/200 T5s BU (bubble)

• s0cru3l
      s0cru3l
      Zlato
      Registrace: 03.03.2011 Příspěvky: 4,011
      PokerStars - $6.45+$0.55|100/200 NL (9 max) - Holdem - 4 players
      Hand converted by PokerTracker 3

BB: 6,779.00
      UTG: 4,140.00
      Hero (BTN): 1,140.00
      SB: 1,441.00

BB posts ante 25.00, UTG posts ante 25.00, Hero posts ante 25.00, SB posts ante 25.00, SB posts SB 100.00, BB posts BB 200.00

Pre Flop: (400.00) Hero has 5:diamond: T:diamond:

fold, Hero raises to 1,115.00 and is all-in, fold, BB calls 915.00

Flop: (2430.00, 2 players) K:heart: 6:diamond: J:club:

Turn: (2430.00, 2 players) 4:heart:

River: (2430.00, 2 players) 9:club:

Na blindech jsou tight hráči.
      SB 12/9 (333)
      BB 13/30 (983) fbb to steal 89% - 41/46

Je to dobrý spot pro tzv. -EV push?
  • 8 odpovědí
    • strategic12
      strategic12
      Bronz
      Registrace: 05.06.2011 Příspěvky: 2,465
      Nash odporúča BU pushovať až T9s+ a BB callovať 29%. Ak máš staty na BB filtrované, je možné, že tu bude callovať 20-30%, potom by bol push vhodný. :) Ak by sa však ako bigstack zmenil na loose callera, musel by si zložiť. Pre správne rozhodnutie nestačia štatistiky, ale read - ako často calluje na bb s malým a veľkým stackom.
    • Shikamaru917
      Shikamaru917
      Bronz
      Registrace: 10.04.2010 Příspěvky: 3,900
      tuna by som to este zlozil, utocime na bigstacky, ktore nas budu callovat viac loose :) navyse je v hre este dalsi shortstack, ktory moze vypadnut skor ako my :)
    • joehovado
      joehovado
      Bronz
      Registrace: 16.03.2010 Příspěvky: 371
      Teda nevim jestli jsi správně pochopil význam -EV pushe z článku anglické komunity pro goldy pokud jsi ho četl, ale jeho význam přichází do hry kdy tvůj stack se blíží hranici 3.5-4 cca, kde jsi budeš ztrácet fold equity na své soupeře a budou tě nuceni callovat velmi široce a proto jsme nuceni rozšířit standartní range, aby se naš stack nezcriplil. V těchto standartních situacích by jsi se podle mě měl držet standartního ICM na základě jejich calling range a readu na soupeře. Většinou je to tady fold, ale pokud ti vychází tato situace jak popisuje strategic nebo i lépe, tak je to push. :P Švihni si to do wizardu a uvidíš. :)

Každopádně jestli jsi ten anglický článek nečetl, tak ho doporučuji přečíst, taky jsem v tom dělal chyby jak prase :D .
    • s0cru3l
      s0cru3l
      Zlato
      Registrace: 03.03.2011 Příspěvky: 4,011
      Je pravda, že v této situaci mám ještě 6bb, ale i tak bych řekl, že se tu dá mluvit o -EV pushi, ptž. nebudu mít moc prostoru ke hře - mám ještě jednu 1st in možnost z UTG a pak už jsem BB, poté SB a pokud nedostanu nějakou solidní handu(stačila by asi nadprůměrná BvB), tak mi stack spadne na 1140-300 = 840 a to už se mi vůbec nelíbí.
      Takže proto jsem se tu tak rozhodl.

Obecně, když je nějaká hraniční situace a vyhlídky do budoucna nevypadají zrovna růžově, tak se to tam snažím hrnout(a možná někdy až moc).
    • joehovado
      joehovado
      Bronz
      Tak pushni příští SB a budeš v pohodě, tam bude slušná Fequity :) , ale tady bych já asi shazoval bez nějakých lepších tight readu na BB .
    • Duncan737
      Duncan737
      Platina
      Registrace: 09.08.2010 Příspěvky: 3,229
      Ahoj,

myslím si, že přemýšlíš správně. Opravdu už nemáme moc prostor ke hraní, protože pushovat hodně z utg proti 2 BS je tak trochu sebevražda. :)

Asi se to bude dost odvíjet i od toho, jak moc ti hráči kolem tebe jsou aktivní, resp jak tě budou abusovat, pokud seš si jistý že se nedostaneš do hry a budou hodně tlačit, tak musíš něco vymyslet, protože jak správně píšeš, blindy ti sežerou slušnou část stacku a hlavně budeš vyblindovaný první, takže -EV spot je určitě na místě.

Tady právě pozor na to, co píše Joe, není vůbec jisté, že budeš moct jako SB pushnout, protože BU i CO pak budou moct hodně tlačit, takže spoléhat se na to, že nabereš nějaké žetony v BVB není vždy dobré, je potřeba znát svůj stůl a rozhodnout se podle toho.

Pokud jsou to nějaké ryby, co nabrali stack a teď budou foldovat a hrát nějakou safe hru a nebudou tlačit -> dostaneš dost procházek, tak můžeš ještě teoreticky počkat.

Konkrétně k této handě...
      Dost se to bude odvíjet od obou hráčů. Jestli SB není ten typ hráče, který si s námi rád zatočí, protože jsme jeho přímý soupeř. Hlavně však na BS na BB. Pokud je tight a ten jeho stack ho nějak nevzrušuje, tak je to super, pokud je to ale nějaká ryba co dostala stack a s velkým stackem se přece točí..., tak je to špatné.

Když to shrnu, BS jsou ryby, které nemají loose tendence, tak to raději foldnu. Je zde šance, že dostaneme nějakou procházku, dostaneme se do 1st spotu z BU, případně SB častěji. Navíc nás BS na BB callovat dost loose.
      Pokud jsou větší stacky aktivní a nedostaneme ke hře, tak pushnu, za předpokladu, že BB není nějak extra loose.
    • Holderecek
      Holderecek
      Bronz
      Registrace: 31.10.2010 Příspěvky: 22
      myslím, že nemužeš jit v tehle situaci pod 6BB to ti pak EV+-, Vizard, Nash jsou na hovno .. pže pak ti stejně calnou any 2 pokud nejsou idioti ...

A pokud ne byl bych rád kdyby mi to někdo vyvrátil
    • joehovado
      joehovado
      Bronz
      Ale můžeš jít je to sng ne turnaj, tady dobrý hráč nemůže callovat any two, když mu ten call zruinuje stack a range pushera není tak loose musí přinejhorším odebrat nejhorší handy podle range soupeře viz článek odds v sng pro goldy =) . I se stackem 4.5BB je pořád určitá fold equity a je třeba mít dostatečný read, například na ten SB pokud je tight se dá dobře zahrát blind vs blind. Samozřejmě je to horší a horší, ale neni to důvod se ukvapovat a robit urychlené závěry je třeba si najít vhodný spot a ne pushnout kravinu.