/bubble ATo -EV call?

• s0cru3l
      s0cru3l
      Zlato
      Registrace: 03.03.2011 Příspěvky: 4,011
      PokerStars - $6.45+$0.55|200/400 NL (9 max) - Holdem - 4 players
      Hand converted by PokerTracker 3

BB: 5,390.00
      UTG: 2,727.00
      BTN: 2,870.00
      Hero (SB): 2,513.00

BB posts ante 25.00, UTG posts ante 25.00, BTN posts ante 25.00, Hero posts ante 25.00, Hero posts SB 200.00, BB posts BB 400.00

Pre Flop: (700.00) Hero has A:heart: T:diamond:

UTG raises to 2,702.00 and is all-in, fold, Hero calls 2,288.00 and is all-in, fold

Flop: (5476.00, 2 players) 7:heart: K:spade: 5:spade:

Turn: (5476.00, 2 players) 3:diamond:

River: (5476.00, 2 players) 5:heart:

Tady mi wiz ukazuje minus i když zadám 100% range, ale přece jen je to přímý oponent(vím, že bych to neměl přeceňovat) a má zhruba stejně jako já a pushuje UTG(což by právě mohl být argument pro fold), ale přece jen má stack se kterým něco musí dělat. Dalo by se tu přikročit k -EV callu?
  • 8 odpovědí
    • joehovado
      joehovado
      Bronz
      Registrace: 16.03.2010 Příspěvky: 371
      Jsi na bublině, jste tři hráči s podobným stackem a ty chceš tady callovat jen velmi ziskové situace, protože je ve hře větší bubble faktor a další věci a nechceš riskovat svoji pozici s handou, která nemá dostatečnou equity proti soupeřově range. Tady potřebuješ 67% nebo tak nějak mi to vychází podle Nashe proti soupeřově range co tu pushuje. Nash ukazuje tuto range:

Push CO: 23.4%, 44+ A2s+ A8o+ A5o K9s+ KTo+ Q9s+ QTo+ J9s+ JTo T9s
      Tvůj call: 5.4%, 99+ AJs+ AQo+

Když to hodíš do wizardu ziskovou situaci s ATo dostaneš jen v situaci, že bude BB velmi tight a nebude overcallovat horší handy jak top 5% cca a ten CO bude velmi loose, což nevěřím tomu, že by tady ten CO pushnul takhle loose, aby jsi tam dostal nějakou pozitivní situaci, takže bych to tady s klidem foldnul. Jinak ve wizu to vypadá takhle:

• s0cru3l
      s0cru3l
      Zlato
      Já si myslel, že když už mám jen 6bb, tak si můžu dovolit vytvořit situaci - Já nebo on.
    • Shikamaru917
      Shikamaru917
      Bronz
      Registrace: 10.04.2010 Příspěvky: 3,900
      Nie, tu by som to este foldol... Sme na bubline a 3ja mate takmer rovnake stacky :) Tam musime byt vyrazny favorit, aby sme tu mohli callnut...

To co napisal joe sa mi pozdava, navyse range co dal do wizarda tam urcite pushovat nebude, takto loose... :)
    • joehovado
      joehovado
      Bronz
      Shikamaru917 původně napsal
      Nie, tu by som to este foldol... Sme na bubline a 3ja mate takmer rovnake stacky :) Tam musime byt vyrazny favorit, aby sme tu mohli callnut...

To co napisal joe sa mi pozdava, navyse range co dal do wizarda tam urcite pushovat nebude, takto loose... :)
      Jj ty range jsou nereálně, tato situace nastane jenom vyjímečně. Šlo mi spíše o to mu naznačit kde se láme hrana ziskovosti tohoto tahu a proto je tady ve většině případů fold bez velmi loose readu na soupeře a tight readu na BB.
    • joehovado
      joehovado
      Bronz
      hAnziCZech původně napsal
      Já si myslel, že když už mám jen 6bb, tak si můžu dovolit vytvořit situaci - Já nebo on.
      Raději hraniční push než nebezpečný call, alespoň se mi to poslední době osvědčilo :) . Tlač tam na ty middle stacky a jsi zahojený :f_cool: .

PS: si nedáš pokoj s těmi -EV tahy :s_biggrin:
    • strategic12
      strategic12
      Bronz
      Registrace: 05.06.2011 Příspěvky: 2,465
      Keď CO vo svojej situácii pushuje 50%+, tak môže z tvojho callu byť zisková akcia. Ak by pushoval len 40%+, call nám dá malú stratu, ktorú by sme mohli vziať. Pravda, je to za predpokladu, že BB je tight. :)

Ak callneme, BB by mal dorovnať nejakých 5%. Ak zložíme, BB by nemal riskovať a dorovnať možno 12%.

Oprava po prečítaní príspevkov: Došlo mi, že sme na bubline a chceme niekoľko desatiniek zisku pre svoj move. Potom som za fold.

K tomu wiz obrázku: Je to pokerstars herňa, takže sú tam aj ante, ktoré síce trochu zlepšia ziskovosť, ale stále to nestačí na call.
    • Duncan737
      Duncan737
      Platina
      Registrace: 09.08.2010 Příspěvky: 3,229
      Ahoj,

pozor na ty -EV movy, musíme s nimi být opatrní a měli bychom mít pro něj vždy dobrý důvod, nezvykat si na to, že si vždycky veznem -EV spot.

Pokud chceme udělat -EV call, musíme si to ospravedlnit nějakou future game. Např náš stack nebude mít FE, budeme moci abusovat, etc.

Samotná skutečnost, že jsme přímým oponentem, by neměla být automaticky znamenat, že gamblíme pomocí ztrátových spotů.

I za předpokladu, že se rozhodneme hrát nějaký -EV spot, tak dle teda toho, kolik získáme díku tomu ve future game, ten spot musí mít přiměřenou ztrátu.

V tomto spotě nás však nic moc netlačí do -EV spotu. Stack budeme mít hratelný i potom. Nějaký bubble abuse potom taky nebude moc žhavý, protože tam budeme mít extra shorta, takže sice můžeme pushovat loose, ale budeme muset stále točit o žetony a je velká šance, že short stack vypadne a my tu edge nenaberem zpátky.

Když se vrátím k této handě...
      Prvním faktorem, který musíme vzít v potaz je ten, že nejsme jen 2 short staci, resp mid staci, to nám trochu zvedá naše risk aversion v tomto spotě.
      A hlavně CO tady musí být velmi loose a stále ještě není jisté, že budeme ziskový, pokud BB bude loose callovat (i v případě našeho foldu).

Imo nemá smysl tady uvažovat o callu. Je velmi nepravděpodobné, že tady soupeř bude hrát více než 30% range, většina bude ještě daleko víc tight a hrát třeba 15-20%. Tento spot tedy rozhodně není vhodný na -EV call ani žádný jiný, bez nějakého extra readu.
    • s0cru3l
      s0cru3l
      Zlato
      Díky.