VS technicka

• revo933
      revo933
      Stříbro
      Registrace: 26.05.2011 Příspěvky: 1,104
      Mozno sa to tu velmi nehodi, ale celkom by ma zaujimalo, ci tu neni nahodou nejaky strojar :D Lebo dalsi rok sa chystam na vysoku, akurat si nejak neviem vybrat univerzitu/odbor. Zvazujem hlavne Technicku univerzite v Kosiciach odbor Pocitacova podpora strojarskej vyroby, pripadne Technicka univerzita v Bratislave... Ono celkom by ma zaujimalo nejake info z "vnutra", ze ako to na takej vysokej chodi, kolko je tam ucenia a tak... Lebo nerad by som si vybral zle a potom lutoval :( Tak ak by ste mali nejake info tak sem s nim, za kazdu radu budem vdacny :)
  • 5 odpovědí
    • Shikamaru917
      Shikamaru917
      Bronz
      Registrace: 10.04.2010 Příspěvky: 3,900
      Tak ja chodim na Technicku do Kosic, odbor Informatika :) Medicina na technike, ako sa tu zvykne hovorit :D :D

A neviem co ta take zaujima :) Ucenia je vela, ale je cas ja na zivot :D Najvacsi rozdiel je v tom, ze uz ta ucitel nebude tlacit do ucenia a nezazivas stresy z prepadoviek a skusania :) Inak mas menej predmetov, na prednasky ja sobone nechodim, ale sadnes a pocuvas, na cvikach si zaradany do skupiny a tam uz musis davat pozor (ako aspon sa tak tvarit :D )

U nas na skole sa vsetko plati ISIC kartou, ktore je povinne mat aj so sebou :D Pristup do kniznice (same pocitace), dokonca sa nou plati aj v bufete - existuje dotacia od statu, ak platis kartou tak za minutych minimalne 1,60 eur ti na dalsi den pripisu spat 0,80 centov a za minimalne 3,20 ti vratia 1,60 :) Takze sa to oplati ;)

A vybrat obor si musis sam, sam vies co ti ide a co ta bavi... Ja mam Informatiku, ale mam v skupine spoluziakov ktori su z obchodnej, z nejakej chemickej a podobne :D Ale ak sa tomu budes venovat, verim ze sa to da :)
    • revo933
      revo933
      Stříbro
      Inak pozeral som nejake rozvrhy a nie je mi celkom jasne, ci tam su len prednasky alebo su v tych rozvrhoch zahrnute uz aj cvika. Dalsia vec, ktoru som si vsimol, bola ze kazdy piatok bolo v rozvrhu volno :D A z akych predmetoch su vlastne tie cvika a co sa na nich robi?

A ta ISIC karta zrejme celkom potesi, kedze mas v podstate 50% rakeback :D

Ale som zvedavy ako to bude zase od noveho roku, kedze co som pozeral, tak aj nejake odbory sa pomenili a uz som z toho uplne v *** To je tak ked my idzeme furt po novym :/

btw. matika tam je velmo tazka? Lebo sa maju robit aj prijmacky z matiky...
    • Shikamaru917
      Shikamaru917
      Bronz
      Registrace: 10.04.2010 Příspěvky: 3,900
      No ano, som zabudol ze od noveho roku su uz prijmacky... Ale prva polovica uchadzacov je prijata bez prijmaciek, druha musi robit :D Somarina neskutocna :D

A oni tam tam stale nieco menia, kazdy rok pravidelne... To si musis zvyknut :D ISIC je super, vyuzijes ho aj mimo skoly takze parada :)

Ano, v piatok mame volno :D Ale to len v prvom rocniku, kde si nerobis sam rozvrh, ale spravi ti ho studijne oddelenie (nie zeby sa tomu venovali, proste ziakov zoradia podla abecedy, a podla toho rozdelia do skupin a tym priradia rozvrh :D )
      Z tych rozvrhov nevides, to su vsetky predmety ktore sa prednasaju a vyucuju :) Ak si chces urobit prehlad, tak klikni tu a tam vyber 1. rocnik bakalarske studium, nejaky odbor, vyber si nejaku skupinu, napr. ja som Informatika, skupina A8 a podla toho si pozri co tam mam :D
      V pondelok mam len prednasky, tak 2 cvika v utorok, 2 stredu a 1 stvrtok + v stvrtok mam aj telesnu - vyberies si nejaky sport alebo nieco podobne a chodis nato, pohoda :)
      Takze prakticky chodim do skoly 3 dni, kedze na prednasky nechodim a v piatok volno :D

A matika je tazka, nebudem ti klamat... Teda podla toho aky mas odbor, ja ako informatik jej mam dost :D Kazdy rok na matike a fyzike vyleti najviac studentov ;) Ale su tam aj nejake seminare a kurzy z toho, no co som pocul je to nanic, je to na zaciatku semestra, na konci z toho aj tak nic nepamatas... :P

EDIT: na cvikach len sedis, ucitel nieco vysvetluje a pocitate priklady :) No treba sa sem tam ja do niecoho pozriet, lebo ked ta vyvola k tabuli na nejaky priklad tak moze byt pruser :D Ale zalezi od profesora, niektori nevyvolavaju, niektori ak nevies tak to beru v pohode, a niektori su ta schopny vyhodit z cvika - takych najdes len par, musia si honit ego na niekom tak...
    • revo933
      revo933
      Stříbro
      EDIT: Chcel som sa spytat, ci tu nesu aj dalsi co chodia na TUKE, okrem shikamaru, aby sme si mohli dat nejake "Home Games" :D

Kedze to asi nikto nedocital, tak som to skratil :D
    • moudlajs
      moudlajs
      Bronz
      Registrace: 02.04.2010 Příspěvky: 194
      Hello :)

Tento rok som tam "dal" Bc. odbor Priemyselná elektrotechnika, ale v podstate vacsinu uz napisal Shikamaru. Este k tej matike, na FEI-ke je urcite najtazsia inde by to nemal byt taky problem, mozno este na tej strojarskej ale tam su zase ine "powa" predmety. Nenapada ma momentalne presny nazov, ale pocul som nejeden pribeh. :f_biggrin:

Inak ked to tak celkovo zhodnotim dost zalezi aj na odbore aky si vyberies. Su lahsie aj tazsie. Vacsina studentov co som poznal kamosi atd. su/boli flakaci (vratane mna), ale nikto v podstate nemal vacsi problem to dokoncit. Hlavne je vybrat nieco co ta bavi, ako vsetko v zivote. Kedze mna to moc nebavilo a potreboval som pauzu od toho celeho (aj ked som pokracoval v studiu toho, co aj na strednej) tak zajtra letim pracovat do UK :D