Vývoj hodnoty CZK/USD

• crazyfish89
      crazyfish89
      Bronz
      Registrace: 24.08.2010 Příspěvky: 406
      Jde nějak předvídat jak se bude vyvíjet dolar vůči české koruně?
      Před pár dny jsem vybral z jedné herny nějakou částku v dolarech a vložil je na MB, kde mám CZK. No a dnes jsem chtěl vložit na jinou hernu, ale koukám že dolar posílil a dám teď o 70 halířů za dolar víc než pár dnů zpátky. Takže ve výsledku na tom člověk dost prodělává a pak se tluče do hlavy, že nepočkal pár dní a nevybral až teď :D Jsou někde na netu třeba odhady vývoje?
  • 17 odpovědí
    • JuiceQuadre
      JuiceQuadre
      Bronz
      Registrace: 05.10.2008 Příspěvky: 2,688
      crazyfish89 původně napsal
      Jde nějak předvídat jak se bude vyvíjet dolar vůči české koruně?
      Před pár dny jsem vybral z jedné herny nějakou částku v dolarech a vložil je na MB, kde mám CZK. No a dnes jsem chtěl vložit na jinou hernu, ale koukám že dolar posílil a dám teď o 70 halířů za dolar víc než pár dnů zpátky. Takže ve výsledku na tom člověk dost prodělává a pak se tluče do hlavy, že nepočkal pár dní a nevybral až teď :D Jsou někde na netu třeba odhady vývoje?
      problém je, že na náký odhady na netu se nemůžeš spolehnout.. =)
    • TrueMortem
      TrueMortem
      Bronz
      Registrace: 05.10.2010 Příspěvky: 2,455
      sleduj italii.. podle italie se bude menit sila koruny a tim logicky se meni kurz vuci dolaru.... to je to co ted hybe tim dolarem ( predtim to bylo recko, ktery samozrejme porad trva s tim, ze ta italie to ted jeste vic rozhoupala .. )...
    • Plevi
      Plevi
      Bronz
      Registrace: 24.07.2011 Příspěvky: 40
      Jen aby bylo jasno, tak Itálie nemá s dolarem nic společného, to si pleteš s eurem :f_biggrin: . Nicméně se neboj dolar bude klesat raketovým tempem, důvody proč nepatří k pokeru :)
    • TrueMortem
      TrueMortem
      Bronz
      Plevi původně napsal
      Jen aby bylo jasno, tak Itálie nemá s dolarem nic společného, to si pleteš s eurem :f_biggrin: . Nicméně se neboj dolar bude klesat raketovým tempem, důvody proč nepatří k pokeru :)
      precti si znova co jsem psal ;)

jednoduse receno italie ma vliv na EU ... situace v EU ma vliv na silu koruny... a tim jak se meni sila koruny se samozrejme meni kurz CZK vs USD.....
    • fstar70
      fstar70
      Bronz
      Registrace: 28.12.2010 Příspěvky: 30
      Plevi původně napsal
      Nejspíš to Truemortem myslel tak, že Itálie ovlivňuje i sílu naší koruny. Když bude mít koruna nižší hodnotu přizpůsobí se to v kurzu na dollary (vlastně na všechny měny).
    • dreamer14
      dreamer14
      Bronz
      Registrace: 29.08.2011 Příspěvky: 462
      dolar/czk stejne tak eur/usd nebo cena ropy,zlata nemuze s presnosti vedet nikdo, ptz to je proste rizeny trhem (asi jako jaka karta prijde na rivr taky nikdo nevi ale da se nad tim dlouho vice ci mene dobre spekulovat) . ano muzes si precist sto nazoru sto "odborniku" ale ty se muzou natolik rozchazet, ze tj spis ztrata casu.
      a prece jenom netocime statisice dolaru aby jsme to resili, asi jediny moudry co muzes delat je, si cashoutovat prubezne, popr si najdi slovo "hedging"
      ale to ma vyznam az pri par desitkach tisic dolaru, jinak asi ne.
      pointa hedgindu je v tom (hedge) ze se otevrou vicemene 2 stejne pozice na trhu (jedna spekuluje na to,ze cena bude klesat a na druha pozic zas na to ze bude stoupat) a v tom je to, ze at mas dolar 10 kc nebo 20kc, tak tam, ze jsi to tzv "hedgnul" ti to je jedno, ptz mas prakticky zamrazenej kurz, jde to napr pres "oanda" a na to musis neco znat.
      ale pokud to vazne nejsou desitky tisic dolacu asy bych se tim netrapil a sel tou stredni cestou,nechavat si na pokeru "malo " nebo spis dostatek, kesovat prubezne..jednou kesnes se ziskem, jindy se ztratou a ono se to nejak ztrati...

NEBO tu je dalsi varianta, asi jednoducha pro vetsinu lidi, kterou jsem si zvolil i ja, ptz jeste nevim co vse s dolary budu delat je, ze mam v ceske bance dolarovy ucet.... a tim jak dolar miri vzhuru , dost zvazuju vymenu za cz koruny a zbytek si nechat ulitej na vylet do USA, kde ty dolace prece jen maji realne jinou hodnotu a udelat si radost a to uz nemusim resit kurz.riziko vubec.
      touhle variantou se rozhodujes sam kdy si ty dolary prevedes ihned na korunovej ucet podle kurzu...
      ale definitivne se na nejaky analyzy z webu nesoustred, pokud by ty lidi to vedeli presne, tak nemaji cas psat takove nesmysly ale jsou na plazi , kdyby meli na trhu casto "pravdu" tak jsou naprosto logicky bohaty :-)
    • TrueMortem
      TrueMortem
      Bronz
      tak dlouhodobe ti to nikdy nikdo samozrejme nepovi, ale u takovyhle vyznamnych situaci jako je ted v evrope je to celkem jednoduchy :)
    • Fiskantes
      Fiskantes
      Coach
      Coach
      Registrace: 25.05.2011 Příspěvky: 7,773
      TrueMortem původně napsal
      tak dlouhodobe ti to nikdy nikdo samozrejme nepovi, ale u takovyhle vyznamnych situaci jako je ted v evrope je to celkem jednoduchy :)
      Nie je ;) Na trhu to nikdy nie je jednoduché, a kto si myslí že áno často odchádza ako busto...
    • TrueMortem
      TrueMortem
      Bronz
      Fiskantes původně napsal
      TrueMortem původně napsal
      Nie je ;) Na trhu to nikdy nie je jednoduché, a kto si myslí že áno často odchádza ako busto...
      sorry nevidim ted vubec pointu toho postu... pride mi to jako placnuti blbosti do vetru...

mi rekni co je tak slozityho na momentalni situaci v evrope vzhledem k sile meny... kolik moznejch scenaru existuje....
    • Fiskantes
      Fiskantes
      Coach
      Coach
      Pointou je, že s istotou predpovedať čokoľvek o vývoji akejkoľvek ceny je zcestné ;) Situácia v Eurozóne je len jednou z mnohých premenných, ktoré hýbu kurzom meny. To, že médiá podávajú niečo zjednodušene, jednostranne a akoby vo vákuu neznamená, že to tak je ;)
    • dreamer14
      dreamer14
      Bronz
      Registrace: 29.08.2011 Příspěvky: 462
      ptz zrejme nevis o cem mluvis, ono se to zda "jednoduche"
      ale pokud by jsi mel otevreny graf na trhu a mel na tomhle jednoduchem predpokladu neco vydelat, tak si myslim, ze dost rychle bustnes, trading neni zrovna med..
      ale ano pokud to stavis do vseobecne roviny " hmm recko jde do riti a euro oslabi" . pak teda ok :)
    • kokos99sd
      kokos99sd
      Bronz
      Registrace: 25.07.2011 Příspěvky: 2,702
      eurozona jde do..pryč, takže euro půjde dolů, a s tím i koruna? což znamená, že nemám cashoutovat. co když ale čína ztratí trpělivost s USA, dolar půjde dolů a já přijdu o peníze.. krach usa ale snad není pravděpodobný v nejbližší době. nicméně, jak to teda půjde dál, TRUE? koruna nahoru asi nepůjde, takže záleží na tom, jestli půjde dolar nahoru, nebo dolů?
    • Fiskantes
      Fiskantes
      Coach
      Coach
      To že bude padať EUR (ak bude..) neznamená že bude padať CZK. Ide o to, že môže a nemusí, je v tom veľa premenných. EUR síce hlavne cez EU a Nemecko je na CZK "napojené", ale na druhej strane, mnoho tržných subjektov môže v CZK vidieť príležitosť pre hedging a ochranu práve proti prepadu EUR (alebo i USD)...alebo sa môže stať hromada ďalších vecí. Pokiaľ sa chceš nejakým spôsobom zaistiť, určite sa nespoliehaj na veštenie z čajových lístkov od tzv. analytikov a podobných expertov a už vôbec nie na predpoklad že niečo sa v budúcnosti niekam pohne. Svoje zaistenie by som si postavil radšej na nejakom rozumnom a dlhodobom investičnom systéme.
    • Beatlemanic
      Beatlemanic
      Zlato
      Registrace: 14.10.2010 Příspěvky: 2,991
      Imo: Dolar posílí (republikání asi vyhrají podzimní volby příští rok) vůči koruně (85% českého vývozu jde do eurozóny, která jde do kytek. A bude hůř, až Němci zjistí že nedokážou platit dluhy za Řecko + Portugalsko + Španělsko + Itálii + Irsko). Ale to je spíš dlouhodobější tip, použitá analytická metoda je brutální odhad.
    • TrueMortem
      TrueMortem
      Bronz
      dreamer14 původně napsal
      ptz zrejme nevis o cem mluvis, ono se to zda "jednoduche"
      ale pokud by jsi mel otevreny graf na trhu a mel na tomhle jednoduchem predpokladu neco vydelat, tak si myslim, ze dost rychle bustnes, trading neni zrovna med..
      ale ano pokud to stavis do vseobecne roviny " hmm recko jde do riti a euro oslabi" . pak teda ok :)
      ja do toho nic neinvestuju ani to nemam v planu .. a uz vyse sem zminoval ze nemluvil o dlouhodobem hledisku, ale pouze o vyznamnych situacich jako jsou ty co probihaji ted a ano.. jejich dopad je vazne jednoduchy.....

Edit : imo ja se tu nikterak dal dohadovat nebudu protoze se tim vazne nezabyvam a jde to vesmes mimo me krom toho ze studuju eko. jediny co jsem tu psal a za cim si stojim je, ze v nejblizsich dnech proste staci sledovat situaci kolem italie ktera je klicovym faktorem momentalne....a to mi asi ani nevyvratite... ja tu nepsal zadny dlouhodoby scenare, protoze to je vazne nesmysl u tohohle, ale z kratkodobyho hlediska v tyhle situaci je to az prosty...
    • Fiskantes
      Fiskantes
      Coach
      Coach
      http://finance.yahoo.com/q/bc?s=USDCZK=X

Tu je graf USD/CZK. Ak mi (samozrejme krátkodobo) predpovieš kde sa bude kurz nachádzať v horizonte 3, 7 alebo 15 dní (alebo akomkoľvek inom, ktorý považuješ za dostatočne krátkodobý pre Tvoju istú predpoveď), budem rád ;)

Samozrejme hádať sa je zbytočné, ale toto ma veľmi zaujíma.
    • zizelevak
      zizelevak
      Bronz
      Registrace: 07.05.2011 Příspěvky: 2,450
      Ja se o kurzy men docela zajimam uz radu let, dokonce jsem jeden cas zkousel trenovat forex. Tedka by mela koruna vuci dolaru oslabovat, protoze investori vyprodavaji vse evropske (je to bezny postup, ze se zbavujou investic z daneho regionu). Asi tak za rok by mohl byt dolar vuci korune nejsilnejsi okolo 21-22 CZK/USD a co bude dal jsou spis spekulace, ale pravdepodobne pak zase oslabi.