Stupidní fold ?

• Bombarek
      Bombarek
      Bronz
      Registrace: 05.04.2011 Příspěvky: 3,031
      Čest,

čim víc se na to dívám, tak si uvědomuju, že to bylo zahrané hrozně.

Abych to osvětlil. Byl jsem na BB a byl jsem připravenej callnout PUSH, popřípadě ho poslat, ale vzhledem k těm limperům jsem se rozhodl jen callnout. Flop dost krutej... Rozhodl jsem se checknout (což bylo totálně tragické) a počkat na akci a co se bude dít, protože mě to dost vystašilo. No a panáček tam poslal celej pot, další call, tak v tu chvíli jsem si myslel, že má buď někdo open endit, nebo jí má hotovou a chce jí slowplayovat, tak jsem foldnul...

Turn samozřejmě full house a já jsem si div nesežral hrnek s čajem, který jsem do té doby klidně popíjel :D

EDIT : Byl jsem na BB a hráč předemnou na SB. V PT3 mi to ukazuje normal, ale jakimle to převedu tady, tak to ukazuje takhle divně, že jsem MP3, což nejsem ;)

Tak a do mě!

Hand converted with online PokerStrategy.com hand converter:

Přehrát handu

$100/$200 No-Limit Hold'em (4 handed)

Known players:
      CO:
      $2750.00
      BU:
      $4190.00
      BB:
      $1170.00
      MP3 (Hero):
      $3890.00

Preflop: Hero is MP3 with T, J.
      CO calls $200.00, BU calls $200.00, BB calls $100.00, Hero checks.

Flop: ($500) J, T, Q (4 players)
      BB checks, Hero checks, CO bets $800.00, BU calls $800.00, BB folds, Hero folds.

Turn: ($2100) T (2 players)
      CO bets $200.00, BU calls $200.00.

River: ($2500) 7 (2 players)
      CO checks, BU bets $200.00, CO calls $200.00.

Final Pot: $2900.
      Results follow:

BU shows three of a kind, tens(T 9).
      CO shows a pair of tens(K 4).

BU wins with three of a kind, tens(T 9).

Stydím se...
  • 9 odpovědí
    • TheBoxerman
      TheBoxerman
      Bronz
      Registrace: 12.09.2011 Příspěvky: 185
      Asi se jedná o FR ?

Jsi v podstatě BS a máte u stolu jednoho poměrně short, takže tohle je určitě důležitý si uvědomit. Další věc je ta, že kdyby někdo z ncih měl AK tak by to raisoval před flopem, takže postupku s AK tam nevěřím nikomu.
      89 by tam asi někdo limpnout mohl, ale to se podle mne příliš často nestane.
      Na tvým místě bych si spíš myslel že někdo chytl dámu, možná má nějaký draw. Když se na to podívám zpětně , tak vidíme že CO měl flush draw a po flopu dával raise ve výši potu, což by určitě s postupkou neudělal a snažil se tahat value (pokud to není idiot)
      Myslím že dva páry jsou tady dost silný na to aby jsi mohl callovat. Já bych jim žádnej monstr neuvěřil a hrál bych to až do konce. Uvidíme co na to kouč, ale určitě zajímavá handa :)

btw. odnesl bych si z toho aspon to, že pokud někdo má monster, neraisuje ve výši potu, ale dá tam nějakých 1/2 až 3/4 potu, nebo bude check callovat. Když dá tak velký raise, většinou to bude znamenat takovou draw jak jsi viděl nakonec u CO, nebo něco podobnýho. Na mikros se ale najde spousta lidí, kteří o pokru neví skoro nic, a bohužel to u nich neplatí..
    • joehovado
      joehovado
      Bronz
      Registrace: 16.03.2010 Příspěvky: 371
      Jak jsi se sám přesvědčil, tady se nedá moc očekávat nějaká trap, spíš to jsou calling station a ten SB je super špatný, když tam completuje na SB s 5.5BB. Toto je super spot na steal limpů, tvoje handa je slušná jejich range co tam budou otvírat se bude pohybovat někde mezi 20%-40% bych odhadoval, takže JTs je solidní, kdyby se ti je nepodařilo vyhnat na postflop hru. Já bych tady asi volil raise/push, protože ti dva staci se nebudou chtít vystřelit jsi na bublině a je tam jeden shortstack, tady máš dost velkou fold equity pokud nejsou nějak moc loose a nezdá se mi, že by byli. U toho shorta se taky dá předpokládat, že je tight jak prase, když jde do stacku 5BB, kde je ještě stále ochotný callnout si SB. Takže za mě bych to viděl na raise na takových 850 - 1000 s plánem jít do točky s tím shortem, pokud to nezahodí a s těmi bigstacky podle flopu, ale myslim si, že je to super spot a pochybuju, že ti tady ten raise jen tak callnou s jejich range se kterou jsi callnuli pre. :f_cool: Pokud někdo bude mít monster, tak si udělej poznámku, ale pochybuji o tom.

Tady je ta situace, když si s wizardem trochu pohraješ dostaneš zajímavé výsledky. Samozřejmě pushovat nemusíš, ale ten raise bych volil v tomto případě.

Ten check se taky dá, ale dostáváš se do 4 way potu a postflop hry, kde už to chce trochu read, toto je snažší varianta s menším rizikem na bublině, když jsi v té situaci s čistou hlavou a dobrým readem. :s_biggrin:

Stydět se nemusíš, já se taky učim od toho jsou tyto diskuse a rozbory :) , kdyby jsi viděl jaké kktiny člověk občas zahraje je mi z toho zle :D . :f_cool:
    • strategic12
      strategic12
      Bronz
      Registrace: 05.06.2011 Příspěvky: 2,465
      Dobrý fold. Po overbete a calle to vyzerá, že protihráči majú dobré handy alebo ťahy, pravdepodobne s viac ako 8 outs ku lepšej hande ako dva páry. Ty máš 4 outs a slabšiu ruku na konfrontáciu. :)

Oprava: Po prečítaní príspevkov som si uvedomil, že treba z range súperov vyradiť JJ+, AK. Potom je tvoja ruka dobrá na mrknutie sa na turn.

Ten raise pred flopom sa mi pozdáva ako dobrá hra.
    • Hucas
      Hucas
      Black Member
      Registrace: 08.08.2010 Příspěvky: 7,745
      Prakticky souhlasím s tím jak to super popsal joehovado (já z toho nicku furt nemůžu :D ) Když se podíváme na situaci, kdy už jsme se procheckovali na flop, tak přesně jak píše strategic12. vzhledem k tomu, že nebylo raisováno pre, tak tam je naše handa hodně silná, takže bych se tam happy stacknul.

O hodně zajímavější je ale tahle handa preflop. Píšeš:

Bombarek původně napsal
      Abych to osvětlil. Byl jsem na BB a byl jsem připravenej callnout PUSH, popřípadě ho poslat
      Callnout push a poslat push je obrovský rozdíl. Pojďme nejdřív na situaci:

Call pushe:. Je tam důležitý si říct komu budeme callovat push a do jaký situace nás to přivede. Zkus si schválně nasimulovat v equilabu pushovací range jednotlivých lidí a jak si proti nim stojíš s JTs. Takhle od pohledu mi to vychází, že bysme mohli push callnout jenom SB, který má cca BB a vyjde nám to dobře s tím, že i když to nevytočíme, tak nám zbyde hratelný stack. Dalším 2 hráčům bych push necallovat.

Push po limpech: Tak tohle už je jiná paráda. Nabízí se nám skvělá možnost ukrást limpované peníze. Máš obrovskou fold equity a pokud tě někdo callne, tak budeš mít i slušnou handu. Za mě to je rozhodně push preflop.

Vzhledem k tomu, že je to ale poměrně dost zajímavá handa, tak si to zkus fakt nasimulovat v tom equilabu ;)

EDIT: jinak je potřeba říct, že bublina ještě není, jelikož se jedná o 6maxy, kde jsou ITM2. (poznámka pro Joe).
    • Bombarek
      Bombarek
      Bronz
      Registrace: 05.04.2011 Příspěvky: 3,031
      Jednoznačně souhlasím se všema názorama. Měl to být push po těch limpech, hráči to byli špatní, takže by to bylo správně. S tou handou si dneska pohraju. Je fakt hodně zajímavá... Z toho tedy vyplývá, že to bylo preflop špatně zahráno. A z toho pak vyplynula tahle situace.

Takže pro příště se těmto situacím vyhnout. A navíc na tom flopu jsem měl jednoznačně betnout půlku potu, předpokládám, že bych dostal call od obou, nebo by ten panáček s FD a open endit by poslal plnou, tak bych si dokázal představit i fold.

Děkuju za hodnocení ;)
    • s0cru3l
      s0cru3l
      Zlato
      Registrace: 03.03.2011 Příspěvky: 4,011
      Já bych si ještě dovolil dodat, že pokud jsou to špatní hráči, tak bych to rozhodně pf nepushoval.
      Si třeba ten BU, který nás kryje limpne 22 a udělá super špatnej call a pak jsme v točce o celý turnajový život.

Přikláněl bych se k joehovado-vi.

+ Na tom boardu bych si rozhodně nedovolil checknout. Jedná se o draw heavy board, kde si nemůžeme dovolit dát možnost na kartu zdarma.
      Šel bych tedy bet/raise.

(Docela by mě zajímalo, jak byste to zahráli proti BU, kdyby se do nás post obul - dokázali byste to ještě zahodit?
      Ptž. konkrétně s handou Kc4c, kt. měl sice CO, by byl super nebezpečnej - 50/50. Samozřejmě tu však třeba může mít Qx, ale přece jen, kdyby nás na tomhle boardu na bubble v takové situaci raisnul, tak by tu měl mít silnou handu.)
    • joehovado
      joehovado
      Bronz
      Registrace: 16.03.2010 Příspěvky: 371
      To, že je to SH jsem si nevšiml napsané to tam nemá, ale součet stacků tomu odpovídá :D .
    • Hucas
      Hucas
      Black Member
      Registrace: 08.08.2010 Příspěvky: 7,745
      hAnziCZech původně napsal
      Já bych si ještě dovolil dodat, že pokud jsou to špatní hráči, tak bych to rozhodně pf nepushoval.
      tohle je super poznámka a hodilo by se mít read na hráče. Bez readů očekáváme semi-rybu, která taky nebude chtít točit o turnajový život. Pushem se dostáváme na chipleada a o když dostaneme call, tak budeme v točce. S FE kterou máme mi to pořád vychází jako +EV push.

Pokud dáme CO a BU kterých se nejvíc bojíme nějakou range typu 22-99,KJo, KJs, KTs, KTo QJs, QJo, QTs, QTo, JTo, JTs, J9s, 9Ts, Q9s tak jsme lehce v minusu:

45.01% vs soupeřových 54.99%

Samozřejmě, pokud víme, že náš hráč bude callovat, tak jsme v jiný situaci a nemusíme tu pushovat.
    • Duncan737
      Duncan737
      Platina
      Registrace: 09.08.2010 Příspěvky: 3,229
      Ahoj,

vzhledem ke stackům předpokládám, že se jedná o 6max na party pokeru...

Check pre je v pohodě. Ale ten flop už jsi sám zjistil, že jsi zahrál hodně špatně. Ve 4 lidech takto draw-heavy board musíš bezpodmínečně betovat a to dost silně, 75%+ potu needed. ideálně tak aspoň 80-90%. Jak vidíš, soupeři na micros budou pokračovat se spousty nesmysly, takže by ses neměl bát tady 2 pairs zatočit i do AI, obzvlášť mimo bublinu.