Listopadový fix limit - pokec pro hráče FL

• Hucas
      Hucas
      Platina
      Registrace: 08.08.2010 Příspěvky: 7,745

Listopadový fix limit

pokec pro hráče FL

Listopadový fix limt je vlákno pro všechny hráče FL, kteří si chtějí bez limitů pokecat o svých sessions, pochlubit se svými výsledky, upozornit na rybu u stolu nebo na svůj hot run, případně jenom hodit řeč a poznat se s ostatními hráči FL. Každý měsíc bude založeno nové téma pro tento pokec. Toto vlákno bude vždy založeno administrátory nebo moderátory. Přestože se jedná o "pokec", tak zde nechceme vidět žádný spam a platí zde stejné principy jako ve zbytku fóra.

Toto téma je vhodné na všechny drobné příspěvky, nápady, zjištění, bragy, okamžité informace atp. Znáte ten pocit, kdy chcete něco říct, ale nikam se to tématicky nehodí? Nebo se Vám nechce na tuto drobnost zakládat speciální téma? Napište nám v tomto tématu ;) Toto téma je otevřené veškerým debatám o fix limitu v listopadu :f_love:

(Pokud si naopak váš příspěvek zaslouží vlastní téma, nebo už toto téma existuje, např. Hand of the Day, Dobrý den? pošlete svůj graf, atd bude obvykle lepší napsat váš příspěvek do tématu, který je věnován danému tématu.).

Hodně štěstí v listopadu! ;)
  • 67 odpovědí
    • strixsr
      strixsr
      Bronz
      Registrace: 04.10.2009 Příspěvky: 5,202
      Tak hurá nato, odpálím téma třeba dotazem, jak jde sbírání odznáčků? :f_biggrin:
    • strixsr
      strixsr
      Bronz
      http://cs.pokerstrategy.com/video/21456/ další video borci, pokud jsem na něco zapomněl, tak se ozvěte a dovysvětlím :s_cool:
    • cimprcampr
      cimprcampr
      Bronz
      Registrace: 10.05.2011 Příspěvky: 1,315
      Super, jsi náš hrdina :) Zítra to zkouknu.
    • SuperTrpaslik
      SuperTrpaslik
      Bronz
      Registrace: 12.06.2011 Příspěvky: 118
      Díky, díky, díky. Hned zítra na to určitě mrknu. :f_thumbsup:
    • Kubaiscz
      Kubaiscz
      Bronz
      Registrace: 14.05.2011 Příspěvky: 752
      no, to já si to půstím hned :) thx master Kenobi :s_biggrin:
    • Neru79
      Neru79
      Bronz
      Registrace: 21.09.2011 Příspěvky: 1,482
      Zkouknuto, zítra zkouknu znova a znova :D
      Dobrá práce :s_biggrin:
    • CC100
      CC100
      Bronz
      Registrace: 10.05.2011 Příspěvky: 766
      ještě dnes se určitě podívám :f_thumbsup: skvělý!!!
    • strixsr
      strixsr
      Bronz
      Heh, no tak doufám, že se vám líbí, pokud by něco nebylo jasný, nebo jsem o něčem mluvil překotně, tak se nebojte zeptat :s_cool:
    • cimprcampr
      cimprcampr
      Bronz
      Mám jen jednu výhradu: Bylo toho tolik, že jsem to včera na první shlédnutí nepobral :) Takže zatím by ptázky byly na celou knihu :D Chystám se v nejbližší době na opáčko.

Spíš jsem včera trochu koukal na svoje staty z jednotlivých pozic, a přijde i, že na blindech prohrávám moc peněz. Takže otázka i na ostatní: Jaké máte hodnoty BB/100 z blindů? A jaké hodnoty si myslíte, že jsou ještě naprosto v pořádku? Je mi jasné, že asi nebudou plusové ale ten poměr jak moc je mám minusové mě trochu zarazil. Své hodnoty bych tu klidně zveřejnil, ale momentálně si je napamatuju a jsem v práci, takže se nekouknu :)
    • strixsr
      strixsr
      Bronz
      No já mám na SB -7BB/100 a na BB -22BB/100, v plusu tam není imho nikdo na světě, teda snad :s_biggrin:
    • cimprcampr
      cimprcampr
      Bronz
      Doma mrknu, ale už teď jsi mě potěšil, že máš horší BB než SB. Já měl za to, že SB je nejhorší pozice ve hře, takže by z této logiky na něm měly být nejhorší výsledky. a mám to ve stejném pořadí, takže první dobrá zpráva :)

Ještě než začnu porovnávat hodnoty, je to tak že Hem to neukazuje v bigbetech ale v big blindech, takže pokud bych to měl mít stejně jako ty, tak bych tam měl mít hodnoty 14 a 44 ?

Jinak všechny ostatní hodnoty mám plusové a nejlepší výsledky mám na CO :)
    • kennyxx
      kennyxx
      Bronz
      Registrace: 16.05.2008 Příspěvky: 998
      minuly mesic BB-20/SB-14.

Pokud bys nikdy nehral zadnou handu z BB/SB, tak bys prohraval 50/25 BB/100. Takze cokoliv, co je min v minusu, je vlastne plus ;)
    • CC100
      CC100
      Bronz
      za 8,685 her na různých limitech mi to ukazuje BB/hand

BB -0,19

SB -0,06

to je OK? ještě sem neviděl video...
    • strixsr
      strixsr
      Bronz
      2 CC100: To je neskutečně málo :f_eek: :f_eek:

2 cimprcampr: Jojo, přesně tak :)

2 Kenny: to máš velmi podobné jako já, mrkni se na stats za celý rok, těch -14 na SB by šlo určitě stáhnout :s_cool:
    • CC100
      CC100
      Bronz
      to jsou všechny moje hry z PP - asi malý vzorek
      PS hry se mi do PT3 bohužel nenačetli
    • zizelevak
      zizelevak
      Bronz
      Registrace: 07.05.2011 Příspěvky: 2,451
      ahoj, dneska jsem se konecne dostal k tomu novemu videu :)

Priznam se, ze po dnesku bych nevedel jakou barvicku ti priradit. Protoze krome cervene pro agresivni hrace, bys musel dostat i zlutou pro slony - par (tak ja oznacuju hrace, i kterei jsou treba agresivni, ale na moji agresi svuj par nepolozi) ale obcas bych ti dal i oranzovou pro slony-draw. Problem ze z tveho herniho stylu bych netusil co v danou chvili reprezentujes, kterou z tehle roli. Jediny co bych mohl vyloucit ze jsi tight hrac (modry) nebo uplna fish (zeleny).

Dost me zaujalo vysvetlovani donk betu. Ja osobne donk bet posledni dobou pouzivam hodne, casto, dokonce stejne casto jako c-bet.

:diamond: 1) proti malo hracum (1-2) a mam ruku, ktere moc neverim, top par slaby kicker a horsi a zaroven nemam zadnou nebo slabou draw (gunshot, 1 overkarta). Pokud by souper vsadil flop i turn, tak bych ji stejne polozil. Takhle mam fold equity ale zaroven na reraise soupere automaticky skladam. Dalsi streety ch/f. Ale setkavam se na tomhle novem limitu spis s pasivnimi souperi, ze tak ve tretine pripadu se do showdownu dostaneme.
      :diamond: 2) proti hodne hracum a mam velmi silnou ruku top dva pary, set a vyse. Tady doufam ve snizeni poctu hracu a zaroven buduju pot.
      :diamond: 3) over par. top par a dobry kicker, slabsi dva pary, trips. S cilem betovat i ostatni street a dorovnat i 1 souperuv ch/r
      :diamond: 4) s flush / stright draw proti 1 hraci, pokud si myslim ze je spise agresivni a kdybych nebetnul, betne on. pripadny raise dorovnam.

Mohl bys me prosim jednotlive body okomentovat ? :)
    • cimprcampr
      cimprcampr
      Bronz
      strixsr původně napsal
      No já mám na SB -7BB/100 a na BB -22BB/100, v plusu tam není imho nikdo na světě, teda snad :s_biggrin:
      Štepáne, ty mi prostě umiš udělat radost :)

Já to mám nakonec SB: -6,5BB/100 BB: -15BB/100
      Když to omezím jen na limit 5c/10c, kde jsem zatím strávil nejvíc času, tak tam jsem to zakončil (snad) s -4BB/100 a -12BB/100.

Takže vlastně nakonec úplně super statistiky, asi mě včera jen vyděsilo, že na BB mám jako jedíném 3 cifernou sumu :f_p:

Když už jsme u toho poměřování: Borci, kolik máte BB/100 na CO?

ZIZE: Koment bodů nechám raději na Strixsrovi, ale jen k bodu 1. Když už donkuješ (já teda sem tam taky) tak přece nemůžeš skládat na každý raise, to tě potom budou raisovat pořád. Slabou ruku budeš mít častěji než silnou, takže to pro ně je profitabilní.
    • strixsr
      strixsr
      Bronz
      Ahoj,

no tak ale to je pointa FLH a obecně pokeru, soupeř tě musí co možná nejhůře identifikovat. V okamžiku, kdy dělá hráč pouze stejné moves, tak jej jakýkoliv trošku lepší hráč obere o každý žeton. :s_cool:
      Dále pokud donkuješ, uvědom si, že soupeř má pozici, takže jsi mu úplně vydán na milost a nemilost, když bude chtít, tak složí, když bude chtít, tak dá slowplay a raisne naopak on tebe pro value. Kdy budeš dávat ch/r, tak ho upozorníš na to, že i on musí přemýšlet a ty jsi schopen udělat nečekaný move. V neposlední řadě, pokud děláš donk bet stejně často jako c-bet, tak buď donkuješ 95% flopů, nebo málo conbetuješ a každý tvůj missnutý flop ti někdo ukradne, pokud conbetuješ, tak se výhoda otáčí a každý soupeřův missnutý flop sbíráš ty.

Jinak k tvým dotazům:

1.) Obecně mám za to, že stále hraješ nepředstavitelně tight, kdybych věděl, že skládáš na double conbet i top pair bez kickeru, tak double barreluju úplně každou ruku, protože top pár máš málokdy a zbytek potů je mých + občas mám i já top pár s lepším kickerem. Pokud dokuješ Tp nk a skládáš na reraise soupeře, opět bych reraisoval i totální air, je to strašně průhledné. Donk v takovémto případě povede buď k tomu, že ti soupeři ruku položí, nebo naopak tě přehrají. Pokud máš HEM nebo PT3, tak by mě velmi zajímalo tvé číslo WTSD, pokud chceš stoupat limity nahoru, tak budeš muset svou hru přizpůsobit a hrát o hodně moc více loose, protože teď se to občas jeví, že více aktivní než ty je i Sit out :s_o: :s_evil:

2.) Nezdá se ti lepší na budování potu ch/r než donk, když ch/r přinese více SB na flopu? A pokud máš opravdu silnou ruku, jaký je důvod pro vylekání soupeřů a vyhnání z potu? Jakože chceme vyhrát méně? :s_o:

3.) Opět a znovu, buduješ menší pot než můžeš se SILNOU rukou.

4.) Tak zase, pokud proti jednomu hráči donkuješ slabé ruce + draws, tak jsi mu opět úplně vydán na milost v jeho rozhodování, jestli foldne na pozici, nebo tě naopak raisne. Pokud ch/r své ruce, tak soupeř má těžší rozhodování co s tebou, na případný raise musí mít buď supe read, nebo opravdu silnou ruku. Donkbet také obecně je raisován třeba už jen pro izolaci i s horší rukou, než jakou držíš ty, ale donk raiser chce prostě vyfoldovat další soupeře. V tvém případě to ale vede k tomu, že mu věříš lepší ruku, než opravdu má, čistě jen proto, že je agresivní. Hráči co nemají ruku stejně foldnou ať už na donk, nebo na ch/r.

Zkrátka obecně s donkováním tě nebude nikdo respektovat u stolu, budeš vyhrávat menší poty než můžeš a fold equity určitě mít lepší nabudeš (naopak málokterý reg hráč složí na donk, prostě proto, že je to fishy play ale poměrně hodně jich složí na ch/r). Pokud chceš opravdu donkovat, tak nahraď ch/r úplně donkováním a donkuj všechno, potom tě alespoň soupeři budou obtížněji číst, zbytek argumentů ale zůstane stále platných. :s_cool:
    • strixsr
      strixsr
      Bronz
      Btw: Ty hraješ pořád Fullringy? Ty videa a obecně mé rady jsou totiž pro 6 max stoly, na to taky nezapomeň. Mám ale za to, ze donkování je chyba v jakékoliv formě FLH, krom opravdu specifických situací.