AQ fold

• mp10cz
      mp10cz
      Bronz
      Registrace: 10.09.2011 Příspěvky: 34
      PokerStars No-Limit Hold'em, 1.5 Tournament, 10/20 Blinds (8 handed) - PokerStars Converter Tool from FlopTurnRiver.com

MP2 (t1440)
      CO (t1470)
      Button (t1470)
      SB (t1480)
      BB (t1500)
      Hero (UTG) (t1500)
      UTG+1 (t3320)
      MP1 (t1320)

Hero's M: 50.00

Preflop: Hero is UTG with Q, A
      Hero bets t50, 5 folds, SB raises to t150, 1 fold, Hero calls t100

Flop: (t320) A, 5, 7 (2 players)
      SB bets t240, Hero calls t240

Turn: (t800) J (2 players)
      SB bets t560, Hero folds

Total pot: t800

zdravím, chtěl jsem se zeptat co si myslíte o tom 3bet callu..

dík moc za odpověď
  • 9 odpovědí
    • s0cru3l
      s0cru3l
      Zlato
      Registrace: 03.03.2011 Příspěvky: 4,011
      Velice špatný.
    • surfking
      surfking
      Bronz
      Registrace: 26.06.2011 Příspěvky: 897
      Podla tabulky si to mal zahodit, ale ked uz tak raise okolo 80t. Na flope by sa dalo mozno aj reraisovat, tazko bude mat 2 pary, mozno nejaky set ale to pochybujem. Turn dost zly, preto by som to radsej ukoncil pred flopom no neviem...
    • joehovado
      joehovado
      Bronz
      Registrace: 16.03.2010 Příspěvky: 371
      No předpokládam, že na toho hráče nemáš moc read, takže bych to zahodil preflop. AQo z UTG je fold podle tabulky, ale občas to taky otevřu. Tady jsi přesně ukázal tu situaci, kdy se v přední fázi sng dostaneš do zbytečné situace s handou u které si nejsi jistý na čem jsi a odhazuješ stack. Tady bych se držel pravidla každý prohraný chip je dražší než vyhraný a sledoval hráče jak hrají. Může tě 3b klidně i s blbostí pokud je to nějaká fish, ale prostě nevíš aktuálně s čím to dělá, tak to zahoď a nedělej si problémy. Tento board tě vyloženě tlačí ke callu na flopu, protože vypadá dost neutrální, ale také tu můžeš být totálně pozadu, takže se tomu raději vyhni zahoď.

Ještě jedna postraní otázečka na tebe co mě zajímá. Proč máš tendenci redukovat sizing v prvním levelu raisu na 2.5BB, kde je do poručeno dávat víc klidně až 4x? Já dávam 3.5 v tomto levelu, ale to není podstatné pouze jsem si všiml, že spouta lidí má tuto tendenci, ale když si položíš zpětně otázku a já si sám odpovím. Proč raisujeme v předních levelech více? Protože se snažíme dostat value do potu s omezenou množinou hand v předních fázích, které otevíráme a snažíme se taky trochu vyhnat nesmyslné handy, které se mohou levně podívat na flop. A hlavně často po flopu již nic ze soupeře po cbetu nedostaneme pokud ho board netrefí, tak si to trochu kompenzujeme vyšším sizingem raisu. =)

Tak to jsem chtěl, abych ti trochu zamotal hlavu a měl jsi nad čím přemýšlet :) . Ať se ti daří.
    • joehovado
      joehovado
      Bronz
      surfking původně napsal
      Podla tabulky si to mal zahodit, ale ked uz tak raise okolo 80t. Na flope by sa dalo mozno aj reraisovat, tazko bude mat 2 pary, mozno nejaky set ale to pochybujem. Turn dost zly, preto by som to radsej ukoncil pred flopom no neviem...
      Toto tu nedávno rozebíral Duncan ten check-raise na flopu pro zjištění jak natom jsme není moc good používat. Odhazujeme tím stack, aby jsme něco zjistili a to se nevyplácí a v této situaci jsem buď lepší nebo totálně pozadu, tak je lepší kontrolovat pot bych řekl.
    • surfking
      surfking
      Bronz
      Registrace: 26.06.2011 Příspěvky: 897
      No neviem, ja mam z iPokru take skusenosti, ze oni sa tam docalluju s totalnymi somarinami a potom triafaju 2 pairs, straight, set a pod. na turne/rivri, tak tie poty radsej beriem na flope.. asi by som mal hrat lepsiu hernu, kazi ma to :f_biggrin:
    • joehovado
      joehovado
      Bronz
      Tak neotevírej tak často blbiny, já hraju taky na iPokeru a toto se mi často nestává, spíš dostávam pořád suckouty nebo netočim handy. To že tam lezou s blbinami neznamená, že musíš check-raisovat flop, aby jsi zjistil sílu handy. Lepší je držet pot malý a hrát kontrolu potu a na velké sázky zahodit podle typu hráče. Pokud ti tam vleze nějaký weak tight hráč, tak je jasné, že když sází hodně, tak ho to trefilo dostatečně.
    • alpinko
      alpinko
      Bronz
      Registrace: 26.12.2010 Příspěvky: 820
      Urcite podla mna zle zahrana handa, pretoze si tam s nou z utg v EP nemal co robit a ked uz si sa rozhodol hrat urcite by som to na 3 bet foldol ;)
    • strategic12
      strategic12
      Bronz
      Registrace: 05.06.2011 Příspěvky: 2,465
      Začiatočnícke tabuľky udávajú raise až z pozície MP1 a ak si už raisol, tak fold po 3-bete súpera. Na call potrebuješ 36%, napríklad proti rangi protihráča JJ+, AQs+, AKo máš len 29%. Teda, pokiaľ nemáš read, že villain raisuje loose, musíš zložiť. :)
    • Duncan737
      Duncan737
      Platina
      Registrace: 09.08.2010 Příspěvky: 3,229
      Ahoj,

na otázku ohledně callu 3betu ti odpovím otázkou. Jaký jiný board by sis přál? Prostě pokud na takovém boardu folduješ, tak to v životě nemůžeš callnout.

No a bez nějaké ho readu to nemůžeš callnout ani tak. Raisuješ UTG, pokud tě soupeř 3betuje, bude mít většinou velmi silnou range, kde hitneš v 1/3 případu a ještě stále nemusíš mít nejlepší kombinaci.

Jak už tady někteří psali, ten sizing je dost malý, pokud nestealuješ jak o život, což bys na těchto blindech neměl, tak je lepší větší sizing pro budování potu, jelikož do hry vstupujeme s premiovými handami.