovado
      joehovado
      Bronz
      Registrace: 16.03.2010 Příspěvky: 371
      Ziskový call to je pokud máš s AQo dostatečnou equity vs jeho range a máš sakra dobrý read, pokud se budeš trefovat do lepších hand bude ta točka podle mě velmi nezisková v této fázi. Jinak jak jsem psal už v jiném rozboru ten tvuj "gay" minraise sizing se mi nelíbí ... :D , ostatně jak psali již ostatní není to moc good.

Teď si teda nejsem moc jistý jak to vymodelovat, ale podlě mě by to mělo být tak, že toho hráče co pushne dáš na SB a sebe na BB ve wizardu a nastavíš mu jeho range, aby jsi zjistil jestli je to správný call. Dyžtak mě opravte, taky mě to zajímá jak vymodelovat tuto situaci ve wizu.
    • strategic12
      strategic12
      Bronz
      Registrace: 05.06.2011 Příspěvky: 2,465
      Som rád, že si začal s modelovaním. :) Neovládal som to doteraz. Súpera dať na sb a seba na bb sa mi pozdáva.. Môžeš si vo wize nastaviť edge na 0 pre jasnejšie výsledky. Ďalej sa dá diskutovať, či súper limp/pushne s top 3% alebo ich bude raisovať.. Toto a šírka jeho pushing range je, ako píšeš, vecou veľmi dobrého readu.
    • Shikamaru917
      Shikamaru917
      Bronz
      Registrace: 10.04.2010 Příspěvky: 3,900
      na blindoch 20/40 proti unknown hracovi nemozes mat ziadny read = fold za mna :f_cool:

Ano sem tam tam bude mat slabsie A, ale vacsinou budes flipovat, a to nepotrebujes takto hned na zaciatku, ako som pisal, zvysi to hrozne varianciu :P
    • TheBoxerman
      TheBoxerman
      Bronz
      Někdo by řekl, že nás chce jen dostat z potu a vzít naše chipy, ale ono jich tam moc nebylo. Vyhodnotil jsem to tak, že je to turista který tam rozdává chipy :D na těch jednodolarových sng jsem toho na PP viděl už poměrně dost, ale i tak mě to trochu překvapilo..
      Každopádně JJ,QQ,KK,AA by tam takhle neposílal, vysoký esa by spíš nějak raisnul.. já si myslel že proti jeho rangi tu equity mám prostě výrazněji lepší..

Tak jak jsi to vymodeloval bych to taky dejme tomu +- viděl. EV tam je nakonec pořádný :)
    • joehovado
      joehovado
      Bronz
      Jj strategic máš pravdu tu edge jsem si nevšiml, dělal jsem to jen tak narychlo, ale tím bychom získali o něco širší range na call což se mi už moc stejně nelíbí, tady stejně budu chtít ruce, které mají slušnou equity proti němu na začátku turnaje. Pro přesnost by to samozřejmě bylo lepší. Jak píše boxerman tak ty AA,KK,QQ případně JJ můžem vyndat z jeho range, což nám dá taky širší calling range. Pokud jsi si byl jístý, že je shopný tu poslat kraviny, tak to byl prostě dobrý call wp. Ale pro začátečníky to není jednoduchý spot na rozpoznání bez nějakých informací a readu.

Každopádně já kdybych to v poslední době přečetl a callnul, tak by tam byla jasná dvojka na flopu. :s_biggrin:
    • Duncan737
      Duncan737
      Platina
      Registrace: 09.08.2010 Příspěvky: 3,229
      Ahoj,

ono je to v podstatě hrozně jednoduché, pokud máme dostatečnou equity, tak hurá do callu, pokud ne, tak fold. :)

Teď se ale dostáváme k jádru problému, máme dostatečnou equity? Jak to zjistíme? Píšeš, že je to unknown, jak jsi to teda zjistil? :) Já už taky viděl věcí a nedělám z toho závěry, že je to tak vždy. :)

Ten minraise je hrozný. Jeho range bude hodně často nějaký pocket pár na set mining, konektory nebo low Ax. Pokud je to pocket pár, většinou to ukradneš cbetem, proč neukrást větší pot tím, že raisneš normálně preflop, podobná situace platí i pro konektory. Pokud má soupeř Ax, tak taktéž chceme budouat větší pot, abychom z něj na příznivém flopu s esem dostali co nejvíc.

Když tady rozeberu nějaké komenty... Tak situaci vymodelujeme tak, že spočítáme naše chip odds, takže kolik musíme docallovat do jakého potu, tady 47.29% a pak určíme risk-premium, které je tady trochu nižší než u FR, bude něco přes 4%, takže potřebujem cca 51.5%, v equilabu dáme soupeři range a vyberem a dáme proti ní naši handu, případně budeme hledat jiné s dostatečnou equity.

Někdo tady psal, že z jeho range můžeme vyloučit JJ+, to si tedy vůbec nemyslím, možná je tak nezahraje vždy, takže můžeme některé kombinace vyrušit (např místo 6 kombinací JJ nechat jen 3), ale tvrdit to o všech je docela odvážné.

Z mé zkušenosti tady soupeř bude mít hodně často pocket pár. Proti rangi any pair, tedy 22-AA, máme nějakých 41.7%. Víceméně záleží na tom, jak často v jeho rangi budou horší Ax.

Takže, máme read, že soupeř takto zahraje dostatečné množství horších Ax, abychom získali dostatečnou equity -> call. Nemáme -> fold, v takovém případě je to prostě gamble. A to, že jsme něco podobného viděli u údajně podobných fishek opravdu není read. :D

Pozn: U 6-maxů je ta vyplatní struktura trochu jiná než na FR. Máme tedy menší risk premium a můžeme si toho dovolit více hrát, ale stále zde je, takže to zase nepřehánět samozřejmě. Konkrétně na party pokeru to risk-premium bude trochu vyšší, protože za druhé místo je poměrně hodně a rozdíl mezi 1. a 2. místem je jen 20% prize poolu (60-40 vyplatní struktura), tudíž je akumulace chipů trochu míň důležitá. Avšak např na ongamu je struktura 70-30, kde je rozdíl 40%! To už je podstatný rozdíl, proto je akumulace chipů důležitější a například v tomto spotu oproti Party pokeru bude risk premium tak cca o 1.5% nižší.
    • joehovado
      joehovado
      Bronz
      Dobrá dobrá ;) .