BLOG: Rok v pokeru - $10.000 a jiné výzvy

• Kajagott
      Kajagott
      Bronz
      Registrace: 04.10.2011 Příspěvky: 21
      Po cca 4 letech nepravidelného hrani pokeru jsem dospel k závěru ze buď se mu musím věnovat vic seriózně a nebo se na něj vykašlat úplně. V živé hře mam občas nějaké úspěchy v MTT (první polovinu roku 2011 jsem měl asi nejlepší run. čistý profit cca 150k Kc) ale cashovka je bída a v online jsem na tom ještě hůř. Proto jsem se před pár týdny zaregistroval na Pokerstrategy a potom co jsem narazil na výzvy 0 - 10.000 usd jsem se rozhodl zkusit něco podobného, ale pokud možno mnohem složitějšího :)

Rok v pokeru

Během jednoho roku sledovat svoje pokerové snažení a 8.11.2012 vyhodnotit co se mi vlastne vyplácí a v průběhu akce zlepšit svoji hru jak jen to půjde.

Na čem musím zapracovat mimo hry jako takové
      - bankroll management - aktuálně nulový
      - zpětné vyhodnocováni sve hry - aktualne nula
      - pro online začít pouzivat tracking software
      - nehrát jako debil

Akci budu sledovat na třech různých úrovních:

A
      Partypoker
      Budu víceméně kopírovat Cornieho výzvu, s modifikacemi. Až budu mít 50 usd, budu přidávat MTT turnaje s buy inem 1/50 bankrollu. Pokud udělám depozit kvůli nějaké promoakci, tak depozit připíšu k bankrollu. Pokud náhodou nějaký MTT nebo promoakci trefím, peníze bud vycashoutuju nebo přidám k bankrollu, podle výše výhry.
      Startovací kapitál: 12,50 usd na účtě PP. Pokud busto, přidám 2x25 usd tak abych měl vstup do dvou deposit freerollů.
      Plány: odehrát týdně 5 dvouhodinovych session, počet stolů podle toho jak mi to půjde, dostat se na 50 usd bankroll.
      Cil - mit na accountu 10.000 usd nebo vic

B
      Ostatní herny
      Budu vkládat peníze pouze kvůli specifickým promoakcim. Vložené peníze použiju na MTT, s buyiny kolem 5 usd. Případné výhry buď cashout nebo nechat na další hru, dle výšky výhry
      Základní kapitál:
      Pokerstars - $0,61 :)
      William Hill - $20,01 + 4 turnajové tokeny
      Poker 770 - $3,60 + tokeny

Plány - vložit 5 usd na Everest a hrát promo turnaj 13.12.
      Vložit 10 usd na Pokerstars a hrát PCA weekly final
      Hrát Pokerstars Worldrecord 250k garanci za 1 usd
      Pokusit se pres nasbírané fpp dostat do $10M Sunday Million. Pokud se nezadaří, tak vložím 215 usd ( nezapada do banrollu a budu fish, ale šance vyhrát $2Mhned tak nebude :) )

Cil - vybrat vic nez jsem vložil.....

C
      Živá hra - hodně mě baví, takze chci hrát ideálně jeden turnaj týdně. Budu muset sledovat i vícenáklady, jako náklady na dopravu nebo tipy pro dealery na vyhraných turnajích
      Plán - mj hrát alespoň jeden turnaj na CPF (nespíš 3.200 deepstack turbo) + kvalifikaci na main event
      Cil - vydělat si minimálně na jednu dovolenou

D
      Grand total - součet předchozích
      Cil - zjistit jestli to můžu hrát....
  • 5 odpovědí
    • Kajagott
      Kajagott
      Bronz
      A
      Přečetl jsem si první 3 články co doporučuje Cornie (nic nového, ale opakování neuškodí), vytiskl tabulku startovacích hand a začal hrát na 4 stolech. Protože nejsem zvyklý na multitabling tak ze začátku jsem docela nestíhal, po půl hodině si na to zvykl a na konci session už jsem v pohodě, příště asi jeden nebo dva stoly přidám. V prubehu session mi jeste naběhl stůl z Pokerstars, první kolo cesty do SM a i tak jsem stíhal.
      2NL mi připadá dost jednoduchá, měl jsem solidní karty a žádný větší bad beat. Připadá mi ze hraju preflop strašně tight, normálně bych AQ nebo KQs po raise nezahodil, ale snažím se dodržovat tabulku. Po flopu myslím že hraju lépe než soupeři, moc neblaffuju, pokud ano tak cbety nebo s pozice do menších potů.
      Celkovy vysledek session - cca 500 odehraných hand, +$3,23
      Stav PP bankrollu - $15,73

B
      Vyhravam listek do Rd 2 SM na Pokerstars
    • Cornie4ever
      Cornie4ever
      Hlavní Správce
      Hlavní Správce
      Registrace: 19.04.2009 Příspěvky: 8,225
      čauvec,

vítám tě ve výzvě! Když má člověk už zkušenosti, tak je NL2 relativně jednoduchá. Ale nesmí to člověk podcenit a stále se snažit zlepšovat svojí hru. Pak to jde ;)

GL ať se ti daří i dál :f_cool:
    • Kajagott
      Kajagott
      Bronz
      A

Po třech session (a freerollu kde jsem vyhrál $3,50) jsem nabyl pocitu že na NL2 se v podstatě nedá prohrávat. Po 2200 hrách jsem se dostal z původních $12,50 na $26,59. Zařínám hrát 8-10 stolů. Jen aby se neřeklo, přečetl jsem další články které doporučuje Cornie - odds, outs a hra po flopu (podle těch posledních upravuju cbety, zdá se že tady jsem měl leak). A pak to přišlo:
      600 hand ve kterých prohraju 5BI - 3 alliny prohrávám na neschopnost zahodit overpár nebo top pair/top kicker. Zdá se. že preflop jsou hráči jít AI s kdečím, ale po flopu jsou to minimálně 2 páry. Pak už KK < AA (ok. beru) a AK < T3 (za 3 usd, pán šel AI každou handu a přišla mu trojka). Po tomhle poker vypínám a říkám že už to v životě nezapnu. Následuje:
      150 hand v neděli ráno, kde QQ<77, AA<44, AK<88, vše AI preflop. Tím se dostávám pod svůj původní bankroll a zároveň na maximální tilt :)

Stav
      Odehráno - 3033 hand + 1,5 freerollu (to 0,5 viz níže)
      Stav PP bankrollu - $10,12, nezapočten Bankroll Booster který ještě hraju a aktualně se hraje hand for hand.

Plán - pokud prohraju i zbytek, tak reloaduju $50 najednou, škrábat ke stovce bude bezpečnější. než když doplním $25. I když některé alliny jsem prohrál kvůli své chybě, většina byla smolná a jak je vidět smůla může nějakou dobu vydržet.
      Cíl na příští týden - $50 usd

B

Vloženo $5,00 na Everest kvůli depositor freerollu, ten busto v prvním levelu.
      Nějaké výhry na WH, ale celkem tam mám pořád pod $100, vybírat budu jen v řádu stovek

Stav online hry: -$5,00
      Plán - občasné turnaje na WH

C

Nic jsem nehrál
      Plán - v pátek možná 1.500 FO v Concordu, sobota určitě první event Poker Festivalu v Cardu
    • Kajagott
      Kajagott
      Bronz
      Tak jsem u výzvy vyměkl a udělal reload. Původní bankroll s 6ti buy-iny je prostě malý. Sice jsem nebustnul, ale pod 10 dolarů už hraju na málo stolech. Takže jsem doplnil tak 38 usd a "začínám" na $50 jako ostatní.
    • Kajagott
      Kajagott
      Bronz
      A

Druhý týden začal tam kde první, tj prohráním několika BI. Důvody jsou stejné - 2/3 badbeat preflop, 1/3 neschopnost zahodit overpár. na dno jsem narazil kolem bankrollu cca $38. Tam se smůla zastavila a začal jsem se se postupně šplhat nahoru. Sice jsem se skoro dostal na startovní bankroll, ale na poslední chvíli jsem prohrál 2 větší hry a končím na cca $43.

Stav
      Odehráno 5948 hand + bankroll booster
      Bankroll - $43,09

Plán na další týden - celkem 10.000 hand, ZAHAZOVAT OVERPÁRY PROTI ALLINU

B

Vloženo $38 na PP v rámci výzvy
      na WH odehrány další turnaje, nějaké další minitrefy ale nic extra. určitě se tady hrát MTT dá.

Stav online - -$43,00
      Plán - MTT na WH, vložit peníze na P770 a hrát promo freeroll, ceny mi připadají zajímavé

C

300 Kč kvalifikace v Cardu - vyskytl jsem se tam víceméně náhodou, ale můžu jedině doporučit. Od 17.00 mají garantované kvalifikace a zdá se že lístky spíš přidávají (cíl jsou turnaje za 2-3.000). Pole je dost soft, ale je to turbo, takže i dost gamble. Já skončil na bublině, po asi zbytečném pushi A7 do AQ na souboji blindů.

3200 Kč - Poker festival, Event 1
      Nešly mi vůbec karty, vždy jsem se jen odhazoval, dokud jsem se nezdabloval s cca 20ti BB. Po tom co jsem se konečně trošičku zmátořil, jsem vypadl po mém 4-bet all inu do agresivního hráče (on dorovnává s 88, turn Q, river 8...)

Stav živé hry - -3.500 Kč
      Plán - ještě nevím :)