/200 K8s UTG

• s0cru3l
      s0cru3l
      Zlato
      Registrace: 03.03.2011 Příspěvky: 4,011
      PokerStars - $6.45+$0.55|100/200 NL (9 max) - Holdem - 7 players
      Hand converted by PokerTracker 3

BTN: 1,440.00
      SB: 1,890.00
      BB: 3,020.00
      Hero (UTG): 1,433.00
      UTG+1: 2,102.00
      MP: 1,550.00
      CO: 2,065.00

SB posts SB 100.00, BB posts BB 200.00

Pre Flop: (300.00) Hero has 8:spade: K:spade:

Hero raises to 1,433.00 and is all-in, fold, fold, fold, fold, fold, fold

Stůl hodně tight - nikdo nešel nad 15 - tedy až na dva - mezi nimi i BB, ale bylo to z malého vzorku a herně působil normálně.

Začínám se docela přistihávat, že občas takhle z UTG loose pushnu, ptž. konkrétně tady mám pouze 7bb a nechci se dostat třeba na 5,5(i když to je ještě pořád celkem v pohodě hratelnej stack). Dalším důvodem je, že většina hráčů(stejně i já) vidí push z UTG 7handed jako silnou handu. Pak se podívají na mé tight staty a myslím, že velice často nenaleznou handu, s kterou by mě dorovnali. A také i když dorovnají třeba s 77 nebo AJ, tak mám pořád obstojnou equity.
  • 4 odpovědí
    • strategic12
      strategic12
      Bronz
      Registrace: 05.06.2011 Příspěvky: 2,465
      Samozrejme, je to stratová hra. Veľkosť straty, aká vychádza z wizu, sa mi zdá prijateľná všeobecne pre prípad, ak máš stack 4-5 bb a musíš urobiť move proti vyblindovaniu. K8s so 5bb by tu bolo pekne ziskové. Ale takto so 7bb ešte malé straty brať nie je vhodné.

Na druhej strane, chceme sa stať bigstackom, aby sme mali väčšiu EV v ďalších fázach turnaja. Z tohto dôvodu musíme niekedy zobrať -EV spot. Len si nie som istý, či to má byť tu. Tak som zvedavý na ďalšie odpovede. :f_confused:
    • Shikamaru917
      Shikamaru917
      Bronz
      Registrace: 10.04.2010 Příspěvky: 3,900
      Do penazi daleko, idu na nas blindy a my mame najmensi stack na stole :D Navyse pises ze stol je velmi tight, takze ja by som to pushol, vzhladom na dynamiku stola a na nasu image :)
    • joehovado
      joehovado
      Bronz
      Registrace: 16.03.2010 Příspěvky: 371
      Podle mě zbytečný push, pokud se nemění blindy v příštích dvou handách. Pokud ano pushnul bych pokud ne stále máme dobrý stack a posílat K8s přes celý stůl se mi tady moc nelíbí na -EV push je to ještě dobrý stack. :f_cool: Tady budeš víc ztrácet než získávat tím riskem.

Update:

Nash ukazuje tuto range 15.2%, 44+ A8s+ A5s-A3s ATo+ K9s+ KJo+ QTs+ JTs na push z tvé pozice, takže teoreticky by se tam to K8s dalo přidat a bude to vycházet celkem zajímavě, ale musel bych si být jistý ready na hráče jestli opravdu callují velmi tight, abych pushnul bottom své range se slušným stackem.
    • Duncan737
      Duncan737
      Platina
      Registrace: 09.08.2010 Příspěvky: 3,229
      Ahoj,

tady ten push se mi moc nelíbí a je to paradoxně z toho důvodu, že jsou ti hráči hodně tight.

Vzhledem k tomu, že jsou tight, ti to třeba vyjde, když se budeš poctivě modlit, na nějakých lehce mínusový push. Ale proč jít teď do mínusového spotu, když po přejítí blindů budu mít stále relativně v pohodě stack přes 5.5bb, který mi umožní právě do těch tight soupeřů strašně moc pushovat a to ziskově!

Navíc pokud jsou hodně tight, tak máš šanci na procházku, atd. Raději bych to spíš pushnul právě u hráčů, kde bych věděl, že jsou solidní a např umí se adaptovat na moje loose pushě z BU a CO, případně nedostanu takřka nikdy procházku, ale takových na 7$ moc nenajdeš, takže no stress. :)

Obecně si myslím, že je to leak pushovat takto 7bb apod, určitě se to dá pushnout s nějakým 5.5bb stackem, ale tohle je zbytečné, dřív jsem to dělal taky, ale zpětně si myslím, že to byla chyba.

Jinak argument budování big stacku není na místě, i když těd vyhrajem a pak stealnem z late pozicí, náš stack bude stále nějaký average. I po přejítí blindů máme stack, který dokáže vyvinout fold equity. Takže těžko budeme hledat omluvu pro -EV spot zde.

Bacha na to, abystě to s -EV pushi zbytečně nepřeháněli.