BLOG: Honzíkova cesta

• Brozian
      Brozian
      Hlavní Moderátor
      Hlavní Moderátor
      Registrace: 18.03.2009 Příspěvky: 1,205
      Zdravím všechny PokerStrategisty a pokerové nadšence! :s_love:

Po tak nějak nepravidelném pinkání online pokeru a hraní spíše live jsem se konečně (doufám, že správně! :f_biggrin: ) rozhodl, že se ponořím do online hry a hlavně nastoupím cestu pořádného pravidelného grindu a maximální snahy o zlepšení svých pokerových skills. Už bylo na čase, abych si uvědomil, že live v kasínech a pokerových klubech v Českých Budějovicích moc mouder nepochytím a rozhodl jsem se, že dost správnou cestou by mohla být PokerStrategy. :f_love:

S tím jde ruku v ruce rozhodnutí, že by mohl být dobrý nápad založit si vlastní blog. Těch důvodů pro založení blogu je asi více, ale kdybych měl shrnout ty nejdůležitější, tak by to byly určitě:

:diamond: Utřídění si vlastních myšlenek
      :diamond: Ideální způsob, jak sdílet své úspěchy i neúspěchy s ostatními (kdo z nás se rád nepochlubí, když mu to zrovna jde a nepobrečí si veřejně, když se mu zrovna nedaří, že? :f_biggrin: )
      :diamond: Konzultace s ostatními PokerStrategisty o odehraných handách, vychytání leaků ve hře, optimálních lajn atd. - PROSTĚ LEARNING FACTOR :s_biggrin: :s_pleased:
      :diamond: Možnost ohlédnutí se za už dosaženými úspěchy až se bude i nebude dařit a zjistit tím za 3 měsíce jaká že jsem to byl před 3 měsíci fish :f_wink:
      :diamond: Motivace k hraní - jeden z mých největších problémů je pracovní morálka, takže doufám, že by mi blog v tomto mohl pomoci udržet tempo a hrát větší volume, abych měl co postovat a nebyl za trapáka, co odehraje 500 hand týdně! :f_ugly:
      :diamond: Dobrý způsob jak si vést přehled o tom, jaká vzdělávací videa už jsem viděl, která mě nejvéce zaujala a která by byla dobrá časem zkouknout znovu :f_grin:
      :diamond: Chci si začít stanovovat plány a cíle, takže i jistá kontrola, jak se mi je daří dodržovat a plnit
      :diamond: A v neposlední řadě bych se rád více začlenil do komunity PokerStrategy, která mi osobně přijde naprosto skvělá a kamarádská (doufám, že se budete chtít kamarádit i se mnou a nebudete pect jenom mezi sebou :f_tongue: :f_cool: )

Takže tyto důvody a touha něco dokázat v pokeru konečně zvítězily nad leností a odhodlal jsem se udělat krok vpřed. Snad je to jenom začátek dlouhé cesty, ale i ten první krok se počítá a někde jsem slyšel, že je důležitej. :s_evil: :s_biggrin:

Už je to asi dost dlouhý čtení, ale protože jsem dříve nepsal žádný představení, tak bych nerad odfláknul představení.

Real Life: Jak už možná bystřejší čtenáři pochytili z nadpisu, textu a odrážek, jmenuju se Honza, jsem z Českých Budějovic a moje oblíbená barva karet v decku je :diamond: (jakákoli souvislost se zjednodušenýma náčrtkama ženských genitálií je čistě náhodná! :f_biggrin: ). Další co jste možná mohli vypozorovat je, že mám rád rybí a žraločí smajlíky a nebojím se je použít! :f_cool: Takže jestli tenhle blog bude po prvním příspěvku ještě někoho zajímat, tak se připravte, že se s nima ještě setkáte. :s_ugly: :s_biggrin:
      Je mi 26 let a už po větší část desetiletí jsem studentem Vysoké školy ekonomické v Praze. Teď jsem ve fázi, že všechny předměty mám hotové, chybí mi pouze státnice a napsat diplomovou práci (a obhájit, což jde těžko, když jsem se zatím nerozhoupal se do toho opřít a nemám ani čárku :f_biggrin: ) a minulý semestr jsem na 1 semestr přerušil studium. Takže brzy přijde chvíle, kdy se budu muset rozhodnout, jestli ještě na jeden semestr přerušit studium a nic nehrotit nebo se do toho opřít a mít to konečně z krku (a mít konečně věčný připomínky rodičů z krku samozřejme :f_rolleyes: ).
      Nicméně donedávna jsem bydlel na koleji, ale s ubývajícím počtem předmětů ke konci studia jsem se pomalu přesouval domů do Českých Budějovic k rodičům (už je to rok a jedná se o rok, kdy se mi na hlavě začalo objevovat zatím nejvíc šedivých vlasů - NÁHODA? :f_wink: ). Teď se konečně blíží doma, kdy se přestěhuju do vlastního (zhruba do měsíce by se snad mohlo stěhování uskutečnit, i když zařizování bytu se asi potáhne postupně ještě delší čas), kde budu bydlet konečně sám a mít klid jak na případné psaní diplomky, tak na grind. Když nepočítám víkendové návštěvy přítulkyně, která studuje v Plzni a tak budu mít klid na grind asi opravdu jenom ve všední dny. :f_biggrin:
      Asi bych měl zmínit, že pracuju jako freelancer překladatel pro PokerStrategy. Je to pro mě super jak ze vždelávacího hlediska, tak mi to zajišťuje jakýsi příjem nezatížený variancí, díky kterému mám aspoň jistotu, že budu mít z čeho zaplatit složenky, když se nedaří. :D

Poker Life: Zatím není moc co psát. Na online poli výsledky ze staré databáze HM nemám, takže není moc co postovat a nových mám pár. Možná pak přihodím graf, ale je tam minimální vzorek, takže to asi nebude mít příliš vypovídající hodnotu. :f_mad: Ale aspoň nikdo z vás dopředu nepozná jaká jsem ryba, ne? :f_biggrin:
      Live mám nahráno celkem dost, i celkem s úspěchy, ale co si budeme nalhávat skill progress by byl bez sledování výukových videí a článků v podstatě nulový, takže proto jsem se rozhodl teď přesedlat na online.
      Největší live úspěch je zatím asi 12. místo na ČPT (byl jsem zatím dvakrát - jednou asi před 2 lety, kde jsem předvedl seat open na TPTK 250BB deep v prvním levelu, z toho je asi vidět moje úroveň hry tenkrát a podruhé mi o kousek unikl finálový stůl :f_cry: , ale aspoň jsem nedělal dlouho ostudu v televizi :f_biggrin: ).

Half Life: Dohrán tam a zpět x-krát! :D :D

Wow, už je to celý super dlouhý, takže to utnu a graf z nové databáze postnu později. Doufám, že aspoň někdo to dočetl až sem (možná aspoň zaměstnanci PokerStrategy :s_biggrin: ) a třeba to bude do budoucna i někoho zajímat a nebudu všechny nudit a za chvíli si to psát jenom pro sebe. :D Uvídíme!

Každopádně kdo dočetl až sem, zaslouží si nějakej pěknej obrázek mojí přítelkyně.

No dobře, tak jenom obrázek mojí oblíbený herečky, vyprsený umělotiny, přijdou časem až to tu začne umírat. :s_biggrin:
  • 26 odpovědí
    • Brozian
      Brozian
      Hlavní Moderátor
      Hlavní Moderátor
      Ufff to je fakt dlouhý! Omlouvám se, pokusím se přístí posty zkracovat a udržovat přijatelnou délku. Tady jsem tak nějak cítil povinnost se trochu představit, takže se to natáhlo.
      Jen bych dodal, že jsem si depositnul na 888poker dost na to, abych hrál NL30 s ultra safe bankrollem (skoro bych až řekl nitty :f_biggrin: ) a dost na to, abych se mohl co nejdřív přesunout na NL50.
      Tady je ten slibovaný nic neříkající graf z nové databáze. :f_grin: (Převážně z NL30, jedna krátká session z NL50)

Radši zatím nebudu postovat kolik jsem na EV, aby se na mě hned všichni nesesypali, že jsem luckbox. :f_biggrin:
      V nejbližší budoucnosti plánuju odehrát něco na NL30 ještě (možná - taky je možnost si dát shotík na NL50 rovnou a doufat, že bude good run pokračovat :f_p: ) , abych se pořádně rozkoukal jak se ten 6max pořádně hraje a až se budu cítit ve standartních spotech sebevědomě a nebudu se v handách ztrácet (jako se mi to občas stane, když se občas rozvzpomenu na super návyky z live moron cash games v místním kasínu a rozhodnu se zahrát ideální lajnu proti hráči s IQ 30 :D ).

V příštím postu bych si rád stanovil nějaké cíle kolik bych chtěl týdně odehrát hand, jaká zkouknout videa atd. Ale to až příště. ;)
    • pokermachy
      pokermachy
      Bronz
      Registrace: 11.01.2011 Příspěvky: 5,692
      Vítej pane =)

tak konečně blog. Paráda!! :s_love:

Už mam notifikaci a budu sledovat. Doufám, že v prosinci až přijedu tak s tim grafem pohneme a půjde jen nahoru :s_thumbsup:

GL! A těšim se na další posty.

Machy :s_cool:
    • Brozian
      Brozian
      Hlavní Moderátor
      Hlavní Moderátor
      Po delší době si dneska nemůžu odpustit další post. Dneska mám za sebou jednu z nejhorších sessions, co se týče vnitřního pocitu ze hry. Hrál jsem fakt hrozně, objevovalo se hrozně moc spotů, kde jsem nevěděl jak zahrát. :f_mad: A celkově jsem si připadal těma regama na NL50 takovej vyowněnej. :f_cry:
      Měl jsem z toho fakt strašnej pocit, kdyby se Machy sám dobrovolně nenabídl, že uděláme přes Skype session review společně. Ještěže tak, protože když vidím, jaký tam sekám chyby a jak hloupě v některých spotech uvažuju, tak mi takovejhle wakeup call může jedině prospět. :f_grin:
      Takže ještě jednou moc díky Machy i touhle cestou a doufám, že tvou důvěru nezklamu. :s_love:
    • Brozian
      Brozian
      Hlavní Moderátor
      Hlavní Moderátor
      Btw. na nějaký pořádný sesmolení cílů a plánů jsem se zatím nedostal (resp. nedokopal jsem se k tomu), takže zatím napíšu jen, že po zkouknutí prvního dílu Mind the Gap od Sieteho777 můžu jenom doporučit. Už se těším, až zkouknu zbylé tři díly. :f_cool:

Pro mě spousta užitečných informací a i v souvislosti se session review s Machym jsem došel ke zjištění, že bych měl , resp. chci hrát víc přes flop a tudíž myslet na non4bet theory (viz. video :) ). Tak uvidíme, jak to pro mě bude fungovat. =)
    • Cornie4ever
      Cornie4ever
      Hlavní Správce
      Hlavní Správce
      Registrace: 19.04.2009 Příspěvky: 8,225
      člověk se vrátí po dovolený a hned tady zakopne o brožíkův blog - příjemný překvapení :s_cool:

pěkně sepsaný (jo, četl jsem všechno), hlavně at se daří a nepodcenuj studium, já sám ted trochu bojuju na nl25 sh, není to tak jednoduchý, jak se na první pohled zdá.. tak snad to oba zvládneme :f_love:
    • Brozian
      Brozian
      Hlavní Moderátor
      Hlavní Moderátor
      Ahoj Cornie, díky moc za podporu. Studium určitě nemám v plánu podceňovat, ba právě naopak bych mu chtěl věnovat času až dost (jestli se teda bavíme o studiu pokeru a ne o dopsání diplomky a odstátnicování :s_biggrin: ). Ne určitě po Novým roce najdu čas na oboje. :]
      Ať se ti daří v challenge i dál, věřím, že to dotáhneš do zdárného konce co nejdřív. Dáme závod. :f_biggrin: (joke ofc)
    • pokermachy
      pokermachy
      Bronz
      Brozian původně napsal
      Takže ještě jednou moc díky Machy i touhle cestou a doufám, že tvou důvěru nezklamu. :s_love:
      No problemo at all ;) Byla to dobrá session review, aspoň víš na čem zapracovat =)

A už nehrát KJs :f_biggrin: :f_biggrin: (inside joke)

Až budou další handy, tak dáme další a i tak, za chvíli jsem v ČR, tak zagrindíme live :f_love:
    • Hucas
      Hucas
      Platina
      Registrace: 08.08.2010 Příspěvky: 7,745
      Rozkliknu Navrhněte blog měsíce - listopadu a ejhle - Brožíkova cesta :D Ne vážně, super, že si založil blog :s_thumbsup: Je vidět, že tu roste i komunita NL25+ hráčů a pro nás to je zase další impuls pohnout se v tomhle směru dál ;)

Jinak možná jsem přehlídl, kolik hraješ stolů najednou?
    • pokermachy
      pokermachy
      Bronz
      Hucas původně napsal
      Jinak možná jsem přehlídl, kolik hraješ stolů najednou?
      Jeden, ale ne speed, jen ty slow s velkým timebankem, aby stíhal :D :D

Promiň Brožíku, já musel, alespoň jeden rejp :f_biggrin: to by bylo, aby tě kamarád nepodpořil :D
    • Hucas
      Hucas
      Platina
      Registrace: 08.08.2010 Příspěvky: 7,745
      pokermachy původně napsal
      Jeden, ale ne speed, jen ty slow s velkým timebankem, aby stíhal :D :D
      No, Machy jich sice hraje 20, ale prakticky čeká na A :heart: A :diamond: , který limpne na UTG, dostane 6 callů a pak to tam na boardu 7 :spade: 8 :spade: 9 :spade: pošle z první za plnou a pak nadává jak ho to sucklo, že to ty ryby pořád mají :D

......
      True Story :s_evil:
    • pokermachy
      pokermachy
      Bronz
      Jak říkáš, esa raisuju jen z LP a to jen pár kombinací, viz níže:

A :spade: A :spade:
      A :heart: A :heart:
      A :club: A :club:
      A :diamond: A :diamond:

na 3bet samozřejmě zahazu, protože se bojim dorovnat, aby tam soupeři nepřišlo těch 20% co má a neprohrál jsem, tak si radši počkám na lepší.

True story! :s_cool:
    • Brozian
      Brozian
      Hlavní Moderátor
      Hlavní Moderátor
      Machymu se to machruje, kdyz si masti ty super utazeny full ringy. :D
      Hraju zatim s ohledem na vetsi skill progress (abych mel vic casu vsechny rozhodnuti promyslet) a kvuli tomu, ze 888poker ma na multitableni uplne debilni soft :D jenom 3-4 stoly, uvidime za jak dlouho se na NL50 aklimatizuju dostatecne na to, abych zacal pridavat stoly. ;) Snad to nebude za 5 let! :D
    • Tictacx
      Tictacx
      Bronz
      Registrace: 07.06.2011 Příspěvky: 1,428
      ale ale brozik:) prijemny prekvapeni po ranu :) tak jak to šlape?, furt te regove jeste ownuji?
    • Brozian
      Brozian
      Hlavní Moderátor
      Hlavní Moderátor
      Zdááár chlape, tebe jsem neviděl už ... no od Pardubic. :s_biggrin: Doufám, že se uvidíme na srazu freelancerů 17.12. (pokud nepůjdu nějak extrémně deep v CPT freerollu, kterej je pro mě snad z pochopitelných důvodů MUST :D ).
      Jinak CG jsem teď hrál trochu míň, od toho crying postu, že si mě všichni regové na NL50 pučujou jsem hrál jenom 2 sessions a to obě na NL30. Dokoukal jsem všechny ty Sieteho videa Mind the Gap, takže jsem svoje uvažování při hře v podstatě dost výrazně překopal a abych si všechno mohl v klidu srovnat v hlavě a dostat do krve, jsem si pustil radši stakes, na kterých se cítím pohodlně, i když mám roll v pohodě na NL50. :f_cool:

Zatím mám od dokoukání videí obě sessions plusový, tak uvidíme, jak mi to půjde. Každopádně videa pomohly hodně moc. :f_love: Teď to bude šlapat! (V dohledný době si je dám asi ještě jednou =) )
    • Cornie4ever
      Cornie4ever
      Hlavní Správce
      Hlavní Správce
      já viděl zatím jenom první díl Mind the Gap.. je to hodně dobrý ty další díly?

já upřednostnil TLN videa a taky to šlape :f_love:

GL!
    • Brozian
      Brozian
      Hlavní Moderátor
      Hlavní Moderátor
      Ty už jsem samozřejmě taky viděl okamžitě jak byly k dispozici, to bych si nenechal ujít ani za nic. Ještě, když měly takový pozitivní ohlasy. :f_love:
      Ale Mind the Gap super, je to hodně teoretický, minimum praktických příkladů. Je to spíš o tom celkovým konceptu, jak to hrát. Pro tebe by to asi takovej přínos nemělo, ale pro mě to bylo naprosto super! :]

Mimochodem dneska jsem si přečetl nominace na blog měsíce a zjistil jsem, že tam skandálně figuruju. :D :D Je to takovej závazek, že jsem se rozhodl, že si zítra udělám čas a zkusím sepsat nějaký ty cíle střednědobý až dlouhodobý a pravidelně si začnu psát krátkodobý vždycky na každý týden. :f_cool: Už by to chtělo, abych dodržoval pevnej režim a nehrál jenom když se mi zrovna chce jednou za 2-3 dny. =)
    • kvraspir
      kvraspir
      Bronz
      Registrace: 19.06.2011 Příspěvky: 48
      (místní hráč s IQ 30 :s_o: ) tak tahle hláška se musí využít
    • Brozian
      Brozian
      Hlavní Moderátor
      Hlavní Moderátor
      Konečně přišel čas sepsat a i v hlavě si celkově srovnat, jaký mám v pokeru vůbec cíle a čeho bych chtěl dosáhnout. Je jasný, že spoustu věcí asi nesáhnu okamžitě a bude potřeba postupovat po menších krocích. Proto jsem si cíle rozdělil na dlouhodobé (čeho bych chtěl do budoucna dosáhnout), střednědobé (doufejme, že reálný výhled na příští rok) a krátkodobé (dalo by se říct, že by to měla být cesta, jak dosáhnout těch cílů střednědobých). =)
      Snad se mi podaří i stanovit si tím nějaký pevnější režim a nebudu to hraní tak flákat. :f_biggrin:

CÍLE

:club: Dlouhodobé :club:
      :diamond: Naučit se porážet SH NL600+
      :diamond: Udělat šťastnou ONE TIME trefu za neskutečnej ranec v nějakým příležitostně pinknutým nedělním majoru :f_eek: :D :D
      :diamond: Dlouhodobě pracovat na svojí hře a pokusit se dostat na co nejvyšší stakes – nezastavit se např. na NL400 a spokojit se pravidelnýma příjmama tam (Pojďme využít toho, že zatím nemám rodinu a vyživovací povinnosti z ní plynoucí :f_cool: )

:club: Střednědobé :club:
      :heart: Neustále pracovat na svojí hře sledováním výukových videí, postováním hand do hand judging fóra a v neposlední řadě sweat sessions s reguláry podobných nebo o něco vyšších stakes (doufám, že na mě bude mít Machy trpělivost a čas :s_love: :] )
      :heart: Do konce března winning regular na NL100
      :heart: Do konce července přesun na NL200
      :heart: Do konce roku 2012 NL400

:club: Krátkodobé :club:
      :spade: Začít si dělat týdenní plány (kolik odehraju hand, kolik nasbírám StrategyPoints a začít si trochu plánovat a směřovat své snažení do budoucna k Diamond statusu)
      :spade: Týdenní shrnutí (vždycky koncem týdne shrnout jak se mi dařilo, co se stalo dobře, co špatně, třeba postnout graf, postnout nějaký handičky do blogu atd.)
      :spade: Session reporty (psát co nejpravidelněji jak se dařilo ten den, pobrečet si veřejně, nechat se uklidnit od ostatních :f_biggrin: , nebo se naopak pochlubit a nechat si závidět jak jsem šťastnej :D )
      :spade: Analyzovat v HEMu jednotlivé sessions, svoji hru a hru regularů (vymýšlet jak by se dali exploitovat atd.)
      :spade: Pravidelně po sessions postovat zajímavé handy do hand judging fóra
      :spade: Sledovat výuková videa (možná by nebyl špatný nápad stanovit si na týden minimální počet, kolik jich zkouknu, abych to vzdělávání nemohl flákat :s_cool: )
      :spade: Rapidně zvýšit volume!!!

Ještě by se možná slušel dodat jeden krátkodobej mimopokerovej cíl a to konečně dokončit rekonstrukci bytu a tím pádem mít možnost se odstěhovat konečně do vlastního. Věřím, že s tím půjde ruku v ruce i to zvýšení volume. Na všechno bude větší klid, když mi nebudou rodiče věčně za zády. I ta chuť do diplomky bude určitě větší, možná jsem naivní, ale věřím tomu! :s_biggrin:

V neděli si konečně vytvořím první týdenní plán a od pondělí všechno pojede jak na drátkách přesně podle všech stanovených cílů. Takže za rok see ya na NL400! :f_love: (Schválně až si tohle budu za rok pročítat a budu se smát, jak jsem byl naivní optimista :D )
    • Cornie4ever
      Cornie4ever
      Hlavní Správce
      Hlavní Správce
      dobrý cíle. taky ted dost analyzuju handy, tak se kdykoliv připoj k nám v HJ foru, tedka hlavně nl25-50sh
    • 1
    • 2