BLOG: Ahareenův přestup aneb cesta za 10k na Cashce

• Ahareen
      Ahareen
      Bronz
      Registrace: 10.11.2010 Příspěvky: 2,977
      Ahoj všem,

tak jsem po dlouhém uvažování změnil herní formát a ze SnG $1.5 BI jdu teď znova od píky, začínám hrát cashovku. Jsem na Pokerstars a hraju 0.01/0.02

Koho by zajímalo moje představení a aktivní historie na pokerstrategy, může juknout na můj SnG BLOG zde

Je mi tak trochu divně a smutno, že odcházím v tuhle dobu od SnG hráčů, ale nakonec jsem se rozhodl zkusit štěstí na cashovce.

Důvodů bylo hned několik:
      :diamond: čas (práce kdy mi dost často znenadání volá klient a musím často něco řešit, rušivé elementy doma, pošta, babička někdo něco potřebuje - rozehraná session se dohrává blbě na SnG, na cashce když to vím minutu dvě tři dopředu není problém vyjímečně ukončit)
      :diamond: stabilita netu (2x jsem zažil na wifi výpadek netu - pokud tím člověk ztratí třeba 9 turnajů a bankroll má na 50, tak to docela pozná. Takhle katastrofláně jsem to nikdy nezažil, ale i přes to, cashka je zase opatření k lepšímu)
      :diamond: Cornie - výukové materiály, jeho blog, přístup atd. i proto mne cashovka lákala.
      :diamond: větší kreativita, lepší traffic a více možností až do high stakes.
      :diamond: takové nějaké vyhoření v tom co jsme hrál. Jak jsme furt četl a vnímal materiály s CG od cornieho a celkově vnímal ty možnosti ty a u nás to bylo takové víc ploché. Prostoru pro zlepšení bylo určo dost, ale i přesto, málo kreativní

No toto je asi 5 hlavních důvodů, proč přecházím. Jak jsem se usadil a jak se daří budu postovat snad velmi brzy. Zatím mám něco malinko pročteno teď, hodně sledováno dlouhodobě. První session nic moc jak výsledkem tak pocitem jistoty. Takže jdeme číst a studovat.

Motto na začátek: "Musím si furt opakovat, jsem fish, jsem fish, jsem fish. Co položíš, to neprohraješ. Uč se a nejanči!!"
  • 124 odpovědí
    • kubesfilip
      kubesfilip
      Bronz
      Registrace: 06.07.2011 Příspěvky: 549
      Hodně štěstí v cashovce...a jsem rád, že hraješ na stárech :-)
    • schiyza
      schiyza
      Bronz
      Registrace: 10.04.2011 Příspěvky: 2,250
      Ahoj Ahareene,
      vítám tě mezi cashovkáři a přeju good luck!

Kdyby kdykoliv cokoliv, dej vědět.
    • kokos99sd
      kokos99sd
      Bronz
      Registrace: 25.07.2011 Příspěvky: 2,702
      Jsem dost zvědavý, jak se prokoušeš přenitovaným NL2 na pokerstars :D , o to víc budu sledovat. Mě osobně MTT SNG baví víc, než cashka (kterou paradoxně hraju), ale důvody, které si zde rozepsal, jsou dost pádné. Nezbývá, než popřát GL, a ať se co nejdříve potkáme na NL5 :s_cool:
    • schiyza
      schiyza
      Bronz
      kokos99sd původně napsal
      Jsem dost zvědavý, jak se prokoušeš přenitovaným NL2 na pokerstars :D , o to víc budu sledovat. Mě osobně MTT SNG baví víc, než cashka (kterou paradoxně hraju), ale důvody, které si zde rozepsal, jsou dost pádné. Nezbývá, než popřát GL, a ať se co nejdříve potkáme na NL5 :s_cool:
      Ahoj,
      kokos, nesouhlasím s tebou ;) Pokud porovnám NL2 a NL4 FR, pak musím říct, že na NL2 je mnohem více ryb na každém stole a přenitovaný jsou spíše stoly na NL4.
      Nedávno jsem měl ošklivý období, kdy jsem potřeboval trochu nabýt sebevědomí a tak jsem si udělal na NL2 výlet a měl jsem pocit, že se to tam nedá neporážet, jak se říká. :D
    • kokos99sd
      kokos99sd
      Bronz
      Registrace: 25.07.2011 Příspěvky: 2,702
      Já vím, samozřejmě že obecně je NL2 nejvíc soft ze všech, ale právě na pokerstars je miliarda nitek, které tam čekají na pár odvážných španělských maniaků, co si přijdou zatočit. S postupem na NL5 vidím daleko hratelnější pole s tím, že je tu spousta ryb, které ale nejsou totální maniaci co posílají atc ship pf, ale dá se s nima hrát. + Nitek už strašně ubylo, protože čekat tady na handu, kterou mi většinou nikdo nezaplatí už jej dost nevýhodné, protože blindy jsou o proti NL2 výrazně vyšší. Jde taky o to, že na PS jsou stoly deep, takže na NL2 si můžeš přinést ke stolu 5$, a na NL5 dokonce 12$, lidi ale nejsou už takoví, že by si nosili ke stolům takhle deep banky, a průměr je tu kolem těch 4-5$, jelikož minimální je 2$. Takhle se nitce vyplatí sednou si na NL2 a čekat na karty, s minimálními ztrátami z big blindů, vůči NL5, kde je to vyblinduje a nebo s dobrými kartami vyhraje podobnou částku, jako na NL2.
    • schiyza
      schiyza
      Bronz
      Kokos, promiň, já jsem si neuvědomil, že se píše o stárech. Já hraju na Party ... co si pamatuju stáry, tak tam to opravdu bylo něco :-)
    • Cornie4ever
      Cornie4ever
      Hlavní Správce
      Hlavní Správce
      Registrace: 19.04.2009 Příspěvky: 8,225
      Tak přece! :s_thumbsup: Vítej mezi cashkaři ;) Určitě budu sledovat!

GL
    • Ahareen
      Ahareen
      Bronz
      Tak za sebou mám první větší herní den.
      Než pujdu spát, rozeberu klíčové handy, kde mi vyletělo nejvíc peněz.
      Odehrál jsem přesně 1576 hand bez nějaké větší přípravy. :f_confused:
      Říkal jsem si že cornieho čtu často a celkově, cashku jsem hrával. :D
      No, možná kdybych se jukl dřív, mohl jsem mít trochu dolarů víc :s_evil:
      Pak jsem si dal po těch dvou session pauzu a šel chvíli šprtat.
      Přečteno:
      :diamond: Co znamená big stack strategy
      :diamond: Jak hrát před flopem
      :diamond: Jak hrát po flopu

Klíčové věci k použití a zapamatování:
      :heart: Tabulka startovních kombinaci
      :heart: Jak raisovat a za jakým účelem.

Výhoda proti začínajícímu hráči:
      :club: HUD - používám PT3 - zatím jen nastavení WPIP/PFR /3-bet/C-BET/HANDS
      (nastavení hodlám rozšířit)
      :club: aktivní značení si hráčů. zatím hlavně zeleně fishky (maniaky a silné calling station, žlutě nittky rocky, červeně rozumně hrající "reguláry")

Abych upravil ten strach a diskuzy co tu byla, že pokerstars jsou plné nitek a regů, tak ani omylem. na několika stolech jsem měl hráče kde staty byli total maniak či calling station. takže prostoru pro rybaření je opravdu dost.

dneska mi to bohužel dost nechodilo a navíc jsem (hlavně ze začátku) dělal určitě hodně chyb, takže celkově jsem - 3BI, ale:
      :spade: s prostředím v kterém budu hrát
      :spade: s možnostmi hry
      :spade: s učebními materiály
      :spade: s předvedenou hrou v druhé části
      :spade: a s tím co jsem se naučil

jsem velmi spokojen! :s_love: :f_love:

Myšlenka dne: Buď pokorný, nepodceňuj soupeře, počkej si a nesnaž se je obírat v marginálních situacích. Fish která tě obere má na tebe edge :)

Asi nejklíčovější handy dneska byly KK co jsem nevytočil točeno preflop ve třech.
      AA co jsme vytočil. A nejvíc bolel set 666 do setu KKK :-(
      A pak nějaký menší poty kde jsem byl ještě na turnu před fishkou, range tipnutá a doblil to river :-(
      Ale i tak, klíčové je zlepšit hru, ty 3BI vem čert, spíš mne těší to dnešní zlepšení celkově
      a navíc ten ohromný prostor pro hru. Není nic krásnějšího než když tam na tebe u stolu blikají 4 zelení panáčci a ty jen čekáš na monster karty, aby ti to zaplatili celé :-))
      Tohle prostě na SnG nebylo a hned vidím, jak mi to chybí.
      Ta lepší práce s HUDem, možnosti hrát na hráče atd :-)

A teď nějaký vzorek, hry kde jsem hrál dobře i ty zezačátku hrané fakt blbě.

TPTK nestačilo :-(

PokerStars - $0.02 NL (9 max) - Holdem - 8 players
      Hand converted by PokerTracker 3

MP+1: $1.97
      CO: $0.89
      BTN: $2.21
      SB: $0.54
      Hero (BB): $1.67
      UTG: $1.93
      UTG+1: $2.00
      MP: $1.96

SB posts SB $0.01, Hero posts BB $0.02

Pre Flop: ($0.03) Hero has K:spade: A:diamond:

fold, UTG+1 raises to $0.08, fold, fold, fold, fold, fold, Hero calls $0.06

Flop: ($0.17, 2 players) 7:spade: T:club: K:club:
      Hero checks, UTG+1 bets $0.12, Hero calls $0.12

Turn: ($0.41, 2 players) 8:diamond:
      Hero checks, UTG+1 bets $0.29, Hero raises to $0.58, UTG+1 raises to $1.80 and is all-in, Hero calls $0.89 and is all-in

River: ($3.35, 2 players) 5:spade:

Hero shows K:spade: A:diamond: (One Pair, Kings) (Pre 44%, Flop 3%, Turn 0%)
      UTG+1 shows T:diamond: T:spade: (Three of a Kind, Tens) (Pre 56%, Flop 97%, Turn 100%)
      UTG+1 wins $3.19

Ale měl jsem ještě preflop raisovat. Holt negativní zvyk z SnG early fáze, ale už je to přeučené :-) No nic, šel byhc do all inu na flopu a výsledek by byl stejný. Pozitivní je, že už vím že AK na raise reraisnu! ;)

set 555 do KKK :f_o:

PokerStars - $0.02 NL (9 max) - Holdem - 6 players

SB: $5.64
      BB: $4.08
      UTG: $0.35
      Hero (MP): $2.96
      CO: $1.90
      BTN: $2.02

SB posts SB $0.01, BB posts BB $0.02

Pre Flop: ($0.03) Hero has 5:heart: 5:club:

fold, Hero calls $0.02, fold, fold, SB raises to $0.10, fold, Hero calls $0.08

Flop: ($0.22, 2 players) 5:spade: 9:heart: 6:diamond:
      SB bets $0.20, Hero raises to $0.40, SB calls $0.20

Turn: ($1.02, 2 players) K:spade:
      SB checks, Hero bets $0.34, SB raises to $0.68, Hero raises to $1.26, SB calls $0.58

River: ($3.54, 2 players) 7:heart:
      SB bets $2.02, Hero calls $1.20 and is all-in

SB shows K:heart: K:diamond: (Three of a Kind, Kings) (Pre 80%, Flop 10%, Turn 98%)
      Hero shows 5:heart: 5:club: (Three of a Kind, Fives) (Pre 20%, Flop 90%, Turn 2%)
      SB wins $5.66

Stejně jsem tu handu zahrál divně. Zaprvé koukám že už to bylo při odsedávání od stolu, takže nás tu bylo jen 6, to už bych ani moc neměl hrát. Zadruhé jsem pak divně reraisoval na flopu. No, teď bych té hrál jinak. bohužel asi se stejným výsledkem :-)

A moje KK < 99

No stejně neberu li v úvahu to že jsem měl trochu smolíka,
      tak bych se víc měl zaměřit i na svoje raisování a určování o kolik.
      Nějak mi nesedí moje hodnoty.

PokerStars - $0.02 NL (9 max) - Holdem - 9 players

UTG+1: $0.90
      MP: $1.00
      MP+1: $2.38
      LP: $1.93
      CO: $3.71
      BTN: $1.25
      SB: $2.18
      BB: $2.88
      Hero (UTG): $1.95

Pre Flop: ($0.03) Hero has K:club: K:diamond:

Hero raises to $0.08, fold, fold, fold, LP raises to $0.18, fold, BTN calls $0.18, fold, BB calls $0.16, Hero raises to $0.60, LP raises to $1.93 and is all-in, BTN calls $1.07 and is all-in, BB calls $1.75, Hero raises to $1.95 and is all-in, BB calls $0.02

Flop: ($7.09, 4 players) 9:club: 3:diamond: 7:club:

Turn: ($7.09, 4 players) Q:heart:

River: ($7.09, 4 players) T:club:

BB shows K:spade: Q:spade: (One Pair, Queens) (Pre 11%, Flop 1%, Turn 0%)
      Hero shows K:club: K:diamond: (One Pair, Kings) (Pre 47%, Flop 9%, Turn 3%)
      LP shows 9:heart: 9:spade: (Three of a Kind, Nines) (Pre 18%, Flop 88%, Turn 97%)
      BTN mucks J:heart: A:diamond: (High Card, Ace) (Pre 23%, Flop 2%, Turn 0%)
      LP wins $6.70
      Hero wins $0.04

A pak ukázka špatné hry s trefeným setem a neochráněním před flushdraw.
      Soupeř měl staty nějakého maniaka a chtěl jsem z něj postupně vycucat vše.
      Malé raisy aby nefoldl a zkusil mne přetočit.
      A když mu to došlo, tak jsem nebyl schopen fold, přitom mne porážel jak flushí tak straitou.

Ale prostě znáte to, je to ryba, ta to mít nemůže. :D Takže další dva doláče do řiti vlastní chybou. No, ty první zkušenosti se holt musí zaplatit :D :D
      Ale cítím pokrok :D :D

PokerStars - $0.02 NL (9 max) - Holdem - 8 players

SB: $1.61
      BB: $1.06
      UTG: $2.10
      UTG+1: $0.69
      MP: $4.22
      MP+1: $5.25
      CO: $1.96
      Hero (BTN): $2.21

Pre Flop: ($0.03) Hero has 6:club: 6:diamond:

fold, fold, fold, MP+1 raises to $0.06, fold, Hero calls $0.06, fold, fold

Flop: ($0.15, 2 players) 3:club: 6:spade: T:diamond:
      MP+1 checks, Hero bets $0.10, MP+1 calls $0.10

Turn: ($0.35, 2 players) 5:club:
      MP+1 checks, Hero bets $0.18, MP+1 calls $0.18

River: ($0.71, 2 players) 7:club:
      MP+1 bets $4.91 and is all-in, Hero calls $1.87 and is all-in

MP+1 shows A:club: J:club: (Flush, Ace High) (Pre 48%, Flop 4%, Turn 16%)
      Hero shows 6:club: 6:diamond: (Three of a Kind, Sixes) (Pre 52%, Flop 96%, Turn 84%)
      MP+1 wins $4.23

Začínám být unavený, takže s postováním hand pro dnešek konec! :f_cool:
      Ale ještě jednu věc jsem se chtěl podívat. Na čem nejvíc teču peníze.
      Sice je to ještě malý vzorek, 2166 hand, ale i tak už třeba něco poví.

nejvíce ztrátové mám zatím:
      AK - vzorek nahoře
      55 - vzorek nahoře
      AQs
      66 - vzorek nahoře
      AQo

takže message je jasná, zaměřit se na AQ a nepřehrávat je.
      Zítra tyhle handy snad i rozeberu.

A to nejlepší na konec! Graf :)

Ještě chvilku juknout na Martina Staszka a spát!
      Dobrou nco všem! :heart:
    • Mosambo
      Mosambo
      Bronz
      Registrace: 27.09.2011 Příspěvky: 11,622
      Čau Ahareene,
      i já ti přeju ať se ti daří ;)
    • Zajic
      Zajic
      Bronz
      Registrace: 30.12.2009 Příspěvky: 346
      máš málo času na sng, ale dost na to, abys hrál dobře cashku, tenhle pocit Tě přejde
    • BOBOsvk
      BOBOsvk
      Bronz
      Registrace: 14.02.2010 Příspěvky: 2,505
      Ahareen původně napsal

:diamond: stabilita netu (2x jsem zažil na wifi výpadek netu - pokud tím člověk ztratí třeba 9 turnajů a bankroll má na 50, tak to docela pozná. Takhle katastrofláně jsem to nikdy nezažil, ale i přes to, cashka je zase opatření k lepšímu)
      COLOR]
      dufam, ze sa neurazis, ale clovek, ktory hrava SNGs a nema zalozny net je hlupak. Najlepsie na tom je, ze ho nemam ani ja a to hram sngs uz dost dlho. A preto ho idem dnes zobrat :D

taktiez, ti moze vypadnut net aj na cashke vo vacsom pote pripadne ked mas nuts a super to tam tlaci. Takze rozhodne ta mala investicia sa oplati.
    • Zajic
      Zajic
      Bronz
      Najlepsie na tom je, ze ho nemam ani ja a to hram sngs uz dost dlho. A preto ho idem dnes zobrat

myslim že stačí mít v mobilu záložní, mě to utahne... 150,-mesíčně, pohoda
    • Ahareen
      Ahareen
      Bronz
      Díky všem co mne tu přivítali. :heart:

Zajic původně napsal:
      máš málo času na sng, ale dost na to, abys hrál dobře cashku, tenhle pocit Tě přejde
      Asi jsi nepochopil co chtěl autor úvodem říci. Nevadí. :f_confused:

BOBOsvk původně napsal: dufam, ze sa neurazis, ale clovek, ktory hrava SNGs a nema zalozny net je hlupak. Najlepsie na tom je, ze ho nemam ani ja a to hram sngs uz dost dlho. A preto ho idem dnes zobrat
      No neurazím se, spíš je to smutné u tebe, pokud tu děláš coache a navíc si pokerem dost přivyděláváš, respektive je to tvuj hlavní zdroj příjmu.

U mne jelikož mám normální práci a v pokeru otočím pár dolarů za měsíc a de facto jsem na 0, vklad byl jen na úrovni malé výhry v živém pokeru a freečko tady. Tak nějak zatím záložní net neřeším.

..........................................................................

No jsem rád za pozitivní ohlasy i za ty ostatní.
      Dneska dopoledne po příjemném vyspání odehrána session cca 1000 hand.
      Po většinu doby jsem byl se svojí hrou spokojený, jen některá post flop rozhodnutí
      to chce trénovat a vylepšovat. Cíle na dnešní večer a odpoledne jsou články v silver sekci a shlédnout cornieho videa plus další ke cash games.

Celkově jsem zatím za 3000 hand -11 dollarů (= -5.5BI) v SnG by mne to nechalo klidným, tam vím na čem jsem, ale tady jak nemám pevnou půdu pod nohama. No uvidíme jak dál. Zatím to vypadá na Bustnutí za cca 21K hand a 7 dní :D :D :D

hodím sem svoje staty z PT3? třeba někdo zkušený uvidí jen podle statů nějaký velký leak který nevnímám a poradí. Díky :heart:

• Cornie4ever
      Cornie4ever
      Hlavní Správce
      Hlavní Správce
      Staty: analyzovat svoje staty a winnings za jednotlivé handy je nesmysl dokud nemáš odehráno 50k hand, nedělej to ať tě to nepřivede na chybné závěry ;) result nevypovídá o kvalitě hry na krátkém vzorku

- první handa AK je vs unknown správně jenom call turn a call river, neraisoval bych. Stackovat se vždy na TPTK je leak. Pokud byl soupeř stanice, tak je to takhle v pořádku, ale většinou se raisem izoluješ proti lepším handám. Tj na tvůj raise ti soupeř zahodí třeba JT, ale kdybys jenom callnul turn tak z něj dostaneš ještě jednu streetu value na riveru. Proti lepším prohraješ tak jako tak.

- 55 set vs KK je správně zahraný, počítám že tím min-raisem na flopu chceš dostat value i z overkaret který často callnou a můžou se zlepšit na turnu. tady blind vs blind je ten malý raise v pořádku ale pozor na to, abys nevsázel defaultně příliš málo. Prostě když máš handu tak vsázej hodně pro velkou value. Hráči na NL2 moc nevnímají rozdíl v sizingu.

- protočené KK do 99. Šel bych větší sizing preflop abych se izoloval proti jednomu, max 2ma soupeřům. Pust si moje videa abys pochopil důvody ;) Jde hlavně o to, že proti 3em lidem tvoje KK nemá ani 50% v součtu.

66 set - sizingová chyba na turnu. Soupeř něco má, jdeme si pro max value. Vsadil bych 0,32-0,50 a né 0,18. Pokud má FD, zaplatí nám na turnu ale na riveru už ne. Pokud má TP tak nám zaplatí turn i river, takže chceme vsadit na turnu i na riveru hodně. Větší sázkou na turnu budujeme pot i pro vyšší sázky na riveru a vyhrajeme daleko víc. Přečti si toto: Druhy sázek - overbet

K tabulce: Je to dobrý průvodce pro začátek, na NL2 naprosto stačí. Nejvíc úsilí teď věnuj post-flop hře. Hlavně čtení mého blogu a videa. A postuj handy, poradím ti vždycky
    • Zajic
      Zajic
      Bronz
      já Ti to nerozmlouvám, chraň bůh. Určitě zkus prográmek turbo scan, až budeš mít nahráno pár hand
    • Cornie4ever
      Cornie4ever
      Hlavní Správce
      Hlavní Správce
      staty 12/7 jsou pro začátek ok.. hraj víceméně tabulku, občas můžeš trochu víc raisovat z late pozic

jinak důvody winnings hledej v post-flop hře
    • schiyza
      schiyza
      Bronz
      Ahoj,
      všiml jsem si jedné věci - a to tvoje VPIP z SB. 21% mi přijde na FR hodně. Když si prohlížím své staty, zjišťuji, že nejztrátovější jsou pro mě SB a BB. Snažím se poslední dobou hrát mnohem více pozičně. Rozšiřuji button range a zužuji range z prvních pozic.
      Ono to láká dát ze SB ten jeden centík, ale nejhorší je když jsi pak chycenej na flopu a neumíš se pustit mimo pozici. Obzvlášť na hovno jsou v tomhle TJ, QJ, KQ - pro mě nejproblémovější handy, taková má nemesis.

Ale jak říká Cornie, je to ještě malý vzorek hand, jen jsem ti chtěl zdůraznit důležitost pozice.

GL!
    • Ahareen
      Ahareen
      Bronz
      Cornie4ever, Schiyza: Díky oběma za rady ;)

No musím už do práce, večer to vidím na videa, čtení co jste doporučili zamyšlení se, nějakej malej rozbor hraných hand a v noci asi další session.

A teď hurá do práce. :s_cool:
    • Cornie4ever
      Cornie4ever
      Hlavní Správce
      Hlavní Správce
      schiyza: super postřeh, Jirko :s_thumbsup: