QJ push na flopu s TP

• QuinnCZE
      QuinnCZE
      Bronz
      Registrace: 29.03.2010 Příspěvky: 280
      Grabbed by Holdem Manager
      NL Holdem $150(BB) Replayer
      SB ($2,939)
      BB ($4,300)
      UTG ($1,040)
      UTG+1 ($1,405)
      UTG+2 ($1,376)
      CO ($1,115)
      Hero ($2,825)

Dealt to Hero Q:club: J:diamond:

fold, fold, fold, fold, Hero raises to $300, SB calls $225, BB calls $150

FLOP ($1,040) J:heart: 6:diamond: 2:spade:

SB checks, BB checks, Hero bets $550, SB folds, BB raises to $1,500, Hero raises to $2,505 (AI), BB calls $1,005

TURN ($6,050) J:heart: 6:diamond: 2:spade: A:diamond:

RIVER ($6,050) J:heart: 6:diamond: 2:spade: A:diamond: 7:heart:

Moje img u stolu byla hodne tight, neotviral jsem moc her ani z late pozic, proto jsem si dovolil tenhle steal.
      Sizing jsem volil dle celkoveho prubehu hry na tomto stole, byl jsem pripraveny to na nejaky 3bet zahodit.
      Na sb sedel tight hrac, od nej jsem necekal jeho call, s nejakou akci od BB jsem pocital.
      Flopnu TP, predemnou akce check check a ja proto volim CBet s tim, ze pokud budou oba hrat dal, mam problem a pokud SB polozi, cekal jsem nejaky raise od BB, ktery byl na flopu velice agresivni. Ten jeho raise byl celkem masivni, az jsem si rikal, co ho k tomu vedlo.
      Rozhodnul jsem se to 3bet shovnout s tim, ze on ma bud nejaky middle par, overkartu/y nebo nejakeho slabeho jacka. Zaroven jsem pocital s tim, ze se me snazi z toho potu vyhnat [vzhledem k memu a jeho stacku]. Jedine co by me mohlo porazet a zahral by to takhle je nejspis KJ, a i tam dost pochybuju, ze by to hral az tak agresivne. AJ by posilal uz preflop a set by me nechal vystrelit jeste dalsi barrel.

Da se tedy takto pushnout, nebo ne? :]

result:
      Hero shows Q:club: J:diamond: (Pre 73%, Flop 84.8%, Turn 86.4%) BB shows 8:heart: J:club: (Pre 27%, Flop 15.2%, Turn 13.6%) Hero wins $6,050
  • 2 odpovědí
    • Zajic
      Zajic
      Bronz
      Registrace: 30.12.2009 Příspěvky: 346
      v těhle situacích, když sou tam 2 lidi nehraju moc na value, ale s timhle flopem bych tam hned poslal plnou a uzavřel to.. takže cbet AI))
    • Duncan737
      Duncan737
      Platina
      Registrace: 09.08.2010 Příspěvky: 3,229
      Ahoj,

omlouvám se za pozdní odpověď.

Raise pre je v pohodě. Na flopu to asi už budeš muset dát, odds máš 1:2, pokud dobře počítám a tu equity většinou budeš mít.

Nenapsal jsi žádné info o soupeři, podle toho co píšeš, že čekáš odpor od BB, tak předpokládám, že se jedná o loose hráče, ten tady pak může callovat spoustu, když vidí minraise a call od SB.

V jeho rangi můžou být horší jacky, i nějaké ty páry, ten board je hodně dry, můžeš hodně cbetovat, takže tě pak může teoreticky i hodně attackovat.

Sice jsi nenapsal nic o soupeři, ale když zhruba načrtnu range:

equity win tie pots won pots tied
      Hand 0: 52.192% 45.71% 06.48% 25343 3592.00 { QcJd }
      Hand 1: 47.808% 41.33% 06.48% 22913 3592.00 { 88-66, 22, AJs, KJs, QJs, J9s+, AJo, KJo, QJo, J9o+ }

... tak naše equity je dost v pohodě. Nemyslím si, že by soupeř nemohl mít v rangi AJ, naopak to dost často vidím u ryb, že to jen callnou, ale pravda, že tam nemusí být vždy, takže třeba můžem z výpočtu vyndat nějaká komba.

Equity je o dost víc než 33%, takže easy call. :)