150 bubble quads na flopu

• vajakub
      vajakub
      Bronz
      Registrace: 26.06.2010 Příspěvky: 225
      Jakým způsobem tady dostat max. value? Soupeř staty na bubble 17/6 za 39 hand, AF 2, WTSD 83...stejným stylem (limp preflop, minbet flop) hrál asi třetí handu v řadě, nikdy nedošla do SD... Já jsem byl celkem card dead, takže jsem měl docela tight image.

Grabbed by Holdem Manager
      NL Holdem $150(BB) Replayer
      SB ($2,160)
      Hero ($2,102)
      CO ($7,967)
      BTN ($2,770)

Dealt to Hero 8:heart: 7:heart:

CO calls $150, fold, fold, Hero checks

FLOP ($375) 8:club: 8:spade: 8:diamond:

Hero checks, CO bets $150, Hero calls $150

TURN ($675) 8:club: 8:spade: 8:diamond: 5:club:

Hero checks, CO bets $150, Hero raises to $450, CO calls $300

RIVER ($1,575) 8:club: 8:spade: 8:diamond: 5:club: 2:club:

Hero bets $800, CO calls $800

Hero shows 8:heart: 7:heart:
      (Pre 37%, Flop 99.9%, Turn 100.0%)

CO shows Q:club: T:club:
      (Pre 63%, Flop 0.1%, Turn 0.0%)

Hero wins $3,175

Chtěl jsem mu nechat iniciativu, těžko říct, jak by reagoval na nějaký donkbet, ale na turnu už bylo potřeba pot nafouknout...ale moc nevím, jaký bet na riveru...? Nějaký menší, aby callnul třeba i s A-high (a s FH raisnul), nebo naopak doufat, že něco trefil (nebo mi nebude věřit) a dát plnou... To co jsem udělal se mi zpětně moc nelíbí...s nějakou handou (flush, FH) by callnul all-in, pokud nic nemá, je ta sázka dost vysoká na to aby callnul A-high nebo jiný nesmysl, takže v obou případech nějaká value utíká...
  • 6 odpovědí
    • joehovado
      joehovado
      Bronz
      Registrace: 16.03.2010 Příspěvky: 371
      Njn je to Tight passive hráč, ale po flopu rád doplácí draw a podobné. Na flopu bych neraisoval, tam tě callnou jenom páry, občas nějaký typ co nerad zahazuje handy co si otevře, tak dvě overkarty. Takže call je good. Tady bych jsi ho spíš vyhnal. Turn mu může přinést flush draw, OE a gutshot tu často mít nebude na ten bych se nespoléhal, takže tady můžeš raisovat pokud jsi si jistý, že má alespoň ten pár a nerad ten FH bude zahazovat. Podle mě by tady už na turnu dvě overkarty zahodil bez nějaké konektivity. Takže bych řekl, že jsi byl víceméně lucky, že mu ta flushdraw došla, ale asi bych tu taky dal pouze call. Na riveru ti to opět zaplatí jenom FH, flush nic jiného pokud je alespoň trochu přemýšlející člověk, takže value bet můžeš zkusit, ale myslím si že ve většině těchto spotů už toho moc nevytáhneš pokud to soupeři nedojde. :)
    • TheBoxerman
      TheBoxerman
      Bronz
      Registrace: 12.09.2011 Příspěvky: 185
      Máš štěstí, že ti betuje flop.. Dává bet i na turnu, takže ten reraise se mi tu líbí, i sizing. Na riveru se mi tvůj bet tolik nelíbí. V podstatě sis nechal jen okolo 700 chipů a zbytek si měl na stole. Před riverem máš vsazeno 600 chipů, stack co ti zbývá je 1500. Já bych to tam poslal celý na riveru.

Nevidím důvod proč místo plné dávat jen polovinu zbývajících žetonů :)
    • Duncan737
      Duncan737
      Platina
      Registrace: 09.08.2010 Příspěvky: 3,229
      Ahoj,

myslím, že jsi to zahrál dobře. Nemůžeš moc betovat, protože chceš, aby calloval nějaké jeho draws, nechceme aby chytil nějaký záchvat správné hry a skládal je, kdybys vsázel víc.

Teď je otázka co na riveru. Co bude v jeho rangi. Ta flush je runner runner, takže asi nebude dominantní část jeho range, na druhou stranu tady bude limpovat asi hodně wide a bude hrát spoustu suited karet.

Asi nakonec vyjde líp ten all-in, full house ti nikdy neshodí, jak z pocket párů, tak třeba A5, 75, prostě 5x komb, případně nějaký A2. Občas ti nějaká fish callne i tu flush, ale i kdyby ne, tak když bychom to spočítali na kombinace, tak těch full housů asi bude víc a v long runu z toho dostaneme víc chipů než jen betem 50% potu.
    • strategic12
      strategic12
      Bronz
      Registrace: 05.06.2011 Příspěvky: 2,465
      Súper má vysoké wtsd.

Tak by som sa nebál byť agresívny s tým, že by som si rozpočítal výšky stávok tak, aby na rivere som pushoval necelý pot size. Mohol by to byť raise na flope alebo väčší raise na turne - okolo t650.
    • TheBoxerman
      TheBoxerman
      Bronz
      Registrace: 12.09.2011 Příspěvky: 185
      Na flope nikdy neraisuj! na turně si myslím že 450 je ok. Na riveru to poslat a modlit se že to callne :)
    • strategic12
      strategic12
      Bronz
      Registrace: 05.06.2011 Příspěvky: 2,465
      Asi máte pravdu. Je vás viac s týmto názorom. :)