$1 bubble KTo push ze SB

• vajakub
      vajakub
      Bronz
      Registrace: 26.06.2010 Příspěvky: 225
      Tahle handa by mě zajímala z obou úhlů pohledu (teda jak hrát jako SB i jako BB)...zaujaly mě totiž výsledky, když jsem jí hodil do wizzarda...

Pokud by BB calloval jen 66+, AT+, je to ATC push
      Pokud jeho range rozšířím na 44+, A8s+, A9o+, radí wizz pushovat cca 85% hand
      Pokud ji ještě kousek posunu - na 44+, A5s+, A8o+, KJs+ (i když callu s K high nevřím, ale neumím to z wizzard range vyřadit) , je to push už jen s 30% hand a KTo je hraniční

Když na to mrknu z druhý strany...

Pokud nastavím pushing range SB na 25% (KTo je spodek), je to celkem easy fold (calling range tu je 77+, ATs+, AJo+)
      Aby to mohl být call, musela by pushing range být podle wizzarda minimálně 55%

Ještě jsem to teď hodil do Nashe a ten radí tyhle range:

SB push: 49.0%, 22+ Ax+ K2s+ K6o+ Q2s+ Q8o+ J3s+ J8o+ T6s+ T8o+ 96s+ 98o 85s+ 75s+ 64s+ 54s
      BB call: 12.2%, 66+ A7s+ A9o+ KJs+ KQo

Osobně jsem odhadnul calling range BB na páry (55+) a AT+, ale zároveň byla KTo asi nejhorší handa, kterou jsem byl ochotný pushnout...

BB solidní hráč (člen místní komunity =) , takže nechci dávat detaily).

Zajímalo by mě jakým způsobem v podobných situacích hrát...

z pozice SB - sice je tam short, ale má pořád celkem hratelný stack; nechci se pouštět do konfrontace s bigstackem, ale jen tak sedět a koukat taky nemůžu, navíc na bubble nečekám nějaký loose call, když by mohl klidně tlačit na hráče za sebou...

z pozice BB - osobně bych nečekal příliš loose push, max. cca 30-35% hand, ale vzhledem k vlastnímu stacku a pozici bych calloval hodně tight (teď odhaduju tak 77+, AJ+) a spíš se snažil tlačit na stacky za sebou...

Jsou moje úvahy správný, nebo jsem mimo?

Grabbed by Holdem Manager
      NL Holdem $300(BB) Replayer
      Hero ($3,301)
      BB ($5,368)
      CO ($4,710)
      BTN ($1,620)

Dealt to Hero K:heart: T:club:

fold, fold, Hero raises to $3,301 (AI), BB calls $3,001

FLOP ($6,602) J:heart: K:club: 7:heart:

TURN ($6,602) J:heart: K:club: 7:heart: 2:club:

RIVER ($6,602) J:heart: K:club: 7:heart: 2:club: 8:diamond:

Hero shows K:heart: T:club:
      (Pre 42%, Flop 87.9%, Turn 93.2%)

BB shows A:diamond: 8:club:
      (Pre 58%, Flop 12.1%, Turn 6.8%)

Hero wins $6,602
  • 11 odpovědí
    • joehovado
      joehovado
      Bronz
      Registrace: 16.03.2010 Příspěvky: 371
      Člen místní komunity se ti nato mrkne a řekne ti svůj názor až dohraje :D .
    • joehovado
      joehovado
      Bronz
      Jj máš pravdu vůči tvému stacku tu nebudeš pushovat ještě tolik loose, tvůj image také byl víc méně tight hraješ to víc zatáhle, z tvého pohledu určitě korektní push, hrál bych to naprosto stejně, ale z mé strany vůči tvému stylu hry s tímto stackem bych měl callovat trochu víc tight proti tvojí SB range. Určitě jsi to nezahrál špatně, spíš já callnul trochu více loose, ale hraji 6 stolů, tak jsem tolik nepřemýšlel a dal ti call, možná to vyplynulo trochu z dynamiky stolu, protože se mi nechtělo tolik tlačit na toho 5BB shorta přes ten bigstack.

Každopádně WP nh :) a nemusíš mě na fóru krýt mě to nevadí já jsem rád, že se můžeme vzájemně podívat na situaci z obou stran. :f_cool:
    • strategic12
      strategic12
      Bronz
      Registrace: 05.06.2011 Příspěvky: 2,465
      Tiež by som priradil solídnemu bb tight range, call s užšie ako 12%. KTo by bola hraničná ruka, s ktorou by som pushol. :)
    • s0cru3l
      s0cru3l
      Zlato
      Registrace: 03.03.2011 Příspěvky: 4,011
      Ten call s A8o, pokud víš, že je tvůj soupeř zatáhlý se mi nelíbí.
      Musel by pushovat zhruba 48% aby to byl ziskový call.

Navíc, když prohraješ tenhle AI, tak budeš mít něco málo přes 2k, což není nic moc.

btw. taky bych to dorovnal.
    • joehovado
      joehovado
      Bronz
      Reg vs Reg dlouho jsem nepřemýšlel prostě mu to dal a jel jsem dál při 6 stolech :) . Věděl jsem, že jsem nad jeho range, tak jsem to intuitivně callnul trochu víc loose :D .
    • s0cru3l
      s0cru3l
      Zlato
      Registrace: 03.03.2011 Příspěvky: 4,011
      Já jen, že jsi psal, že je zatáhlý, takže tam těch 48% bude mít asi hodně těžko.
    • TheBoxerman
      TheBoxerman
      Bronz
      Registrace: 12.09.2011 Příspěvky: 185
      můj názor: máme dvakrát větší stack než short => tuhle handu ještě nebudem pushovat.
    • joehovado
      joehovado
      Bronz
      Ten push byl good, ale ten můj call, když byl zatáhlý, tak 48% tam neposílal to je pravda, ale prostě v této situaci jsem měl pocit, že jeho handu beatuji, tak jsem to dal, ale korektní matematicky to určitě neni. :f_cool:
    • TheBoxerman
      TheBoxerman
      Bronz
      Registrace: 12.09.2011 Příspěvky: 185
      A8 se mi neskládá lehce na BB v takovýhle situaci. Ale ikdybychom byli proti dvoum živým kartám tak jsme jen lehcí favoriti. V tomto případě je to v podstatě coinflip..
    • Duncan737
      Duncan737
      Platina
      Registrace: 09.08.2010 Příspěvky: 3,229
      Ahoj,

takže popořadě.

Z pohledu SB

Jak vidíš, malý rozdíl v calling rangi ti dělá velký rozdíl v pushing rangi, je to z toho důvodu, že ty jsi vůči BB hodně risk aversed, protože jsi mid stack, který má 2x větší stack než SS a BB tě velmi komfortně kryje.

Z toho vyplývá, že tady musíme být obzvlášť opatrný proti nepředvídatelným hráčům, kteří občas callnou něco jako KJ, nižší esa, atd. Takže pokud jsi nejsme jistí soupeřovou calling rangí, přesněji soupeřovou tight calling rangí, měli bychom být dost zatáhlí a zbytečně s ním netočit.
      V takovém případě by naše range měla obsahovat hlavně pocket páry, které mají dostečnou equity i proti silné calling rangi, tedy nějaké 44+, poté se láme chleba mezi A8+ a A9+, A9 je bezpečnější a podobná situace mezi A7s a A8s.

Celkově bych calling range proti hráči, který není úplný aggro maniak, ale jeho range může být dost nepředvídatelná držel na trvdo velmi tight range 44+, A9+,A8s+. Není důvod proti němu točit, případné pushe by byli velmi marginální.

Pokud je soupeř kompetentní reg, tak bych pushing range viděl někde kolem 40%, případně upravil podle soupeřových tendencí.

Z pohledu BB

Risk aversion BB vůči SB již není tak vysoké, v podstatě je poloviční (necelých 10%), ale i to stačí, aby soupeř musel svoji calling range dost ořezat.

Proti Santa Clausům ("dávači procházek") bych měl opět težce value range 88+, AQo+, AJs+. Není důvod točit o více než půlku stacku proti tight rangi.

Proti solidním regům to vychází tak na 10% opět +- nějaká úprava podle soupeřových tendencí, ale naše range by měla obsahovat převážně 66+, ATo, A9s/A8s+, KQs?.
      Zase záleží jak moc tady bude ten reg tlačit, ale i proti těm spíše více tight regům to 66+, ATo, A9s je nutno callovat.
    • joehovado
      joehovado
      Bronz
      jj je to tak, to A8o není úplně košér, ale prostě z pohledu toho, že na SB je vajakub už docela kompetentní, tak jsem měl pocit, že je pro mě ten call výhodný i když maličko víc loose v dané situaci.