AA early fáze 1$ SnG turbo 6max PP

• TheBoxerman
      TheBoxerman
      Bronz
      Registrace: 12.09.2011 Příspěvky: 185
      Hand converted with online PokerStrategy.com hand converter:

Přehrát handu

$30/$60 No-Limit Hold'em (5 handed)

Known players:
      BU:
      $2110.00
      BB:
      $1140.00
      MP2:
      $2860.00
      MP3 (Hero):
      $3880.00
      CO:
      $2010.00

Preflop: Hero is MP3 with A, A.
      Hero raises to $120.00, 2 folds, BB calls $90.00, MP2 folds.

Flop: ($210) 8, K, 7 (2 players)
      BB bets $180.00, Hero raises to $420.00, BB raises to $1,050.00, Hero calls $600.00.

Turn: ($2280) 8 (2 players)

River: ($2280) 5 (2 players)

Final Pot: $2280.
      Results follow:

Hero shows two pairs, aces and eights(A A).
      BB shows two pairs, kings and eights(K Q).

Hero wins with two pairs, aces and eights(A A).

jak byste to zahráli vy?
      Prothráč má staty 29/20, takže jsem tam čekal nějaký A8+ KT+, pocket pár by spíš raisnul. Naštěstí ho trefilo eso, tak nebylo těžký z něj dostat chipy :)
  • 5 odpovědí
    • strategic12
      strategic12
      Bronz
      Registrace: 05.06.2011 Příspěvky: 2,468
      Pred flopom by som raisol viac - t150. Na flope tiež by som dal väčší raise - t525. Call na flope ako alternatíva raisu sa mi nepáči, lebo by možno bolo potom ťažké dostať celý súperov stack do potu na turne a rivere. :)
    • joehovado
      joehovado
      Stříbro
      Registrace: 16.03.2010 Příspěvky: 371
      Chtěl jsi říci, že ho trefil king :tongue: . Nu dobrá každopádně ti doporučuji, aby jsi při tomto levelu blindu se držel standartního sizingu a neměnil ho na základě karet, ale používal pořád stejný. Díky tomu udržíš svou hru nečitelnou a nikdo nepozná jestli máš zrovna AA nebo si otevíráš handu z range, kterou by jsi tady hrál. Takže se drž sizingu 3BB + počet hráčů kteří dorovnali. 4BB je tu už zbytečné, já dávam nejvíc 3.5BB v prvním levelu, potom 3BB a u 75/150 dávam už jen 2.5BB. Prostě si najdi nějaký styl, který ti sedí a ten si drž, ale minraise je tu podle mě přehnaný. Jestli monstery minraisuješ a normální handy dáváš standartní sizing, tak to není moc good cesta. Tak to jsem ti jenom chtěl podat můj názor na sizing a teďka k handě. Preflop teda už jak naznačil strategic bych vsadil víc těch 180 + něco +- 0-60, třeba těch 200 je pohoda. Na flopu tam bude nějakých 430 v potu. Tady tě soupeř donkbetuje, to většinou dělá fish, která trefí pár, nějaké draw, občas dva páry, snaží se chránit svoji handu proti draw místo, aby zvolila check-raise na tvůj cbet, takže tady je určitě raise na místě, dával bych tak 2.5-3x násobek jeho sázky a na jeho all-in bych to poslal stejně jako ty. Handy jako K7, K8 je prostě bad luck, občas může trefit set 88, 77, ale spoustu jeho hand tady porážíš, takže není důvod uvažovat o foldu a je jasný cíl nacpat se tam do potu, protože pokud by došla flush pořád držíš Ah. KK mi tady u něj nedává smysl a pokud by ho měl hoď mu tam note a jsi zahojený pro příště.

:club: - Shrnutí líbí se mi to zahrání, jen vylaď ten sizing, aby nebyl čitelný a bude to pecička :P . :s_biggrin:
    • TheBoxerman
      TheBoxerman
      Bronz
      Registrace: 12.09.2011 Příspěvky: 185
      Díky za komentáře

Sizing měním, někdy minraisuju s trashem, někdy s monsterem. proti unknown minraisuju minimalne v HU, protože se téměř pokaždé nechají nalákat :D
      Ten sizing dejme tomu 3-4bb.. v FR určitě, potřebujueme se zbavit soupeřů, kteří nás můžou porazit. ale u těch 6maxů si už nejsem až tak jistý. Raději jim tam dám nějaký menší raise, aby to docallovali a se štěstím něco chytli..

Btw. fishka se nechrání proti jiným handám, fishka vidí pár na ruce a myslí si že je nejlepší a všechny porazí s párem dvojek :D takový je můj postřeh
    • joehovado
      joehovado
      Stříbro
      Registrace: 16.03.2010 Příspěvky: 371
      Dávej pořád stejně a nemusíš nad tím přemýšlet a můžeš se soustředit na podstatnější a důležitější faktory.

:diamond: Soupeř nemá jak poznat co máš, když dáváš stejný sizing jestli máš monster nebo spodní ruku z tvojí range.
      :club: Pokud tam budeš často s nějakým regularem, tak si na tebe může udělat ready a bude toho využívat
    • Duncan737
      Duncan737
      Zlato
      Registrace: 09.08.2010 Příspěvky: 3,230
      Ahoj,

opět jsem trochu zmaten z konvertoru. Píše 120 tvůj raise a soupeř dorovnává 90, to jak sem u povedlo? :)

Na flopu je raise v pohodě, ten jeho donk bude často něco jako Kx nebo nějaký FD, u velkých donků možná i straight draw. Raisem získáváš value z Kx a FD asi taky většinou neodolá. Akorát ten sizing bych trochu zvětšil, právě kvůli těm FD, jsme v pozici, takže těch 2.5x, tzn tady těch 450-480, aby měl soupeř trochu horší odds.

TheBoxerman původně napsal

Ten sizing dejme tomu 3-4bb.. v FR určitě, potřebujueme se zbavit soupeřů, kteří nás můžou porazit. ale u těch 6maxů si už nejsem až tak jistý. Raději jim tam dám nějaký menší raise, aby to docallovali a se štěstím něco chytli..
      Nechápu tento argument. :f_confused:

Jinak co se týče sizingu, souhlasím s Joem v tom, že tady to kombinování ti v tom zbytečně dělá zmatek, například to nebudeš dostatečně často přehazovat, atd a můžeš se stát čitelným, navíc prostě nad tím jednoduše ztrácíš čas aby sis rozmyslel, jak to vsadíš teď -> vsázej podle pozice (BU, UTG...), nikoliv podle karet.
      To platí, pokud jsou na blindech regové, případně obecně za tebou hodně regů. Pokud jsou na blindech, po tobě nějaké macaté ryby, tak si se sizingem opravdu moc hlavu dělat nemusíš a pokud rádi callují preflop, tak tvůj sizing moc řešit nebudou, v takovém případě si ty esa klidně můžeš raisnout trochu víc.

@ Joe, sizing 3x na 50/100 je hodně špatný (píšeš že 2.5x hraješ až 75/150). Obecně toto téma je poměrně diskutabilní, ale 3x na 50/100 je, myslím si, určitě špatně.