PP 1$ turbo J10o

• xxBZUCOxx
      xxBZUCOxx
      Bronz
      Registrace: 12.11.2008 Příspěvky: 231
      Party Poker No-Limit Hold'em, 1 Tournament, 200/400 Blinds (6 handed) - Party-Poker Converter Tool from FlopTurnRiver.com

UTG (t2020)
      Hero (MP) (t2040)
      CO (t1740) 10/4/124 (VPIP/PFR/H) moje poznámky: tight
      Button (t3520) 12/0/25 moje poznámky: veľa limpuje, tendncia limpovať silne handy
      SB (t4010) 10/7/183 moje poznámky: MT
      BB (t6670) 35/8/93 moje poznámky: limpuje, raise znamená solídnu handu

Hero's M: 3.40

Preflop: Hero is MP with J, 10
      1 fold, Hero raises to t2040 (All-In), CO calls t1740 (All-In), 3 folds

Bol to dobrý push ? Na tom stole som nečakal nejake crazy cally.
  • 43 odpovědí
    • s0cru3l
      s0cru3l
      Zlato
      Registrace: 03.03.2011 Příspěvky: 4,011
      Za mě push. Máš 5bb a solidní handu, takže není, co řešit.
    • topolman
      topolman
      Bronz
      Registrace: 22.10.2009 Příspěvky: 615
      U mna to push urcite nie je, teda ak ostaval dostatocny cas, aby si dostal este blind 400 a nie 600... Ak dobre vidim, pushoval si hned z druhej pozicie... Hned vysvetlim
      Jedna sa o to, ze na tychto limitoch, ci chces, ci nechces musis ocakavat crazy cally a proti tym je ruka JTo nic moc. Prilis casto chytis callerov s hocijakymi broadways alebo parmi proti ktorym si stojis dost slabo.
      Dalsia vec je, ze ak ta este stihnu blindy 200/400 a nedostanes ziadnu dobru ruku, tak mas stale 1400 chipov a figel je v tom, ze ludia na tomto limite sa vobec neadjustuju pri callovani. Teda v praxi to znamena, ze mas UPLNE rovnaku fold equity ked mas 1400 ako ked mas 2500 chipov pri tychto blindoch.
      Ludia necalluju odds cally, nechevaju ti walk ked mas 500 chipov behind...

Tuto ruku by som pushol ak by som mal menej ako 1600 chipov. Mozno ani to nie, a cakal by som ze dostanem aspon K high aby som to pripadne calloval z BB. Tolko odomna :)
    • s0cru3l
      s0cru3l
      Zlato
      Hodil jsem to do wizu a nastavil docela loose range, BB dorovná any A, a vychází to jako ziskový push.
    • xxBZUCOxx
      xxBZUCOxx
      Bronz
      Topolman s tvojím názorom sa moc nestotožňujem. Ako som aj písal ten stôl bol celkom solídny. Na takomto stole nemôžeš očakávať taký prístup. A taký stôl ako ty hovoríš som ešte na pp v živote nehral. Neviem kde hrávaš, ale tak takýto extrém, že by mi nechali walk s 500 žetónmi behind som tu ešte nevidel.

Premňa je priateľnejšie si poslať 4-5 blindový stack s nejako handou čo toho može veľa flopnuť ako potom čakať na spasenie v podobe K, ktoré ani nemusí prísť. Blindy sa tu zdvíhajú každé 3 minúty takže ak budeš dlho čakať tak sa vyblinduješ.
    • Shikamaru917
      Shikamaru917
      Bronz
      Registrace: 10.04.2010 Příspěvky: 3,900
      Tak za mna urcite push, blindy su tu pokial pamatam 3minutove a mame viac nez solidnu ruku nato, aby sme sa pokusili bindy ukradnut, a ak by nas niekto dorovnal tak mame stale slusnu sancu spot vyhrat :) wp za mna =)
    • joehovado
      joehovado
      Bronz
      Registrace: 16.03.2010 Příspěvky: 371
      topolman původně napsal
      U mna to push urcite nie je, teda ak ostaval dostatocny cas, aby si dostal este blind 400 a nie 600... Ak dobre vidim, pushoval si hned z druhej pozicie... Hned vysvetlim
      Jedna sa o to, ze na tychto limitoch, ci chces, ci nechces musis ocakavat crazy cally a proti tym je ruka JTo nic moc. Prilis casto chytis callerov s hocijakymi broadways alebo parmi proti ktorym si stojis dost slabo.
      Dalsia vec je, ze ak ta este stihnu blindy 200/400 a nedostanes ziadnu dobru ruku, tak mas stale 1400 chipov a figel je v tom, ze ludia na tomto limite sa vobec neadjustuju pri callovani. Teda v praxi to znamena, ze mas UPLNE rovnaku fold equity ked mas 1400 ako ked mas 2500 chipov pri tychto blindoch.
      Ludia necalluju odds cally, nechevaju ti walk ked mas 500 chipov behind...

Tuto ruku by som pushol ak by som mal menej ako 1600 chipov. Mozno ani to nie, a cakal by som ze dostanem aspon K high aby som to pripadne calloval z BB. Tolko odomna :)
      Crazy cally dávají sice na micro, ale i jinde, takhle není dobré podle mě přemýšlet. Důležité je si soupeře správně položit na range, kterou tady budou callovat a pokud nám po správném nastavení jejich range vyjde tento move ziskový, tak je to v pořádku. Pokud dostaneme call a je v předpokládané range, tak je to opět v pořádku, ale pokud dostanem call mimo range kterou jsme očekávali je třeba celou situaci opět přehodnotit jestli po změně jejich range je tento move opět ziskový.

A teď ke konkrétní situaci, to JTo je dost hraniční a hodně to záleží jak hraje BB většinou to tady je fold, podle toho jak mi to vyšlo ve wizardu, tak BB musí callovat tight a ne víc jak nějakých 13%, abych dostal nějaké setinky zisku. Většinou to trochu víc v realitě, ale když vezmeš ostatní faktory je to turbo, jdou na tebe blindy a sám jsi psal, že nečekáš crazy cally, tak ti říkám , že já bych to pushnul a občas vzal nějaký takový break-even spot jako je přesně tento, abych udržel stack. =)
    • joehovado
      joehovado
      Bronz
      Bzuco nevim jestli jste si toho všimnuli proč jsou přeházené pozice v tom výpisu handy? :D
    • xxBZUCOxx
      xxBZUCOxx
      Bronz
      Ja neviem asi sa to nejak blbo skonvertovalo :D ale tak snáď sa v tom dá vyznať. Neviem či je tu namieste hovoriť o ziskovosti tohto pushu, lebo to bude väčšinou EV- push.
    • joehovado
      joehovado
      Bronz
      xxBZUCOxx původně napsal
      Ja neviem asi sa to nejak blbo skonvertovalo :D ale tak snáď sa v tom dá vyznať. Neviem či je tu namieste hovoriť o ziskovosti tohto pushu, lebo to bude väčšinou EV- push.
      Většinou ano, taky to jsem psal, ale ty podmínky tady přidávají k tomu, aby jsi to poslal. Stack, turbo, tight soupeři, přicházející blindy, lepší než tam poslat nějaký thrash další handu. :s_cool:
    • topolman
      topolman
      Bronz
      Hram na PP $3 turba... Nemam ich odohratych 10 a z toho robim zavery, neboj sa :) A tie situacie, ktore som popisoval som si nevymyslel, ale bezne sa deju... Uz som si aj podobnu situaciu daval do wizu a ked som nastavil range aje su podla mna realne tak to vyslo ako dost -EV push.
    • TheBoxerman
      TheBoxerman
      Bronz
      Registrace: 12.09.2011 Příspěvky: 185
      Za mně naprosto jednoznačně špatný a ztrátový push. Při blidnech 200/400 z mp pozice bych neváhal ani vteřinu a fold. V SNG wizardu je to ztrátové vždy.
      Uvažoval bych tu o pushi kdybych měl na ruce minimálně A8o. wizard radí pushovat AJ+
    • s0cru3l
      s0cru3l
      Zlato
      TheBoxerman původně napsal
      Za mně naprosto jednoznačně špatný a ztrátový push. Při blidnech 200/400 z mp pozice bych neváhal ani vteřinu a fold. V SNG wizardu je to ztrátové vždy.
      Uvažoval bych tu o pushi kdybych měl na ruce minimálně A8o. wizard radí pushovat AJ+
      Já bych zase dal přednost JTo před A8o, ptž. soupeři často budou callovat s lepšími A proti kterým si JT stojí o něco lépe.

A stejně si nedovedu představit fold, vždyť má 5bb a po přejetí blindů bude mít 3,5bb, ale na této herně(na kt. nehraju) se zvedají blindy dost rychle, takže s největší pravděpodobností je tohle jedna z posledních možností, kdy se zapojit do hry ještě s nějakou nadějí na další působení v turnaji.

+ i v té pokerstrategy push/fold tabulce je JTo za 8bb z MP.
    • xxBZUCOxx
      xxBZUCOxx
      Bronz
      Tak toto je EV- push. Ale tu skôr ide už o ten strategický význam. Tuto si myslím, že icm musí ísť bokom. Na pp proste treba robiť takéto pushe, pretože tá štruktúra si to vyžaduje. EV- pushe postupne zapájam do mojej hry a myslím že to je EV+ :D
    • TheBoxerman
      TheBoxerman
      Bronz
      Jsem zvědavý co vám k tomu napíše Duncan.
      Na pp hraju taky a pushovat v takové situaci takovou ruku je dlouhodobě velmi prodělečný, počkám na lepší ruku, nebo pushnu z SB do BB.
      Soupeři na PP často callují 22+ K9o+ QTo. I kdyby callovali více tight cca 10%, máme stále větší equity s A8o než s JTo.
      Podle mě toto ještě není situace kdy musíme pushovat tak loose a z takové pozice. Rozhodně ne proti těm maniakům na PP.
    • joehovado
      joehovado
      Bronz
      Ten push je naprosto v pohodě, spoléhat se nato, že nám příští BB zahodí vzhledem k nabité zkušenosti z těchto limitů je pitomina. :s_cool:
    • topolman
      topolman
      Bronz
      Nikto nehovori, ze by si mal cakat ze ti sb zahodi, ked budes na BB...
      Este raz pre vsetkych:
      Pushol by som tuto ruku jedine za okolnosti, ze uz na mna nevyjdu blindy 200/400, tj budem BB za 600.
      Neurobim to z viacerych dovodov.
      :diamond: Ludia tu vazne calluju, ako uz pisal boxerman a casto krat aj este viac loose.
      :diamond: Ak dostanem big blind 400 a nasledne small blind 200 tak mam stale 1400 chipov co s mojou Fold equity vzhladom na hracov neurobi vobec nic. Dovolim si tvrdit, ze s 1400 chipmi mam rovnaku fold equity ako s 2500 chipmi pri blindoch 200/400. A to som uz pisal, preto lebu tu ludia vobec neadjustuju svoje calling range proti vam (samozrejme, ak nieste uplne ultra short, ale aj to uz som videl alebo ak nepushujete kazdu ruku a nemate uplne zly image).
      :diamond: Dalsia vec je ze mam pred sebou cca dalsie 2 ruky kym budem na BB a potom mam dalsie 3 ruky a za tento cas je pravdepodobne ze dostanem daco silnejsie ako J-high.
      :diamond: Dalsi dovod je ze ked ma prejde big blind (uz nepisem o tom ze mozem dostat aj walk, ale hovorim vam stane sa mi to tu hodne casto) mozem pushnut kludne ATC (samozrejme to neurobim s ATC) zo SB a bude to viac ziskove ako tento push cez vsetkych hracov s J high. Samozrejem dalsiu ruku som button a to plati to iste.
      :diamond: A posledny dovod je, ze na tychto stakes s asi najviac fish hracmi na SNG mas tak zvanu donk equity a to znamena ze ludia neberu do uvahy ICM a podobne, cize mas trocha edge, co si mozes nastavit aj v SNG wize a to znamena pri tomto pripade, ze obcas aj ked ten push radi wiz, alebo si povies ze uz lepsia situacia nenastane, tak este foldnes lebo je sanca ze behom jednej ruky sa dokaze toho vela odohrat, lebo ludia nemaju taky risk averse ako by mali mat...
      Snad ste pochopili what I'm bout... Nie som moc grafoman, tak nemam este take zrucnosti vo vysvetlovani prostednictvom pisaneho slova :D
    • joehovado
      joehovado
      Bronz
      Já tě chápu myslíš to dobře, ale prostě je to turbo blindy se zvednou velmi brzo ze SB budem na BB pushovat velmi široce a call taky často dostanem. Můžeme mít samozřejmě read na BB, že je schopný zahodit i 2:1 call a pak se o tom dá trochu přemýšlet a nebo najít trochu lepší spot, ale už tu prostě není čas čekat, raději pushnu tady JTo než se modlit, že přijde v dalších 5ti handách kdy se už budou zvedat blindy handa lepší a když dostaneš call JTo není zase takový underdog a za to riziko podle mě tento spot stojí, zase až tak moc mínusový nebude. Pokud blindy budou třeba až za 8 minut a bude to pomalá struktura tvůj plán je na místě, ale tady si za tím pushem stojím.
    • TheBoxerman
      TheBoxerman
      Bronz
      V podstatě souhlasím s topolmanem.
      Pouze bych poupravil větu :
      Dalsi dovod je ze ked ma prejde big blind (uz nepisem o tom ze mozem dostat aj walk, ale hovorim vam stane sa mi to tu hodne casto) mozem pushnut kludne ATC (samozrejme to neurobim s ATC) zo SB a bude to VIAC ZISKOVE ako tento push cez vsetkych hracov s J high. Samozrejem dalsiu ruku som button a to plati to iste.
      Víc ziskové to bude a to hlavně proto že JTo je velmi ztrátové.

JTo s 5 blindama na party je vážně velmi špatný z MP.. Není proč bláznit, i kdyby nás měly přejet blindy tak ještě stále můžeme celý turnaj vyhrát. Zrovna včera se mi stalo, že jsem jako chipleader na bublině pushnul z BTN do midstacka. přičemž na SB byl SS s 100 chipama. SB mě callnul, BB taky a díky tomu se SB s 100 chipama dostal do ITM, protože jsem vyřadil BB, který měl pěkný stack..

Duncane, pojď nás rozsoudit :D
    • topolman
      topolman
      Bronz
      Okej, neviem ci hravas tieto turnaje, lebo vyzera ze nie...
      Ak hovorime o 2:1 calloch, tak proste je FAKT, ze hraci zahadzuju 3:1, 4:1 cally a to mam na dost velkej vzorke myslim. Proste tu sa hra finalna faza SNG so stackmi 2-5 BB kde si myslim ze je spravne sem tam folsnut aj 2,5:1 odds call...
      Bol by som tiez celkom rad za naky fundovany nazor, nie ze by mi ten vas nestacil =)