MT SNG - ITM QJs

• thomaspro7
      thomaspro7
      Bronz
      Registrace: 31.10.2011 Příspěvky: 54
      PokerStars - $1.29+$0.21|150/300 NL (9 max) - Holdem - 3 players
      Hand converted by PokerTracker 3

BTN: 3,570.00
      SB: 18,471.00
      Hero (BB): 4,959.00

BTN posts ante 25.00, SB posts ante 25.00, Hero posts ante 25.00, SB posts SB 150.00, Hero posts BB 300.00

Pre Flop: (525.00) Hero has Q:heart: J:heart:

BTN solídny hráč, je toto dostačujúca ruka na push? S akou range pushovať?

BTN raises to 750.00, fold, fold

BTN wins 825.00
  • 6 odpovědí
    • joehovado
      joehovado
      Bronz
      Registrace: 16.03.2010 Příspěvky: 371
      No dá se s tím 3b shovnout pokud ten hráč často stealuje.

Můj rozbor:

Na obrázku máš hraniční situaci podle ICM, kdy by jsi mohl ještě zahodit. Toto je situace pokud hráč bude otevírat pouze 12.1%, jestli ti dá call na tvůj push nebo tam najde ještě nějaké handy co je schopný zahodit jako 66,55 to už moc tady neřeší situaci pro nás. :f_cool:

Důležité je rozpoznat toho hráče, polož si pár otázek:
      Jak často tento hráč stealuje a je schopný zahodit handy z range, ze které stealuje, tudíš nalezneme u něj fold equity?
      Jeho stack je 11BB je nutná další věc, které handy si tu raisuje a které pushuje? Například někdo pushuje horší a monstry si raisuje, ale dobrý hráč tu bude pushovat oboje, aby nebyl čitelný.
      Potom jestli tento raise vypadá, tak že tě chce dostat do potu nebo se mu nechce riskovat celý stack pushem a proto to jen raisnul s tím, že to na push zahodí?

Chtělo by to k němu nějaké informace, pokud říkáš že ten hráč je solidní, tak si myslim, že by tady pushnul. Toto mi přijde jako steal a asi bych to poslal, přeci jen tam trochu hraji roli pozice v turnaji a nebude se mu chtít točit nějakou marginálnější handu, aby skončil 3 a myslim si, že ta range bude někde kolem 15%-20% co si tady dovolí raisnout a dost bude zahazovat. Nevim jestli jsem ti to shrnul dostatečně, ale snažil jsem se ti nastínit trochu tu problematiku :f_eek: . Duncan ti nato třeba řekne, že to je spíš value raise, protože má malý stack, ale to už je opravdu jak říkam o readu na toho hráče, ale pro nadhled problematiky jsem ti to shrnul dostatečně si myslim , tak ať se ti daří :f_cool: .
    • thomaspro7
      thomaspro7
      Bronz
      Registrace: 31.10.2011 Příspěvky: 54
      ad1: zaujímavé že keď som nastavil ranges podľa toho obrázku tak mi vyšiel push :D

ad2: dík za pekný rozbor. Je to veru divné že s takýmto stackom iba raisol, ja by som určite vždy pushoval...
      Myslím že 27 % by jeho opening range mohla byť, ale určite dosť z týchto rúk bude na push foldovať. Hneď som to vyhodnotil ako steal, myslím že to už spravil aj predtým niekedy.
      Calling range imo tak 10-14 %. Pri 10 % je to dokonca push any2. Jedine ak by to bol raise for value, t. j. by zo svojej opening range nefoldol (skoro) nič, tak by to bol pre mňa fold.

Ešte raz veľké ďakujem :)
    • joehovado
      joehovado
      Bronz
      to ad1: Musíš si nastavit edge na 0 a malá změna calling range taky trošičku posune tu hranu push/foldu, ale to je jak jsem psal zanedbatelný detail, protože tady odhaduji větší range co otvírá, to je v realitě skoro nemožné se přesně trefit do toho zlomového bodu :D .
    • strategic12
      strategic12
      Bronz
      Registrace: 05.06.2011 Příspěvky: 2,465
      Nash radí BU pushovať 20%. Solídny hráč, ktorý očakáva loose calling od SB, by túto range zúžil. Dal by som mu 12% raising range. Ale vzhľadom pot odds 1.2:1, bude mať vysokú calling range, možno 9%+. V takom prípade je lepšie zložiť.

Pushovaciu range odhadujem na 66+ AJ+ KQs. :)

to ad1: vo wizarde musí byť nastavený 18-man turnaj ;)
    • joehovado
      joehovado
      Bronz
      Já bych tady neváhal ani chvilku a pushnul super spot. :s_biggrin:
    • miskokvo
      miskokvo
      Bronz
      Registrace: 28.03.2008 Příspěvky: 1,502
      zalezi od readu..

prakticky sa daju solidny hraci rozdelit do 2 skupin...

a) ruky ktore sa tazko hraju ale maju velku EV za 10-12bb pushnu .. napr stredne pary... slabsie esa.. brodweye.. ak maju nuts ako JJ,TT,QQ,KK,AA,AK,AQ,KQs,AJs atd tak to len otvoria aby nemali velku fold EV, resp sa spoliehaju na to ze v blindoch su agro hraci ktory ich re-shovnu aj so slabsou rukou

b) hraci ktori tieto slabsie ruky ako Ax, KT, TJ,22-88, JQ,T9s atd len otvoria ako standartny steal

restealujeme hracov typu B...

velmo dvolezita statistika je STEAL, FOLD TO 3 BET

ak hrac vela stealuje (ruky ako a5o atd) a ma velky fold 3bet ..napr 50%+..tak je to jasny resteal, casto krat aj any 2 cards

takisto mozme re-stealovat hraca ktory vela stealuje, ale pozor ak je to fish resp caling station s velmo malou FOLD to 3BET ..tak by som to ne-restealoval ale hral flop a snazil sa ho stacknut na flope kde nam s radostou odovzda stack aj s horsou rukou

proti dobrym hracom, ktory maju pomerne maly 3bet fold a nestealuju vela by som to len flatoval a hral velmo opatrne.. stackol sa s 2parmy,postupokou, parom a silnym drowom, s TP by som postupoval opatrne a caloval len rozmny cbet ..resp nechytim-foldnem